با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


دوربین های نظارتی مخفی

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت ,دوربین نظارتی مخفی,دوربین مخفی

تصویر:‌ اندازه کوچک دوربین های مینیاتوری شبکه، استفاده آنها را برای فضاهای محدود آسان می سازد. به عنوان مثال، دوربین ها می تواند مخفیانه پشت یک ورق نازک فلزی در یک راهرو و یا دستگاه خودپرداز نصب شوند.
نظارت مخفی چیز جدیدی نیست. متخصصان امنیت دوربین ها را در همه نوع شیء و محیطی برای چندین دهه مخفی کرده اند. چیزی که در این علم جدید است، فن آوری های بی سیم و وسایل اپتیک / الکترونیک کوچکتر است که کار گرفتن عکس های بزرگ از یک دوربین مخفی جاساز شده را نسبت به گذشته آسان تر کرده است. اما این پیشرفت به تنهایی لزوما تضمین یک عملیات موفقیت آمیز نیست.
زمانی که شرایط ایجاب می کند که دوربین مخفی استقرار دهیم، شما به دقت باید چالش های محیطی را ارزیابی کنید تا از ضبط فیلم های قابل استناد با کیفیت، توسط دوربینتان مطمئن شوید به عنوان نمونه: یک بار یک مرکز نظامی که برای پیدا کردن یک نقطه پنهانی مناسب برای دوربین های خود با توجه به گزینه های مخفی محدود در محل به مشکل خورده بود، از من کمک خواست. ما با توجه به مسائل: میدان دید، نور موجود، برق، و غیره کار خود را شروع کردیم. در آخر دوربین ها را در داخل برخی از تجهیزات ورزشی در پشت یک ماشین قدیمی و در محل غیر محسوس دیگر پنهان کردیم. این تلاش به افسران برای نظارت، شناسایی و تعقیب یک قاتل و فروشنده مواد مخدر شناخته شده کمک کرد.
این تجربه همچنین به من کمک کرد تا از چالش هایی که بیشتر مشتریان در زمانی مخفی سازی دوربین ها با آن رو به رو می شوند درک بهتری پیدا کنم.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت ,دوربین نظارتی مخفی,دوربین مخفی

تصویر:‌ دوربین های Eye-level و pinholeکه در ستون ارتفاع دیواره ها برای احتیاط و نظارت تصویری محیط داخلی نصب می شوند، برای خرده فروشی ها، هتل و محیط بانکی ایده آل هستند.

مقایسه دوربین های آماده با دوربین های سفارش مشتری

گاهی اوقات پلیس و جامعه نظامی قادر به استقرار کردن دوربین های مخفی آماده در ستون ها هستند. این دوربین های مخفی جاسازی شده در ورودی و خروجی، از مظنونی که سعی می کند از دوربین های بالاسری آشکار اجتناب کند تصاویر خوب و معمولی ای ضبط می کند. این دوربین های نوار ستون بسیار موثر هستند و به طراحی خیلی پیچده ای در مکان های معمولی نیاز ندارند.
با این حال، در اغلب موارد حوزه عملیات مخفی نیاز به راه کارهای سفارشی بیشتر دارد. به عنوان مثال، در نظارت شهری زمانی که این دوربین ها برای کنترل جمعیت و یا برای استفاده در یک موقعیت تاکتیکی مستقر می شوند، ممکن است به محفظه های ستون برافراشته گوشه خیابان نیاز باشد. بعد از استقرار، تصاویر ارسالی دوربین به مرکز فرماندهی جمع آوری می شود، در این حالت ها اتصال بی سیم و وجود باطری با طول عمر زیاد ضروری است.
همانطور که معلوم است، اکثر تولیدکنندگان عمده دستگاه های ویدئویی همچنین دوربین هایی دارند که به راحتی می توان از آن برای کاربردهای مخفی سازی استفاده کرد. اما هنوز هم بسیاری از این دوربین ها به اصلاحات اضافی نیاز دارند و یا باید با سیستم های دیگر ترکیب شوند تا بتوانند با شرایط محیط سازگار شوند. دامنه چالش ها به ملاحظات وایرلس، مسائل مربوط به برق و محدودیت های گرما و خنک کنندگی برای ظاهر بیرونی مربوط می شود. آنها باید ماهرانه با محیط زیست ترکیب شوند و مانند دستگاه های ویدیوئی براق و روشن،‌جلب توجه نکنند.
چهار جنبه کلیدی برای یک دوربین فیلمبرداری پنهانی عبارتند از:
اپتیک
فشرده سازی
فاکتور شکل
اتصالات الکترونیکی

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت ,دوربین نظارتی مخفی,دوربین مخفی

تصویر:‌ دوربین های مخفی آماده و تعبیه شده در نوار ستون، عموما عکس صورت خوب یا معمولی از مظنونان می گیرند.

اپتیک با کیفیت، منجر به ویدئوی با کیفیت می شود

اپتیک، کیفیت هر فیلم مخفی را مشخص می کند. تعدادی از عناصر هستند که متضمن این فن آوری هستند:
قابلیت زوم. در هر عملیات مخفیانه، مشتریان شما برای دستیابی به جزئیاتی که مقصودشان است به بزرگنمایی نیاز دارند دوربین های مخفی به طور کلی قادر به هر دو زوم دیجیتال و اپتیکال هستند. بین این دو،‌ زوم اپتیکال مهم تر است. به طور کلی، زوم 18x در رزولوشن p720 برای شناسایی هدف، کافیست. اما نیازها ممکن است بسته به عملیات مخفیانه تغییر کند.
قابلیت pan / tilt . توانایی حرکت و گردش لنز دوربین کاربران را قادر می سازد تا یک هدف را دنبال کنند و به یک منطقه بسیار گسترده تر از زوایای مختلف نگاه کنند.
عملیات در شرایط کم نور. دوربین باید به خوبی قادر باشد تا در شرایط تاریک و کم نور نیز ببیند. حداقل 0.3 لوکس برای کسب تصاویر رنگی و 0.005 برای تصاویر سفید سیاه برای اکثر کاربردهای مخفی سازی تعریف شده است. به خاطر داشته باشید که اندازه گیری لوکس متغیر است و یک ابزار واقعی مقایسه بین فروشندگان محصول نیست و هیچ استاندارد ثابت صنعتی برای اندازه گیری حساسیت به نور بین فروشندگان وجود ندارد. تا زمانی که شما از دستگاه در شرایط محیطی واقعی استفاده نکرده اید، واقعا نمی دانید که آیا دوربین به اندازه کافی به نور حساس است یا خیر. ممکن است از دستگاهی که انتظار کمتری دارید در مقایسه با دستگاهی که انتظار زیادی در شما ایجاد کرده است عملکرد بهتری نتیجه بگیرید.
مانند محدوده دینامیکی گسترده که می تواند سایه ها و نور درخشان را در قاب مشابه متعادل کند و فن آوری نوریاب که می تواند تصاویر کاملا رنگی در شرایط شدیدا کم نور ضبط کند، پیشرفت در اپتیک های ویدئو تا حد زیادی قابلیت استفاده از تصویر و ارزش قانونی تصاویر را افزایش داده است. اما تست میدانی دوربین واقعا تنها راه برای تعیین این موضوع است که آیا آن دوربین کارکردی که شما نیاز دارید را فراهم می کند یا خیر.

فشرده سازی پیشرفته

یکی دیگر از عوامل کلیدی توجه به پهنای باند و ذخیره سازی است. در اکثر برنامه های پنهان سازی، دوربین ها در مکان های دور برای دیده بانی منطقه برای مدت زمان طولانی رها می شوند. آنها اغلب اتصال بسیار محدود وایرلس دارند یا اصلا ندارند. بنابراین، نگرانی های ذخیره سازی و پهنای باند بسیار استراتژیک است.
در این مورد، تکنولوژی فشرده سازی H.264 هنوز هم بهترین روش برای استفاده است. با میانگین صرفه جویی فشرده سازی 60 تا 80 درصد در MJPEG و 40 تا 50 درصد در MPEG-4، فشرده سازی H.264 بهترین راه برای عبور و ذخیره ویدئو را فراهم می کند بسیاری از دوربین های مخفی ظرفیت های بالا SD کارت میکرو را پشتیبانی می کنند. با تنظیمات درست ذخیره سازی، بسته به حرکات در محیط مورد نظر، کاملا ممکن است برای دو هفته یا حتی بیشتر ویدئو را در دوربین ذخیره کنید.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت ,دوربین نظارتی مخفی,دوربین مخفی

فاکتور سایز کوچک

در استفاده از ویدیوی مخفی، فاکتور سایز کوچک ضروری است که می تواند از یکی از دو راه زیر بدست آید:
خرید یک دوربین مخفی مینیاتوری و یا تهی کردن یک دوربین آشکار.
براساس آنچه من پیدا کرده ام بسیاری از تجمیع گرها (ایجاد کنندگان ائتلاف) دوربین آشکار را بر اساس مشخصات اپتیک و پهنای باند انتخاب می کنند. سپس، آنها دوربین را در محل نصب خاص خود سوار می کنند و یا، به طور معمول، در یک محفظه پوشیده قرار می دهند. این معمولا به معنای از بین بردن قسمت پایه برای دوربین است، که باعث می شود مقطع آن کوچکتر و ساده تر برای قرار گرفتن در یک محفظه اختصاصی باشد.
بعضی افراد ناحیه های بیرونی غیر نوری و غیر الکترونیکی دوربین سیاه و سفید را رنگ خواهند کرد زیرا می تواند حضور خود را استتار کند.

نقش اتصالات الکترونیکی

موارد دیگری که در هنگام انتخاب یک دوربین مخفی باید در نظر بگیرید اتصال دهنده ها و بخش الکترونیکی است. از آنجا که فاکتور فرم کوچک و فضای محدود برای استقرار دوربین باعث نگرانی برای برنامه های پنهان سازی می شود، شما نمی توانید از دستگاه با اتصال دهنده های خارجی بزرگ استفاده کنید، آن دستگاه به فضای بیش از حد نیاز دارد و باعث محدودیت های اضافی در برپایی می شود.
اگر شما نیاز به کنترل فضا در موقعیت تنگ دارید، به دنبال یک دوربین مخفی باشید زیرا این دوربین مخفی به شما اجازه می دهد که با فاصله 10 تا 40 فوت از موقعیت پایه که دوربین قرار می گیرد، اپتیک ها را تفکیک کند. اگر برنامه شما قادر به تهیه آن میزان لوکس نیست، مانند زمانی که عملیات پن/تیلت ضروری است، پس سعی کنید دستگاه هایی را انتخاب کنید که برای متصل کننده ها، کابل را مانند RJ-45 موقتا آزاد می کند، و یک کابل PoE را برای هم تغذیه و کنترل راه دور فراهم می کند.
تأمین منبع تغذیه دوربین مخفی موضوع دیگری است. کاربران اغلب سعی می کنند برق بسیاری از دستگاه ها را با یک منبع تغذیه مشترک و مجموعه ای مشترک از اتصالات تامین کنند. من وانمود نمی کنم که یک متخصص در مهندسی برق برای برنامه های مخفی سازی، و یا در کل مهندس برق هستم، با این حال، به لطف سال ها تجربه کاری من با EES، من می دانم که ما باید برق را به درستی در بین دوربین ها، دستگاه های بی سیم در "کپسول" ابداعی ما و دستگاه های مورد استفاده سایر مشتریان توزیع کنیم.
باتری یک روش تأمین انرژی است که کاربر ممکن است آن را انتخاب کند، اما این راه حل به وضوح در عملیات نظارت کوتاه مدت بهترین کارایی را دارد که در آن محدودیت زمان برای استفاده از برق یک مسئله نیست. برای عملیات طولانی مدت، مطمئنا انرژی خورشیدی یک جایگزین خوب برای زمانی که مصرف و انتظارات به درستی محاسبه می شود می باشد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت ,دوربین نظارتی مخفی,دوربین مخفی

پرداختن به حریم شخصی

در حالی که حفظ حریم خصوصی می تواند یک نگرانی در عملیات مخفی باشد، اکثر تولید کنندگان و فروشندگان پلت فرم مدیریت ویدئو دارای ابزاری هستند که این ابزار صحنه هایی را که تخطی از حریم خصوصی است را می پوشانند.
برخی از نمونه ها باید در مناطق نادری باشند که در آن دوربین بتواند تبادلات POS را مشاهده کند، دستگاه های خودپرداز و یا ورودی و خروجی دستشویی و یا اتاق پرو.
در اغلب موارد، با این حال، برنامه های نظارت مخفی برای حمله به حریم خصوصی استفاده نمی شود، بلکه برای حفاظت از مردم، جلوگیری از جرم و جنایت و تصویر برداری از کسانی که مظنون به ارتکاب جرم و جنایت هستند استفاده می شود.
یک عنصر کلیدی برای عملیات مخفیانه موفق درک و احترام به قوانین حفظ حریم خصوصی از جنبه قضایی و نتیجتا استقرار و مدیریت دوربین است.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

دوربین های نظارتی مخفی

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا