با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


دوربین های امنیتی، حرارتی FLIR برای جلوگیری از آتش سوزی در فضاهای باز

 حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

هر سال داستان های مکرری در مورد آتش سوزی های گسترده در اسپانیا و دیگر کشورهای جنوب اروپا تبدیل به تیتر اصلی روزنامه‌ها می گردد. برای مثال در تابستان سال 2012، در اسپانیا در اثر هجوم یک موج گرما زا و مانده ‌گار به این کشور، بسیاری از مناطق حومه در اطراف شهرهای، به محیط‌هایی بشدت خشک و آماده آتش سوزی تبدیل شده بودند و در اثر این موج گرما، آتش سوزی بزرگی در مناطق شمالی کاتالونیا در نزدیکی پیرنه و لاگومرا در جزایر قناری بوجود آمد. این آتش سوزی گسترده می تواند در اثر سهل‌انگاری افراد و یا به شکل عمدی رخ داده باشد، اما به هر حال نتیجه آن هزینه سنگین به جامعه، از دست دادن مناطق جنگلی با ارزش، و ایجاد خطر و تلفات انسانی بود.
به منظور ارائه یک راه حل اساسی برای حل این مشکل برگشت پذیر و دائمی، شرکت اسپانیایی SR7، که یک ارائه دهنده بسیار با تجربه در سیستم های نظارتی و امنیتی است، در حال ساخت و توسعه سیستم های تشخیص آتش مبتنی بر فناوری تصویربرداری حرارتی است که قادر به تشخیص آتش سوزی ها در مراحل اولیه وقوع آنها در منطقه‌ای گسترده می باشد.
شرکت SR7، که در Llaneraدر شمال اسپانیا مستقر می باشد، ارائه دهنده راه حل‌های خاص نظارتی و امنیتی برای صنایع، محیط زیست، زیر ساخت های نظامی، ادارات دولتی و خصوصی، بنادر، فرودگاه ها و... است. این شرکت امور گسترده‌ای را در زمینه کاری خود از ایجاد تاسیسات مدرن تا بهبود سیستم های موجود در سرتاسر جهان را انجام می دهد. SR7 در استفاده از دوربین های تصویربرداری حرارتی و تجزیه و تحلیل تصاویر حرارتی و معمولی، رادارها، سنسورها و سیستم های ارتباطی دارای تخصص است.

تصویربرداری حرارتی برای حفاظت از آتش در فضای باز

دوربین های حرارتی برای ردگیری آتش سوزی ها، دوربین های جدیدی نیستند. به عنوان مثال از آنها برای تشخیص و جلوگیری از ایجاد آتش سوزی در محیط های داخلی کارگاه های نگهداری ضایعات که اغلب حاوی هزاران تن ضایعات‌ جامد هستند، استفاده می گردد. این ضایعات که در یک جا گردآوری و ذخیره می شوند، به دلیل واکنش های خود به خود شیمیایی و ایجاد گاز متان در هنگام انهدام، به طور بالقوه قابل اشتعال هستند.
برای مثال دوربین‌های دیجیتالی مانند مدلFLIR سری- A، آتش سوزی را بر اساس تغییرات دما و در واقع اندازه گیری دما تشخیص می دهند. هنگامی که درجه حرارت بشکل ناخواسته به سطح معینی برسد، تصاویر ثبت شده در دوربین، زنگ هشدار را به صدا در می آورند.
مدیر فنی SR7 آقای دلکامپو مارتینز می گوید: "ما از چگونگی عملکرد تشخیص گر وقوع آتش، مدل FLIR سری- Aبرای فضاهای داخلی آگاه هستیم. اما استفاده از این ردیاب برای تشخیص آتش در فضای باز از یک فاصله دور، نیازمند الگوریتم‌های پیچیده و تشخیصی اضافه‌تر است. بنابراین، ما یک راه حل خاص که می تواند هر دوی این شرایط را برآورده کند را ایجاد کرده ایم.

سیستم Pan-Tilt-Zoom

SR7 برای ساخت یک سیستم اختصاصی، تصمیم به استفاده از دوربین های حرارتی تصویر برداری امنیتی FC-Series گرفته است. با دوربین مدل FC-309، این سیستم قادر به تشخیص حرارت ناشی از شعله‌های آتش در یک محیط 1 متر مربعی در محدوده‌ای 2500 متری است. دوربین های امنیتی سری FC با نرم افزار تجزیه و تحلیل متناسب تصویری SR7 ترکیب شده است که می تواند آلارم تشخیص آتش را در هنگام آتش سوزی به صدا در آورد. این دوربین بر روی سیستم پایه Pan-Tilt-Zoom (PTZ) نصب می گردد که اجازه یک چرخش 360 درجه و مداوم را به آن خواهد داد.
اگر چه عملکرد آتش سوزی در جنگل، منشا ساخت این سیستم بوده است، اما از آن می توان برای تشخیص آتش سوزی در همه فضاهای خارجی یا محیط های بزرگ داخلی استفاده نمود. از این دوربین می توان برای طیف گسترده‌ای از تاسیسات، مانند ساختمان های صنعتی، فیلدهای خورشیدی، ایستگاه های برق، محل های روباز ذخیره مواد قابل اشتعال، نیروگاه‌های هسته‌ای، فرودگاه‌ها، بنادر و بسیاری دیگر از محیط های دیگر استفاده نمود.

انعکاس نور خورشید

مشکل دیگر استفاده از سیستم های معمولی دوربین‌های تصویری ‌حرارتی، انعکاس نور خورشید است که باعث آلارم ناخواسته می گردد. مارتینز می گوید: "بازتاب نور خورشید می تواند از طیف گسترده‌ای از منابع ناشی گردد. هر ساختار فلزی، مانند اتومبیل یا ماشین آلات و یا حتی حضور در نزدیکی آب می تواند باعث انعکاس و آلارم ناخواسته شود. اما توسط راه حل تصویری تجزیه و تحلیل تشخیص آتش در سیستم SR، این سیستم بازتاب نور خورشید را در نظر نمی گیرد و به این ترتیب، می تواند نتایج قابل اعتمادی را در شرایط مختلف آب و هوایی، نور خورشید و یا بارش باران تشخیص و ارائه دهد و از تعداد آلارم‌های اشتباه بکاهد.

حفاظت از محیط زیست

دوربین های امنیتی سری-FC به گونه‌ای طراحی شده است که می توانند با وجود جریان های مخالف الکتریکی به شکل مطمئنی بکار خود ادامه دهند. عموما با توجه به وسعت و دور از دسترس بودن مناطق جنگلی، به پایداری منابع جریان برق در اینگونه مناطق نمی توان اعتماد نمود." اختلال در ولتاژ و یا ایجاد وقفه در جریان برق می تواند باعث از کار افتادن یک دوربین عادی شود. همچنین حملات رعد و برق می تواند سیستم دوربین ها امنیتی را کاملا از کار بیاندازد.
دوربین های امنیتی سری-FC بگونه‌ای با مدار بندی جریان برق سیستم FLIR مهندسی شده اند تا بتوانند از درجه بالایی از حفاظت نسبت به انواع شرایط الکتریکی مشکل ساز که در دوربین های معمولی تا بحال مشاهده شده است برخوردار باشند. مزایای این حفاظت اضافه شده در این دوربین ها عبارت است از: عملکرد بدون وقفه در انواع مختلفی از شرایط محیطی، درجه بالایی از حفاظت در برابر جریان های شدید الکتریکی و ایمنی در مقابل نویزهای الکتریکی در محیط‌های صنعتی.

منبع: flir.com

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

دوربین های امنیتی، حرارتی FLIR برای جلوگیری از آتش سوزی در فضاهای باز

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا