با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


9 سوال هنگام انتخاب يک صفحه کليد کنترل دسترسي

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

اگر چه به صفحه کليدها گاهي به چشم يک کالای معمولی نگاه مي شود، اما اغلب آنها اولين و آخرين دستگاه رابط در "سيستم کنترل دسترسي" است که کاربر از طريق آن با سيستم ارتباط برقرار می کند. فروشندگان و نصابان سيستم هاي امنيتي هنگام انتخاب يک صفحه کليد کنترل دسترسي، بايد به دقت مسائلي را براي انتخابي درست، جهت رضايت مشتريان خود در نظر بگيرند. ما در اينجا به 9 سوال مهم در انتخاب صفحه کليدهاي کنترل دسترسي خواهيم پرداخت.
1. آيا بايستي از يک سيستم صفحه کليد مستقل (standalone) در سيستم استفاده کرد و يا بايستي اين صفحه کليد با سيستم کنترل دسترسي يکپارچه باشد؟
پاسخ به اين سوال به بودجه مشتري، سطح امنيتي مورد نياز او و احتمال نيازهاي پيچيده ايي که ممکن است داشته باشد مانند درخواست تعداد زيادي کد کاربري، بستگي خواهد داشت.
اگر مشتري يک سيستم کنترل دسترسي کامل را دارا است و يا به آن نياز دارد که احتمالا شامل کارت خوان و دستگاه هاي ديگر و همچنين کنترل کننده مرکزي است، استفاده از يک صفحه کليد کاملا يکپارچه شده با سيستم، مزاياي بسياري براي او خواهد داشت. با اين روش، صفحه کليد را مي توان توسط کنترل کننده مرکزي برنامه ريزي نمود و سيستم را قادر ساخت تا به راحتي قابليت هاي پيچيده‌ايي، مانند کاربرهاي چند گانه با امکان دسترسي مختلف را پشتيباني کند. بر اساس اطلاعات جمع آوري شده در صفحه کليد، سيستم کنترل دسترسي، همچنين مي تواند براي ايجاد جدول هايي جهت فعاليت هاي روزانه کاربر، مورد استفاده قرار بگيرد. معمولا توليد کنندگان داراي يک ليست محدود از صفحه کليد هاي سازگار هستند، بنابراين لازم است اين ليست از صفحه کليدها، جهت پشتيباني از سيستم، از آنها خواسته شود.
براي مشترياني که نيازي به سيستم کنترل دسترسي به شکل کامل آن را ندارند ، صفحه کليدهاي مستقل‌ که مدول کنترل از راه دور براي کنترل سيستم در آن قرار داده شده است، مي تواند سطح بالايي از انعطاف پذيري را براي کاربر در شرايط کد گذاري و نيز ويژگي هاي ديگر فراهم کند. برخي از اين سيستم ها در صفحه کليد برنامه ريزي شده اند، در حالي که بعضي ديگر از آنها را مي توان از طريق اتصال يک کامپيوتر به مدول کنترل، برنامه ريزي نمود. برايان استانفورد مدير فروش Dortronics of Sag Harbor مي گويد: "بهترين محصولات براي يک سيستم کوچک آن است که اجازه دهد کنترل صفحه کليد به شکل غير متصل يا off-line)) عمل کند و صرفا با استفاده از يک لپ تاپ و بدون هيچ هزينه‌ايي براي نرم افزار، عملکردها را در زمان هاي لازم گزارش دهد."
گزينه ديگر براي مشتريان با بودجه هاي محدود که نيازي به بالاترين سطح امنيتي ندارند، يک سيستم خودکار است که در اصل يک صفحه کليد است که در آن يک ماژول کنترلي نصب شده است. نقطه ضعف اين سيستم ها اين است که آنها به طور معمول بايد توسط صفحه کليد برنامه ريزي شوند و اين موضوع مي تواند کاربر را به زحمت بيندازد. اين صفحه کليدها احتمالا از يک جدول فعاليتي پشتيباني نمي کنند و محدود به يک کد تک کاربر هستند.
2. چند بار در روز از يک صفحه کليد استفاده خواهد شد؟
بر اساس پاسخ هاي مشتري به اين سوال، از فروشنده خود بپرسيد که کدام صفحه کليد را با در نظر گرفتن سطح استفاده مشتري توصيه مي کند. هزينه يک صفحه کليد تا حد زيادي به دوام آن بستگي دارد. صفحه کليدهاي ارزانتر قطر لايه رويين آن نازکتر و داراي دکمه هاي پلاستيکي است، در حاليکه صفحه کليدهاي گرانتر داراي لايه قطور تري است و محافظ و دکمه هاي آن از جنس فلز مي باشد. تاد هاموند، متخصص بازاريابي محصول براي شرکت Canton, Mass که بنيانگذار شرکت بين المللي الکترونيک (IEI) براي توليد صفحه کليد مي باشد، مي گويد: " يک صفحه کليد ارزان براي 20 بار استفاده در روز مناسب مي باشد."
اين يک برنامه معمولي براي صفحه کليدهاي کنترلي است که در آن درب به شکلي معمولي بسته و به شکل مکانيکي قفل مي شود. با داشتن يک کد معتبر و يا فشار دکمه در باز می شود.
3. اگر صفحه کليد در فضاي باز نصب شود، کدام مدل را فروشنده توصيه مي کند و چه ويژگي هايي باعث مي شود که استفاده از اين وسيله براي اينگونه فضاها مناسب باشد؟
ساندر فورد مي گويد: صفحه کليدي که در فضاي باز مورد استفاده قرا مي گيرد، جهت حفاظت هاي الکترونيکي بايد کاملا در مقابل عواملي مانند باران، باد، و غيره محکم و غير قابل نفوذ باشد.
ريچ هگل مدير پشتيباني از مشتري در گروه شرکت هاي توليد کننده SecuritronMagnalock Corp., Sparks, Nev.,، به دلايل امنيتي مخالف استفاده از صفحه کليد خودکار در فضاي بيروني است. او مي گويد "اين پردازنده در فضاي بيروني نبايد طوري قابل دسترس باشد که افراد از بيرون بتوانند آنرا از محافظ خود جدا کنند و در را باز کنند."
او توصيه مي کند: "شما بايد يک ريموت از راه دور داشته باشيد و صفحه کليد بيشتر از يک سوئيچ معمولي نباشد."
4.در محيط هايي که ممکن است صفحه کليد در معرض تخريب و يا سوء استفاده قرار بگيرد، چه ويژگي هايي براي حفاظت بيشتر از صفحه کليد موجود است؟
فرد زيمرمن، معاون شرکت توليد کننده صفحه کليدEssex Electronics در کاليفرنيا به اين موضوع اشاره مي کند که: "صفحه کليد هاي نصب شده در مدارس و پارکينگ ها در معرض سوء استفاده و تخريب هستند. يک انتخاب ممکن براي چنين کاربردهايي، صفحه کليد پيزوالکتريک است که جهت کارهاي سنگين به کار مي رود. "صفحه جلوي آن از جنس فلزي است که به يک عنصر پيزوالکتريک حساس متصل است که مي تواند با لمس انگشتان کاربر را شناسايي کند. روش ممکن ديگر، استفاده از يک منبع تغذيه با يک لوپ تمپر است به طوري که اگر کسي به زور صفحه کليدي را از ديوار جدا کند، قادر به اينکار و در نهايت داخل شدن نخواهد بود."
5. چه اشکال و سازهايي از صفحه کليدها موجود مي باشند؟
اگر شما از مزاياي و اشکال متفاوت موجود آن در بازار آگاه باشيد می توانيد وقت کمتري را براي نصب يک صفحه کليد صرف کنيد و يا منظره بهتري را در هنگام نصب آن به وجود آوريد. اين اشکال شامل صفحه کليد توکار، صفحه کليد روکار قابل نصب در باکس و يا صفحه کليد قابل نصب بين جرز ديوار يا پنجره است که مي توان آنها را بر ديواره باريک بين دو درب جاسازي کرد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

6. آيا توليد کننده، صفحه کليد را با کليدهايي همراه با نور پس زمينه ارائه مي دهد؟
صفحه کليد داراي نور پس زمينه، مي تواند براي محل ها و تاسيسات کم نور که در آن کاربر قادر به ديدن کليد نيست بسيار حياتي و مهم باشد.
7. چه موقعيت‌هايي را صفحه کليدها مي توانند اطلاع دهند؟
علاوه بر باز کردن درب، بيشتر صفحه کليدها همچنين توانايي انتقال اطلاعات براي موقعيت هاي خاص، مانند باز ماندن درب در يک دوره زماني مشخص را نيز دارند. مدير کنترل دسترسي در شرکت توزيعي Boyle & Chase اشاره مي کند که: "نظارت بر وضعيت درب توسط سيستم کنترل دسترسي بسيار مهم است و آگاهي از باز يا بسته بودن درب از اهميت بسزايي برخوردار مي باشد."
8. چه تعداد رله را اين محصول ارائه مي دهد؟
انعطاف پذيري صفحه کليد و قابليت هاي آن را مي توان با استفاده صحيح از رله‌ها افزايش داد و آنها را با نيازهاي يک تاسيسات اختصاصي منطبق نمود. مثلا دستگاه نمونه اي در يک پارکينگ با دو درب که کدهاي مختلفي را براي کنترل دو رله مختلف مورد استفاده قرار مي دهد که هر کدام از اين رله ها متصل به درب هاي مختلفي هستند.
جورج کوک، مدير عمليات براي توليد صفحه کليد در Corby Industries مثال ديگري از اينکه چگونه يک فروشنده ممکن است يک صفحه کليد با رله اضافي را مورد استفاده قرار دهد، ارائه مي دهد. "مثلا شما مي خواهيد که هنگامي که کارمندان کد خود را وارد کردند، در فقط 5 ثانيه باز بماند. همچنين ممکن است بخواهيد مدير قادر به باز کردن درب و باز نگه داشتن آن باشد. اين سناريو را مي توان با استفاده از يک صفحه کليد با دو رله که هر يک توسط يک کد متفاوت کنترل مي شود به دست آورد."
9.آيا يک صفحه کليد بيسيم مي تواند مشکلات تاسيسات من را حل کند؟
در برخي شرايط، از جمله در هنگام نصب يک صفحه کليد براي کنترل گيت ورودي، برقراري اتصال بين صفحه کليد و گيت ورودی بوسيله سيم کشي ممکن است دشوار باشد. به عنوان جايگزين، شما ممکن است بخواهيد صفحه کليدي را در نظر بگيريد که اتصال آن به شکل بي سيم برقرار شود.
برخي از مشتريان ممکن است براي راحتي بيشتر جهت ‌ ورود از طريق گيت، تمايل داشته باشند که هنگام وارد شدن از آن، بتوانند از يک ريموت بي سيم کنترلي به شکل صفحه کليد استفاده کنند. که نمونه های آن نيز در بازار موجودست.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

 

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 99.98% - 301 votes

100%

9 سوال هنگام انتخاب يک صفحه کليد کنترل دسترسي

Book rating: 100 out of 100 with 301 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا