با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


محمود رضا حمصیان، مالک و رئیس هیئت‌مدیره فاراد رایانه پرداز

در حال نزديک شدن به سبک و سياق کشورهاي توسعه‌يافته هستيم

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

در مورد زمينه فعاليتتان بفرماييد، فارارد رايانه پرداز از چه زماني آغاز به کار کرده است؟

امسال فاراد رايانه پرداز 23 ساله شده است و شرکت ما در مدت اين 23 سال در حوزه تخصصي IT فعاليت مي‌کند. فعاليت اصلي ما در زمينه سيستم‌هاي نظارت تصويري، سامانه‌هاي هوشمند مديريت سيستم‌هاي نظارت تصويري، سيستم‌هاي صوتي- تصويري سالن‌هاي کنفرانس، حوزه پشتيباني و حوزه آموزش است. البته فعاليت‌هاي ديگري نيز داريم که در درجه دوم اولويت شرکت ما قرار مي‌گيرد.

شما نمايندگي چندين برند خارجي را داريد، در مورد اين نمايندگي‌ها بفرماييد.

نمايندگي انحصاري ويوتک از شرکت پويافرانگار در استان اصفهان، نمايندگي تجهيزات ذخيره‌سازي در حوزه NAS کيونپ از شرکت پارس ارتباط و در حوزه NVR از پويافرانگار را داريم. در نظر داشته باشيد درست از روز اولي که دوربين‌‌هاي تحت شبکه وارد ايران شده است ما نمايندگي داريم. در بحث ذخيره‌سازي نيز مدت کوتاهي است که به صورت متمرکز و مشخص روي اين برندهاي خاص فعاليت داشتيم. همچنين همکاري پروژه‌هاي اکسيس را نيز داريم و در حال انجام آن هستيم. علاوه بر اين در حوزه هوشمندسازي برند هيتاچي را نيز به صورت انحصاري در ايران داريم.

فعاليتان در حوزه هوشمندسازي به چه صورت است؟

تا دو سال گذشته ما در هوشمندسازي نفر اول در ايران بوديم. در واقع مي‌توان گفت که ما جزو 5 شرکت اولي هستيم که هوشمندسازي مدارس کل ايران را پوشش داديم و هوشمند سازي را در زمينه آموزشي پياده کرديم. در رابطه با هوشمند سازي ساختمان «Automation/ BMS » نيز شرکت ما حدود سه سال و نيم پيش وارد بازار شد. در آن زمان تحقيقات ميداني بسياري انجام داديم و بايد بگويم که متاسفانه فرهنگ‌سازي درستي در اين باره انجام نشده است. به نظر من بزرگترين مشکلي که در هر صنعتي وجود دارد، عدم توجه مصرف‌کننده به ميزان تخصصي است که نياز دارد. در نتيجه مصرف‌کننده براي هوشمند‌سازي به جاي مراجعه به شرکت‌هاي درجه اول به شرکت‌هاي متفرقه رجوع مي‌کنند و در نتيجه فرآيند با مشکل روبه‌رو مي‌شود و از ارزش کار بسيار کاسته مي‌شود.

شما در سمينار ايران آلارم که در اصفهان برگزار شد حضور داشتيد، آيا از شرايط در کل راضي بوديد؟ استقبال از سمينار چطور بود؟

به نظر من شرايط سمينار بسيار مناسب بود و يک بازار هدف جديدي در آن تهيه‌شده بود. بيشتر سمينارها در سطح سازمان‌ها و ادارات برگزار مي‌شود، اما اين سمينار در سطح جامعه همکاران برگزار شد و همکاران ‌توانستند با آخرين دستاوردهاي روز نظارت تصويري آشنايي پيدا کنند. سمينار اصفهان سمينار بسيار خوبي بود و اگر سمينارهاي اين‌گونه به خوبي مديريت شوند، هم براي برگزارکنندگان و هم براي شرکت‌کنندگان که از همکاران هستند بهره‌برداري مناسبي به صورت برد- برد اتفاق مي‌افتد. در واقع مي‌توان از اين سمينار به عنوان يک فرصت براي اين صنف ياد کرد.

زمان کوتاهي از اين سمينار گذشته است، آيا در اين مدت بازخورد مثبتي را شاهد بوديد؟

در نظر داشته باشيد که همکاران از اين موضوع استقبال کرده‌اند. ما در اينجا به کمي زمان نياز داريم که تفکرات و ديدگاه‌ها به يکديگر نزديک‌تر شود. در تماس‌هايي که با همکارانمان داشتيم درهاي جديدي باز شده است.

شرايط بازار به چه صورت است؟ آيا از شرايط بازار رضايت داريد؟

خير؛ متاسفانه شرايط بازار شرايط خوبي نيست، چرا که رکود اقتصادي شديدي بر بازار حاکم است. با وجود آن پروژه‌هاي زيادي درخواست مي‌شود، اما مشکل اصلي تامين وجوه مالي اين پروژه‌ها است. پروژه‌ براي همه‌جا هست، باوجود آن عدم پرداخت‌ها در زمان مناسب شرکت‌ها را کمي محتاط کرده است و بايد بگويم که شرکت‌ها با دقت و وسواس بيشتري پروژه‌ها را انتخاب مي‌کنند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

آينده را چطور پيش‌بيني مي‌کنيد؟

برعکس مابقي دوستان، آينده را بسيار خوب پيش‌بيني مي‌کنم. در نظر داشته باشيد دوره‌اي که در ايران پول دست کارفرما بود و کارفرما با مناقصه‌ها و استعلام‌هاي متعدد مي‌توانست خريدهاي متعددي انجام دهد کم کم به دست فراموشي سپرده مي‌شود. در واقع آن دوره‌اي که بايد پول باشد تا بتوان خريدهاي زيادي انجام داد به سر آمده است. در حال حاضر سبک‌کاري ما به سبک کاري اروپا نزديک در حال نزديک شدن است. پول درآوردن بسيار سخت شده‌است و وقتي اين فضا ايجاد مي‌شود خوشبختانه يک اتفاق خوب مي‌افتد و آن اين است که چون پول خرج کردن سخت مي‌شود مشتري و کارفرما هردو به سمتي مي‌روند که برايشان کمترين آسيب و خطر را داشته باشد. درواقع مي‌توان گفت کم‌کم به سبک و سياق کشورهاي توسعه يافته نزديک مي‌شويم. يک زماني تعهد ملاک بود، در حال حاضر تخصص نيز اهميت ويژه‌اي پيدا کرده است.

 

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

محمود رضا حمصیان، مالک و رئیس هیئت‌مدیره فاراد رایانه پرداز

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا