با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


حامد موسوي‌زاده، مديرعامل شرکت خانه هوشمند مارنان

واردات بي‌رويه، آفت هوشمندسازي ساختمان است

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

شرکت خانه هوشمند مارنان در چه زمينه‌هايي فعاليت مي‌کند؟

شرکت خانه هوشمند مارنان فعاليت خود را در زمينه دوربين‌‌هاي مداربسته از سال 1385 آغاز کرد و پس از آن در سال 1392 وارد عرصه سيستم‌هاي خانه هوشمند شد. همچنين توانستيم نمايندگي شرکت «TIS» را بگيريم و در اين عرصه نيز فعاليت ‌کنيم. در نظر داشته باشيد سيستم‌هاي روشنايي، سيستم‌هاي سرمايش-گرمايش، مسايل امنيتي ساختمان، سيستم صوت و طراحي برقي، دستگاه‌هاي اعلام حريق و هر آنچه که در ساختمان موتوري و يا الکترونيکي باشد در حوزه ساختمان هوشمند قرار مي‌گيرد و با يک کنترل مرکزي قابل کنترل مي‌شود.

آن‌گونه که مطلع شدم شرکت هوشمند مارنان در اصفهان فعاليت مي‌کند. شرايط بازار در اصفهان به چه صورت است؟ آيا پتانسيل کافي براي فعاليت شرکت شما وجود دارد؟

سيستم‌هاي خانه هوشمند، سيستم‌هاي نوظهوري هستند و چون هزينه‌هاي آن کمي بالا است از آن استقبال کمتري مي‌شود. در اينجا بحث تبليغات و معرفي درست مطرح مي‌شود که بسيار ضروري است و آن‌گونه که بايدوشايد تابه‌حال روي آن کار نشده است و هنوز که هنوز است برخي هوشمند سازي خانه‌ها را غيرضروري و هزينه اضافه مي‌دانند. در صورتي که اگر نگاه جامعي به مساله داشته باشيم در هر زمينه‌اي از ذخيره انرژي گرفته تا امنيت و حتي زيبايي، هوشمندسازي ساختمان تاثير بسزايي در جميع جهات خواهد داشت. در نظر داشته باشيد که ما براي زيبايي ساختمان‌هايمان بسيار هزينه مي‌کنيم. نکته قابل توجه اينجا است که هزينه هوشمند سازي نسبت به هزينه‌هايي که براي ساختمان‌ها مي‌شود بسيار ناچيز است و همچنين کارايي و کارآمدي که اين سيستم دارد نسبت به هزينه‌هايش بسيار زياد است.

همان‌گونه که اشاره کرديد ما در هوشمندسازي ساختمان‌ها تازه در ابتداي راه هستيم و طبيعي است که تمامي انتظارات برآورده نشود، اما آيا شما به طور کلي از روند رشد رضايت داريد؟

با وجود شرايط موجود و همچنين باوجود شرايط اقتصادي که بر جامعه حاکم است ديد من نسبت به آينده مثبت است. اميدوارم و حتي پيش‌بيني مي‌کنم که بازار مخصوصا در زمينه سيستم‌هاي مديريت ساختمان و سيستم‌هاي حفاظتي به پيشرفت‌هاي قابل توجهي دست پيدا کند.

چه مشکلاتي بر سر راه شما در مسير توسعه بازار قرار دارد؟

واردات بي‌رويه يکي از بزرگ‌ترين مشکلات ما است و در واقع مي‌توان گفت واردات بي‌رويه به آفتي براي هوشمند سازي تبديل شده است. در حال حاضر اکثر برندها در زمينه دوربين‌هاي مداربسته، ايمني و حتي در سيستم‌هاي اعلام سرقت و اعلام حريق از چين وارد مي‌شوند و اکثر اين کالاهاي وارداتي بي‌کيفيت هستند. درواقع مي‌توان گفت که اين کالاها خدمات پس از فروش مناسبي ندارند. از سوي ديگر ورود افراد ناکارآمد و کسانيکه که کاربلد نيستند به اين حوزه صدمات غيرقابل جبراني را به بدنه اين صنعت وارد مي‌کند. متاسفانه اين افراد چند صباحي وارد اين حرفه مي‌شوند، منفعت مالي مي‌برند، اما جايي که نوبت به خدمات مي‌رسد خبري از آنها نيست.

چه راهکاري براي حل مشکل مي‌توانيد ارائه کنيد؟

به نظر من هنگام دادن مجوزها بايد سخت‌گيري بيشتري انجام شود و حتما کسانيکه مي‌خواهند وارد اين عرصه شوند بايد دوره‌هاي لازم را بگذرانند و آزمايش خود را پس داده باشند. درواقع با ورود آماتورها مشکلات بسيار زيادي براي ما به وجود مي‌آيد.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3801 votes

100%

حامد موسوی‌زاده، مدیرعامل شرکت خانه هوشمند مارنان

Book rating: 100 out of 100 with 3801 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا