با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


اترنت برای همه چيز

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه ,  کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت,   , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

گاهي اوقات مي شنويم که رويکرد سيستم هاي نظارتي ويدئويي تماما از آنالوگ به سمت سيستم هاي IP تغيير کرده است. تجميع کنندگان هم مانند کاربران سيستم هاي امنيتي ميل به تغيير به سمت سيستم هاي نظارتي ويدئويي IP دارند. آنها مي خواهند گزينه هاي بيشتري را با توجه به بودجه اي که در اختيار دارند پيش رو داشته باشند.
جابجايي کامل کابل
براي چند دهه ميليون ها دوربين آنالوگ CCTV توسط کابل هاي کواکسيال به تجهيزات کنترلي متصل مي شدند. در واقع تقريبا 80 درصد دوربين هاي آنالوگ با کابل کواکسيال نصب مي شدند و بسياري از اين کابل ها طولي بيش از 328 فوت داشتند.
به بسياري از نصاب ها و مصرف کنندگان گفته شده بود براي استفاده از سيستم هاي نظارت ويدئويي IP بايد کابل هاي کواکسيال با کابل هاي Cat 5/6 و قفسه هاي گران قيمت IDF يا اترنت گستره مياني با فاصله هاي 328 فوت تعويض شود.

جايگزين هاي مناسب

يک راه حل مناسب براي جايگزين کردن روش گفته شده استفاده از کابل هاي کواکسيال، UTP يا هر سيم مسي موجود بود. سيستم انتقال TBus توسط شرکت NVT به نصاب اين اجازه را مي دهد از مزاياي قدرت PoE و فاصله داده ها استفاده کند. تکنولوژی TBus (Transmission Bus) به نصاب ها اجازه مي دهد با صرفه جويي در وقت و بدون نياز به نصب کابل هاي جديد و قفسه هاي IDF بتوانند سيستم را به IP ارتقا دهند.

مزاياي اترنت TBus

در اينجا خلاصه اي از مهم ترين نکات آورده مي شود:
1. از بيشتر انواع کابل پشتيباني مي کند
2. از هر نوع موقعيت سيم کشي پشتيباني مي کند(ستاره اي، زنجيره گل آفتاب گردان، پيوند هر نوع سيم با سيم ديگر)
3. افزايش فاصله به بيش از 5 برابر اترنت. اين ويژگي نياز به قفسه هاي IDF و/يا رابط هاي PoE و توان هاي AC محلي را از بين مي برد.
4. توانايي اتصال به چندين دوربين توسط يک کابل کواکسيال در مصرف کابل، زمان و هزينه صرفه جويي مي کند.
5. ارتقا به سيستم IP مي تواند با سرعت زياد انجام شود
6. کار نصب را ساده و سريع مي کند
7. با استفاده مجدد از کابل هاي موجود، از محيط زيست محافظت مي کند
8. اختلال عملکرد به شدت کاهش مي يابد

اعمال نفوذ بر روي سرمايه گذاري موجود

انعطاف پذيري استفاده از TBus ساده، کم هزينه است و از به روز کردن پر دردسر نيز خبري نيست.
اگر کسي خواست يک سيستم اترنت کاملا جديد را نصب نمايد پروژه مي تواند در يک مرحله و با اعمال هزينه هاي زياد انجام گردد. اما استفاده از کابل هاي کواکسيال قبلي و/يا UTP به کاربر اجازه انتقال به سيستم هاي IP را در کمترين زمان مي دهد. به دليل اينکه تکنولوژي TBus از مزيت استفاده مجدد از کابل هاي موجود و کاهش نيروي انساني برخوردار است، هزينه تمام شده مي تواند به اندازه نصف هزينه ارتقاي IP کاهش يابد.
چندين دوربين IP با استفاده از يک کابل
محصولات IP مبتنی بر کواکسيال در بازار يا poit-to-point هستند، به اين معني که يک فرستنده/گيرنده با توان تامين شده منطقه اي در محل دوربين و ديگري در اتاق کنترل وجود دارد، يا از پورت POE از يک سويچ گران قيمت POE برق خودرا می گيرند. اين شيوه براي سيستم هاي

چند دوربيني مناسب و بهينه نيست.

با هاب TBus در اتاق کنترل، ظرفيت سيستم با پشتيباني از چند فرستنده/گيرنده و دوربين هايشان افزايش مي يابد. تکنولوژي مذکور با به کارگيري يک کابل و با عبور آن از چندين دوربين لينک هاي انتقال را بين دوربين ها و فرستنده/گيرنده تامين مي کند(به شکل نگاه کنيد). اين ويژگي منجر به سادگي در ارتقاي دوربين هاي IP با کاهش هزينه و نيروي انساني مي گردد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه ,  کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت,   , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

فاصله اترنت

تکرار کننده هاي اترنت معمولي بايد به فواصل 328 فوت نصب شوند. اين براي نصاب به معني نصب قفسه هاي IDF در موقعيت هاي غير معمول است تا نقاط تامين داده/توان به خوبي درست شوند. اين کار عموما نياز به قفسه هاي قفل دار دارد که توسط منبع توان AC که قطع نشود کار کند. دوربيني که در فاصله 750 فوتي قرار گرفته نياز به دو تکرار کننده دارد. اين تکرار کننده ها و اتصالات مرتبطشان مي توانند دچار مشکل شوند و کار کنترل از راه دورشان با دردسر روبرو شود.
با PoE هاي بر اساس Tbus توان 56VDC در اتاق کنترل تا ميزان 50 وات براي فرستنده/گيرنده ها و دوربين هاي PoE آنها تامين مي شود. نيزاي به تکرار کننده نيست و مسئله فاصله و منبع توان بدون اعمال هزينه حل مي گردد. دوربين ها مي توانند توسط همان تجهيزات UPS اي که در اتاق کنترل وجود دارد تغذيه شود.

نصب آسان

TBus شبکه شفاف ارائه مي دهد که کار اتصالش راحت است و استفاده از آن ساده و مطمئن است.
براي تامين حداکثر يکپارچگي سيگنال و امنيت، شبکه TBus کدگذاري 128 بيتي AES را با يک پروسه ساده و يک مرحله اي به نام joining انجام مي دهد.

بدون اختلال عملکرد

فواصل طولاني با هر سيم کشي و هر نوع آرايشي باعث افزايش حجم کار انتقال مي شود. اين به کاربر اين اجازه را مي دهد تا تاثير اين انتقال را بر روي برنامه ريزي کاري خود بررسي کند. در موارد مربوط به بيمارستان ها به طور مثال اين کار باعث به حداقل رساندن اختلال در رسيدگي به بيماران مي شود.

عدم محدوديت

راه حل استفاده از TBus تنها محدود به دوربين هاي IP نيست. اين ويژگي مي تواند به سادگي براي تامين اترنت به وسيله عملکرد کنترل دسترسي، پشتيباني وايرلس، گوشي هاي IP، ايستگاه هاي در، خانه هاي محافظتي يا هر مصرف ديگر مرتبط با انتقال اترنت به کار گرفته شود.

نتيجه گيري

زيبايي استفاده از TBus در سادگي طراحي و کارکرد است. کار نصب آسان است، داده ها قوي و قابل اتکا هستند و کاربر مي تواند در هزينه صرفه جويي کند. تکنولوژي TBus نصاب هاي بيشتري را قادر مي سازد تا بتوانند پروژه هاي انتقال IP را با به کارگيري تجهيزات و هزينه کمتر انجام دهند.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

اترنت برای همه چيز

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا