با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


احمد رضا حاجی‌قربانی؛ مدیرعامل شرکت فناوری های پیشرفته خورشید خاورمیانه، نماینده رسمی و انحصاری شرکت Polytronix

Polytronix,شیشه هوشمند,لوکس گرایی,هوشمندسازی

محصول درجه یک، یکی از مزایای ما در فضای رقابتی است

شرکت شیشه هوشمند ایران از چه زمانی و در چه زمینه‌ای فعالیت خود را آغاز کرده‌است؟

شرکت فناوری های پیشرفته خورشید خاورمیانه با نام تجاری شیشه هوشمند ایران از سال 1392 فعالیت خود را در زمینه ارائه شیشه های هوشمند و دکوراتیو آغاز کرد. تقریبا سی شرکت در این زمینه بررسی شدند و در نهایت با شرکت Polytronix بعنوان برترین تولید‌کننده این محصول در دنیا قرار داد تجاری منعقد شد و اکنون حدود دو سال است که بعنوان نماینده انحصاری این شرکت در ایران فعالیت داریم. از دیگر محصولات شرکت می توان به آینه‌های هوشمند، شیشه های دکوراتیو لوکس و شیشه های حاویLED اشاره کرد.

چه مساله‌ای موجب شد تا در زمینه شیشه هوشمند فعالیت کنید؟

در ابتدا ما بدنبال محصولات بسیار جدید جهت ارائه در صنعت ساختمان بودیم. با توجه به زمینه قوی علمی شرکت در مهندسی مواد، پس از مطالعه چندین مقاله علمی و امکان سنجی تولید شیشه های هوشمند به این نتیجه رسیدیم که ارائه چنین محصولی با تکنولوژی بالا و قابلیت های کاربردی فراوان، می تواند تحولی در زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی ایجاد کند.
چرا برند Polytronix را انتخاب کردید؟
همانطور که در ابتدا ذکر شد، تقریبا سی شرکت را بررسی کردیم و در نهایت شرکتی را که سابقه بیشتری در این زمینه داشت و تعداد پروژه بیشتری کار کرده بود را انتخاب کردیم. این شرکت اولین تولیدکننده شیشه هوشمند در دنیا است. 15 سال پیش این شرکت در ساختمان مرکزی IBM شیشه هوشمند نصب کرده است که هنوز با همان کیفیت در حال کار است. در واقع باید بگویم سابقه درخشان تامین‌کننده و محصول باکیفیت یکی از مزیت‌های ما در فضای رقابتی است.

وقتی اسم هوشمند سازی به میان می‌آید، ذهن‌‌ها به سمت لوکس گرایی می‌رود، ضرورت استفاده از شیشه هوشمند چیست؟

یکی از مهمترین مزایای شیشه‌های هوشمند تکنولوژی جدیدی است که به همراه دارند. طبیعی است که تکنولوژی بالا باعث قیمت بسیار بالای این محصول نیز شده است لذا استفاده از شیشه های هوشمند تنها در فضاهای لوکس و خاص امکان پذیر گردیده است. در واقع شیشه‌های هوشمند جایگزین کرکره ها شدند که همواره مشکلاتی را به همراه داشتند. شیشه هوشمند با تکنولوژی برتر، یک محصول جدید برای ایجاد حریم خصوصی است. مزیت دیگر این شیشه ها صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. طبق بررسی های صورت گرفته با استفاده از شیشه‌های هوشمند تا سی درصد هزینه‌ها در حوزه انرژی کاهش می‌یابد.

در چه مکان‌هایی بیشتر از آن استفاده می‌شود؟

از این محصول می‌توان در دو بخش کاملا مجزا استفاده کرد. یک بخش، بخش اداری و تجاری است؛ در اتاق‌های کنفرانس، اتاق‌های مدیریتی، فضاهایی که پارتیشن بندی می‌شود می‌توان از شیشه‌های هوشمند استفاده کرد. همچنین از قابلیت Back projection که یکی دیگر از قابلیت‌های ویژه شیشه‌های هوشمند است می¬توان بخوبی در این بخش استفاده کرد. بخش دیگر استفاده از شیشه هوشمند در فضاهای مسکونی است که بیشتر در استخر، حمام و اتاق های مستر از آن استفاده می‌شود.

آینده را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟

ما امیدواریم که تا یک سال آینده بتوانیم این محصول را بین معماران، سازنده‌ها و شرکت‌های هوشمند سازی جا بیندازیم. در حال حاضر در ایران 5 نماینده داریم و مذاکرات متعددی نیز برای اخذ نمایندگی دیگر شهرها انجام شده است. معتقدم که با روش های بازاریابی مؤثری که در برنامه داریم، می توانیم این محصول را بخوبی طی سال آینده در کشور معرفی کنیم.

حرف آخر...

در ابتدا از تیم شما که بصورت کاملا تخصصی در زمینه ساختمان های هوشمند فعالیت دارید تشکر می کنم و امیدوارم که معماران ما با در طراحی‌های خود محصولات با تکنولوژی بالا را بیشتر مدنظر قرار دهند. در نهایت معتقدم آینده از آن تکنولوژی های جدید است و امیدوارم ما بعنوان شرکت پیشرو در این زمینه بتوانیم بهترین خدمات را در اختیار مشتریانمان قرار دهیم.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 99.96% - 301 votes

100%

احمد رضا حاجی‌قربانی؛ مدیرعامل شرکت فناوری های پیشرفته خورشید خاورمیانه

Book rating: 100 out of 100 with 301 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا