با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


دوربین های حرارتی برای ردیابی بهتر نفوذ غیر مجاز

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

شکل: سیستم اتوماسیون Rockwell، با استفاده از موقعیت یاب، رادار، نرم افزار و دوربین های حرارتی و یک سیستم ردیاب آکوستیک محدوده وسیع روی کانال شیپینگ Houston Harbor در تگزاس قبل از به کارگیری آن در ایستگاه های فرا ساحلی نفت در ونزوئلا تست شد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

به منظور کاهش بیشتر هزینه ها، بسیاری از شرکت های پیشرو در زمینه سیستم های امنیتی روی به اتوماسیون آوردند. با اضافه کردن دوربین های حرارتی به عنوان بخشی از سیستم ردیابی نفوذ، دپارتمان های امنیتی می توانند از اخطار های نادرست بکاهند و حتی ارزشی افزوده ایجاد کنند.
در فواصل دور از سواحل ونزوئلا، واحد های استخراج نفت فراوانی وجود دارد. از آنجا که شرکت های استخراج نفت به دنبال کاهش هزینه های خود هستند و یکی از عوامل کاهنده هزینه ها کم کردن تعداد پرسنل است، به همین سبب این شرکت ها به استفاده از اتوماسیون روی آوردند. بنابه گفته های گرگ هامفرز مدیر WAYFARER Technologies که روی تکنولوژی بی سیم تمرکز دارد دو فاکتور برای تامین امنیت واحدهای استخراج نفت وجود دارد که هر دو مبتنی بر اعضا و پرسنل هستند: اطمینان خاطر و زمان. در مورد اطمینان خاطر باید هزینه و موجود بودن هلیکوپتر و تجهیزات لازم برای تخلیه بررسی شود. در مورد زمان، به محض اینکه شریان های آب نزدیک به خطر شوند، زمان بسیار کمی برای پاسخ گویی به خطر وجود خواهد داشت.
وی می گوید: "شما مسئول حفاظت از کارکنان و تجهیزات واحد هستید. یک شناور دریایی بسیار بزرگ است. با استفاده از دوربین ها می توان میزان خطر و تهدید را به حد اقل رساند. اگر بتوانید از فاصله بیشتری خطر تهدید کننده در شریان های آب را تشخیص دهید، می توانید خیلی زود کارهای لازم را در مورد تخلیه واحد را انجام دهید، در واقع می تانید مشکل را قبل از آنکه به وجود بیاید حل کنید".
در مورد واحد های مورد بحث، هامفرز با شرکت MOOG در مورد دوربین های حرارتی که می توانستند با سیستم رادار و نرم افزار همراه شوند همکاری کرد. در نتیجه توانایی کنترل واحد از راه دور برقرار می شود. پس از آن، یک سیستم تشخیص دهنده غیر مرگبار (تجهیزات آکوستیک از راه دور یا LRADs) می تواند برای اخطار دادن استفاده شود. در محدوده 25 مایلی رادار، سیستم یک محیط 360 درجه ای را ایجاد می کند.
در نروژ، کمپانی تجهیزات الکتریکی Lyse AS با شرکت Nor-Alarm در سال 2007 برای مانیتور کردن مراکز و قابلیت های سیستم آلارم مناطق مسکونی استفاده کرد و در نتیجه Lyse توانست دپارتمان فنی Nor-Alarm را برای نوآوری و تامین محصولات امنیتی بهینه از آن خود کند.
بنا به گفته های رونی هورنویک، مدیر دپارتمان امنیتی، این مالکیت به ما آموخت که کمبودی در مورد مانیتور کردن امنیت محیط های پیرامونی وجود دارد. منابع آبی نروژ و Energy Directorate یک سری نیازهایی در مورد تامین امنیت زیر ایستگاه ها و شبکه مشخص کردند.
در زیر ایستگاه های کلاس 3 گفته می شود که : "هر حادثه ناخواسته ای باید بلافاصله شناسایی و مدیریت شود و پاسخ مناسبی به آن داده شود" و " مرکز باید تجهیزات و پروسه های مورد نیاز را برای ردیابی موثر و قابل اطمینان داشته باشد".
اما رونی هورنویک می گوید: "کمپانی های تجهیزات به خاطر تعداد زیاد آلارم های نادرست که در برنامه های پایلوت دیده شده بود در برابر محصولات امنیتی مقاومت می کردند. در سال 2008 Nor-Alarm شروع به یافتن راه حلی کرد که با تجمیع بر روی سیستم با کمک سیستم مدیریت تصویری بتواند تحلیل های تصویری مورد نیاز را انجام دهد و با کمک تجهیزات سخت افزاری مانند کنترل دسترسی، آلارم های نفوذ و دوربین های حرارتی Pelco بتوانند به طور کلی nor-Alarm Vital Security را به وجود بیاورند. تیم امنیتی همچنین مرکز مانیتورینگ خود را به عنوان راه حلی اضافی برای مشتریانی که به پرسنل بیشتری برای کنترل و مدیریت آلارم های ایجاد شده نیاز دارند پیشنهاد می دهد.
امروزه، تمام آلارم ها توسط سیستم VMS ارائه می شوند، و اپراتور می تواند پیغام از پیش ضبط شده را توسط بلند گوهای موجود در زیر ایستگاه به افراد منتقل کند. اگر آلارم به عنوان آلارم متناظر با نفوذ شناسایی شد، پرسنل جهت پاسخ اعزام خواهند شد.
علاوه بر آن، استفاده از تکنولوژی نظارت حرارتی به Lys AS کمک می کند که در محل ساختار را بررسی کند. دوربین های Pelco امکان اضافه کردن مانیتورینگ دمایی را دارند که برای مانیتور کردن ترانسفورمر و دیگر اجزای الکتریکی که در برابر زیاد داغ شدن حساس هستند استفاده می شود.
رونی هورنویک می گوید: "برنامه ریزی مناسب برای هزینه نصب بسیار حیاتی است. ما از ساختاری که پیشتر موجود بود استفاده کردیم و هر جا لازم بود چیزی به آن اضافه شود، این کار را انجام می دادیم. تعریف کردن نیاز های مورد نظر و در نظر داشتن بهینه خرج کردن حین برنامه ریزی نصب بسیار می تواند سودمند باشد. ما همچنین هر کجا که نیاز به ساختار جدید داریم از تکنولوژی feberoptic استفاده کردیم، چون فکر می کنیم این تکنولوژی در آینده بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

استفاده از تحلیل های تصویری با استفاده از دوربین های Pan-Tilt-Zoom

یک سوئ برداشتی که در دنیای محصولات امنیتی امروز وجود دارد این است که تحلیل های تصویری محدود به دوربین های ثابت می شود در حالی که قابلیت به کار گیری تحلیل ها توسط دوربین های Pan-Tilt-Zoom (PTZ) از سال های قبل مورد استفاده قرار می گرفته است. استفاده از این قابلیت، که ردیاب حرکت حین اسکن کردن نیز نامیده می شود، به خاطر پیچیده بودن محصول و تعداد محدود تولید کنندگان با سرعت کمی انجام شده است. امروزه، محصولات تجاری قابل توجهی وجود دارند که دوره جدیدی از ردیابی و نظارت تصویری خودکار را پایه گذاری کردند.
تحلیل های تصویری از تصاویر زنده یا ضبط شده استفاده می کند و با استفاده از سیستم هوشمند اطلاعات مفید مرتبط به حادثه در حال وقوع در محل را استخراج می کند. این یک قابلیتی است که به طور گسترده در محافظت از دارایی ها و مراکز مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر الگوریتم های استفاده شده در محیط امنیتی امروز محدود به دوربین ها و تصاویر ثابت بوده است. این دوربین های PTZ ابزاری قدرتمند برای تامین امنیت هستند و برای پرسنل امنیتی خبر چندان خوبی نخواهد بود. این کارآیی به دوربین های PTZ این امکان را داده است که به طور گسترده تر مورد استفاده قرار بگیرند. با آنکه محصولات مختلفی وجود دارند، تحلیل های تصویری در حال حرکت به خاطر موانعی که وجود دارند کماکان گزینه پیچیده ای محسوب می شوند.
درک فریم مرجع: برای جلوگیری از آلارم دادن به خاطر تغییرات ناشی از نور، برگ های در حال ریختن و سایه ها، الگوریتم تحلیل تصویر باید برخی جزئیات تصویر را تشخیص دهد. درک اینکه پیکسل دوربین یک برگ را نشان می دهد یا یک ماشین را نشان می دهد برای درک حوزه تشخیص دوربین و توانایی حذف آلارم اشتباه لازم و حیاتی است. داشتن دانش افقی یا داده های جغرافیایی نیز می تواند بسیار موثر باشد. میزان اطلاعات مورد نیاز از صحنه تا حد زیادی به طیف محصولات تحلیل ویدئویی بستگی دارد اما در تمام حالات، برخی از جزئیات صحنه باید حین تنظیمات الگوریتم در نظر گرفته شوند.
چالش فنی و تکنیکی موقعی به وجود می آید که صحنه تغییر کند. هنگام استفاده از دوربین های PTZ تمام تغییرات در جابجایی، شیب دادن یا زوم کردن معادل تغییرات صحنه است. این امر نیازمند آن است که اطلاعات صحنه وارد الگوریتم تحلیل شود. هنگام حرکت، الگوریتم نیز باید تغییر کند. برای اینکه الگوریتم تحلیل هوشمند باشد، جزئیات صحنه که دائما می توانند تغییر کنند باید در لحظه تامین شوند.
مدل سازی پس زمینه: چالش دیگر که باید در مورد تحلیل های تصویری به حسبا بیاید، تغییرات در مدلسازی پس زمینه است. تحلیل های تصویری می توانند از تغییرات بسیار ساده در پیکسل تا تغییرات در شناسایی صورت و طبقه بندی اشیای از راه دور را شامل شود. برای مصارف امنیتی، تحلیل های تصویری معمولا از ایده مدل سازی پس زمینه بهره می برند. این قابلیت به درک کلی صحنه کمک می کند: درختان، گیاهان، نور و تغییرات همه اینها به مرور زمان. مدل کردن پس زمینه منجر به کاهش آلارم های اشتباه می شود و تشخیص هدف را با دقت بهتری انجام می دهد، مانند حرکت، سایز و طبقه بندی اشیا. هنگامی که دوربین به طور پیوسته حرکت می کند، پس زمینه هم به طور پیوسته تغییر می کند و نتیجتا، تشخیص پس زمینه جدید در هر لحظه کار سختی خواهد بود. این به معنی آن است که به الگوریتم های پیشرفته تری برای مواجهه با تغییرات پس زمینه نیاز است. پردازنده های با ظرفیت بالاتر و خلق الگوریتم های بهینه تر هر دو می توانند تحلیل های تصویری را برای محصولات تجاری کار آمد کنند. در نتیجه، محصولات مرتبط با تحلیل های در حال حرکت زیادی وجود دارد.
ردیابی خودکار دوربین: این دوربین ها هنگام مواجهه با صحنه با جابجایی، زوم و تغییر زاویه دادن خودکار می توانند سوژه و اشیا را به مرکز قاب تصویر هدایت کنند. قابلیت کنترل خودکار دوربین به مامورین امنیتی این اجازه را می دهد تا باقی کارهای مرتبط با صحنه را انجام دهند.
اسکن کردن هدف: در بسیاری از سیستم های امنیتی، PTZ ها به طور خودکار یا دستی به سوی هدف و سوژه مورد نظر چرخانده می شوند. در بسیاری از موارد، به محض اینکه PTZ به سمت صحنه جدید چرخانده می شود، ممکن است هدف دیگر در میدان دید دوربین نباشد. این می تواند به دلایل مختلف اتفاق بیفتد: شی با سرعت زیاد حرکت کند، خطاهای ریز در تشخیص مختصات یا تفاوت در دقت. "اسکن کردن هدف" یک قابلیت تحلیل تصویری است که دوربین را به طور دینامیکی و مطابق الگو حرکت می دهد و به طور همزمان تلاش می کند که هدف را تشخیص دهد در عین حال که دوربین حرکت می کند. به محض اینکه هدف تشخیص داده شد، عملیات جست و جو را متوقف می کند و روی هدف قفل می شود.
تشخیص حرکت حین اسکن کردن: مانند چراغ های جست و جوی زندان ها در شب، افراد حرفه ای در زمینه سیستم های امنیتی آرزوی داشتن توانایی اسکن PTZ و به طور همزمان جست و جو برای اهداف احتمالی را دارند. این قابلیت نباید با “PTZ Guard Tour” اشتباه گرفته شود. در یک جست و جوی اتفاقی واقعی، PTZ می تواند به هر شکل دلخواهی از جابجایی، زاویه دادن و زوم کردن فرمان داده بشود و به این ترتیب می تواند حرکت دقیق مورد نظر را داشته باشد. در مقابل دوربین های ثابت، این کار را به شکلی انجام می دهند که اشیای متحرک مانند برگ ها، پرندگان و تاثیرات نور را نادیده می گیرد.
پیشرفت تکنولوژی مرتبط با تصاویر زنده و ضبط شده با سرعت فزاینده ای رو به افزایش است. این موضوع در بازار سیستم های امنیتی واضح است. به همین شکل که توام کردن و نصب کردن سیستم تحلیل بر روی دوربین های ثابت قابلیت های این دوربین ها را افزایش می دهد، این قابلیت بر روی دوربین های PTZ نیز همین امکان را به کاربر می دهد.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

دوربین های حرارتی برای ردیابی بهتر نفوذ غیر مجاز

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا