با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


مهدی موذن، دبیر همایش بزرگان صنعت ساختمان و رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران

در شرایط رکود، عدم توجه به صنعت ضرر مضاعفی بر بازار است

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان
هدف از برگزاری سمینار بزرگان صنعت ساختمان چیست؟

در حال حاضر چالش‌های بسیاری در صنعت ساختمان داریم، این چالش‌ها در حال تبدیل شدن به انفعال ذهنی برای دست‌اندرکاران است. اگر فعالان صنعت ساختمان که در این زمینه زحمت می‌کشند ترغیب شوند و به آنها بها داده شود قطعا شاهد اتفاقات بهتری خواهیم بود. در نظر داشته باشد از سویی این سمینار را بهانه‌ای قرار دادیم تا دست‌اندر کاران موفق در این رکود فعلی را تشویق کنیم و از سوی دیگر کندوکاوی در صنعت ساختمان داشته باشیم. همانطور که ملاحظه کردید نمایندگان مجلس از دیدگاه‌های مختلف خود به مساله نگاه کردند و چرایی مشکلات امروزی را مورد بررسی قرار دادند؛ چرا که صنعت رکود دارد، ساخت‌وساز پایین آمده است و در شرایط این‌چنینی اگر هیچ حرفی از این صنعت به میان نیاید ضرر مضاعفی بر بازار وارد می‌شود.

سطح سمینار را چطور ارزیابی می‌کنید؟ استقبال به چه صورت است؟

سمینار از سطح بسیار خوبی برخوردار بود. در نظر داشته باشید که در حوزه نظام کاردانی اعضای هیئت‌مدیره ما در این سمینار حضور داشتند. همچنین از سویی مدیران، اساتید و کارشناسان سازمان ما و از سوی دیگر تعداد قابل توجهی از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی در حوزه صنعت ساختمان و همچنین کسانیکه ممکن است به دلیل رکود اقتصادی دچار رخوت بازار شوند در این سمینار حاضر شدند. نماینده محترم مجلس نیز در سمینار حضور داشت و با سخنرانی‌های زیر ساختی خود کمک شایان توجهی به بالا رفتن سطح سمینار کرد. مدیرانی از بنیاد مسکن و اتحادیه مشاورین املاک هم در سمینار حاضر شدند و در نتیجه سطح قابل قبولی از حضور دست‌اندرکاران را در این سمینار شاهد بودیم.

بار اولی است که در این صنعت سمینار و نمایشگاه در کنار هم برگزار می‌شود. بازخورد آن را چطور ارزیابی می‌کنید؟

با توجه به گرفتاری‌ها و روزمره‌گی‌هایی که اغلب کارشناسان ما با آن دست به گریبان هستند، برگزاری نمایشگاه و سمینار در یک زمان و یک روز بسیار می‌تواند مفید واقع شود. اگر بتوان به درستی این دو را در کنار هم تلفیق کرد، می‌توان گفت که بهره مضاعف برده‌ایم؛ یعنی در شرایط زمانی که دوستان و صاحب‌نظران را دور هم جمع کردیم، هم به مسایل موجود پرداختیم و هم تکنیک‌های روز، پیشرفت و رشد تکنولوژی در حوزه ساخت و ساز را در همین جا و در کنار سمینار به منصه ظهور گذاشتیم. در واقع این دو کار در کنار قطعا تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.

آینده این صنعت را چگونه می‌بینید؟

من از درون صنعت صحبت می‌کنم. من چه به عنوان مسئول نظام کاردانی که 15 سال است درگیر این مساله هستم و چه به عنوان کسی که 44 سال در زمینه ساختمان فعالیت می‌کنم باید بگویم که متاسفانه در مقطع خوبی از نظر ساختمانی به سر نمی‌بریم. باید تلاش کنیم تا بتوانیم از این شرایط بیرون برویم. صنعت در حال رخوت و کندی است و این بسیار خطرناک است. کسانیکه ید طولایی در ساختمان‌سازی داشتند، یعنی ماشین‌ابزار و نیروی انسانی را فراهم آوردند امروزه دارند از هم پاشیده می‌شوند. این‌ها به‌سختی در کنار هم جمع شده‌اند، اما به‌آسانی دارند از یکدیگر پاشیده می‌شوند و این اخبار خوبی برای آینده مسکن نیست.

 

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا