با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


آيا نصب دوربين های "تصنعی" فکر خوبي است ؟

آيا مي توانم دوربين هاي تصنعی را نصب کنم و تمام امنيتي که براي فراري دادن مجرمان نياز دارم را نيز داشته باشم؟

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

شما مي توانيد. تعدادي دوربين در اطراف خانه و يا محل کسب و کار خود نصب کنيد صرفا براي اينکه مردم فکر کنند شما دوربين داريد!!!
در ظاهر به نظر منطقي مي رسد و به عنوان يک نصاب حرفه اي، بايد اعتراف کنم که ما قبلا هم اينکار را انجام داده ايم. گاهي مناطقي خاصي وجود دارند که بردن کابل برق يا ويديو به آنجا کاملا غير ممکن است. دليل ديگر هم مي تواند صرفا نگراني در مورد بودجه مربوط به اين کار باشد.
واضح است که اين گزينه تنها بايد آخرين راه حل باشد. فقط يک دليل براي داشتن دوربين "تصنعی" وجود دارد و آن اين است که شما واقعاً بر اين باوريد که براي جلوگيري از خلاف و خنثي کردن فعاليت ها در اطراف يک منطقه خاص، تنها چيزي که لازم است، اين است که مردم فکر کنند که در آن منطقه دوربين کار گذاشته شده است که از اين نظر کاملا در اشتباه هستيد. ما دوربين هايي با بالاترين کيفيت را در برخي از محل هاي کسب و کار داريم، که قادر به جلوگيري از جرم و خلاف نيستند. اما آنچه آنها انجام مي دهند ارائه تصويری دقيق از آنچه که رخ داده است مي باشد. جلو گيري از جرم و جنايت آن چيزي نيست که دوربين ها براي آن طراحي شده باشند و با اين تفکر نمي توان از تمام پتانسيل آنها به بهترين وجه استفاده نمود.
اگر شما به دوربين هاي امنيتي به عنوان ابزاري براي کمک به پيشگيري از وقوع جرم در اطراف خانه خود نگاه مي کنيد پس شما احتمالا مرحله ايي را ناديده گرفته ايد. ابتدا در آغاز بايد امنيت اطراف خود را تامين کنيد. با مطمئن شدن از قفل بودن درها و پنجره ها کار آغاز کنيد. آنها نه تنها هنگام ترک خانه، بلکه وقتي شما در خانه حضور داريد نيز، بايد قفل باشند. نصب نرده و قفل کردن در ورودي به حياط پشتي، اکثريت گسترده ايي از مجرمان عادي را از ورود به محل، منصرف می کند. هنگام شب چراغ هاي روشن متحرک نيز، به شکل چشمگيري مي تواند به امنيت شما کمک کند.
اضافه کردن يک دوربين قلابي به اين ترکيب چيزي بيشتر از امنيتي کاذب و قطعه‌ايي ناجور در دکوراسيون خانه شما نخواهد بود.
اگر همه چيز به درستي در امنيت باشد، تنها کار ديگر شما، نصب يک سيستم امنيتي براي جلوگيري از جرم و جنايت احتمالي مي باشد. اين يک سيستم دو بخشي است، که با سيستم دوربيني با کيفيت بالا براي نظارت بر خارج از خانه خود و همچنين داخل آن شروع مي شود. در حال حاضر قصد ندارم در رابطه با اطلاعات بيشتر درباره دوربين مداربسته و چگونگي انتخاب آن براي استفاده مورد نظر و مکان مناسب براي نصب آنها صحبت کنم. نکته اصلي من فعلا تاکيد بر ضرورت وجود دوربين است و آنچه که شما از سيستم خود انتظار داريد.
جاگذاري دوربين در بخش بيروني بايستي به نحوي انجام گيرد که بتواند تمام نقاط ورودي و تمام آن چيز هايي که شما در بيرون مي خواهيد در منظرتان باشد را، پوشش دهد. ماشين، قايق، سيستم هاي تهويه مطبوع، سايبان ها، هيترهاي استخر و مکان هايي که فرزندان شما ممکن است در آنجا بازي کنند، مواردي هستند که بايستي مورد نظر قرار گيرند.
ما همچنين دوربين هايي را براي داخل ساختمان در مکان هاي ممکن، پيشنهاد مي دهيم. اين امر دخالت در حريم خصوصي نيست، بلکه براي گرفتن فيلم از کساني است که احتمالا سعي دارند وارد حريم داخل خانه شما بشوند. اين جايي است که بخش دوم از اين معادله مطرح مي شود.
چنانچه کسي به خانه شما ورود کند و يا قادر به سرقت و يا صدمه به اموال خارج از ساختمان شما شود، يک سيستم دوربين امنيتي، تنها قادر به ضبط فيلم ويدئويي از آنها و کاري که انجام داده اند، مي باشد. ما همچنين مي خواهيم به اين نکته اشاره کنيم که اين دقيقا همان چيزي است که سيستم هاي هشدار دهنده همراه با نظارت از راه دور و يا اطلاع رساني از راه دور براي آن طراحي شده اند. آگاهي دادن واقعي از دربي باز و يا پنجره ايي شکسته شده، ابزار قابل ملاحظه ايي براي در جريان قرار دادن نيروهاي قانوني و پاسخ به موقع از طرف آنها است.
اخطار از طريق زنگ هشدار، بخش بزرگي از نرم افزار دوربين هاي امنيتي را شامل مي شود. ما مي توانيم DVR و يا NVR را به شکلي تنظيم نماييم که اگر دوربين حرکتي را تشخيص داد، شما را از آن آگاه سازد. همچنين مي توان روز و يا زمان خاصي را براي اين ويژگي در نظر گرفت. ما همچنين داراي يکي از مهمترين ابزارهاي مورد استفاده در نرم افزار هستيم که به هشدار دهنده اجازه مي دهد تا اقدامات خاصي را در دی وی آر عملياتي کند. ما مي توانيم تنظيمات را بهينه سازي کنيم. چنانچه سنسور درب يا پنجره ايي در سيستم زنگ هشدار شما فعال شود، "سيستم ارسال هشدار" را در دی وی آر فعال سازد و اين مي تواند به شکلي تنظيم شود تا دی وی آر براي شما ايميلي با عکسي فوري از جايي که درب باز شده است را ارسال کند. همچنين مي تواند تمام دوربين ها را براي ضبط تمام وقت در يک مدت زمان طولاني روشن نمايد.
قابليت ارتباط سيستم دوربين با سيستم هاي هشدار دهنده پيشرفتي بزرگ در تامين امنيت و نظارت بر هر گونه فعاليت در اطراف خانه شما است. با اين حال و با تمامي اين اوصاف، اين سيستم هنوز هم احتمالا قادر به جلوگيري از انجام همه اعمال مجرمانه و خلاف نيست و فقط سرعت اين اعمال را کم مي کند. اين مرحله ايي بزرگ براي دور شدن از فکر نصب دوربين قلّابي در اطراف خانه و آغاز مرحله منطقي براي جلوگيري از انجام اعمال مجرمانه است. اگر شما و همه همسايگان‌تان شروع به نصب اين سيستم در اطراف محله خود کنيد، من مي توانم تضمين دهم که غالب خلافکاران براي حتي امتحان يک خانه در منطقه شما کاملا به شک و ترديد بيفتند.
اميدوارم اين توضيحات چشم هاي شما را براي انتخاب جهتي مناسب براي آنچه که واقعاً شما به آن براي حفاظت از خانه خود نياز داريد، باز کند. جهت حفاظت از کسب و کار خود نيز به همين منطق نياز خواهيد داشت. ممکن است برخي از آيتم‌هاي مورد نظر بين حفاظت از خانه و محل کسب و کار متفاوت باشند، اما در کل عرصه عمومي آنچه که بايد انجام شود يکسان است. شما براي حفظ امنيت در محل کسب و کار خود، نياز به محافظت از تمام نقاط ورودي و پوشش آيتم‌هاي حساس در اينگونه محل ها را داريد. شما مي توانيد با يکپارچه سازي دوربين ها همراه با سيستمي مناسب از زنگ هشدار، از محل کسب و کار خود محافظت نماييد.
روش هاي زيادي براي استفاده از يک سيستم هشدار امنيتي مانند نظارت از راه دور و روش هاي متعدد ديگر براي استفاده کامل از سيستم دوربين ها وجود دارند. ما فقط براي ديدن نوک اين کوه يخ و آنچه که واقعاً قادر به انجام آن هستيم و آنچه که براي داشتن امنيتي موثر لازم است، اشاراتي داشتيم. اگر شما هنوز هم احساس ميکنيد که نصب دوربين هاي امنيتي ظاهري، همه آن چيزي است که شما به آن نياز داريد، می توانيد ان را اجرايي کنيد. اما من هنوز هم دوربين ها، دستگاه ضبط و هشدار دهنده هاي واقعي را به شما پيشنهاد مي کنم و استفاده از دوربين های تصنعی را در کنار دوربين های واقعی در يک مکان آن هم در نقطه ای که کابل کشی در آن غير ممکن است و يا احتمال خطر در نقطه ای از آن محل نزديک به صفر است را مناسب می دانم.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

آيا نصب دوربين های "تصنعی" فکر خوبي است ؟

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا