با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


احسان نجاتی، کارشناس فروش گروه بین‌الملل پیشگامان صنعت

در صنعت ساختمان باید از تولید داخلی حمایت کنیم

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان
چه هدفی پشت برگزاری سمینار بزرگان نهفته است؟

این سمینار بزرگترین نشست تخصصی صنعت ساختمان است که در سال 1395 برگزار می‌شود. سازمان نظام کاردانی و برخی از ارگان‌های حامی ما مانند سازمان نظام مهندسی، شهرداری و دفتر مقررات ساختمان به کمک یکدیگر این سمینار را برگزار کردند. با توجه به بحث رکود ساختمان که در چند سال اخیر گریبان‌گیر کشور بوده است تصمیم بر این شد تا این نشست برگزار شود و تعاملی میان دوستان انبوه‌ساز و دوستانی که خدمات مصالح دارند برقرار شود. ما باید به خصوص در تجهیزات صنعت ساختمان به تولید داخلی روی بیاوریم و از تولید داخلی نیز حمایت کنیم تا تولید کننده داخلی بتواند برند بگیرد و صادرات را نیز در مجموعه خود داشته باشد.

شرکت‌کنندگان سمینار چه طیفی را در بر می‌گیرد؟

در تعامل با سندیکاها و انجمن‌های مختلف صنعت ساختمان لیستی از شرکت‌های فعال در این صنعت تهیه کردیم که حدودا 15 هزار شرکت را شامل می‌شد. پس از برسی‌ نهایی به 1700 شرکت فعال درجه یک رسیدیم و از آنها دعوت کردیم که در این سمینار شرکت کنند؛ در نهایت 700 شرکت در این سمینار با عنوان اسپانسر، شرکت‌های فعال در نمایشگاه و برخی دیگر نیز به عنوان مهمان ویژه در این سمینار حضور یافتند.

سطح سمینار و نمایشگاه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

با توجه به اینکه این نشست بزرگترین نشست تخصصی است که تا کنون برگزار شده است، بسیاری از این مجموعه‌ها چه به صورت معنوی و چه با حضور موثر خویش از این همایش استقبال کردند. سمینار از سطح بسیار بالایی برخوردار است، با وجود آن باید بگویم تا آن سطح ایده‌آل که مد نظر ما است هنوز فاصله بسیار داریم. با همت سازمان نظام کاردانی که در چند سال اخیر به عنوان یک نهاد زیر ساختی فعالیت‌های بسیار خوبی انجام داده‌اند، امیدوارم با نشست‌های اینچنینی فضا را به سمت و سویی ببریم که تمامی شرکت‌های صنعت ساختمان فعال شوند و بتوانند در گردهمایی‌هایی از این دست همفکری خوبی برقرار کنند.

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

چقدر در این سمینار به هوشمند سازی ساختمان توجه شده است؟

وقتی صحبت از ساختمان می‌شود پای صنف‌های مختلفی به میان می‌آید. باید بگویم که تلاش شده است تا در زمینه هوشمندسازی ساختمان نیز دوستانی به این سمینار دعوت شوند و قطعا حضور و همکاری این دوستان بسیار موثر واقع خواهد شد. مجله ساختمان هوشمند نیز یکی از مجموعه‌های فعال در صنعت ساختمان است که در این سمینار شرکت کرد و پوشش خبری این سمینار را در کنار دیگر همکاران بر عهده داشت. دراین سمینار به ساختمان هوشمند نیز که یک ایده نو در صنعت ساختمان است و از آن استقبال خوبی شده است توجه ویژه‌ای شده است. همچنین شرکت‌های هوشمندسازی نیز از دعوت ما استقبال خوبی کردند.

آینده را چطور پیش‌بینی می کنید؟ سمینارهایی از این دست در آینده چه تاثیری بر صنعت ساختمان خواهند گذاشت؟

پس از رکودی که در صنعت ساختمان بوده است، نهادینه کردن این مساله کمی زمانبر خواهد بود. باید اعتماد دوستان برای استفاده از تولید داخلی جلب شود و تمامی این مسایل نیاز به زمان دارد. سازمان نظام کاردانی نیز تلاش می‌کند تا با برگزاری نشست‌هایی از این دست و اتاق‌های فکر فضای مناسب را برای این صنعت فراهم کنند. امیدوارم با همکاری اصناف مختلف مرتبط با صنعت ساختمان به حدی برسیم که این شرکت‌ها هم از لحاظ مالی بتوانند به سطح مورد نظر برسند و هم هرکدام گوشه‌ای از صنعت ساختمان کشور را بگیرند.

 

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

احسان نجاتی، کارشناس فروش گروه بین‌الملل پیشگامان صنعت

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا