با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


چرا قفل هاي وايرلس دارند در تکنولوژی Access Control معروف مي‌شوند؟

کنترل دسترسي وايرلس، چشم هاي کاربران را به اين ايده باز کرده است که مي توانند علاوه بر ايمن کردن خود درب، موردهای ديگری برای ايمن کردن منزل يا محل مورد نظر نيز وجود دارد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

مارک شلبرگ کارمند شرکتKaba Access و Data Systems مي‌گويد: کاربران نهايي سيستم های کنترل دسترسي وايرلسی را می خواهندکه قيمت آن حتی المکان پايين باشد و در عين حال قابليت ها يي همچون سخت افزار قوی، برنامه نويسي فوري، کنترل کامل در با برنامه دهی و ساير قابليت هايي که يک قفل معمولی standalone نمي تواند انجام دهد را داشته باشد.
تعداد قفل هاي وايرلس امروزه خيلي بيشتر از قفل هاي standalone باتري دار قديمي، هستند. در حاليکه استفاده از آنها نيز روز به روز بيشتر می شود.
مارک شلبرگ مدير خط توليد محصولات کنترل دسترسي الکترونيک، شرکت Kaba Accessتوضيح مي‌دهد: «مشترياني که به دنبال جايگزين هاي با قيمت کمتر براي سيستم هاي سخت افزاري هستند، همان مشترياني هستند که خصوصيات سخت افزاري نظير برنامه نويسي، کنترل در و سايرچيزهايي که يک قفل standalone (مستقل) نمي تواند انجام دهد، را انتظار دارند.»
تکنولوژي وايرلس هميشه اطراف مان است، از موبايل ها تا واي فاي در کافي شاپ محلي يا مغازه.
گرت لاوجوی مدير محصول کنترل دسترسي الکترونيکي، مي‌گويد: «وايرلس واقعا همه جا است، مردم پذيرفته اند که اين يک راه حل خوب است و حالا مي خواهند که از آن براي هرچيزي که مي توانند استفاده کنند.»
قفل هاي وايرلس نيز در سال هاي اخير فراتر از درها رفته اند. کابينت ها، ورودی های غيرسنتي، گيت ها، آسانسورها، و ساير مناطقي که از قديم شامل سيستم های الکترونيکی نبوده اند، مکان هاي امني شده‌اند که تا حد زيادي اين مسئله به دليل وجود قفل هاي وايرلس است.
آدام آيور مدير محصول Securitron مي‌گويد: امروز يک زمان مهيج در بازار قفل وايرلس است. با رشد توليد و ساخت اين محصولات انتظار می رود آنها به طور گسترده تري پذيرفته و استفاده شوند. وايرلس چشمان مشتريان و کاربران را به اين ايده باز کرده است که آنها مي توانند بسياري از ساير دستگاه ها را نيز امن کنند. سه نوع متمايز از کاربران تکنولوژي وجود دارد: بعضي فورا از آن استقبال مي‌کنند. بقيه مي نشينند و مي بينند که چگونه پيشرفت مي کند و کمي آن را امتحان مي کنند و گروه آخر مخالف آن هستند. حالا که قفل هاي وايرلس براي مدتي است که عرضه شده اند آنچه که مي بينيم، بعضي از مخالفانی هستند که در حال حرکت به سمت آن هستند و مشتری آن می شوند».
کارن کيتيتنگ مدير بازاريابي دستگاه هاي الکترونيکي، می گويد: يکي از دلايل اين پذيرش ممکن است ازدياد انواع مختلف محصولات وايرلس باشد که با محدوده اي از نيازها متناسب است. يک طيفي از انواع وايرلس وجود دارد و به نظر مي‌رسد که پذيرش انواع گوناگون تکنولوژي دارد شتاب مي گيرد. ارائه دهندگان کنترل دسترسي OEM و نيز يکپارچه سازان، از ان استقبال می کنند. ما در مورد اين محصول خيلي هيجان زده هستيم. اخيرا يک نصب وايرلس 1300 در داشتيم. که توجه ما را خيلي سريع جلب کرد و واقعا چشمانمان را به پتانسيل هاي اين تنظيمات قفل وايرلس باز کرد.»

انواع وايرلس

از منظر يک يکپارچه ساز، اين حقيقت که تفاوت هاي فني مهمي بين محصولات کنترل دسترسي وايرلس وجود دارد، يک مزيت است. تفاوت هايي در تکنولوژي ها وجود دارد و هر سيستم وايرلسي کارکردها و توانايي هاي يکسان را ارائه نمي کند. يکي از شناخته ترين ها، واي فاي است که داراي قابليت کار درون زيرساخت IT موجود است و براي بسياري از افراد جذاب است.
لاو جوی مي‌گويد: «وايرلس IP استاندارد (واي فاي) پيش از اين در ساختمان بوده است. قفل هاي وايرلس ما مستقيما به ساختمان وصل مي شود که به طور کلي به معني قيمت زيرساخت صفر است. با واي فاي شما مي توانيد يک قفل روي در قرار دهيد و آن را به وايرلس که پيش از اين در ساختمان بوده است متصل کنيد و بدون ايجاد مزاحمت براي هر چيزي در کل مکان، آن را به پشت سيستم کنترل دسترسي متصل کنيد، که همه(اين مراحل) داراي کمترين قيمت مطلق بين راه حل هاي وايرلس است. اکثر کاربردهاي قفل هاي وايرلس برپايه واي فاي به يک مسير حسابرسي نياز دارند و مي‌خواهند که از کارتي که قبلا داشته اند استفاده کنند. اين همان جايي است که واي فاي مي درخشد.»
درحاليکه وايرلس مزاياي خودش را در ارتباط با زيرساخت دارد بنابراين يکپارچه ساز مجبور نيست که يک شبکه مجزا ايجاد کند، بعد منفي اين است که اگر کاربر نهايي به هر فوريتي نظير توانايي قفل کردن يک دستگاه يا داشتن گزارش زمان واقعي(real-time) نياز داشته باشد، واي فاي توان بيشتري استفاده مي‌کند و مي‌تواند باتري را به سرعت خالي کند. سيستم هاي برپايه واي فاي نوعا خودشان را به چک کردن يک بار يا دوبار در روز با يک دستگاه گيرنده سيگنال مجبور مي‌کند.
کريتينگ توضيح مي دهد:Allegion يک راه حل برپايه تکنولوژي 900 مگاهرتز ارائه مي کند. ماتوانسته ايم تکنولوژي را توسعه دهيم تا در زمان واقعي در عرض 10 ثانيه يا کمتر قفل شود. زمانيکه داشتيم تحقيقات برروی انتقادات و پيشنهادات مشتري هايمان را انجام مي داديم، اولين تغيير مورد درخواستي که مطرح شد، داشتن توانايي قفل کردن آنی بود. 900 مگاهرتز از نظر کارکرد بيشتر شبيه (تکنولوژي) سيمي(سخت افزاري) است. چون مي‌تواند بيدار شود و در هر 10 ثانيه بدون تمام کردن عمر باتري(خالي کردن باتري) چک شود، تقريبا يک راه حل آنی درست شبيه يک در سيم کشي شده مي شود.»
وايرلس ZigBee يک گزينه خيلي معروف ديگر براي سازندگان و يکپارچه سازان است. شلبرگ می گويد: ZigBee در محدوده 4/2 گيگاهرتز عمل مي‌کند. زيبايي ZigBee اين است که طراحي شد تا تمام مقادير داده ها را منتقل کند، بنابراين بزرگترين مزيتش اين است که توان خيلي کمي استفاده مي‌کند که به معني عمر طولاني تر باتري است. براي کاربردهاي کوچکتر، مي توانيم تا 100 قفل داشته باشيم که از يک پورت USB يک PC بدون نياز به شبکه ديگر اجرا مي شوند. براساس يک طرح شبکه مش(mesh network)، ZigBee به تکرار اطلاعات ميان فايل هاي گوناگون اجازه مي دهد. اگر يک فرد پايين برود و ديگري جايگزين شود، شما مي توانيد گذرگاه ها (اتصال هاي ميان دوشبکه)/مسيرياب ها را به اشتراک بگذاريد. اين يک شبکه خود درمان کننده است. سيستم ما هر 6 ثانيه پينگ مي کند تا کنترل قفل زمان واقعي (REALTIME) و قفل هاي زير 10 ثانيه اي سيستم را قادر سازد.
در صنعت اتوماسيون منزل، Z-Wave يک پروتکل است که از 4/2 گيگا هرتز استفاده مي‌کند. يک معاهده بين شرکت ها براي هردو ZigBee و Z-Wave بسته شده است تا اين پروتکل ها را دربين سازندگان شرکت‌کننده استاندارد کند.
کيت برندون سرپرست فروش و بازاريابي، Kwikset مي‌گويد: «ما از ZigBee و Z-Wave روي محصولات متصل شده اي که با پنل ها کار مي‌کنند، استفاده مي کنيم. براي بيشتر قسمت ها آنها به خوبي درون يک محيط تکنولوژي مش کار مي‌کنند. همانطور که شما دستگاه هاي بيشتري را اضافه مي کنيد، آنها به طور ذاتي با يکديگر بهتر کار مي‌کنند که به شما پوشش بهتر ارائه مي کند. يکي از مزاياي Z-Wave اين است که همانطور که شما اجزا را اضافه مي کنيد، سيگنال ها قوي تر مي شوند. هرچه سيستم ها بيشتر باشند، عملکرد بهتر است.»
شبيه ZigBee و Z-Wave ، پروتکل Aperio اختصاصي ASSA ABLOY نيز در محدوده 4/2 گيگاهرتز ارتباط برقرار مي کند. تماس معمول تر با سيستم کنترل دسترسي را قادر مي سازد. کنترل دسترسي لحظه ای درستي را ارائه مي‌کند که هر زمان يک کارت خوانده مي شود پايگاه داده مرکزي جستجو مي شود. (اين پروتکل) لحظه ای است و در مقايسه با واي فاي خيلي توان مصرفی اش پايين است ولي هنوز شبيه واي فاي در همه جا نصب نمي شود.
پروتکل واي فاي به طور گسترده در حال استفاده است.
چيز مهم براي به يادآوردن اين است که آنها همگي کار مي کنند. با اين حال، آنها همگي مکان هاي خودشان را دارند. اين در مورد انتخاب يک تکنولوژي بر ديگري نيست. اين درمورد انتخاب محصول مناسب براي آن پروژه ای است که در حال انجام آن هستيد.

وايرلس امروز و فردا

براي يکپارچه ساز، وايرلس يک فرصت بزرگ براي درهاي بيشتر يا ورودی های غيرسنتي، و نصب هاي سريع تر و آسانتر ارائه مي‌کند. اين در مورد زمان نصب و بهره وري اي است که مي‌توان بدست آورد بسيار قابل توجه است. بديهي است که وايرلس زمان نصب و يعني هزينه را خصوصا در نصب هاي مقاوم‌سازي کاهش می دهد. ما داريم به ساختمان هاي قديمي تر با ساخت وساز مشکل دار شبيه ساختمان‌هاي مدرسه با ديوارهاي بتني يا بلوک هاي خاکستر مي رويم. تنظيمات قفل وايرلس واقعا مشکلات را کم مي کند. اگر بتوانيد در عرض کمتر از يک ساعت نصب کنيد و با سيستم کنترل دسترسي يکي کنيد که خيلي خاص است.
سازندگان موفق شده اند بخش وايرلس را کاملا پوشش دهند و کاربردشان خصوصا در جاييکه تعداد زيادي ساختمان قديمي داريد خوب است. فکر مي کنم در سه تا پنج سال آينده استفاده از آنها فراگير شود.
يکي از کليدها براي فروش و نصب وايرلس، تغذيه پروژه و نه تکنولوژي است. اين در مورد اين است که مطمئن شويد از اينکه شما تکنولوژي وايرلسي داريد که با نوع زيرساختي که کاربر به دنبال آن است مطابق است. يکپارچه ساز بايد وظايفش را به درستي انجام دهد. آنها بايد زيرساخت IT را بفهمند. آيا هزينه هاي اضافي اي وجود دارد که براي يک نود(گره) اضافي ممکن است تحميل شود؟ مزايا و زيان هايي براي هر رويکرد وايرلس، در آنجا وجود دارد. چه چيزي آنها نياز خواهند داشت و چه مشکلاتي را مي‌خواهند حل کنند؟ بودجه اوليه چيست؟ بودجه هزينه در حال پيشرفت چيست؟ مطمئن شود که راه حل براي مشتري مناسب است.
وست هشدار مي دهد که يک چيز براي مطمئن شدن اين است که محصول وايرلس و سيستم کنترل دسترسي با يکديگر کار مي‌کنند. يک اثر مضاعف (عمل مشترک) وجود دارد که نمي تواند ناديده گرفته شود. آنها نياز دارند که به خوبي با يکديگر کار کنند. شما نمي توانيد فقط هر محصول وايرلس را بگيرد و به اميد بهترين باشيد. خط آخر، هر فروشنده اي هست بايد يک راه حل وايرلس و يا بيشتر در جعبه ابزارش داشته باشد. امروزه وايرلس خيلي خوب است و دارد بهتر مي شود. وايرلس هنوز يک تاخير زماني کم به اندازه اطلاعات زمان واقعي دارد ولي براي بيشتر نصب ها امروزه 100 درصد پذيرفته شده است. به پيشرفت به جايي فکر مي کنم که استفاده از توان پيشرفته براي افزايش عمر باتري و پاسخ سريع تر وجود خواهد داشت. همانطور که چيزهاي بيشتر و بيشتر به سمت وايرلس حرکت مي کنند، تکنولوژي به بهتر شدن و نزديک شدن به يک چيز آنلاين بودن ادامه مي دهد. ما احتمالا فقط چندسال از نقطه اوج فاصله داريم بنابراين حالا زماني است که يکپارچه سازان ياد بگيرند که چگونه به نقطه اوج برسند.»
وست مي افزايد:«هرچيزي که شما بتوانيد انجام دهيد تا سيم در حرکت در يک ساختمان را کاهش دهيد، مطلوب است. فکر مي کنم کلا احتمال دارد که وايرلس تکنولوژي غالب آينده شود.»

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

در حال حاضر تکنولوژی وايرلس تنها در درهای سنتی استفاده نمی شود. کابينت ها، اتاق هاي سرور، آسانسورها و حتي شيشه بعضي از کاربردهايي است که در آن ها نيز از اين تکنولوژی استفاده می شود.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

چرا قفل هاي وايرلس دارند در تکنولوژی Access Control معروف مي‌شوند؟

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا