با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


بیشترین کیفیت تصویر، کمترین میزان پهنای باند باتکنولوژی جدید Smart Stream ll شرکت VIVOTEK

تکنولوژی Smart Stream ll شرکت ویووتک، دو تکنولوژی به نام های Smart Codec و Dynamic Intra Frame Period را با یکدیگر ترکیب کرده و دوربین ها را برای بهینه کردن کیفیت تصویر برای مناطق مورد نظر و تنظیم رمزگذاری خودکار برای بیشینه کردن کارایی مصرف پهنای باند و نیاز به فضای ذخیره سازی کمتر با حفظ کیفیت تصویر بسیار بالا مجهز می سازد.
پیشرفت در تکنولوژی، دوربین ها را قادر می سازد تا سیستم های نظارتی را با کیفیت تصویر بالاتر و Dynamic range بهتر ارائه نمایند. با این حال این افزایش کیفیت با افزایش سرعت انتقال داده و پهنای باند مصرفی همراه و نیازمند فضای ذخیره سازی بیشتری خواهد بود. در بسیاری از موارد کاربران مجبور هستند از کیفیت تصویر مطلوب جهت جلوگیری از تقاضای بیش از اندازه روی شبکه محدود شده و منابع ذخیره سازی چشم پوشی نمایند.

Smart Codec

ویووتک تکنولوژی Smart Stream ll را جهت کمک به کاربران برای حل این معضل ارائه نمود تا بتوانند همزمان با کاهش سرعت انتقال داده ی فیلم های رمزگذاری شده کیفیت تصویر را حفظ نمایند.
این امر به وسیله هوشمند نمودن فشرده سازی اطلاعات در ناحیه هایی از دید در مدت زمانی که هیچ فعالیت یا حرکتی اتفاق نمی افتد، انجام می پذیرد. این در حالی است که کیفیت تصویر درست درجایی یا زمانی که چنین فعالیتی رخ می دهد به صورت کامل حفظ می شود. به چنین قابلیتی Smart Codec می گویند.
تکنولوژی Smart Stream ll ویووتک، نسل جدید این تکنولوژی پیشگامانه، دوربین ها را قادر می سازد تا کیفیت تصویر را برای مناطق مورد نظر در عین کاهش پهنای باند و فضای مصرفی حتی با کارایی ای بالاتر نسبت به نسل قبل خود بهینه نمایند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

بهینه سازی خودکار هوشمند (Intelligent Automatic Optimization)

کلید اصلی و طلایی Smart Streamll تکنولوژی Dynamic Intra Frame Period می باشد که فاصله ی فریم های ثابت، طول فریم اندازه گیری شده را به وسیله تعریف رشته ای از تصاویر پی در پی، در جریان تصویر کدگذاری شده منطبق می سازد. زمانی که Dynamic Intra Frame Period فعال باشد، فاصله ی فریم های ثابت می تواند در پاسخ به حالت واقعی تصاویر در زاویه دید کاهش یا افزایش یابد. زمانی که Smart Stream ll تشخیص دهد که تصویر کاملا بی حرکت و ثابت می باشد، آنگاه Smart Stream ll می تواند باعث افزایش فاصله فریم های ثابت از طریق Dynamic Intra Frame Period بشود و این موضوع باعث می شود تا زمان بیشتری بین اطلاعات سنگین فریم های ثابت با نتیجه کاهش یافته شده ی متوسط سرعت انتقال بگذرد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

تکنولوژی Smart Stream ll جهت انطباق با استاندارد H.265 در دوربین های جدید ویووتک که به این استاندارد جدید فشرده سازی مجهز بودند ایجاد گردید. با وجود این تکنولوژی و استاندارد فشرده سازی H.265 بر روی دوربین های جدید ویووتک کاربران می توانند پهنای باند و فضای مصرفی را تا 80 درصد نسبت به دوربین هایی که از H.264 پشتیبانی می کنند، کاهش دهند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

مراحل انجام تنظیمات Smart Stream ll
جهت تنظیم Smart Stream ll بر روی دوبین های جدید ویووتک که از H.265 استفاده می نمایند ابتدا باید وارد تنظیمات شده و مسیر زیر را دنبال نماییم:
Configuration -> Media -> Video -> Stream -> Video setting for stream -> Smart Stream II

در این قسمت می توانیم تنظیمات مربوط به Smart Stream II را مناسب با محیط و برنامه های خود انجام دهیم. به طور مثال Smart Stream II به شما اجازه می دهد که هم ناحیه ی مورد علاقه و نظر خود را در جایی که تمامی جزئیات نیاز می باشد مشخص نمایید و هم می تواند به صورت الگوریتمی تشخیص دهد در جایی که حرکتی اتفاق می افتد تمام جزئیات را در آن ناحیه حفظ نماید. هم چنین این امکان برای کاربران وجود دارد تا ترکیبی از این دو تنظیم را در کنار هم داشته باشند و مورد بهره برداری قرار دهند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

 

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

بیشترین کیفیت تصویر، کمترین میزان پهنای باند

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا