با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


برگزاری همایش سالانه هیئت مدیره اتحادیه به همراه اعضا در محل اتاق اصناف تهران

otaghasnaftehran 1395,سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

 سخنرانی صادق فیض ابادی، رئیس اتحادیه حفاظتی و الکترونیک تهران در همایش سالانه  اتحادیه حفاظتی و الکترونیک تهران

otaghasnaftehran 1395 iranalarm,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

سخنرانی آقای جهانبخش، یکی از اعضای هیئت ‌مدیره و رئیس خزانه داری اتحادیه حفاظتی و الکترونیک تهران

otaghasnaftehran 1395 iran alarm,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

اولین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط شهرک های صنعتی استان تهران

 مصاحبه با فرید راکی، مدیر عامل شرکت تجارت نمای اکسین: نمایشگاه ها اگر هدفمند باشد و برنامه ریزی مناسبی پیش از آن صورت گیرد قطعا تاثیرگذارتر خواهد بود.

the first exhibition of small and medium industries,سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

مصاحبه با فیروز صدیقی، مدیر عامل کفش یحیی: برای معرفی تولیدات ملی و داخلی در این نمايشگاه شرکت کردیم

the first exhibition of small and medium industries iranalarm,سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

مصاحبه با آقای غمخوار، مدیر عامل شرکت کفش البرز:  حضور مدیران صنعت در این نمایشگاه ها بر اثرگذاری ان خواهد افزود.

the first exhibition of small and medium industries iran alarm,سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

سمینار و کارگاه تخصصی تجهیزات نظارت تصویری پاناسونیک اغاز شد

Panasonic video surveillance Seminar,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

به گزارش تیم خبری ایران الارم، سمینار و کارگاه تخصصی تجهیزات نظارت تصویری پاناسونیک با همکاری شرکت حفاظت الکترونیک عرفان و شرکت ایمن سازان پیشرو در سالن چهار همایش های برج میلاد در حال برگزاری است.
لازم به ذکر است که‌ این سمینار با هدف آشنایی با تجهیزات و فن آوری های نوین ابداع شده توسط شرکت پاناسونیک در دو بخش تئوری و عملی برگزار می شود و شرکت کنندگان در پایان گواهینامه دوره آموزشی دریافت خواهند کرد.

سخنرانی جناب آقای مصطفوی ،مدیرعامل شرکت حفاظت الکترونیک عرفان

Panasonic video surveillance Seminar iranalarm,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

سخنرانی دکتر نهازی، سخنرانی در مورد امنیت در همايش پاناسونيك

Panasonic video surveillance Seminar iran alarm,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

مصاحبه با یوسف مصطفوی، مدیر عامل شرکت حفاظت الکترونیک عرفان:
با این سمینار مصرف کننده می‌توانند به شرکت های پیمانکار نزدیک شود و برای مشکل خود راه حلی مناسب پیدا کند.

iran alarm Panasonic video surveillance Seminar iran alarm,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

 سخنرانی جناب آقای پروین آذر مدیر فروش شركت ایمن سازان پیشرو در همايش پاناسونيك

iranalarm Panasonic video surveillance Seminar iran alarm,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

مصاحبه با علیرضا احمدزاده، مدیر فروش شرکت حفاظت الكترونيك عرفان: فروش پایان کار نیست، بلکه آغاز یک تعهد است

iranalarm Panasonic video surveillance Seminar iran alarm,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

مصاحبه با علیرضا پروین آذر، مدیر فروش شرکت ایمن سازان پیشرو در دنیای امروز تکنولوژی حرف اول و آخر را می‌زند.

iranalarm Panasonic,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

مصاحبه با علیرضا صنعتکاران، مدیر عامل شرکت ایمن سازان پیشرو

iranalarm Panasonic video,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

iranalarm Panasonic video surveillance Seminar,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

ایمنی و آشکارسازی گاز در اتاق های باطری

LEAD ACID,سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

اینکه باطری های LEAD-ACID در زمان شارژ با آزادسازی گاز هیدروژن می توانند پتانسیل وقوع انفجار را بوجود بیاورند دانش و مطلب مشترک و صحیحی است.
در سال 2001، در اثر آزاد شدن گاز هیدروژن در اتاق UPSدر محل شارژ باطری داخل یکی از مراکز داده در کالیفرنیا یک انفجار اتفاق افتاد. خوشبختانه کسی آسیب ندید، اما به هر حال مرکز داده متحمل خسارت بسیار سنگینی شامل خرابی سقف و چندین دیوار شد.این انفجار همچنین سوراخ بسیار بزرگی در سقف ساختمان بوجود آورد. متاسفانه، دلیل اصلی انفجار ناشناخته باقی ماند. مالک اصلی مرکز داده هر دو سیستم تخلیه هوا و گازسنجی هیدروژن را در اتاق UPS نصب کرده بود. زمان حضور واحد آتش نشانی سیستم گاز سنجی در حال نشان دادن وضعیت آلارم بود. طی بررسی های به عمل آمده، چندین ساکن در محل وقوع انفجار گزارش دادند که از سه روز قبل از انفجار، صدای آلارم سیستم را می شنیدند.

LEAD ACID iranalarm,سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

هر دو سیستم آشکارساز گاز هیدروژن و تخلیه هوای محیط برای اتاق باطری لازم می باشند، اما می توان گفت که صرف حضور این تجهیزات برای تامین ایمنی این محل کفایت نمی کنند. حال سوال اینجاست که: چطور می توان از این قبیل اتفاقات در مرکز داده جلوگیری نمود؟
در سر فصل شماره 320 از استاندارد NFPA70E استاندارد برای ایمنی برقی در محیط های کار، طراحی و ساختمانی مالکین می توانند ملزومات و تجهیزات مورد نیاز برای تامین ایمنی اتاق شارژ باطری را بیابند. این استاندارد نیاز به سیستم تخلیه هوای محیط مجهز به اگزوز تخلیه هوا از داخل محیط به محیط بیرون را از ملزومات می داند. از آنجاییکه گاز هیدروژن از هوای اتاق سبکتر است، اگزوز سیستم مذکور باید در بالاترین ارتفاع ممکن در اتاق تعبیه شود که در نهایت با پیکره بندی مناسب غلظت گاز هیدروژن را تا کمتر از 1 درصد حجمی کاهش بدهد. (زمانی که غلظت گاز هیدروژن به 4 درصد حجمی برسد در واقع آستانه انفجار این گاز شکل می گیرد).

LEAD ACID iran alarm,سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

اما به چه صورت سیستم حفاظت در مقابل حریق با سیستم تخلیه محیط واکنش نشان می دهد و چه نقشی باید در اطلاع رسانی به ساکنین محل ایفا نماید. پاسخ بسیار ساده است: سیستم حفاظت در مقابل حریق باید به هر دو سیستم آشکارسازی گاز هیدروژن و دود مجهز شده و بر سیستم اعلان به ساکنین و همچنین کنترل سیستم تخلیه هوای محیط کنترل داشته باشد.
مدیران مراکز داده که بر روی بالاترین زمان عملکرد بدون خطای سیستم های خود تمرکز دارند این مسئله که فراهم سازی یک سیستم حفاظتی خوب در مقابل حریق نه تنها در اتاق های سرور بلکه در فضاهای شامل تجهیزات توزیع توان نیز لازم می باشد را به درستی تشخیص می دهند. استفاده از سیستم های نمونه گیر هوای محیط به عنوان سیستم حفاظت از حریق در اتاق های پروسس، اتاق های توزیع توان و اتاق باطری برای مهندسین مشاور رایج می باشد.

iranalarm LEAD ACID iranalarm,سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

شرکتVESDA تولید کننده سیستم نمونه گیر هوای محیط یک سیستم که هم شامل آشکار سازی حریق و هم آشکار سازی گاز در اتاق های باطری می باشد را به مدیران مراکز داده پیشنهاد می دهد. این سیستم از لوله های سیستم آشکار ساز دود نمونه گیر هوای محیط برای تشخیص آستانه خطر وجود گاز هیدروژن به سادگی استفاده می کند که این امر بسیار صرفه اقتصادی بالایی دارد.
آشکار ساز گاز ECO در سیستم پایین دست، در مسیر لوله های نمونه گیری هوا در اتاق باطری نصب می شود و هردو گزینه رله خروجی و خروجی آنالوگ (4-20mA) را جهت استفاده فراهم می کند که می تواند بوسیله سیستم اعلان حریق یا سیستم کنترل مرکزی ساختمان مانیتور شود. همچنین می تواند جهت فعالسازی سیستم تخلیه هوای محیط در اتاق باطری مورد استفاده قرار بگیرد که کنترل سوئیچ جریان و یا جریان هوای فن سیستم تخلیه هوای محیط نیز باید توسط این سیستم صورت پذیرد.

iran alarm LEAD ACID iranalarm,سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

یکی از قسمت های مهم در سیستم آشکارسازی گاز برنامه ریزی مناسب بخش کنترلی می باشد. فن خارج کننده هوا باید به صورت متناوب جهت کاستن غلظت هیدروژن در هوای محیط فعال گردد. کنترل پنل اعلان حریق می تواند جهت اعلان محلی در زمانیکه غلظت گاز هیدروژن از درصد مجاز تجاوز می کند به کار گرفته شود. تجهیزات اخباری از قبیل آژیر و فلاشر بهتر است در داخل و خارج اتاق باطری در محل خروج و ورود در نظر گرفته شوند. به اضافه باید یک سیستم اعلان برای اعلان مشترک در زمان اضطراری در نظر گرفته شود. با توجه به تاسیسات ممکن است نیاز به تخلیه افراد در محیط در زمان هایی که غلظت گاز هیدروژن به 4 درصد حجمی می رسد باشد و از این رو کنترل پنل و یا سیستم اعلان حریق برای این امر باید برنامه ریزی شود و همزمان سیستم اعلان عمومی اطلاع رسانی نماید.
در نهایت جهت قطع سیستم شارژ باطری در شرایط نا ایمن غلظت گاز هیدروژن (در صورتیکه سیستم پشتیبان موجود باشد) تا زمان خروج از وضعیت اضطرار باید تمهیداتی اندیشیده شود. واکنش مناسب در زمان اضطرار به تجهیزات استفاده شده و میزان آگاهی نفرات حاضر در محل باز می گردد. در وضعیتی که نفرات حاضر از دانش و آموزش کافی برخوردار نمی باشند حتما سیستم شارژ باید از مدار خارج شود.
همچنین استفاده از تجهیزات ضد انفجار در اتاق های باطری که باطری های تر اسیدی در آنها نگهداری و شارژ می شوند اکیدا توصیه می شود.
در نهایت می توان گفت با طراحی مناسب سیستم حفاظت از حریق و البته بازرسی دوره ای این سیستم به سادگی می توان از وقوع انفجار و مشکلات نشت گاز هیدروژن جلوگیری نمود.

مفهوم cross zoning در سیستم های اطفاء اتوماتیک

بالغ بر بیست سال، cross zoning یا قرار دادن دتکتورها در حالت ضربدری جهت آشکار سازی بهترین تکنیک برای طراح قسمت اعلان سیستم اطفاء اتوماتیک بوده است. این تکنیک برای مقایسه وضعیت محل در زمان حریق و یا لازمه استانداردی جهت تایید دو دتکتور در زمان آلارم پیش از فعال نمودن سیستم اطفاء به صورت اتوماتیک استفاده می شود.
دتکتورهای دود با توجه به اینکه به گرد و غبار نیز حساس می باشند به مراتب تولید آلارمهای کاذب می نمایند. از اینرو cross zoning در حالتی که تاییدیه دو دتکتور را جهت فعالسازی اطفاء اتوماتیک به همراه دارد و با توجه به نقص مذکور دتکتور های دود به عنوان استاندارد در طراحی سیستمهای اطفاء در صنایع مختلف به کار گرفته می شود. این نوع از طراحی سیستم در انواع سیستمهای اطفاء اتوماتیک از قبیل سیستم های اطفاء آب و یا CLEAN AGENT ها مورد استفاده قرار می گیرد. هر چند بسیاری از کارفرمایان تفاوت نصب و برنامه ریزی بین سیستم اعلان یک نوع دتکتور را با شیوه استفاده از چند نوع دتکتور و شیوه cross zoning که دو زون مختلف را در هر ناحیه اطفاء جهت اعلان حریق در نظر می گیرد نمی دانند.
از مزیتهای این روش افزایش ضریب اطمینان از وقوع واقعی حریق پیش از تخلیه سیستم اطفاء می باشد.
جدول زیر چندین نمونه از آرایش CROSS ZONE در طراحی سیستم چند دتکتوری را نشان می دهد.

cross zoning,سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

دیدگاه نوعی در زمان طراحی و استفاده از cross zoning ، دتکتورهای نقطه ای از قبیل دتکتورهای دود نوع یونیزاسیون و اپتیکال را مورد استفاده قرار می دهد. دتکتورهای دود یونیزاسیون با توجه به ویژگیهای ذاتی برای حریق های با سرعت بالا که مولکولهای دود آن در زمان سوختن از اجزای کوچکتری تشکیل شده اند، بسیار ایده ال می باشند. دتکتورهای دود اپتیکال برای حریق های با سرعت پایین که مولکولهای دود بزرگتری تولید می کنند مناسب تر می باشند. بسته به نوع حریق زمان پاسخدهی دو نوع دتکتور دود ذکر شده متفاوت می باشد، اما در نهایت هر دو نوع حریق را آشکارسازی می کنند. آشکار سازی cross zoning شیوه استفاده از چند نوع دتکتور را نیز مورد استفاده قرار می دهد تا میزان آلارم های کاذبکاهش یافته و در نتیجه وقوع اطفاء حریق بدون حضور آتش به پایین ترین حد خود برسد.
بصورت متناوب بعضی سیستم های آشکارسازی cross zoning ، تنها از یک نوع دتکتور استفاده می کنند. بسیاری این نوع را از آنجایی که منطق کنترلی سیستم اعلان حریق را با شمارش تعداد دتکتورها درگیر می کند COUNTING ZONE می نامند. این دیدگاه تنها با استفاده از دتکتورهای آدرس پذیر و از آنجاییکه کنترل پنل های آدرسپذیر می توانند هر دتکتور را به صورت مجزا شناسایی کنند و در نتیجه آنها را مورد شمارش قرار دهند، قابل پیاده سازی می باشد. زمانیکه سیگنال آلارم از اولین دتکتور به کنترل پنل ارسال می شود، این وضعیت به عنوان PRE_ALARM سیستم در نظر گرفته می شود و زمانی که دومین دتکتور سیگنال آلارم را ارسال می کند، کنترل پنل دستور اطفاء اتوماتیک را جهت فعالسازی سیستم اطفاء صادر می کند.

کنترل پنل های متعارف و آدرس پذیر

در سیستم اعلان حریق متعارف، آشکارسازی cross zoning نیاز به دو مدار مجزا فیزیکی جهت آشکار سازی دارد. دتکتورها به گونه ای چیده می شوند که در دو زون کاملا مجزا قرار بگیرند (شکل 1). به بیان دیگر نیمی از دتکتورها در مدار اول و نیمی دیگر در مدار دوم نصب می شوند. در صورتیکه یک یا چند دتکتور از یک زون فعال شوند کنترل پنل این وضعیت را به عنوان PRE_ALARM در نظر می گیرد. به محض اینکه یک دتکتور از زون دیگر فعال شود، این وضعیت به عنوان آلارم در نظر گرفته شده و دستور اطفاء اتوماتیک صادر می شود.

cross zoning iranalarm,سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

ازسوی دیگر، آشکارسازی cross zoning با کنترل پنل آدرس پذیر مانند نوع متعارف به مدارهای مجزا نیازی ندارد. ترجیحا هر دتکتور دارای یک آدرس مجزا بوده و در زمان ارسال سیگنال آلارم این آدرس نیز به کنترل پنل ارسال می گردد. در زمان برنامه ریزی کنترل پنل آدرس پذیر هر یک از دتکتورهای آدرسپذیر بصورت نزم افزاری به یک زون از دو زونی که لازمه استاندارد اطفاء اتوماتیک می باشند نسبت داده می شوند. به عبارت دیگر، نیمی از دتکتور ها به صورت نرم افزاری در یک زون و نیمی دیگر در زون دوم قرار می گیرند (شکل 2). زمانیکه دتکتور اول سیگنال آلارم را ارسال می کند، کنترل پنل از روی آدرس آن، زون مربوط به دتکتور را تشخیص داده و این وضعیت را به عنوان PRE_ALARM در نظر می گیرد. به محض اینکه سیگنال آلارم از دتکتور زون دیگر به کنترل پنل می رسد، کنترل پنل با اعلان وضعیت آلارم دستور اطفاء اتوماتیک را صادر می نماید.

cross zoning iran alarm,سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

دتکتور دود نمونه گیر هوا (AIR SAMPLING SMOKE DETECTOR)

در زمان طراحی سیستم اطفاء حریق برای اتاق اطلاعات (DATA CENTER) یا مرکز ارتباطات (TELECOMUNICATION FACILITY) این موضوع که باید بین نیاز به امکان اعلان آلارم سریع و نیاز به بهبود تخلیه سیستم اطفاء به شکل غیر ضروری تعادل برقرار شود، بسیار حائض اهمیت می باشد. به همین منظور، تعداد رو به رشدی از طراحان سیستم اطفاء اتوماتیک، دتکتور نمونه گیر دود را در آشکارسازی cross zoning قرار می دهند. در بسیاری از موارد دتکتور دود نمونه گیر هوا با دتکتورهای نقطه ای به صورت cross zoning در نظر گرفته شده تا سیستم اطفاء اتوماتیک را فعال نمایند. دتکتورهای دود نمونه گیر هوا قابلیت آشکارسازی حتی غلظت های بسیار پایین دود را داشته و امکان آشکارسازی سریع حریق را در محیط های خاص فراهم می آورند. این نوع از تکنیک cross zoning با قرار دادن دتکتور دود نمونه گیر هوا در زون یک و دتکتور دود نقطه ای در زون دو، پیکره بندی و مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر نوعی، سیگنال آلارمی که از دتکتور دود نمونه گیر هوا در ابتدا دریافت می شود به عنوان PRE_ALARM شناخته می شود. اغلب اوقات نفرات تاسیسات چندین دقیقه برای خاموش کردن حریق در مراحل اولیه شروع آن فرصت دارند. در صورتیکه این اتفاق نیافتد دتکتور نقطه ای نیز با تشخیص دود حاصل از حریق، سیگنال آلارم را به کنترل پنل اعلان و با قرار گرفتن کنترل پنل در وضعیت آلارم، دستور اطفاء اتوماتیک توسط سیستم کنترلی صادر می شود.
به کار گیری آشکارسازی cross zoning به همراه سیستم اطفاء در طراحی بسیار منطقی می باشد.

حامد کیشانی فراهانی مدیر بخش F&G گروه صنعتی ندا

دستگاه تصفیه هوای ال جی Aqua

lg Aqua,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

از دیگر مدل‌های محبوب دستگاه تصفیه هوای ال جی ، Aqua است که علاوه بر تصفیه هوای قوی، با طراحی زیبای خود جلوه‌ای متفاوت به خانه شما می‌بخشد. راندمان این دستگاه 50 متر مربع است و با شش مرحله فیلتراسیون، سالم بودن هوای خانه را تضمین می‌کند. فیلترهای این دستگاه مجهز به سیستم Semi-Permanent هستند که به شما اجازه می‌دهد آن‌ها را به راحتی جدا کرده، بشویید و سر جای خود بگذارید و تا مدت ۱۰ سال نیز در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید. همچنین سیستم آبی Aqua-Cyclone نه تنها به حذف مواد شیمیایی و آلوده‌کننده هوا کمک می‌کند بلکه میزان رطوبت خانه را نیز در سطح مناسب نگه می‌دارد. این دستگاه می‌تواند تمامی ذرات معلق در فضا از جمله ذرات گرد و غبار، ذرات آلرژی‌زا، انواع ویروس‌ها و میکروب‌ها و همچنین بوی بد فضا را از بین برده و به جای آن ریه‌های شما را با هوای کاملا تمیز و بدون آلودگی پر کند. از آنجایی که ذرات گرد و غبار با چشم غیرمسلح قابل دیدن نیستند، این دستگاه به شما کمک می‌کند تا سطح آلودگی محیط خانه خود را تشخیص دهید و از چراغ‌های رنگی روی دستگاه متوجه میزان ذرات معلق در هوا بشوید.

 

امنیت شبکه خانگی خود را به روتر نورتون کور بسپارید

norton core router,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

به احتمال بسیار زیاد نام نرم افزارهای امنیتی نورتون (Norton) همانند آنتی ویروس‌های آن را تاکنون شنیده‌اید، اما بد نیست بدانید تجهیزات سخت افزاری قدرتمندی نیز با این نام مخصوصا در نمایشگاه CES 2017 رونمایی شده‌اند. نورتون کور (Core) یک روتر بسیار جذاب از لحاظ ظاهری است و درباره امنیت و توانایی خود در این زمینه با سینه‌ای سپر صحبت می‌کند. روتر نورتون کور با وجود ابعاد مختلف درگیر با تجهیزات شبکه، تمرکز صرف خود را بر روی امنیت قرار داده است.
روز به روز به تعداد دستگاه‌های دارای قابلیت اتصال به شبکه در منازل افزوده شده و از طرفی اطلاعات تبادلی در شبکه خانگی نیز حساس‌تر می‌شوند. به عنوان نمونه می‌توان به تصاویر ویدیویی گرفته شده از منزل و یا دیتا دوربین‌های مدار بسته اشاره کرد که پتانسیل بالایی برای هک‌شدن و سو استفاده دارند. با توجه به همین موضوع روتر نورتون کور در نمایشگاه سی ای اس 2017 به میدان آمد تا این خلا و شکاف بزرگ را به میزان زیادی پر کند.

روتر نورتون کور بدون دخالت کاربر خود را آپدیت می‌کند

نخستین چیزی که روتر نورتون کور را ایمن می‌کند، توانایی به روز رسانی نرم افزار دستگاه به صورت خودکار است. نرم افزار همیشه نیاز به توسعه دارد و رخنه‌ها و ضعف‌هایی که به مرور زمان توسط هکرها مورد سو استفاده قرار می‌گیرند، به این وسیله در هر بازه زمانی به طور مرتب رفع می‌شوند. در نظر داشته باشید فرآیند به روز رسانی نرم افزار دائمى روتر تقریبا عذاب‌آور بوده و به همین دلیل عده بسیار بسیار زیادی از کاربران هرگز به سراغ این کار نمی‌روند. به این وسیله هسته فرماندهی شبکه آسیب‌پذیر باقی مانده و هکرها با توجه به یکسان‌بودن شرایط در تمامی روترهای یک برند و یک مدل، اطلاعات کافی برای حمله به تعداد زیادی از شبکه‌های خانگی به صورت یکجا را خواهند داشت. روتر خود را آپدیت کرده و بدون درگیر کردن کاربر در این فرآیند، همواره تا حد ممکن رخنه‌های نرم افزاری را رفع و رجوع می‌کند.

norton core router iranalarm,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

طبق ادعا سازنده روتر نورتون کور قادر است تا دستگاه‌های خانگی هوشمند شناخته‌شده همچون ترموستات‌ها و دیگر موارد را تشخیص بدهد، دستگاه‌هایی که به داشتن کوله باری از رخنه‌های امنیتی معروفند. روتر می‌تواند در ادامه آن‌ها را قرنطینه کرده و به این وسیله یک نقص بالقوه و مشکل امنیتی را به میزانی کمتری در امنیت کل شبکه تاثیرگذار کند. در واقع آیتم قرنطینه‌شده تحت نظارت ویژه خواهد بود.
روتر نورتون کور پکت‌های تبادل‌شده در شبکه را اسکن کرده تا به این وسیله پکت‌های مضر و همچنین الگوی تبادل ترافیک را شناسایی کند. هنوز مشخص نیست این دستگاه چقدر در زمینه یاد شده قادر است تا کارآمد ظاهر شود، اما فراموش نکنید این تکنیکی است که در ادارات رسمی و دارای اطلاعات بسیار مهم نیز استفاده می‌شود. روتر نورتون کور نیازمند درجه‌ای از قدرت پردازش است تا به این وسیله ترافیک داده‌های با حجم بالا را بازرسی کند.

norton core router iran alarm,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

یک اپلیکیشن موبایل نیز در نظر گرفته شده و کاربر را بیشتر و بیشتر در معرض وضعیت امنیت و رخنه‌های امنیتی بالقوه قرار می‌دهد. در نظر داشته باشید این قابلیتی بسیار کلیدی است، چرا که در اغلب مواقع کاربران می‌توانند با انجام اقدامات ساده، به میزان قابل توجهی امنیت شبکه و اطلاعات رد بدل شده در آن را تضمین کنند.
البته روتر نورتون کور ، از ابتدا به قصد تبدیل‌شدن به یک دستگاه با عملکرد فوق‌العاده طراحی شده است. با توجه به این موضوع، روتر به یک پردازنده دو هسته‌ای 1.7 گیگاهرتزی مجهز شده و از استانداردهای وای فای تا WiFi-AC و 4×4 MU-MIMO (قابلیت اتصال به چند دستگاه و انتقال داده‌ها) پشتیبانی می‌کند. این امکان وجود دارد تا به لطف وجود دو درگاه USB نسخه 3.0، درایوهای یو اس بی یا پرینتر را نیز به آن متصل کنیم. گفتنی است این سوال وجود دارد که آیا روتر نورتون کور می‌تواند نتورک‌های مهمان، وی پی ان (VPN) و دیگر ویژگی‌های مطلوب را نیز در خود منزل دهد یا خیر. به نظر می‌رسد تنظیمات مبتنی بر اپلیکیشن روتر نورتون کور بسیار کاربردی‌تر از تنظیمات متداول مبتنی بر وب و کامپیوتر آن خواهند بود.
gadgetnews.ir

بررسی عملکرد سیستم‌های کنترلی F&G

Fire and Gas Detection System,حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

سیستم‌هایF&G با توجه به نوع برند دارای قابلیت‌های ویژه و پیشرفته‌ای جهت اتصال به انواع دتکتورهای گاز، شعله و ... می‌باشند. سیستم‌های F&G و یا Fire and Gas Detection System به علت هزینه‌های بسیار بالای آن، اصولا جهت استفاده در پروژه‌های ساختمانی کاربردی ندارند و اغلب در پروژه‌های بسیار حساس و پیشرفته صنعتی نظیر پتروشیمی‌ها، پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، کارخانجات صنعتی و ... به کار می‌روند.
امروزه در بسیاری از پروژه‌های صنعتی از جمله در پتروشیمی‌ها، پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، معادن و غیره برای کنترل تجهیزات اعلام و اطفاء حریق از کنترلرهای F&G که بر پایـه PLC هستند استفاده می‌شود. این سیستم‌ها قابلیت کنترل تجهیزات زیادی را دارند.
سیستم‌های PLC Base دارای مزایای بسیاری می‌باشند. بطور مثال کنترل کلیه تجهیزات توسط کارت‌ها و ماژول‌های متعددی انجام می‌شود که قابلیت تعویض و تعمیر را دارند. این عمل در زمان خاموشی دستگاه و حتی زمانی که دستگاه روشن است امکان پذیر می‌باشد که به این امر Hot Swap گفته می‌شود. تعداد زیادی از این کارت‌ها می‌توانند توسط یک CPU و کنترلر مرکزی پردازش گردند.به لطف دتکتورهای پیشرفته، سامانه‌های F&G می‌توانند اخطارهای خطر انفجار یا خطر آسیب انسانی را در کمترین زمان ممکن گزارش نموده و فرامین لازم در بکار انداختن وسایل اخطاری دیداری و شنیداری مانند: آژیرها، چراغ‌های مختلف خطر و راهنمای خروج اضطراری، پنل‌های محلی نمایش، از مدار خارج‌کردن یا راه‌اندازی هوارسان‌ها به منطقه موردنظر و سایر اقدامات را صادر نمایند.

 

سعید حافظ، مدیر عامل شرکت آرتنوس آریا، نماینده نفکو در ایران

artenousarya,سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

شرکت نفکو از سال‌های اولیه برگزاری اینترسک به عنوان حامی برتر این نمایشگاه بوده است و بزرگترین غرفه در اینترسک نیز مربوط به نفکو است. با توجه به این مساله که نمایشگاه در دبی برگزار می‌شود، نزدیک‌ترین نمایشگاه به ایران است و افراد از سراسر دنیا در این نمایشگاه شرکت می‌کنند و آخرین تکنولوژی‌های خود را عرضه می‌کنند. در این نمایشگاه هم فضای علمی حاکم است و هم فضای بازرگانی بسیار مناسب است. چه شرکت‌هایی که در اینترسک حضور دارند و چه سازمان‌های علمی حاضر در تلاشند تا آخرین دست‌آوردهای علمی سیستم‌های اعلام، اطفا، ایمنی و امنیتی مطلع شوند. با توجه به این مساله که سال به سال بحث ایمنی در تمام دنیا پر رنگ‌تر می‌شود دست‌آوردها و تکنولوژی‌هایی که عرضه می شود قطعا رشد بزرگی خواهد داشت. هر سال یک سری تکنولوژی و یک‌سری از ابزار های جدید برای ایمنی، اعلام و اطفا اضافه می شود که می‌تواند کمک شایانی به این صنعت باشد تا به موقع حریق اطفا و خطر مرتفع شود.

رشد بازار سیستم‌های حفاظت حریق تا سال ۲۰۲۲

MarketsandMarkets,سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

طبق پیش‌بینی MarketsandMarkets، سایز بازار سیستم‌های حفاظت حریق، انتظار می‌رود که از ۴۷.۹۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ به ۹۸.۲۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ برسد، با یک نرخ CAGR حدود ۱۰.۱ درصد بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۲ باشد. افزایش مبالغ صرف شده برای محافظت از اموال در برابر خطارت آتش‌سوزی، همراه با رشد پیوسته در توسعه زیرساخت منجر به رشد در بازار سیستم‌های حفاظت حریق شده است. سازمان‌ها در سراسر جهان، هزینه‌های خود را روی حفاظت از حریق برای مراقبت از زیرساخت و کاهش تلفات انسانی، افزایش داده‌اند. فناوری‌هایی همچون رویکردهای ارتباط ماشین و انسان، ساختمان‌های هوشمند، شبکه‌های حسگر بی‌سیم، و نانوفناوری، در بازار سیستم‌های حفاظت حریق وارد شده‌اند. به علاوه، حسگرهای پیشرفته جدید توسعه یافته‌اند تا داده‌های دقیقی به واحدهای کنترل بدهند. حسگرهای هوشمند دارای قابلیت‌های شبکه‌ای هستند، که در آنها گروهی از حسگرها و تشخیص‌گرها می‌توانند به آسانی از طریق واحدهای کنترل با یکدیگر ارتباط داشته باشند، که به کارایی بهتر در سیستم‌ها منجر می‌شود. کاربرهای دور می‌توانند به این حسگرهای هوشمند با اتصال از طریق شبکه‌های LAN/WAN دسترسی داشته باشند.
حوزه‌ی این گزارش، بازار سیستم‌های حفاظت حریق را با تفکیک براساس فناوری، محصول، خدمات، سلسله‌مراتب، و جفرافیا پوشش می‌دهد. از جنبه‌ی فناوری، بازار سیستم‌های حفاظت حریق به سیستم‌های حفاظت آتش‌سوزی فعال و غیرفعال تقسیم شده است. سیستم‌های حفاظت حریق فعال بیشترین سهم از بازار جهانی سیستم‌های حفاظت حریق را بر اساس فناوری در سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص داده بودند، در حالیکه بازار برای سیستم‌های حفاظت حریق غیرفعال، انتظار می رود که با بالاترین نرخ در طول بازه‌ی مورد بیش‌بینی رشد کند.
از جنبه‌ی محصولات، بازار سیستم‌های حفاظت آتش‌سوزی به سیستم‌های تشخیص آتش‌سوزی، سیستم‌های مدیریت آتش‌سوزی، نرم‌افزار تحلیل آتش‌سوزی، سیستم‌های واکنش آتش‌سوزی، و سایر تقسیم می‌شود. سیستم‌های مدیریت آتش‌سوزی بیشترین سهم را از بازار سراسری سیستم‌های حفاظت آتش‌سوزی بر اساس محصول در سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص دادند، و انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۲ تسلط خود را حفظ کنند. انتظار می‌رود که بازار نرم‌افزار تحلیل آتش‌سوزی سریع‌ترین رشد را در بازه‌ی مورد بیش‌بینی داشته باشد. رشد بالای نرم‌افزار تحیلی آتش‌سوزی به علت افزایش نیاز به تحلیل آتش‌سوزی‌های پیچیده است، که به تصمیم‌گیری صحیح و پیشگیری از آتش‌سوزی کمک می‌کند.
بازار سیستم‌های حفاظت حریق از لحاظ خدمات به خدمات مهندسی، خدمات نصب و طراحی، خدمات نگهداری، خدمات مدیریت‌شده، و سایر خدمات تقسیم می‌شود. خدمات نگهداری بیشترین سهم را از بازار سراسری سیستم‌های حفاظت آتش‌سوزی براساس خدمات در سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص داده بودند، درحالیکه انتظار می‌رود بازار خدمات مدیریت‌شده بالاترین نرخ CAGR را در بازه‌ی مورد بیش‌بینی داشته باشند.
بازار سیستم‌های حفاظت آتش‌سوزی بر اساس سلسله‌مراتب به تجاری؛ مسکونی؛ انرژی و توان؛ دولت؛ تولید؛ بنزین، گاز، و معادن؛ حمل‌ونقل و تدارکات؛ و سایرین تقسیم شده است. سلسله‌مراتب تجاری نیز خود به دانشگاه و موسسات؛ خرده‌فروشی؛ سلامت؛ مهمان‌داری؛ و بانک‌داری، خدمات اقتصادی، و بیمه (BFSI) تقسیم می‌شود. این سلسله‌مراتب تجاری انتظار می‌رود که بیشترین سهم را از بازار سیستم‌های حفاظت آتش‌سوزی تا سال ۲۰۲۲ داشته باشد، درحالیکه انتظار می‌رود بازار سیستم‌های حفاظت آتش‌سوزی برای سلسله‌مراتب بنزین، گاز، و معادن،‌ بیشترین رشد را بین ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۲ داشته باشد.
آمریکای شمالی بیشترین سهم را از بازار FPS در سال ۲۰۱۵ داشت. برخی سلسله‌مراتب‌ها در ناحیه، همچون بزنین و گاز، معادن، و انرژی و توان، چشم‌انداز مثبتی برای رشد بازار سیستم‌های حفاظت حریق نشان می‌دهند. این نتیجه‌ی الزام به پیروی از نیازمندی‌های سخت انطباق سازمانی و قوانین در این صنعت‌ها است، که در آن کاربردهای FPS سهم عمده‌ای از بازار آمریکای شمالی را در بر می‌گیرد.
با این وجود، هزینه‌های بالای نصب و نگهداری سیستم‌های حفاظت حریق، رشد بازار سیستم‌های حفاظت آتش‌سوزی را محدود نموده است.

 

صفحه1 از61

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا