با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


مقایسه پهنای باند و کیفیت تصویر

هر چند وضوح تنها عامل موثر بر کیفیت نمی باشد اما هنگامی که به حداکثر سازی کیفیت عکس می اندیشید معمولا میزان وضوح اولین موضوعی است که مورد توجه قرار می گیرد. میزان پهنای باند موجود و به کار رفته می تواند تاثیر بسزایی در کیفیت تصویر داشته باشد. در این گزارش پهنای باند و تاثیر آن بر کیفیت در میان تعداد زیادی دوربین آزمایش می شود.

کیفیت کدام عکس بهتر است ؟

برای درک بهتر از کیفیت عکس، از آزمایش دو نمونه از یک چشم انداز یکسان در کنار یکدیگر آغاز می کنیم:

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

به سوالات زیر توجه کنید :

کدام دوربین دارای میزان وضوح بالاتر می باشد ؟A یاB ؟
کدام دوربین بهتر است ؟ A یاB ؟
تقریبا واضح است است که تصویر دوربین B بهتر است، بنابراین این یک مثال ساده می باشد. در واقع دو تصویر فوق از یک دوربین یکسان و با میزان وضوح و فریم ریت (720P/30) مشابه می باشد و تنها عمل انجام شده تغییر بیت ریت پایدار از 512Kb/s به 8Mb/s می باشد.

عوامل موثر بر کیفیت

حتی با وجود وضوح یکسان دو تنظیم رایج موثر برکیفیت عبارتند از:
بیت ریت: اغلب دوربین ها قادر به تنظیم بیت ریت خود در یک سطح مشخص می باشند.(برای مثال:512kb/s ،2Mb/s ،8Mb/s )
سطح درجه بندی: اغلب دوربین ها دارای یک سطح تنظیم شده فشرده سازی هستند که اغلب تنظیمات کیفیت یا فشرده سازی نامیده می شود که دارای گزینه های 1-10 ویا0-100 می باشند.
عموما، این موارد متقابلا منحصر به فرد می باشد. اگرشما مقدار بیت ریت را ثابت نگه دارید دوربین به طور اتوماتیک سطح درجه بندی را جهت جلوگیری از افزایش پهنای باند تنظیم می کند. و بالعکس، اگر شما سطح درجه بندی را تنظیم کنید، دوربین به طور اتوماتیک میزان پهنای باند مصرفی را برای اطمینان از یکسان ماندن سطح کیفیت/فشرده سازی تغییر می دهد.

فرآیند آزمایش ما

ما برای درک بهتر میزان تاثیر تغییر این دو عامل در کیفیت تصویر تلاش خواهیم کرد. بدین منظور، مجموعه ای از آزمایشات را با استفاده از سه دوربین HD انجام داده ایم:Axis P1344 ، Sony CH140 ، Bosch NBN-921.
برای آزمایش پهنای باند ، هر دوربین را در سطوح زیر آزموده ایم:
512kb/s
2Mb/s
4Mb/s
8Mb/s
آزمایش را در مورد یک سری از چشم انداز ها به منظور درک میزان تفاوت در کیفیت در شرایط متفاوت انجام داده ایم:
در طول روز و در محیط داخلی (300LUX)
در طول شب و در محیط داخلی (.5 LUX)
در طول روز در یک تقاطع
در پایان، آزمایشات مشابه ای را با تغییر دادن سطح کیفیت در یک دوربینVBR (Axis در سطوح 0 ،30،60،100) به منظور درک بهتر تغییرات در کیفیت و پهنای باند مصرفی ترتیب داده ایم.

سوالات در نظر گرفته شده

در اینجا سوالات در نظر گرفته شده ارائه شده است و پاسخ آن ها را در ادامه در گزارش خواهید دید:
تغییر در بیت ریت، به چه میزان بر جزئیات تصویر تاثیر خواهد داشت؟
به چه اندازه کیفیت موجود در بین تولیدات سازندگان مختلف در یک بیت ریت یکسان می تواند متفاوت باشد؟
به چه میزان روش های streaming (جریان) در بین سازندگان متفاوت است؟ و این مسئله تا چه اندازه بر کیفیت و عملکرد تاثیر دارد؟
میزان بیت ریت بهینه برای استفاده کدام است؟
چه زمانی می بایست به استفاده از بیت ریت بالاتر توجه شود؟
در هنگام تنظیم سطح فشرده سازی به چه میزان پهنای باند مصرفی و کیفیت تصویر متفاوت است؟
سطح مناسب فشرده سازی برای استفاده کدام است؟

یافته ها و پیشنهادات کلیدی

هنگام افزایش پهنای باند از 512 kb/s به 2mb/s در تمامی دوربین های720p/30 تفاوت های بزرگ و آشکاری وجود دارد. پیشرفت اندکی در چشم انداز های بین 2Mb/s و8Mb/s حاصل می شود.
مقایسه کیفیت تصویردر دوربین ها در بیت ریت های یکسان به دلیل اینکه سازندگان، تنظیمات بیت ریت و فریم ریت و سطوح فشرده سازی متفاوتی را ارائه می دهند میسر نمی باشد.
تفاوت های پهنای باند تاثیر کمتری بر کیفیت تصویر در چشم اندازهای با نور کم که در آن جزئیات تصویر به طور بالقوه به دلیل روشنایی محدود کاهش یافته، خواهد داشت.
پهنای باند تمایل به تاثیر بیشتر در یک میدان دید افقی وسیع تر خواهد داشت.(مکانی که اندازه اشیاء در ارتباط با میدان دید افقی کوچک می باشد)
پهنای باند تاثیر بیشتری بر اشیا متحرک در مقایسه با اشیا ساکن دارد.
در میدان های دید افقی وسیع تر افزایش بیت ریت ممکن است سبب بهبود جزئیات تصویر شود اما سطح مورد نیاز برای انجام آن تقریبا بالا می باشد (تغییر از 2mbps به 6mbps). انجام این عمل در مقیاس بزرگ سبب افزایش قابل ملاحظه قیمت می شود.
اجرای CBR و تاثیرات عملی آن در بین سه سازنده مختلف، متفاوت می باشد. جریان CBR در Axis دارای هیچ حدی برای مانع شدن در فریم ریت ندارد.CBR درSONY مطابق قواعد خاصی است که مانعی در تغییر میزان فریم ریت می باشد. CBR درBosch اجازه می دهد بیت ریت واقعی متفاوت از بیت ریت معین مصرف کننده باشد. فریم ریت به طور موثری می تواند راکد (بدون تغییر) شود.
برای سطوح فشرده سازی VBR درAxi، سطح پیش فرض 30 تعادل مناسبی بین پهنای باند مصرفی و کیفیت تصویر ایجاد می کند. سطوح پایین تر فشرده سازی (برای مثال0) سبب گسترده تر شدن پهنای باند می شود.

در پرتو این یافته ها ما موارد زیر را پیشنهاد می کنیم :

برای جریان 720p/30، پهنای باند 2Mb/s که ارائه دهنده حداکثر جزئیات در پهنای باند مصرفی برای هر سه مدل دوربین ذکر شده است، میزان مناسب آن می باشد.
افزایش پهنای باند مصرفی از 2Mb/s به 8Mb/s تقریبا سبب دریافت جزئیات بیشتری خواهد شد اما همچنین سبب افزایش پهنای باند مصرفی به میزان 2TBs برای هر ماه درحالت ضبط مداوم می باشد که برای اغلب مصرف کنندگان و چشم انداز ها با توجه به هزینه آن ارزشمند نیست.
در صورتیکه میزان حداقل فریم ریت مورد در خواست باشد، دوربین هایی را که CBR معمولی تری را پوشش می دهند در نظر بگیرید (برای مثال: SONY CH140 یاBosch NBN-921). اجرای CBR در Axis P1344’S می تواند سبب کاهش فریم ها شود.
در صورتیکه کیفیت تصویر پایدار بیشتر از fps مورد توجه باشد VBR را در نظر بگیرید.
در نظر گرفتن CBR در محیطی که دارای نور کم است جهت جلوگیری از پهنای باند spikeناخواسته مناسب می باشد.
اگر از VBR در چشم انداز هایی با نور کم یا نظارت 24ساعته (شامل نورکم ونور مناسب روز) استفاده می کنید، ترازی را برای افزایش ملایم در سطح فشرده سازی جهت تخفیف درجه پهنای باند spike در نظر بگیرید. همچنین به کاهش حداکثر محصول یا افزایش در معرض بودن توجه داشته باشید.

چرا پهنای باند بر کیفیت اثر می گذارد؟

ابتدا این مقدمه بسیار مهم را مطالعه کنید:
ثابت نگه داشتن میزان وضوح و فریم ریت به معنای پایداری پهنای باند و کیفیت نخواهد بود. این موضوع می تواند بسیار متفاوت باشد زیرا دوربین قادر است به طور اتوماتیک میزان فشرده سازی را تنظیم کند.

اصل 1: هر چه چشم انداز پیچیده تر باشد، پهنای باند بیشتری برای کد گذاری چشم انداز لازم است. اگر پهنای باند به میزان کافی نباشد کیفیت آسیب خواهد دید. تنها پرسش مطرح این است که به چه میزان تنزیل کیفیت نمایان است؟
اصل 2: هر چه اجسام متحرک در چشم انداز بیشتر باشد، پیچیدگی محیط بیشتر خواهد بود که می تواند شامل افراد در حال عبور از چشم انداز، برگ های معلق در باد، خودرو های در حال حرکت و یا نویز قابل رویت در نور کم باشد. ساده ترین چشم انداز یک دیوار سفید می باشد که با افزدون هریک از آیتم های فوق پیچیدگی افزایش می یابد و با افزایش پیچیدگی پهنای باند بیشتری نیز مورد نیاز است.
اصل 3: حتی بایک وضوح و فریم ریت تنظیم شده، دوربین می بایست یک سطح فشرده سازی معین را تنظیم کند. ممکن است این مسئله عکس واقعیت به نظر برسد در حالیکه این گونه نمی باشد. به طورفنی، این موضوع درجه بندی نامیده می شود. در برخی موارد به عنوان فاکتور حذف جزئیات مطرح می شود. این مقیاس ها میزان (heavy بودن) فشرده سازی را تنظیم می کند. این حالت در codecs مختلف
(MJPEG ،MPEG-4 ،H.264) روی می دهد.H.264 دارای محدوده مقیاس 0تا 51 است که با در نظر گرفتن عدد 0 برای حداقل سطح فشرده سازی و 51برای حداکثر سطح آن می باشد.
اصل 4: هر چه پهنای باند در دسترس برای یک محیط پیچیده تر کم تر باشد، نیازمند حذف جزئیات بیشتری خواهید بود (یعنی: بالاتر بردن سطح فشرده سازی). به تصویر زیر توجه کنید:

 

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

هنگام مطالعه این تصویر به موارد زیر توجه کنید:

DRF فاکتور حذف جزئیات می باشد)مقدار فشرده سازی/درجه بندی(. هرچه عدد ارائه شده بیشتر باشد جزئیات بیشتری حذف خواهد شد.
مقدار DRF با افزایش پهنای باند کاهش می یابد(به هر سطر نگاه کنید).
در هر سطحی از پهنای باند، میزان DRF برای تقاطع بیشتر از یک محیط داخلی می باشد زیرا تقاطع چشم اندازی پیچیده تر می باشد(هر سطحی را از راست به چپ مقایسه کنید).
با افزایش پهنای باند، مقدارDRF کاهش یافته و جزئیات بصری افزایش می یابد (با دقت به نمونه تصاویر ارائه شده نگاه کنید)
در واقع شما می توانید این اعداد را با دوربین های خود به کار برید. AVIs را از VMSصادر کرده و اجرای آن ها در Avinaptics را امتحان کنید. این کار همیشه امکان پذیر نمی باشد اما به شما در درک بهتر فرایند در حال انجام و چگونگی فشرده سازی تصویر کمک می کند.

بهینه سازی CBR &VBR در Axis ،Bosch ، Sony

در این ویدئو چگونگی بهینه سازی تنظیماتCBR و VBR در واسط وب از سه دوربین به کار رفته در مطالعه ما مورد آزمایش قرار می گیرد. مدلp1344 در این گروه منحصر به فرد بوده زیرا هر دو روش VBR و CBR را تحت پوشش دارد. نکته کلیدی که می بایست به یاد داشته باشید این است که در اجرای P1344CBR امکان ثابت شدن و یا قفل شدن میزان فریم ریت وجود ندارد و بالعکس در دو روش NBN-921 و CH140 از CBR در یک سطح معین فریم ریت ثابت خواهد شد. در بخش قبلی از ویدئوی ارائه شده، ما سه دوربین را به طور عملی آزمایش کرده و مفهوم عملی سازندگان/مدل معینی از اجرای CBRرا نشان داده ایم.

دانلود کلیپ های ویدئویی

لیست زیر نمونه های کلیپ ویدئویی از آزمایشات صورت گرفته را ارائه می دهد. سه نمونه نخست از تغییر بیت ریت CBR می باشد در حالیکه سه نمونه پایانی درباره تنظیمات سطح کیفیت است:
CBR در محیط داخلی با نور کم (P1344،NBN921،CH140)
CBR در محیط داخلی در طول روز (P1344،NBN921،CH140)
CBR در یک تقاطع در طول روز (P1344،NBN921،CH140)
VBR در محیط داخلی با نور کم (P1344)
VBR در محیط داخلی در طول روز (P1344)
VBR در یک تقاطع در طول روز (P1344)

تجزیه وتحلیل کیفیت تصویر (Axis P 1344) CBR

در این بخش کیفیت تصویرAxis P1344 در 5 بیت ریت متفاوت CBR (0.5 ،1،2،4،8mbps) در سه چشم انداز متفاوت (محیط داخلی با نور کم، محیط داخلی در طول روز، تقاطع پر رفت وآمد) برای نمایش بهتر تفاوت های موجود در جزئیات تصاویر به صورت دیجیتالی زوم شده اند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

CBR از دو استراتژی اصلی برای نگه داشتن بیت ریت نزدیک بیت ریت تعیین شده توسط مصرف کننده استفاده می کند:
1) کاهش فریم ها
2) افزایش فشرده سازی.
نتیجه این است که اکثریت چشم اندازهای با زیر 30fps ویدئوی کاملا متحرک عمل می کنند. اما مهم تر از آن، معمولا کیفیت تصویر تمایل خواهد داشت به تفاوت اندک در طول طیف CBR caps تعیین شده توسط مصرف کننده در مقایسه با حالت های اجرای دیگر CBR(مانند:sony 140 وBosch NBN-921) زیرا P1344 اجازه می دهد در عوض افزایش سطح فشرده سازی از فریم ها دست کشیده شود.
در محیط هایی با روشنایی کم، محصول فشرده سازی تقریبا قابل توجه و به میزان 512kb و 1mbpsمی باشد و در 2mbps و بالاتر تصویر شروع به واضح شدن می کند. اگر چه، تاثیر عملی از افزایش بیت ریت ها تقریبا اندک می باشد زیرا روشنایی کمتر از حد مطلوب محیط یک میزان نسبتا پایینی از حداکثر پتانسیل کیفیت تصویر ارائه می دهد.
در چشم انداز های داخلی در طول روز، محصول فشرده سازیبا افزایش بیت ریت به صورت پیوسته کاهش می یابد . اگر چه ، در این محیط با نور مناسب و میدان دید افقی نسبتا باریک ، جزئیات اضافی (چنانکه تصویر حاصله واضح تر می شود) از نتایج عملی اندک آن می باشد . به طرز جالبی ،سطح بیت ریت و fpsاندازه گیری شده به 2mbps رسیده است در جایی که افزایش های بعدی در CBR capsتعیین شده توسط مصرف کنندهسبب بدون تغییر ماندن فریم ریت و تغییر اندک در کیفیت تصویر می شود .
در یک چشم انداز پیچیده تر مانند تقاطع ، الگوی مشابه ای از کاهش محصول در نتیجه افزایش در CBR caps تعیین شده توسط مصرف کننده مشاهده می شود . اگر چه ، سطح بیت ریت اندازه گیری شده و کیفیت تصویر به دست آمده در یک محیط داخلی با پیچیدگی کمتر در این چشم انداز پیچیده وجود ندارد . در حقیقت ،هنوز هم پیشرفت قابل توجه ای با تغییر از 2mbps به 4mbps روی خواهد داد .

تجزیه وتحلیل کیفیت تصویر (Bosch NBN-921) CBR

در این بخش ، ما کیفیت تصویر NBN-921 را در 5 بیت ریت CBR متفاوت (0.5 ،1،2.4.8 MBPS) و در 3چشم انداز گوناگون (محیط داخلی با نور کم ، محیط داخلی در طول روز ، تقاطع پر رفت وآمد )آزمایش کرده ایم . برای نمایش بهتر تفاوت های موجود در جزئیات تصاویر به صورت دیجیتالی زوم شده اند .خوانندگان مطلب را ترغیب می کنیم جهت بزرگ کردن تصویر برای بررسی دقیق تر روی آن کلیک کنند .

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

در کمترین حد از512kbps CBR ، Bosch NBN-921 به طور قابل توجهی محصول فشرده سازی بیشتری را نسبت به Axis P1344 در سطح مشابه 512kbps را ارائه می دهد . اگر چه به دلیل اینکه NBN-921 به طور کلی ویدئوی کاملا متحرک 30fps را حفظ می کند و منحصرا به افزایش سطح فشرده سازیتا میزان زیر cap تکیه دارد ،این مسئله مورد انتظار است .
تنظیم حداکثر در معرض بودن NBN -921 در 1/30sمنجر به تاریک شدن قابل ملاحظه تصویر در شرایط نور بسیار کم (0.5 lux) می شود . به دلیل اندک بودن آن هیچ تفاوت عملی در بین بیت ریت CBR caps مختلف در این محیط خاص دیده نمی شود .
در یک چشم انداز داخلی ، محصول فشرده سازی به روشنی در 512kbps و 1Mbps مشهود می باشد .در سطح 2mbps ، محصول فشرده سازی برای اجسام بی حرکت حداقل می باشد .اما همچنان برای یک درجه برای دست / بازو که متحرک می باشند پافشاری می شود .با وجود اینکه بیت ریت اندازه گیری شده به افزایش در8mbps caps 4mbps ، ادامه می دهد ، کیفیت تصویر تمایل به هموار شدن خواهدداشت . با این میزان اندک برای پهنای باند افزوده شده هیچ افزایشی در جزئیات نخواهیم داشت .
محصول و “blockiness” به شدت در 512kbps در یک چشم انداز پیچیده تقاطع آشکار می شود . به طرز غیر عادی ،بیت ریت اندازه گیری شده فقط در حدود 360kbps می باشد . تصویر 1mbpsبه طور چشمگیری واضح ترو میزان واقعی بیت ریت (0.93 mbps) را بیشتر به تراز تعیین شده توسط مصرف کننده نزدیک می کند . کیفیت تصویر در هر مرحله به سمت 4mbps بهبود می یابد . افزایش از 4mbps به8mbps سبب ایجاد اندکی بهبود در موارد قابل کشف در تصویر می شود .

تجزیه وتحلیل کیفیت تصویر (Sony CH -140) CBR

در این بخش ، ما کیفیت تصویر Sony CH-140 را در 5 بیت ریت CBR متفاوت (0.5 ،1،2.4.8 MBPS) و در 3 چشم انداز گوناگون (محیط داخلی با نور کم ، محیط داخلی در طول روز ، تقاطع پر رفت وآمد )آزمایش کرده ایم . برای نمایش بهتر تفاوت های موجود در جزئیات تصاویر به صورت دیجیتالی زوم شده اند . خوانندگان مطلب را ترغیب می کنیم جهت بزرگ کردن تصویر برای بررسی دقیق تر روی آن کلیک کنند .

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

همانگونه که بالا رفتن نور کم نشان می دهد ، ،تاثیر عملی از افزایش بیت ریت ها تقریبا اندک می باشد زیرا روشنایی کمتر از حد مطلوب محیط یک میزان نسبتا پایینی از حداکثر پتانسیل کیفیت تصویر ارائه می دهد.
در محیط داخلی در طول روز، محصول فشرده سازی تقریبا به طور قابل توجهی تا میزان 2mbps پافشاری می کند. اگر چه، آن ها کاهش پیوسته در هر مرحله بین 2mbps و8mbps را ادامه می دهند، اما تاثیر عملی آن در این میدان دید باریک تقریبا حداقل می باشد.
در یک محیط پیچیده تقاطع، در 512kbps دوربین به طور غیر عادی دارای جریان تقریبی 750kbps (50% بالاتر از میزان تعریف شده مصرف کننده) است و تصویر همچنان blocky می باشد و در 1mbps و 2mbpsتصویر واضح تر می شود. برعکس آزمایش در محیط داخلی، اگر چه، همچنان کاهشی در محصول فشرده سازی از 2mbps به 4mbps وجود دارد.

تجزیه وتحلیل کیفیت تصویر (Axis P 1344) VBR

در این ترکیب، ما کیفیت تصویر Axis P1344 در 4سطح (0،30،60،100) متفاوت فشرده سازی VBR در 3 چشم انداز گوناگون (محیط داخلی با نور کم، محیط داخلی در طول روز، تقاطع پر رفت وآمد)آزمایش کرده ایم. 30 درAxis میزان پیش فرض می باشد. اعداد پایین تر نشانه فشرده سازی کمتر (برای مثال:0) در حالیکه اعداد بزرگتر نشان دهنده فشرده سازی بیشتر است (برای مثال:60،100).
برای نمایش بهتر تفاوت های موجود در جزئیات تصاویر به صورت دیجیتالی زوم شده اند:

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

در حالت روشنایی کم، سطح فشرده سازی 0 و 30 و60 منجر به ایجاد تصویر با کاربرد یکسان در عمل می شود. نکته اساسی برای مشاهده، پهنای باند مصرفی متفاوت می باشد. به طور خاص سطح فشرده سازی 0 میزان بسیار بالای 24mbps رانتیجه می دهد. افزایش فشرده سازی تا سطح 30همچنان پهنای باند مصرفی زیاد12mbps را منجر می شود. در سطح 60 این میزان منطقی تر و به حدود4.5mbps می رسد. بنابراین، تغییرسطح فشرده سازی از 0 به60 منجر به از دست رفتن مقدار اندکی از کاربرد می شود اما سبب کاهش پهنای باند مصرفی در حدود 80% می باشد.
در محیط داخلی و در طول روز، تغییرسطح فشرده سازی 0 به30 سبب کاهش قابل ملاحظه ای در پهنای باند(در حدود 85%) با از دست دادن میزان اندکی از کاربرد تصویر، می شود.
نمایش در یک تقاطع نیز نتیجه ای مشابه (محیط داخلی و در طول روز) را ارائه می دهد (تغییرسطح فشرده سازی 0 به30 سبب کاهش75% پهنای باند با از دست دادن میزان اندکی از کاربرد تصویر، می شود).
بسیار مهم است به یاد داشته باشید که میزان مطلوب برای نور کم و محیط داخلی در طول روز/تقاطع می تواند سطوح متفاوت فشرده سازی باشد (سطح 60 برای نور کم و30 برای محیط داخلی در طول روز/ تقاطع). کاربردهای متفاوت با میزان پیچیدگی و روشنایی گوناگون موضوع این مشکل می باشد و نیازمند یک روش بهینه سازی و متفکرانه است.
در زیر نموداری از سطح فشرده سازی P1344 در مقایسه با پهنای باند مصرفی در سه چشم انداز مورد نظر ارائه شده است :

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

یک عکس العمل کلیدی در اینجا این است که اغلب کاهش های بی مهابا در پهنای باند برای دو چشم انداز با نور مناسب (در طول روز و تقاطع ) در محدوده فشرده سازی 0 تا30 پدیدار می شود در حالیکه منحنی نور کم در یک مد پایدارتر–در واقع تا سطح فشرده سازی 100 همگرا نمی باشد. دو منحنی نور مناسب با یک حداقل نسبی (یک میانگین منطقی از 2.2mbps)در سطح فشرده سازی30 همگرا می باشد.
بر اساس یک برون یابی از این نمودار یک دوربین در حال پوشش ترکیبی از این سه چشم انداز در طول روز به یک سازش در سطح فشرده سازی 45 می رسد. البته کاهش حداکثر مطلوبیت و یا افزایشدر معرض بودن می تواند هم چنین به کاهش spike بودن پهنای باند در محیطی با نور کم کمک کند.

روش شناسی

دوربین ها با 1/30s حداکثر طول در معرض بودندریک وضعیت نرمال تنظیم می شوند. هر لنز دوربین جهت ایجاد یک یونیفرم HFOV برای تجزیه و تحلیل تنظیم می شود (زاویه لنز 50درجه).
در اینجا دوربین هایی به کار رفته در آزمایش "مقایسه کیفیت با پهنای باند " ارائه شده است:
Axis P1344 (759$) -720 D/N ;1/4”CMOS ;F1.2Computar ;0.3/0.05 LUX (Color /BW)
Bosch NBN -921 (online 775$) – 720p D/N ;1/3” CCD ;F1.3Bosch;1.0/0.4 LUX (Color/BW)
Sony CH140 (online 800$)- 720D/N; 1/3” CMOS ;F1.2 Fujinon;0.1 lux (BW)
در آزمایشات CBR، هر سه دوربین چشم انداز مشابه ای را در یک بیت ریت ثابت تعیین شده توسط مصرف کننده تحت پوشش دارند. این چشم انداز برای هر 5 بیت ریت صعودی تکرار می شود (512kbps ،1mbps ،2mbps ، 4mbps ،8mbps). هر دو فاکتور بیت ریت و fps جهت تجزیه و تحلیل مستند می شود.
در آزمایشات VBR، فقط P1344 به کار می رود. سه چشم انداز اولیه به کار رفته در آزمایشات CBR تحت پوشش می باشد. هر چشم انداز در هر 4 سطح تنظیمات فشرده سازی (0،30،60،100) تکرار می شود.
در اینجا تنظیمات کلیدی پیش فرض CBR/VBR ارائه شده است:
Axis P1344 –VBR درسطح فشرده سازی از 30 (0 تا100)
Bosch NBN -921–CBR با 5000 kbps و یک حداکثر از 10000 kbps
Sony CH140–CBR با حداکثر میزان 2 MBPS

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

مقایسه پهنای باند و کیفیت تصویر

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا