با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


رضا ماکولاتی، رئیس هیئت مدیره گروه سرمایه گذاری هلدینگ مرآت و مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بنیاد خیریه ملیا

هدف ما حضور موفق‌تر در بازارهای بین‌المللی است

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت
رموز موفقیت شما چیست؟

طبیعتا برای دستیابی به هر موفقیتی به برنامه‌ریزی و پشتکار نیاز داریم و در این راستا اعتقاد و ایمان و مصمم بودن در رسیدن به اهداف مشخص شده بسیار مهم است ولی چنانچه یک سازمان بخواهد به موفقیت‌های بزرگ دست یابد کمی در این موضوع نیازمند عوامل و فاکتورهای دیگر است زیرا پیشرفت در یک مجموعه نیازمند بسترسازی در کل سازمان و هدف گذاری در زمان‌های مشخص و تعریف و اجرای روش‌های معین در رسیدن به اهداف و کسب موفقیت است و سازمان تحت مدیریت اینجانب در این مسیر سعی کرده که چابکی را در کل سازمان خود همواره حفظ کند و با ایجاد تنوع در روش‌ها و ارتباط مستقیم با مشتریان نهایی خود در کسب ترقی ایستادگی کند و همواره در بازار مزیت رقابتی برای خود نسبت به رقبا ایجاد کند و علاوه بر روش‌های موجود دائماً در حوزه PR یا همان روابط عمومی فعال باشد تا بتواند موفقیت‌های مختلف کسب کند و جایگاه خود را در این مسیر حفظ کند.

به نظر شما نقش اقتصاد مقاومتی در مسئولیت اجتماعی چیست؟

طبق نظریه مازلو، پاسخ به نیازهای اولیه که شامل نیازهای فیزیولوژیک می‌شود در اولویت قرارداد یعنی انسانی که گرسنه است نمی‌تواند به نیازهای دیگرش بپردازد زمانی که او توانست نیاز خود و خوراک و پوشاک خود را تأمین کند و جسم خویش را آماده فعالیت‌های دیگر کند آنگاه به فکر نیاز دیگرش یعنی امنیت می‌افتد و برای امنیت به سرپناه و جائی که بتواند آرامش لازم را از نظر جسمی و روحی در آنجا تأمین کند نیاز خواهد داشت. مرحله بعد از آن نیازهای عاطفی انسان است که با ازدواج و کسب محبت تامین می‌شود. فردی که درگیر نیازهای قبل از آن باشد نمی‌تواند با آرامش و راحتی خیال وارد فضای خانواده شود و ازدواج کند. مرحله بعد از تشکیل خانواده و تامین نیازهای عاطفی، مرحله خود شکوفایی و نشان دادن استعدادهای خویش است که با تعامل با دیگر افراد جامعه بدست می‌آید این مرحله شامل فعالیت‌های گوناگونی است که به رشد روابط و فرهنگ اجتماعی مردم در جامعه مساعدت می‌کند. اگر اقتصاد درست باشد و مسیر صحیح خود را طی کند می‌تواند تمام این مراحل را پاسخگو بوده و تسهیلات لازم را برای زندگی سالم اجتماعی فراهم کند. بی‌تردید این رشد خود زمینه مرحله بعدی رشد عرفانی و نیازهای روحی و روانی فرد را که عمده آن از طریق دین و اعتقادات سالم ایجاد می‌شود، فراهم می‌کند.

شما به عنوان رئیس هیئت مدیره گروه سرمایه گذاری هلدینگ مرآت برای سال‌های آینده چه برنامه‌ای برای سازمان خود دارید؟

گروه سرمایه‌گذاری هلدینگ مرآت دارای فعالیت‌های مختلفی در زمینه نفت، گاز، پتروشیمی، ساختمانی و بازرگانی بین‌المللی است و به طور ویژه در آینده متناسب با نیازهای بازار در درجه اول نسبت به کشورهای همسایه و سپس کشورهای رو به توسعه برنامه خود را تنظیم و به مورد اجرا خواهد گذاشت. کشور عزیز ما به لحاظ تحریم‌ها زیان بسیاری را متحمل شده است و از جمله آن شرکت‌های فراوان خصوصی هستند که حوزه و محدوده کمتری را برای فعالیت داشته‌اند. لیکن با توجه به موفقیت‌های حاصل از اجرای برنامه، امید آن است که بازارهای بیشتری برای ایران گشوده شود و بتوانیم با تولیدات افزونتر به هدف صادرات به رشد و پیشرفت کشور مساعدت نمائیم. همچنین هر سازمانی دارای برنامه‌ریزی استراتژیک strategic planning است و برای هر سال خود دارای برنامه‌ریزی کسب و کار است که این برنامه‌ها شامل استراتژی برند و برندینگ و چشم انداز یا Vision سازمان در سال‌های آینده است و در این راستا بدست آوردن بازارهای جدید خصوصا در بخش بازارهای خارجی و حضور موفق‌تر در بازارهای بین‌المللی از اهداف و چشم‌اندازهای اصلی این سازمان است و در این بین سازمان ماموریت‌های خاص خود را نیز دارد که همان امید به کسب موفقیت‌های جدید و توسعه در زمینه های بازار است که این هدف یکی از مهمترین اهداف بازار است.

شما به عنوان کارآفرین نمونه برای ارتقای رشد فضای کسب و کار در چشم انداز افق 1404 کشور چه توصیه‌ای دارید؟

افقی را که با توجه به نیروهای کارآزموده و دانش آموختگان مجرب کشور باید در نظر داشت حتما ‌باید از افق 1404 فراتر رود زیرا بخش قابل توجهی از زمان چشم‌انداز 20 ساله در تحریم گذشته است و اینک که برجام به سرانجام رسیده اما کارشکنی و سنگ اندازی خارجی هنوز امکان تحرک جدی به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های مورد اشاره را نداده است و لذا می‌باید با یک تجدیدنظر کلی نسبت به برنامه‌ها و سیاست‌های تعیین شده بسیج نیروها و ظرفیت‌های کشور را به سمت و سوی یک حرکت عظیم ملی تبدیل کرد. ما نیز به نوبه خود آمادگی داریم که بتوانیم در این راستا و همراه و هماهنگ با برنامه‌های کشوری در حوزه فعالیت‌های خویش تلاش و امکانات لازم را به کار برده و توسعه و ارتقاء سطح همکاری‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را در دستور کار فعالیت‌های خود قرار دهیم.

آیا هوشمند سازی همچنان به عنوان یک پدیده لوکس در صنعت ساختمان به شمار می‌آید و یا اینکه مردم و مسئولین و فعالان در این صنعت به اهمیت آن پی برده‌اند؟

هوشمندسازی به خصوص در عرصه انرژی حتما یک نیاز جدی است. میانگین مصرف انرژی ما هم در بخش ساختمان که پرت حرارتی فراوان داریم و در بخش حمل ونقل نیز بسیار بالاتر از سطح جهانی در رابطه با راندمان اقتصاد ملی هستیم؛ هوشمندسازی این وعده را محقق خواهد کرد که بتوان صرفه جوئی توام با افزایش راندمان را هم در قسمت روشنایی و هم گرمایشی و سرمایشی در امور ساختمان به کار گرفت تا از این همه اتلاف انرژی و توان ملی جلوگیری شود.

شرایط صنعت ساختمان در حال حاضر چگونه است و به چه سمت و سویی پیش می‌رود؟

طبق گزارش‌های واصله از مسئولین اتحادیه‌های مربوط به صنایع ساختمانی، فعالیت‌های مرتبط با ساختمان سازی در سال‌های اخیر تحت تاثیر رکود بازار و نرخ‌های بالای تسهیلات بانکی، روند کاهشی داشته است با برنامه‌ریزی برای ایجاد شهرک‌های جدید و نیز نوسازی بافت‌های فرسوده مناطق شهری، البته با توجه به زیر ساخت‌های ضروری در شهرک سازی‌ها و بازسازی مناطق، حتما می‌توان رشد و توسعه لازم را در فعالیت‌های ساختمانی و در کل اقتصاد کشور ایجاد کرد.

با توجه به شرایط پست برجام دورنمایی از صادرات مشتقات نفت، گاز و پتروشیمی را ترسیم نمائید.

طبیعتا بعد از برجام با فراهم شدن شرایط جدید و بستر مناسب‌تر و با گشایش ال‌سی یا اعتبارات اسنادی، این فرصت به وجود می‌آید که خریداران در بازار بین‌المللی با اطمینان خاطر بیشتری خرید کنند و این گشایش کمک بیشتری به بحث صادرات مطرح می‌کند و با اتصال عملی بانک مرکزی به سوئیفت جهانی بالتبع، نتایج نیز بهتر خواهد شد و نیز پس از برجام و با رفت و آمد تجار و بازرگانان کشورهای مختلف به ایران و بهتر شدن مناسبات اقتصادی با کشورهای مختلف فرصت بهتری فراهم می‌آید تا در مقوله صادرات پیشرفت بهتری حاصل شود.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

رضا ماکولاتی، رئیس هیئت مدیره گروه سرمایه گذاری هلدینگ

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا