با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


مزایای سیستم های نظارت تصویری باز

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

می توان‌ تولیدکنندگان را در سطحی گسترده، به دو گروه از ارائه کنندگان راه حل دسته بندی کرد:
1. آن دسته از تولیدکنندگانی که تنها به محصولات خود محدود هستند.
2. سازندگانی که محصولاتی با ساختار باز را ارائه می کنند، این گروه میزان انعطاف پذیری را برای تلفیق با محصولات سایر شرکت ها فراهم می سازد.
یکی از جذابیت های کلیدی محصولات با ساختار باز،‌ انعطاف پذیری آنهاست. راهکارهای باز فرصت های بیشتری را برای توسعه ی راهکارها ایجاد می کنند. آزادی در تصمیم گیری روی آنکه بسته به نیازهای هر مکانی چه دوربینی استفاده شود و از میان ویژگی های فراوان موجود، اینکه کدام یک از آنها با دستگاه هایی که همیشه در حال تغییرند تلفیق شود همگی به عنوان مزیت های راهکارهای باز تلقی می شوند.راهکارهای با ساختار باز،‌ انعطاف پذیری و گزینه های رشد و توسعه ی بیشتری را در اختیار مشتریان قرار می دهند. با استفاده از سیستم های ضبط با ساختار باز، شما می توانید از دوربین های با برندهای مختلف بهره ببرید. در برخی از موارد، شما می توانید بسته به نیازهای یک مکان خاص از دوربین های مختلفی استفاده کنید. همچنین برخی از سیستم های ضبط با ساختار باز ارائه کننده ی ویژگی ها و قابلیت های بیشتری هستند و امکان تلفیق با سیستم های امنیتی دیگر همچون کنترل دسترسی درب و دستگاه مخابره داخل ساختمان را فراهم می کنند. ‌

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

هر چند که سیستم های با پروتکل بسته از جایگاه خود در نظارت و امنیت برخوردار هستند، آینده ی امنیت، کنترل همه چیز، نظارت، کنترل دسترسی، ساختمان ها، تشخیص افراد غیرمجاز، خودکارسازی هوشمند، ترافیک شبکه شرکت و بسیاری از موارد دیگر از یک شبکه خواهد بود. در برخی موارد صنعت امنیت باید راهی مشابه صنعت آی.تی را در پیش بگیرد. این صنعت باید قابلیت تلفیق سیستم های عملیاتی و امنیتی مختلف را روی یک شبکه ی واحد پیدا کند و ارتباطات را برای بهینه سازی تمامی عملیات ها و اجرای کارآمد و منظم آنها فراهم کند تا مشکلات گذشته و پیچیدگی سیستم های مجزا را از میان ببرد.زیر بناهای بنیادی،‌ آموزش و پروش و بسیاری از شرکت های در سطح جهانی اغلب نیازمند راهکارهایی هستند که متناسب با تقاضای آنها باشد. در چنین مکان هایی مناسبترین گزینه ی پیش رو، محصولاتی با ساختار باز است.
تکنولوژی های با ساختار باز انعطاف پذیری لازم را برای ترکیب و تطبیق بهترین اجزاء فراهم می کنند تا عملکرد کلی را به بهترین شکل ممکن برسانند. اتخاذ رویکردی باز در ساختار محصولات فرصت های بیشتر و بهتری را برای گسترش و کارایی سیستم های نظارت ویدئویی در آینده ارائه می کند و با پیشرفت تقاضاهای اقتصادی، توسعه و ارتقاء تدارکات را برای آنها آسان تر می سازد. ساختارهای باز همچنین گزینه های بیشتری را در انتخاب تجهیزات پیش روی افراد قرار می دهد و بدین شکل میتوان از ارائه ی بالاترین جزئیات برای تمامی ابعاد یک نصب مطمئن شد. علاوه بر این، ساختارهای باز استفاده ی دوباره ی قسمت هایی از شبکه ی امنیتی موجود را بدون نیاز به خارج کردن و جایگزین سازی آن به صورت کلی برای مشتریان آسانتر می سازد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

با تحت شبکه شدن روز افزون سیستم ها، به نظر می رسد که صنعت امنیت راهی مشابه راه صنعت آی.تی را در پیش بگیرد. ساختارهای باز زمان حال و آینده ی سیستم های نظارت ویدئویی را تشکیل می دهند.
در واقع با ظهور تکنولوژی IP و با افزایش عملکردها، متخصصان بیشتر و بیشتری در حال آگاهی یافتن از پتانسیل نظارت ویدئویی هستند و در نتیجه تقاضای آنها نسبت سیستم ها بالاتر می رود ﴿رزولوشن بالاتر، شرایط نوری چالش برانگیز، آنالتیکس های ویدئویی و غیره﴾. با این وجود، هر یک از سازندگان سیستم های نظارت ویدئویی دارای نقاط ضعف و قوت مختلفی هستند و هیچ یک از آنها نمی توانند به تنهایی تمامی قابلیت ها را با هم داشته باشند. هر چند، نقاط ضعف را می توان به آسانی با ترکیب برندها و تکنولوژی های مختلف جبران کرد و عملکردهای مختلف را تحت یک پلتفرم یکسان یکپارچه سازی کرد.علاوه بر این، در سال های اخیر اقداماتی در جهت استانداردسازی بازار نظارت ویدئویی انجام شده است. این اقدامات با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی و تنوع محصولات موجود در این بخش چندان موفق عمل نکرده است و توافق نامه های استاندارسازی موجود تنها به عملکردهای بسیار محدودی اجازه ی تلفیق می دهند.به همین جهت است که سازندگان و تولیدکنندگان باید به تمرکز خود روی ارائه ی سیستم هایی باز که از قابلیت یکپارچه سازی با محصولات سایر برندها برخوردارند ادامه دهند.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

مزایای سیستم های نظارت تصویری باز

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا