با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


گیاهان سیستم اطفاء حریق دارند

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

محققان دانشگاه ملي استراليا طي پژوهش جديدي يک آنزيم را شناسايي کرده و اميدوارند که اين کشف بتواند به توسعه يک ماده شيميايي و يا روش نويني براي حفاظت از محصولات زراعي در طول دوره خشکسالي منجر شود.
اين آنزيم نه تنها مي‌تواند خشکسالي را احساس کند بلکه در زمان خشکسالي مواد شيميايي را آزاد مي‌کند که به حفظ گياه کمک خواهد کرد.محققان اين آنزيم را در گياهاني مانند برنج و گندم کشف کردند که در شرايط نامساعد آب و هوا و نور از خود واکنش نشان مي‌دهند. اين آنزيم در شرايط مختلف و بر اساس تغييرات در ترکيبات شيميايي گياه مانند پراکسيد هيدروژن واکنش نشان داده و اقدامات متقابل را با تغيير شکل در خود فعال مي‌کند.همچنين اين آنزيم مانند يک زنگ خطر آتش سوزي در گياهان عمل کرده و به گياه هشدار مي‌دهد تا با ساخت ترکيبات شيميايي مفيد در برابر خشکسالي مقاومت کند. متاسفانه، اين فرايند واکنشي هميشه به موقع اتفاق نمي افتد تا از گياه تا زمان بارش بعدي محافظت کند. گياهاني مانند گندم معمولا با وقوع خشکسالي در طول گل دهي و دانه دهي آسيب مي‌بينند و اين آنزيم ممکن است براي انتشار ماده شيميايي به اندازه کافي سريع واکنش نشان ندهد.اين واکنش دير هنگام سبب وارد شدن آسيب به گياهان شده و بازده محصولاتي که با مواد غذايي مستقيما در ارتباط هستند را پايين مي‌آورد. با اين حال، کشف اين آنزيم مي تواند به توسعه يک روش جديد و يا يک ماده شيميايي منجر شود که مي‌تواند مکانيسم‌هاي دفاعي طبيعي گياه را قبل از وقوع خشکسالي فعال کند.

منبع:‌isna.ir

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

گیاهان سیستم اطفاء حریق دارند

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا