با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


10 دستگاه ضميمه خيلي مهم براي سيستم امنيتي

قفل در الکترونيکي، سنسورهاي بيشتر، گزينه هاي مربوط به روشنايي و راه هاي ديگري براي بهبود سيستم امنيتي خود.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت ,سنسورهای بیشتر,قفل الکترونیکی,گوشی هوشمند

فرض کنيد با گوشي هوشمند شما بخواهيد ببينيد که چه کسي جلوي در شما است درحاليکه هزاران مايل با خانه خود فاصله داريد. يا اينکه وقتي دری در خانه باز مي شود گوشي شما با صداي بوق به شما هشدار دهد. يا اينکه وقتي خانه را ترک مي کنيد چراغ هاي شما به صورت اتوماتيک خاموش شوند.
بسياري از اين ويژگي هاي خانه هوشمند با سيستم هاي امنيتي امکان پذير هستند. آنها کسل کننده نيستند، بلکه سيستم هاي محدود به روشن و خاموش شدن هشدار و داشتن تصوير ويدئويي از دوربين هاي مراقبت کار جالبي است. شما مي توانيد سيستم امنيتي خود را به روشنايي منزل خود، قفل الکترونيکي درها، ترموستات ها، سنسورهاي حرکتي و سنسورهاي راه ورودي و يا اينترنت متصل کنيد و مي توانيد از مزاياي اتوماسيون و کنترل خانه برخوردار شويد.
سيستم امنيتي وقتي که با قطعات الکترونيکي (CE) حرفه ای برنامه ريزي گردد، مي تواند نسبت به اطلاعاتي که از دستگاه هاي متصل به آن مانند دتکتورهای حرکتی و سنسورهاي پنجره دريافت مي کند واکنش نشان دهد. براي مثال، وقتي که سيستم از يک سنسور آب در زيرزمين اطلاعاتي دريافت مي کند، مي تواند با فرستادن يک اس ام اس به شما يا روشن و خاموش کردن چراغ هاي آشپزخانه شما را از آن باخبر سازد. يا وقتي که قفل الکترونيکي درها باز مي شود يا اينکه دوربين حفاظتي حرکتي را در جلوي در مشاهده مي کند به شما خبر دهد.
در اينجا 10 تا از هوشمندترين دستگاه ها براي اضافه کردن به سيستم امنيتي را شرح مي دهيم. حتماً با متخصصي CE خود تماس بگيريد تا ببينيد آيا سيستم امنيتي شما از اين دستگاه ها پشتيباني مي کند يا نه.

دوربين نظارتی

بهترين امکانات براي دوربين هاي نظارتی همان اينترنت است. تقريباً همه توليد کنندگان يک آي.پي اينترنتي براي شما مي سازند که به شما اين امکان را مي دهد تا از هرگونه دستگاهي (مانند آي پد، گوشي هوشمند، يا لپ تاپ) با يک مرورگر اينترنت دوربين هاي حفاظتي را مشاهده کنيد و يا حتي آنرا زوم کنيد. اگر مورد مشکوکي در دوربين مشاهده کرديد مي توانيد تجهيزات امنيتي را به کار بيندازيد. دوربين هاي نظارتی- حفاظتي هم در بيرون و هم در داخل خانه نصب مي گردند. تصور کنيد که هر دو را با هم داشته باشيد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت ,کلیدهای روشنایی,پرده های اتوماتیک

کليدهاي روشنايي هوشمند

لامپ ها و کنترل چراغ ها يکي از اولين چيزهايي است که يک متخصص CE به شما پيشنهاد مي کند که به سيستم امنيتي خود متصل کنيد. با اينکار، وقتي که سيستم کسي را در حياط پشتي شناسايي کند، چراغ ها را روشن و خاموش مي کند تا آن فرد را فراري دهد. وقتي که سيستم وجود دود را تشخيص دهد، سيستم براي مثال، لامپ هاي مسير بين اتاق خواب تا در خروجي را روشن مي کند. کاربرد معمول آن اينست که وقتي خانه را ترک کرديد چراغ ها خاموش شوند (يا اينکه همه چراغ ها خاموش شوند بجز چند تا چراغ، تا اينطور به نظر برسد که شما در خانه هستيد). راه هاي بيشمار ديگري براي برنامه ريزي لامپ ها وجود دارد.

پرده هاي اتوماتيک

بستن پرده پنجره ها براي افراد زيادي نوعي امنيت محسوب مي شود. ميله ها و جمع کننده هاي اتوماتيک پرده را مي توان به سيستم امنيتي خانه متصل ساخت و آن را قادر ساخت تا پرده ها بالا يا پايين کشيده شوند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت ,ترموستات های هوشمند

ترموستات هاي هوشمند

علاوه بر کليدهاي هوشمند براي روشن و خاموش کردن چراغ ها، سيستم امنيتي همچنين مي تواند به ترموستات هاي هوشمند فرمان دهد تا سيستم هاي HVAC را خاموش کنند تا از انتشار دود جلوگيري کنند و همانطور که مي توان چراغ ها را تنظيم کرد که به وسيله سيستم امنيتي روشن شوند، ترموستات را هم مي توان به صورت اتوماتيک خاموش کرد تا در مصرف انرژي صرفه جويي شود در زماني که کسي در خانه نيست.

قفل الکترونيکي درها

قفل الکترونيکي درها علاوه بر آسايش بيشتر، قادر است وقتي که فردي به خانه داخل مي شود يا از آن خارج مي شود براساس پسوردی که وارد می شود، به سيستم امنيتي خبر دهد که چه کسی وارد يا خارج شده است. سيستم امنيتي مي تواند در صورت رخداد چنين چيزي براي شما ايميل يا اس ام اس ارسال کند. اين يک راه خيلي خوب است براي اينکه بفهميد که بچه ها به سلامت از مدرسه برگشته اند. اين قفل ها را همچنين مي توان روي درهاي ورودي نصب کرد تا از محل هاي حساس در خانه مانند زير زمين، سينمای خانگی، گاوصندوق و غيره محافظت کرد.

 حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت ,سنسورهای راه ورودی

سنسورهاي راه ورودي

اغلب بهتر و ايمن تر است که قبل از اينکه زنگ در شما به صدا در بيايد بدانيد که مهمان داريد. يک سنسور راه ورودي با به صدا در آوردن تلفن، مي تواند شما را از ورود يک ماشين به داخل ساختمان آگاه کند. شما مي توانيد از دوربين هاي نظارتی استفاده کنيد تا ببينيد که آيا مهمان را مي شناسيد يا اينکه وانمود کنيد که در خانه نيستيد. مانند بسياري از محصولاتي که به سيستم امنيتي هشدار مي دهند، مدل هاي سيمي و يا بي سيمي از آنها وجود دارد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

سيستم ارتباط داخلي/تلفن

سيستم تلفن ديجيتالي که بسياري از ويژگي هاي تلفن هاي قديمي را دارد، همچنين به شما اين امکان را مي دهد تا به آساني با اعضاي ديگر خانواده خود تماس برقرار کنيد. با يک ميکروفون در آشپزخانه مي توانيد از بقيه اتاق هاي خانه باخبر باشيد. همچنين مي توان با فعال کردن تلفن ها به عنوان نمايش دهنده اطفال، مي توانيد صداي کودکي را که در اتاق ديگري خوابيده است بشنويد. همچنين مي توان اين تلفن ها را به در ورودي خانه متصل کرد تا قبل از ورود فردي به خانه بتوانيد با او صحبت کنيد. آنها را نمي توان مستقيماً به سيستم امنيتي متصل کرد اما آنها يک دستگاه تکميلي عالي هستند. بعضي سيستم هاي امنيتي اين امکان را هم دارند، بنابراين شما مي توانيد با تلفن خود سيستم امنيتي را فعال و غيرفعال کنيد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

سنسورهاي آب

سنسورهاي آب که کنار چاه دستشويي يا ماشين لباسشويي يا نزديک سينک ظرفشويي نصب مي گردند، قادر هستند که در صورت وجود رطوبت به سيستم امنيتي هشدار دهند. شما همچنين مي توانيد سيستم امنيتي را طوري برنامه ريزي کنيد که با ايميل يا اس ام اس به شما اطلاع دهد يا حتي آب را قطع کند. سنسورهاي حرارتي، سنسورهاي انجماد و سنسورهاي رطوبت هم مي توانند موقعيت هاي خطرناک را به سيستم امنيتي اطلاع دهند.

DVR

منظور ما از دي.وي.آر آن چيزي نيست که شما براي ضبط کردن برنامه هاي مورد علاقه خود از آن استفاده مي کنيد. دي.وي.آر هاي موجود براي اهداف امنيتي، تصاوير گرفته شده توسط دوربين هاي حفاظتي را ضبط مي کنند. شما مي توانيد دوربين ها را طوري برنامه ريزي کنيد که پشت سرهم فيلم بگيرند، که اينکار به حافظه بيشتري نياز دارد، يا اينکه فقط زماني که دوربين حرکتي را تشخيص داد عکس بگيرد. اگر دي.وي.آر داراي سرور وب باشد، شما مي توانيد تصاوير ضبط شده را از طريق کامپيوتر يا دستگاه هاي قابل حمل ديگر مشاهده کنيد.

آژيرهاي مخصوص

بيشتر سيستم هاي امنيتي آژيري دارند که در مواقع اضطراري به صدا در مي آيد. در بعضي موارد، بهتر است که دستگاه هاي هشدار دهنده ديگري راهم به سيستم وصل کنيم. هشداري که موقعي به صدا در مي آيد که کسي در ورودي به استخر شنا را باز کند، امکان هوشياري و مراقب بالايي را به شما مي دهد. شما حتي مي توانيد آژيري را به حياط پشتي وصل کنيد که افراد مزاحم را دور کند يا اينکه برای مراقب از فرزندان خود وقتي در خروجي باز شود هشدار به صدا درآيد.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

10 دستگاه ضميمه خيلي مهم براي سيستم امنيتي

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا