با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


آیا دوربین های نظارت تصویری جرم و جنایت را کاهش می دهد؟

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

در سال های اخیر شهرهای سراسر کشور که مجهز به سیستم دوربین مداربسته شده اند، اغلب توسط کمک های مالی فدرال امنیت داخلی تامین می شود، و بسیاری نتایج خوب را گزارش کرده اند، اما تحقیقات مستقل در مورد تأثیرات با توجه به اطلاعات مؤسسه شهری نادر بوده است.
این موسسه، که برروی سیاست اقتصادی و اجتماعی تحقیقات می کند، سیستم های نظارت در سه شهر بالتیمور، شیکاگو و واشینگتن، دی.سی. را مورد مطالعه قرار داد و اخیرا گزارشی در مورد چگونگی تأثیر آنها بر روی میزان جرم وجنایت ارائه کرده است.
قضاوت: در حال حاضر، دوربین ها برروی کاهش جرم و جنایت در بعضی فضاها و نه همه جا تأثیر می گذارند. طبق گزارش، نکته اصلی در داشتن دوربین نیست اما در چگونگی استفاده از آن می باشد، چگونگی به کارگیری دوربین های،‌ محل نصب و راه اندازی آنها، چگونگی نظارت بر آنها، و... .
در شهر بالتیمور، پس از اینکه 500 عدد دوربین توسط مقامات در بیش از 50 تقاطع در قمست های مرکز شهر قرار داده شد، و توسط مرکز پلیس در یک اتاق کنترل مورد نظارت قرار گرفت، متوجه شدند که میزان جرم و جنایت و تخلفات به آهستگی در حال کاهش است. در دیگر مناطق نیز نتایج مشابهی بدست آمد، گزارشات منطقه ای نشان داد که در بعضی از مناطق نه همه قسمت ها این میزان کاهش یافته است.
در شهر شیگاگو تعداد 6000 عدد دوربین در قسمت های پرتردد کار گذاشته شده بود که از نظر مالی از بودجه فدرال، شهر و ایالات تامین شد. تحقیقات منطقه ای که بر روی دو منطقه هومبولت پارک و غرب گارفیلد پارک که ترکیبی از 2000 دوربین بود، تمرکز داشت‌..
یافته ها کاهش جرم در یک منطقه و نه همه قسمت ها را نشان می دهد. این گزارش نشان داد، در هومبولت پارک که در آن تعداد دوربین بیشتری وجود داشت داشت، جرم و جنایت کاهش یافت، اما در بخش غرب گارفیلد پارک چون ساکنان آن فکر می کنند پلیس به طور مداوم دوربین های را نظارت نمی کند،‌ کاهش یکسانی مشاده نشد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

براساس گزارشات منطقه ای، مانیتورینگ می تواند نقش مهمی در شهر واشینگتن بازی کند، جایی که دوربین ها تاثیری در کاهش جرم و جنایت نداشتند. جایگذاری دوربین ها در نواحی مملو از جرم و جنایت، باعث افزایش نگرانی ساکنان آن منطقه در مورد حریم خصوصی شد، که همین موضوع منجر به محدود کردن نظارت تصویری توسط مقامات در آن ناحیه شد. دوربین های حفاظتی تنها از طریق اتاق کنترل قابل نظارت هستند که در آن یک مقام پلیس با درجه ستوان یا بالاتر وجود داشته باشد، یک افسر معمولا از طریق چهار یا پنج دوربین در یک زمان در حال تماشا کردن هستند، نظارت مردم بر اساس نژاد، جنسیت، گرایش جنسی و عوامل دیگراز طرف پلیس ممنوع است.
از ترکیب نتایج در این گزارش نتیجه گرفته شد که اگر دوربین در جای درست و مناسب به کار رود یک ابزار موثر در کاهش جرم است، هر چند که نصب این سیستم ها می تواند هزینه و سرمایه گذاری قابل توجه ای را در بر داشته باشد.
به عنوان مثال، براساس این گزارش مشخص شد که شیکاگو که در یک منطقه اش جرم و جنایت کاهش یافته است و در دیگر مناطقش خیر، با وجود دوربین ها، 815.000 دلار در ماه بر اساس "هزینه های عدالت کیفری و هزینه های مالی و عاطفی قربانیان" ذخیره کرده است، و نیز جلوگیری جنایات در هومبولت پارک باعث شد که شهر به ازای هر دلاری که برای سیستم های نظارتی و امنیتی ها هزینه کردند، 4.30 دلار برگشت سرمایه داشتند.

این گزارش توصیه هایی برای کمک به بهبود شانس موفقیت با سیستم های نظارت ارائه می دهد، از جمله:
• تعادل ابزار با حفظ حریم خصوصی. ساکنان باید از تجاوز به حریم خصوصی محافظت شوند، اما قوانین بیش از حد سخت می تواند تاثیر سیستم حفاظتی را محدود سازد. در مناطق مورد مطالعه که در آن نرخ جرم و جنایت کاهش نیافته، پلیس دوربین به اندازه در آن محیط نداشته و یا نظارت بر آنها را نداشته باشد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

• حضور در جامعه. شرح دلایل یک سیستم نظارتی و ورود آن به جامعه از همان آغاز می تواند کمک به کسب پذیرش این سیستم کند.
• هزینه را دست کم نگیرید. در هر سه شهر ها، هزینه های نصب، نگهداری و نظارت بر سیستم بالاتر از حد تصور مقامات بود. بنابراین هزین ها را از پیش مد نظر قرار دهید.
• از محیط کوچک شروع کنید، و با دقت دوربین را جایگزاری کنید. ابتدا با دو دوربین شروع کنید و قبل از توسعه این برنامه، به پلیس اجازه دهید که بسنجد که چگونه به بهترین نحو از آنها استفاده کند.
• سرمایه گذاری در نظارت فعال. اگر چه نظارت فعال 24 ساعته، نگرانی های حریم خصوصی را افزایش می دهد اما پلیس بالتیمور می گوید: بهترین نتیجه را می دهد، گاهی اوقات در یک جنایت در حال انجام، به موقع به افسران اطلاع رسانی می شود و آنها به موقع اقدام کرده و جلوی رخداد واقعه را می گیرند.
• آموزش کارآگاه و دادستان. شواهد تصویری تنها به پلیس در رسیدگی به جنایات کمک نمی کند، بلکه می توان از آن به عنوان مدرک در دادگاه استفاده کرد. اما محدودیت هایی را هم دارد، به ویژه اگر جرم و جنایت در آب و هوای بد و یا در شب ثبت شد، و یا اگر دوربین تمام جرم و جنایت را نگرفته باشد به دلیل اینکه در محدوده نظارت نبوده است. هنگام مانیتورینگ، پلیس می تواند دوربین را به طور مستقیم در سراسر منطقه به صورت بهم پیوسته اجرا کند.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

آیا دوربین های نظارت تصویری جرم و جنایت را کاهش می دهد؟

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا