با عضويت دركانال رسمي ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


علی کریمی، مدیر عامل مجموعه سپاهان الکترونیک

سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی

برای ماندگار شدن باید به روز بود

مجموعه سپاهان الکترونیک از کی و در چه زمینه‌ای فعالیت خود را آغاز کرده است؟

سپاهان الکترونیک با هدف پخش و توزیع محصولات امنیتی و نظارتی بعنوان نماینده رسمی برند داهوا در ایران فعالیت خود را در سال 1392 آغاز کرد. هدف از انتخاب برند داهوا برای ما ارایه محصولات با کیفیت در ایران است.

شرایط بازار داهوا در ایران به چه صورت است؟

داهوا شرایط خوبی در بازار ایران دارد و خوشبختانه به واسطه سرمایه گذاری وسیع شرکت داهوا در ضمینه تحقیق و توسعه روز به روز شاهد شرایط بهتر در ایران از این شرکت خواهیم بود.

در زمینه خدمات پس از فروش آیا با مشکل خاصی روبه رو هستید؟

به خاطر تغیر تکنولوژی و آپ‌دیت شدن مسایل مربوط به خدمات پس از فروش مشکلاتی به وجود آمده است؛ چرا که روز به روز تکنولوژی در حال تغییر است و پیشرفت می‌کند، با وجود آن به تازگی با حضور مسولان فنی این شرکت در ایران از این مشکلات کاسته شده است. در ضمن در حال حاضر بعلت وجود محصولات تقلبی و متفرقه در بازار ایران کلیه گارانتی محصولات سریال محور شده است که مصرف کننده به راحتی در وب سایتی که مختص به بازار ایران راه اندازی شده است( www.dahua.ir ) امکان بررسی اصالت و گارانتی کالا را دارد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

برای حل این مشکل چه پیشنهادی دارید؟

تکنسین‌هایی که در این زمینه کار می‌کنند باید دایما خود را به روز کنند و آموزش ببینند؛ در این راستا برنامه‌ریزی‌هایی هم صورت داده‌ایم. قرار است که تکنسین‌های ما به چین و یا دبی بروند و در مراکز خدمات پس از فروش داهوا آموزش ببینند. در واقع برای ماندگار شدن باید به روز بود.

معیار شما از انتخاب برند داهوا چیست؟

به خاطر صاحب سبک بودن، صاحب تکنولوژی بودن، کیفیت بالای کالا و همچنین قیمت مناسب پس از کار و تحقیق فراوان این برند را از میان دیگر برندها برگزیدیم. سپاهان اولین شرکتی است که محصولات داهوا را با خود برند داهوا در ایران عرضه کرد. پس از آنکه مجموعه ما وارد حیطه دوربین‌های مدار بسته شد چندین کالا و برند را در بازار چین مورد بررسی قرار دادیم و سرانجام به این نتیجه رسیدیم که داهوا از نظر جنس و محصول از دیگر برندهای موجود در بازار بهتر است.

برنامه‌ریزی مجموعه شما برای آینده چیست؟

در نظر داریم که در آینده خدمات پس از فروش را مانند سابق و حتی بهتر از آن ادامه دهیم و همچنین فروش محصولات را نیز به کارنامه کاری خود اضافه کنیم. همچنین تصمیم داریم که محصولات داهوا را در ایران در بحث خدمات پس از فروش گسترش دهیم.

 

امين نعمتی،  مسئول آتش نشانی شركت طراحی مهندسی ساپكو

سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی

در تلاشیم تا مسابقات آتش‌نشانی صنعتی را در سطح ملی برگزار کنیم

هدف شرکت ساپکو از برگزاری مسابقات آتش‌نشان برتر صنعتی چیست؟

هدف از برگزاری اين مسابقات آشنایی با شيوه‌های متفاوت اطفا حريق در صنايع مختلف و انتقال تكنيك‌های مناسب و كاربردی توسط آتش نشانان به يكديگر و همچنين ايجاد فضای شاد و با طراوت برای حضور آتش نشان‌های عزيز و ايجاد انگيزه و آشنایی اين عزيزان با يكديگراست.

معيار انتخاب شما از تیم‌های حاضر در مسابقات چیست؟

اولين معيار انتخاب تيم های حاضر در مسابقات تنوع در صنعتی بود كه همكاران عزيز در آن حضور داشتند، بنابراین به واسطه تنوع در آتش نشانان صنعتی می‌توانستيم دانش و تجربه تازه‌ای را به يكديگر منتقل كنيم. معيار بعدی توانایی و دست آوردهای ايجاد شده توسط واحد های آتش نشانی است كه آتش‌نشان‌های ما در سال‌های اخير به آن دست يافته‌اند و شرکت در مسابقات آتش نشانی جزیی از اين دستاوردها است.

به عنوان کسی که از نزدیک دستی بر آتش دارد سطح مسابقات را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

امسال به‌عنوان دومين سال برگزاری مسابقات به علت حضور بيش از 2 برابر تيم ها نسبت به سال گذشته و همچنين به واسطه دعوت از تيم هایی با آمادگی بالای جسمانی و دانش عملياتی سطح مسابقات در حد بسيار بالایی برگزار شد. به گونه‌ای كه فاصله بين تيم اول مسابقات با تيم رده 5 مسابقات را فقط 2 ثانيه زمان مشخص می‌كرد و اين خود نشان از آمادگی بالای تيم ها و سطح خوب مسابقات را دارد.
مسابقات آتش‌نشان صنعتی برتر ساپکو، مسابقات نوپایی در کشور است. چقدر این مسابقات بر آمادگی جسمی و همچنین تکنیک آتش‌نشان‌ها تاثیر خواهد داشت؟

برنامه شما برای مسابقات در سال‌های آتی چیست؟

با توكل به خدا و به شرط حيات انشالله برای سال آينده تصميم دارم با برنامه ريزی مناسب تری تيم های بزرگ تر و بيشتری را جهت مسابقات دعوت كنم تا انشالله مسابقات را به حدی برسانيم كه در سطح ملی در حوزه آتش نشانی صنعتی برگزار كنيم، چرا که اين قابليت در آتش نشانی صنعتی وجود دارد كه بيشتر مورد توجه قرار گيرد.

حرف آخر:

خوشحالم كه خداوند توانایی و سعادت خدمت به همكارانم را در من قرار داده است تا شايد بتوانم گوشه‌ای از دريای بزرگ زحمات و از خود گذشتگی‌هايشان را در چنين مراسمی ارج نهم و آنها را فارغ از تمام مشكلات و دشواری‌هايشان چند روزی گرد هم آورده و در شادی ببينم. در پايان بايد از مديريت محترم حراست شركت ساپكو تشکر کنم كه از هيچ كمكی جهت برگزاری هر چه بهتر مسابقات دريغ نکردند و هميشه پشتيبان و همراه ما هستند.

ساسان خطامی؛ مدیرعامل شرکت ایمن‌تیام سپاهان (حامی مالی مسابقات آتش‌نشان برتر صنعتی ساپکو)

سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی

باید آتش‌نشانی را به جایگاه واقعی خود در کشور برسانیم

هدف از برگزاری این مسابقات چیست؟

همیشه ایمنی و آتش‌نشانی مظلوم واقع شده است و متاسفانه آن‌گونه که باید و شاید به آن در ایران بها داده نمی‌شود. باید مسابقات و نمایشگاه‌هایی در این زمینه برگزار شود تا بتوانیم فرهنگ سازی کنیم آتش‌نشانی را جایگاه واقعی خود در کشور برسانیم.

چه مساله‌ای موجب شد تا شما به‌عنوان اسپانسر تصمیم به حمایت از مسابقات آتش‌نشان برتر صنعتی ساپکو بگیرید؟

ما به نوبه خود وظیفه داریم که گروهی را آگاه کنیم و آنها را ترغیب کنیم تا در این مسابقات شرکت کنند با این کار خود قدمی در بهبود شرایط و ارتقای کار زحمت‌کشان در این حوزه برداریم. در واقع می‌توان گفت با برگزاری این مسابقات و جایزه دادن به بهترین‌های این صنعت، روحیه رقابت و همچنین بهتر بودن در افراد تقویت می‌شود.

به برگزاری هم‌زمان مسابقات آتش‌نشانی در بخش صنعتی و شهری اشاره کردید. برای این مهم چه باید کرد؟

این کار کار بسیار سختی است. آتش‌نشان‌های شهری مدام در آموزش هستند و بسیار حریق دیده‌اند و درست به همین دلیل با واقعیت حریق آشنایی بیشتری دارند. از سویی آتش‌نشان‌های صنعتی نیز کاری انجام می‌دهند که بسیار تخصصی است، چراکه با نوع حریقی که در مجموعه‌شان رخ می‌دهد آشنایی کامل دارند و شاید آتش‌نشانان شهری نتوانند در مهار آتش آن‌گونه که باید به آتش‌نشانان صنعتی کمک کنند. در کل باید بگویم رقابت صنعتی و شهری بسیار سخت خواهد شد.

برای بهتر شدن این مسابقات چه می‌توان کرد؟

امیدوارم بتوانیم به صورت خصوصی اسپانسرینگ مسابقات را بر عهده بگیریم و به عقیده من حتی اسپانسرینگ نیز باید رقابتی باشد و در این رقابت تنها کسیکه سود می‌کند ایمنی و آتش‌نشانی است.

ساختمان هوشمند امروزه به چه معنی است؟

قسمت اول

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

این مقاله در مورد سیستم های هوشمند و ساختمان های هوشمند که در 5 سال گذشته رشد قابل توجهی داشته اند می باشد. ساختمان ها باید از تمامی منظر ها: طراحی، مدیریت و عملکرد، مورد بررسی قرار بگیرند تا بتوانند مالک و ساکنین را جذب کنند. در عین حال، فشار بازار که از سوی مصرف کننده و مشتری اعمال می شود موجب افزایش نرخ نوآوری صورت گرفته در صنعت ساختمان می شود. بدین ترتیب حرکت به سوی ساختمان های هوشمند آغاز شد.
در نیم دهه گذشته، گوشی های هوشمند از تنها یک گجت جالب به یک ابزار حیاتی برای راه انداختن کار ها تبدیل شد. قابلیت کنترل دما و روشنایی از طریق ترموستات ها و سوئیچ های رو دیواری به نرم افزارهایی که با موبایل کار می کنند منتقل شد. به دنبال آن در این بازار رقابتی، مالکان به دنبال پرسیدن پرسش هایی نظیر آنتن دهی گوشی های همراه، سوال هایی در مورد قابلیت کنترل انرژی سیستم تهویه مطبوعشان مطرح می کنند.
سخت است روزی بگذرد و ما بحث و صحبتی در مورد "داده های بزرگ" یا "اینترنت اشیا IoT" نشنویم. با عمومی شدن این محصولات و مباحث در سال های آینده، آنها به ساختمان های تجاری به همراه هزاران دستگاه که سیستم ها را مدیریت و کنترل می کنند راه می یابند.

اما مفهوم "هوشمند" واقعا چیست؟

هوشمند توصیفی برای سنسور های پیشرفته، اکچوئیتورها و تجهیزات مرتبط است. یک وسیله هوشمند یا سیستم هوشمند به وسیله یک ریز پردازشگر طوری برنامه ریزی می شود تا اعمالی از پیش تعیین شده را انجام دهد و با سیستم های خارجی توسط شبکه داده ها ارتباط برقرار سازد. هوشمند برای توصیف تلفیقی از تجهیزات هوشمند و سیستم های هوشمند به همراه نرم افزاری که قابلیت تفسیر و ایجاد ارتباط را دارد، به کار می رود. هوشمندی واقعی به قابلیت تنظیم خودکار پارامتر ها بین آیتم های هوشمند که فعالیت و کاربری ساختمان را بهینه تر می کند اطلاق می شود. بهینه سازی می تواند شامل راحتی ساکنین، مصرف انرژی، امنیت و ایمنی باشد. اما به طور کلی، یک ساختمان هوشمند مجموعه ای از اجزای هوشمند است.
از آنجا که تکنولوژی های جدید زیادی وجود دارند، یک مالک ساختمان چگونه محصول مناسب را انتخاب می کند یا مطمئن می شود که تکنولوژی که روی آن سرمایه گذاری کرده است انتخاب هوشمندانه ای بوده است؟

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

گام های اولیه برای حرکت به سوی ساختمان های هوشمند

6 گام زیر برای حرکت به سوی طراحی یک ساختمان هوشمند که مناسب فعالیت های مورد نظر باشد لازم است:

گام اول: مطمئن شوید که ساختمان مناسب و کاربردی است.

اولین گام در حرکت به سوی یک ساختمان هوشمند تعیین نوع کاربرد ساختمان به شکل مناسب است. برخی اوقات هوشمندسازی شامل بازگشت به ساختمان با کاربری اولیه اش می شود در حالی که در مواقع دیگر شامل راضی کردن ساکنین و رسیدن به آنچه مد نظر نبود می شود. در هر دوی این موارد، هوشمندی ساختمان و سیستم های هوشمند می توانند یک ساختمان را خوب کنند اما نمی توانند یک ساختمان بد را کلا خوب کنند. مرز های ساختمان (دیوار ها، پنجره ها، در ها و سقف ها) تماما دارای سیستم های مکانیکی، الکتریکی، لوله کشی و اطفای حریق است که برای عملکرد مناسب ساختمان مورد نیاز هستند.
برای ساختمان های جدید، این پروسه کمی متفاوت است، چون می توان اساس ساختمان را به وسیله طراحی تحت تاثیر قرار داد. در طراحی باید پارامتر های اساسی هر سیستم را مشخص شود. همچنین، باید نحوه نصب، ملاحظات، نگهداری و.. نیز لحاظ گردد.

گام دوم: اسپانسرهای اجرایی جمع کنید.

سریع ترین راه برای ایجاد یک ساختمان هوشمند این است که پیمان کار یا اسپانسر داشته باشید. یک اسپانسر سطح بالا بسیار حیاتی است چون هر پروژه جدیدی به سرمایه گذاری بزرگ نیاز دارد از شروع گرفته تا اتمام آن. بسیار ساده تر است تا یک پروژه جدید را هنگامی شروع کنیم که مالک/سرمایه گذار یک بازگشت سرمایه مشخصی را پیش بینی کند و بیند. این موضوع مخصوصا زمانی به چشم می آید که قرارست پروژه توسط تیم نه چندان خبره، انجام شود.
برای دریافت اسپانسری اجرایی، تیم پروژه باید ROI برای هر ساختمان هوشمند را بداند. سرمایه گذاری جدیدتان را بر اساس موفقیت و بازگشت سود مالی از سرمایه گذاری های قبل انجام دهید.
محاسبه بازگشت سرمایه برای بیشتر پروژه های صرفه جویی انرژی کاری سرراست است: کاهش انرژی صورت گرفته را در نرخ های کاربری مناسب ضرب می کنید. محاسبات بازگشت سرمایه برای مصارف غیر صرفه جویی انرژی اندکی پیچیده تر خواهد بود و نیاز مند فرضیات دقیق است چون متغیر های زیادی وجود دارد که باید برای ROI در نظر گرفته شود. برای مثال، تلفیق و تجمیع سیستم مدیریت ساختمان با سیستم مدیریت منابع باتوجه به افزایش بهره وری اجرایی درهمان مراحل اولیه منجر به بازگشت سرمایه شود، اما می تواند در جهت افزایش راحتی و پاسخ زمانی سریع تر،‌این بازگشت سرمایه در مراحل دوم صورت پذیرد.
از آنجا که نو آوری و سرمایه گذاری در مورد سیستم های هوشمند نیازمند درک عمیق و کامل از سیستم های ساختمان است، معمولا استخدام شخص ثالث که اطلاعات کاملی در مورد ساختمان دارد بسیار موثر به نظر می رسد.

چگونه اهداف مرتبط با ساختمان هوشمند را به طور منطقی و واقعی ترسیم کنیم؟

پس از مشخص کردن اسپانسر پروژه، زمان این رسیده است که زمان بندی و هدف های تدوین ساختمان هوشمند را ترسیم و مشخص کنیم.

گام سوم: هدف ها را به شکل دقیق بیان کنید.

قدم بعدی در لیست، تعیین هدف های پروژه بر اساس نیاز های مالک است. برای مثال، می توان پیشنهاد کرد که هدف های اولیه پروژه کوچک باشد- هدف های کوچک و بازگشت سرمایه کوچک.
بعد از تعیین هدف، شاخص عملکرد حیاتی (KPIs) با داده هایی که به آن می دهیم، به ما کمک می کند تا متوجه شویم آیا به هدفی که در اول نشانه گذاری شده بود، دست یافته ایم یا خیر؟ داده های مورد نظر بسته به عملکرد سیستم به سوی هدف در یک لوپ بسته باید برآورد شود تا بتوان گفت چقدر به سوی هدف های مورد نظر اولیه حرکت کرده ایم. طبیعت هر KPI بستگی به خود هدف ها دارد. هدف های مبتنی بر صرفه جویی انرژی نیازمند اندازه گیری داده ها می باشد. هدف های مبتنی بر راحتی ساکنین و بهبود بصری ساختمان نیازمند KPI هایی است که سخت تر می توان آن ها را اندازه گیری کرد.
در حالی که معمولا مناسب است که موفقیت های زود هنگام و با مقدار کم شروع کنیم، در مرحله برنامه ریزی و طرح ریزی باید هدف های طولانی مدت در نظر گرفته شود و حتی باید برنامه و نقشه های 5 تا 10 سال را در نظر گرفت. بدون تعیین و بیان صحیح و شفاف از اتفاقات آینده، پروزه ممکن است از مسیر صحیح خود خارج شود. البته، با یک دید استراتژیک، عوض شدن شرایط محیطی و نقشه باید همراه و مرتبط با هم باشند.

گام چهارم: نقشه و زمان را به اتمام برسانید.

بعد از اینکه اهداف به همراه KPI ها تنظیم شد، گام بعدی این است که تایم لاین و برنامه را کامل کنیم. تایم لاین باید شامل طراحی، تبیین و فاز های تست باشد. اگر یک پروژه ساختمانی هوشمند چندین پیش درآمد داشته باشد، بسیار مهم است که تایم لاینی ایجاد نماییم که تمام کارها را شامل شود و دنبال کند. نقشه پروژه باید نتایج تمام کارها را در بر بگیرد- توصیف، اهداف، KPI ها ، پیش نیاز ها، تایم لاین و بودجه- همچنین منابع مورد نیاز و بازگشت سرمایه.
در اینجا دوباره می گوییم این قسمت های مرحله نقشه کشی زمانی معنی دار خواهند بود که با ذکر جزئیات باشد و در عین حال اهداف استراتژیک را هم با جزئیات در بر گیرد. برای مثال، نقشه و هدف باید شامل اهداف سالانه و دهه ای باشد.

 

ادامه این مقاله را در شماره بعدی ماهنامه ساختمان هوشمند بخوانید...

حباب و بلند گوی هوشمند  Airbulb Color

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

اخیرا حباب های هوشمند فراوانی را می بینیم. یکی از آنها Philips Hue است. امروزه کمپانی دیگری وجود دارد که سعی دارد جای Hue را بگیرد. AirBulb Color یک حباب هوشمند است که توسط گوشی هوشمند کنترل می شود. نرم افزار مربوطه نصب شده روی گوشی توان زیادی مصرف نمی کند اما می تواند رنگ حباب را توسط سه LED سفید و سه LED رنگی تغییر دهد.

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

تفاوت بین AirBulb Color و محصولی مانند Hue در این است که این حباب هوشمند توانایی اجرای موسیقی را نیز دارد. بله،AirBulb Color یک بلندگوی بلوتوثی بدون سیم است، بنابراین می توانید به شکل بی سیم موسیقی را به حباب وصل کنید، بدون توجه به این که در کجا نصب شده است.
قابلیت های دیگر آن توسط گوشی های iOS و اندروید قابل اجراست. کمپانی AvantConcept این محصول را با قیمت 55 دلار عرضه می کند.
منبع: electronichouse.com

دیدارک نماینده انحصاریCP Plus  آلمان

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

کمپانی CP Plus یکی از تولیدکنندگان پیشروی جهانی در زمینه ی امنیت و راهکارهای نظارتی است که در بیش از 60 کشور در سراسر جهان حضور فعال دارد. این کمپانی که در سال 2007 در آلمان تاسیس شد و در حال حاضر در کشورهایی چون آلمان، جمهوری چک، امارات، اندونزی، آفریقای جنوبی، فیلیپین، سریلانکا، بنگلادش، سنگاپور، چین، تایوان و هند دفاتر خود را مستقر کرده است.
حضور جهانی CP Plus به گونه ای است که امروزه در بیشتر از 75 کشور در سراسر جهان، متخصصین امنیتی برای ارائه ی بهترین سرویس به مشتریان خود متکی بر CP Plus هستند. محصولات بی همتای این کمپانی به گونه ای طراحی شده اند که با محیط خود ترکیب شوند، این محصولات از عملکردی بدون نقص برخوردار هستند که آنها را مقرون به صرفه و قابل اعتماد می سازد. دفاتر CP Plus در سراسر جهان، دسترسی پیوسته به محصولات را در سراسر جهان تضمین می کند که شامل اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی، آفریقا، خاورمیانه، شبه قاره هند، آسیای جنوبی، آسیای جنوب شرقی می شود.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت شرکت دیدارک نماینده رسمی دزدگير پارادوکس کانادا و نماینده انحصاری ژئوویژن تایوان در زمینه ی دوربین های تحت شبکه و سیستم های کنترل تردد در راستای پاسخگویی به نیاز مشتریان در بازار سیستم های نظارت تصویری به تازگی محصولات کمپانی CP Plus را به دامنه ی محصولات خود افزوده و نمایندگی انحصاری کمپانی CP Plus را اخذ کرده است.
این کمپانی مجموعه ی گسترده ای از بهترین دستگاه های تصویربرداری، تجهیزات نظارت ویدئویی آنالوگ هوشمند، هایبرید و تحت شبکه را ارائه می کند که از دوربین های مداربسته آنالوگ HD، دوربین های تحت شبکه IP و اسپید دام تا دستگاه های ضبط ویدئو دیجیتالDVR ، دستگاه های ضبط ویدئو تحت شبکه NVR ، DVR Mobile، NAS، آیفون تصویری، راهکارهای حضور و غیاب، اتوماسیون خانگی، لوازم و بسیاری موارد دیگر متغیر است.

نرم افزار کنترل درب امنیتی

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

نسخه جدید و به روزشده نرم افزار BoonConnect، تکنسین ها را قادر می سازد تا از راه دور به درب ها دسترسی داشته باشند و در نتیجه مشکلات احتمالی سریع تر حل شود و خرابی به حداقل برسد. ابزار جدید از طریق یک مرورگر وب در دسترس خواهد بود، و مشخصات استانداردی برای هم درب گردان امنیتی Tourlock و هم برای پورتال امنیتی Circlelock دارد.
این راه کار برای عیب یابی، پیکربندی و دسترسی به داده های عملیاتی کلیدی درب، مانند وضعیت درب فعلی، ابزار تشخیصی و تنظیمات حالت امنیتی استفاده می شود. نسخه به روز شده سیستم را می توان از طریق یک اتصال امن از هر دستگاه دارای مرورگر و متصل به اینترنت، مانند یک کامپیوتر، تبلت یا گوشی های هوشمند بدست آورد، که این ابزار عیب یابی را بدون نیاز به تماس با تکنسین سایت ممکن می سازد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.boonedam.us مراجعه نمایید.

تلویزیون ضد پشه به بازار آمد!

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

سری جدید تلویزیون LED مجهز به فناوری ضد پشه راهی بازار شد. البته برای فراری دادن پشه های مزاحم مجبور هستید تا تلویزیون را همیشه روشن نگه‌دارید!

فناوری بکار رفته در این تلویزیون به‌کارگیری سیستم صوتی برای فراری دادن پشه است و ارزان‌ترین سیستم ازاین‌دست در سایز 31 اینچی 400 دلار به بالا قیمت دارد.
کمپانی کره‌ای الجی ظاهراً از این فناوری در کولرگازی و ماشین لباس‌شویی خود نیز استفاده می‌کند.

اپل سرگرم آزمایش ماشین‌های خودران

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

با اینکه به‌نظر می‌رسد اپل دوشادوش بزرگ‌ترین بازیگران در عرصه صنعت حرکت می‌کند، ناتوانی ظاهری این شرکت در ارائه مزیت رقابتی نسبت به شرکت‌هایی همچون تسلا و فورد، موجب سردرگمی و ایجاد درهم‌گسیختگی در برنامه تیتان شده است.
شنیده‌ها حکایت از تلاش‌های اپل در توسعه نرم‌افزار اتومبیل‌های خودران دارد. اما این کار اپل، به قیمت رقابت با شرکت‌های بزرگ خودروسازی همچون فورد و جنرال‌موتورز خواهد بود.
ابتکار اپل در زمینه اتومبیل‌ها با نام کد "تیتان"، به مرحله آزمایش در جاده مسیر بسته رسیده است. آزمایش نرم‌افزار اتومبیل خودران، نشان از راهبرد نوین اپل دارد که گفته می‌شود از تمرکز اولیه خود مبنی بر ساختن خودروی برقی فاصله گرفته و اکنون به نرم‌افزار اتومبیل‌های خودران روی آورده است.
با اینکه شرکت تسلاموتورز سرخط اخبار پیرامون سرمایه‌گذاری روی خودروهای برقی و نرم‌افزار ماشین‌های خودران را به خود اختصاص داده بود، اما گفته می‌شود خودروسازان سنتی همچون فورد و جنرال‌موتورز نیز برای گرم‌تر کردن گردونه رقابت، سرگرم توسعه نسخه‌های خودشان هستند.
شرکت اوبر هم مشغول توسعه نرم‌افزار اتومبیل‌های خودران است و برای این کار، مهندسان استعداد در بخش روباتیک دانشگاه کارنگی ملون در ایالات متحده را استخدام کرده تا یک برنامه آزمایشی را در این خصوص راه‌اندازی نماید.
منبع: itna.ir

عینک آفتابی هوشمند ساخت اسنپ‌چت ۱۰ ثانیه فیلم گرفته و منتشر می‌کند

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

عینک آفتابی مجهز به دوربین فیلم‌برداری که تا یک روز باتری آن جواب می‌دهد، قادر به ضبط تصاویر ویدئویی۱۰ ثانیه‌ای است تا کاربران بتوانند فیلم رکورد شده را در سایت اسنپ قرار دهند.

ایوان اشپیگل ۲۶ ساله مؤسس و مدیر اجرایی اسنپ در ونیز با نمایش عینک جدید نشان داد آنها می‌خواهند وارد بیزینس جدیدی شوند که ممکن است دنیای پیام‌رسان‌های موبایلی را متحول کند.

ویوی ۱۱۵ درجه‌ای، ضبط به‌صورت دایره‌ای و مانند نگاه چشم انسان به اطراف، ارسال فایل رکورد شده به موبایل از طریق بلوتوث یا وای‌فای و ذخیره در اپلیکیشن اسنپ‌چت از ویژگی‌های این محصول سخت‌افزاری جدید است.

منبع: itna.ir

صفحه1 از43

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا