با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


پنج گرايش تکنولوژي اثر انگشت در سال 2015

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

ادغام سنسورهاي اثر انگشت در گوشي‌هاي هوشمند و تبلت‌ها در حال تبديل شدن به يک روش عادي مي باشد. همراه با Rutger Petersson مدير تحقيق و توسعه در Precise Biometrics، نگاهي به روندها و آنچه در حال اتفاق افتادن درباره تکنولوژي اثر انگشت در سال 2015 است، خواهيم انداخت.
پس از تابستان ما برخي از نقاط عطف مهم در فناوري اثر انگشت را ديده ايم. Apple، iPhone جديد خود و دستگاه هاي iPad که همه آنها با خوانشگرهاي اثر انگشت همراه هستند را راه اندازي نموده است. Huawei يکي از سه گوشي هوشمند پر فروش در جهان، براي راه اندازي گوشي َAndroid با سنسور لمسي اثر انگشتي اول شده است و سپس ديگران به دنبال آن آمده اند. هر دو غول تجارت الکترونيک يعني Alibaba در چين و Apple، سرويس پرداخت با تأييد هويت امنيتي را به وسيله تکنولوژي اثر انگشت راه اندازي کرده اند.
"پس از معرفي اوليه تکنولوژي اثر انگشت در گوشي‌هاي هوشمند، مصرف کنندگان واقعا به اين فناوري علاقمند شده اند. Rutger Peterson مدير تحقيق و توسعه در Precise Biometrics مي گويد "در طی سال متوجه شده ايم که تسهيلات اين تکنولوژي تقاضا براي آنرا در مصرف کنندگان به حرکت درآورده است." در سال 2014 هر سه فروشنده مطرح در گوشي‌هاي هوشمند، محصولات مهم و اصلي خود را با فناوري اثر انگشت راه اندازي کرده اند و انتظار مي رود که بيش از 300 ميليون عدد از اين محصول به سرتاسر جهان ارسال شود. با توجه به يک گزارش از HIS Technology Research ، ارسال کالاهاي داراي تکنولوژي اثر انگشت، مانند گوشي‌هاي همراه و تبلت‌ها تا سال 2020 به رشد سرسام آور 1.4 ميليارد عدد خواهد رسيد.
Rutger Peterson به پنج روند که مهمترين آنها نسبت به روند هاي ديگر براي توسعه فناوري اثر انگشت در سال 2015 مي باشد، نگاهي انداخته است.
1. با سهولت ايجاد شده توسط اين تکنولوژي تقاضا براي آن ادامه خواهد يافت. اگر چه حسگر ضربه‌ايي مقرون به صرفه تر است، اما تجربه کاربران از سنسورهاي لمسي حس برتري را به آنها مي دهد و ما خواهيم ديد فروشندگان بيشتري را که سنسورهاي لمسي را تنها براي دستگاه هايي با تکنولوژي بالا انتخاب نخواهند کرد.
2. همچنان که گوشي‌هاي هوشمند و تبلت‌ها پيشرفت بيشتري مي کنند، تقاضا براي قطعات کوچک سخت افزاري نيز بيشتر مي گردد. سنسورهاي لمسي به کاهش خود در اندازه ادامه خواهند داد و چالش هاي فناوري وسيعی، مخصوصا در نرم افزار براي مطمئن کردن کاربران جهت امنيت بالا مطرح خواهند شد.
3. به دليل افزايش تجارت الکترونيکي، فناوري اثر انگشت تبديل به يک تکنولوژي مهم براي محافظت مصرف کنندگان از تقلب، هک و سرقت مشخصات، شده است. خدمات پرداخت تلفن همراه با استفاده از احراز هويت توسط اثر انگشت مانند Apple Pay، Paypal و Alipay به سرعت به گسترش خود ادامه خواهند داد و تاييد را در ميان مصرف کنندگان به دست خواهند آورد.
4. توليد کنندگان، تکنولوژي اثرانگشت را براي توسعه دهندگان برنامه، از جمله در Samsung's SDK pass و به تازگي در Apple's iOS 8 آغاز خواهند کرد. و اين به رشدي قوي در برنامه‌هايي که از اثر انگشت به عنوان وسيله‌اي براي تأييد هويت استفاده مي کنند، منجر خواهد شد.
5. جنبه‌هاي امنيتي در تکنولوژي اثر انگشت، حتي مهمتر خواهند شد، همچنانکه خدمات و قابليت هاي بيشتري به انگشت شما بستگي پيدا مي کنند، تقاضاي بالاتري را براي نرم افزار اثر انگشت جهت ارائه تسهيلات و امنيت بالا، به خصوص براي سنسورهايي که‌ کاهش در اندازه آنها همچنان ادامه خواهد يافت، ايجاد خواهد کرد.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

پنج گرايش تکنولوژي اثر انگشت در سال 2015

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا