با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


HD درگذار از کواکسيال: نبرد نهايي براي بقاي توليد کنندگان آنالوگ

 ،سيستم اعلام و اطفاء حريق ،اتوماسيون خانگي و bms ،سیستم اعلام سرقت ،CCTV,DVR ،آیفون تصویری ،سیستم حفاظتی اتومبیل ،درب اتوماتیک ،باطری UPS ،قفل ،حفاظت فردی و بهداشت ،کابل و داکت ،خانه هوشمند BMS ،کنترل ترددACCESS ،ساعت حظوروغیاب ،گیت امنیتی وفروشگاهیXRY ،سیستمهای کنترل انرژی ،محافظ های الکتریکی ،تقویت و مسدودکننده الکترونیکی ،خودروهای حفاظتی ،پوشاک ایمنی ،بی سیم،GPS ،آسانسور و پله برقی ،کنترل اتوماتیک پلاک خودرو ،سیستمهای سانترال ،پایانه وکیوسکهای اطلاع رسانی ،حفاظت شبکه های کامپیوتروIT ،آنتن مرکزی ،بیومتریک ،دستگاه های اندازه گیری... ،سیستمهای پنوماتیک ،رله و کنتاکتور ،شیشه ایمنی ،اتوماسیون صنعتی ،کالاهای برقی ،ابزارآلات ،پلیس محله ،طراحی و اجرای سیستمهای... ،تجهیزات روشنایی lighting ،صاعقه گیروبرق گیر ،ویدئوکنفرانس و ویدیو پروژکتور ،اتاق مانیتورینگ ،ايمن اقليم ،كفش يحيي ،ايمن تصوير ردكا  ،افروزسازان جوان ،لاسك الكترونيك ،تكنو اتصال ،پويا فرانگار ،پويش رايان داتيس ،صنعت امن ،فراگستر الكترونيك ،نظارت گستر ايمن ،پارس اسپادانا  ،ژرف كام ايرانيان ،فن آوران امن ياشار ،فن آوران تصوير ،دنا صنعت ،سنگان ،سپيد سيستم ،آريا الكترونيك ،دادهاي رسا ،اسپادانا الكترونيك ،پاناتين ،ديدارك ،پاژالكترونيك ،الكترويك كاران ,مصاحبه به مناسبت روز آتش نشان ,روز آتش نشان,دوربین مداربسته ,فروش دوربین مداربسته,خرید دوربین,خرید دوربین مداربسته,سیستم اعلام حزیق ,درب ضد سرقت,ماشین آتش نشانی,آتش سوزی 125 ir

در صنايع ساخت محصولات امنيتي بازگوکننده اين حقيقت است که در آينده اي نزديک IP که تصاوير و ويدئوهاي با کيفيت HD را به کار مي گيرد جايگزين سيستم هاي آنالوگ که به مدت بيش از نيم قرن در زمينه نظارت ويدئويي از آنها استفاده مي شد، مي شود. توليد کنندگان محصولات آنالوگ که شاهد کاهش چشم گير در فروش محصولات خود هستند بايد راه هايي را پيدا کنند تا بتوانند جايگاه قبلي خود در بازار رقابت را به دست بياورند. راهکار استفاده از کابل هاي کواکسيال موجود (از قبل) به منظور انتقال تصاوير HD آخرين تلاش اين شرکت ها براي رقابت با شرکت هاي IP مي باشد.
از زماني که 960H و HD-SDI در سال 2011 با هم ادغام شدند، سازندگان محصولات نظارت ويدئويي تلاش کردند راه هايي را بيابند تا کيفيت CCTV ارتقا دهند که اصلي ترين تکنولوژي نظارت ويدئويي است. دوربين هاي آنالوگ به دليل سادگي نصب هنوز هم سهم بيشتر بازار فروش را در اختيار دارند. اين دوربين ها 70-80 درصد از سهم بازار را از آن خود کرده اند. اما دوربين هاي IP تهديدي براي دوربين هاي آنالوگ به حساب مي آيند به خصوص که در چند سال اخير شرکت هاي سازنده دوربين آنالوگ کاهش فروش را به طور متوالي تجربه کرده اند. براي مقابله با اين کاهش فروش، سازندگان دوربين هاي آنالوگ با فشار بر روي تيم تحقيقات و توسعه خود تلاش هاي زيادي را انجام دادند تا راهکاري بيابند تا تصاوير کيفيت بالاي HD را با کمک کابل هاي کواکسيال انتقال دهند. HDCV1 و AHD حاصل اين تلاش هاست.
هر راهکار انتقال تصوير HD با کابل کواکسيال به هرشکلی(960H,HD-SDI,HDCV1,HDTV1,AHD و ccHDtv)، بايد استفاده از آنها براي کاربر ساده باشد و بتواند از کابل هاي کواکسيال موجود استفاده کند. انتقال HD بايد بااستفاده از کابل هاي کواکسيال 5C-2V (RG-59U) or 3C-2V (RG-6)) انجام شود بدون آن که کيفيت تصوير را کاهش دهد و بتواند در فواصل 100 تا 200 متر نيز کارآيي خوبي داشته باشد. اين راهکار نبايد هيچ هزينه اضافي براي نصب يا به روز سازي، جلوگيري از کاهش کيفيت براي فاصله طولاني اعمال کند و از طرفي قادر باشد به سادگي به کيفيت تصوير HD برسد. به علاوه از حيث کيفيت و قيمت بايد بتواند در بازار با نمونه هاي ديگر رقابت کند. به طور خلاصه براي اينکه به سيستم HD به کمک کواکسيال برسيم 6 شرط اساسي نياز است که رعايت شود:
1) بايد وضوح تصوير و قابليت تفکيک رنگ بالايي داشته باشد. همينطور بايستی مجهز به سيستم فيلتر سيگنال، کاهش نويز و قابليت بازيابي تصوير مجهز باشد.
2) از آنجا که ادعا مي شود سيستم HD به کمک کواکسيال از تکنولوژي پيشرفته تري نسبت به نمونه هاي سابق خود برخوردار است، بايد بتواند سيگنال ها را براي مسافت طولاني تر با استفاده از کابل هاي کواکسيال انتقال دهد.
3) اين راهکار نبايد تاخير و هيچ گونه کاهش کيفيت را در تصاوير به وجود بياورد.
4) تجهيزات موجود بايد قابليت سازگاري با فرمت 960H را داشته باشد و علاوه بر آن سازگاري با جداساز هاي انالوگ و سيستم هاي ماتريکسي نيز بايد در نظر گرفته شود.
5) استفاده از HD به کمک کواکسيال بايد آسان باشد و بتوان تنظيمات را هم بر روي کليه تجهيزات اعمال کرد.
6) هر گونه راه حل بايد هزينه کم و کيفيت بالايي داشته باشد.
دستگاه هاي ضبط کنده تصوير ديجيتال (DVR) که مي توانند فرمت هاي 960H و 720/10800p را پشتيباني کنند را ضبط کننده هاي HD دوگانه مي نامند. حتي دستگاه هاي HD DVR وجود دارند که توسط چيپ Intersil و اتصال TCP/IP مي توانند از سه نوع سيگنال 960H,720p/1080p و IP پشتيباني کنند. اين دستگاه ها معروف به دستگاه هاي ضبط سه گانه هستند.

مقايسه و تفاوت بين روش ها

HDCV1,HDTV1 و AHD يک نقطه مشترک دارند: اين که هنگامي که در برابر 960H قرار مي گيرند از سنسور CCD و هنگامي که در برابر HDCV1,HDTV1 و AHD قرار مي گيرند از سطح مگاپيکسل CMOS يا Exmor CMOS استفاده مي کنند. سنسورهاي مورد استفاده از برندهاي Sony,Omnivision,Pixleplus و BYD هستند و کيفيت تصاوير داده شده توسط اين سنسورها با توجه به برند اندکي تفاوت مي کند.
مشابهت ديگري که در مورد اجزاي مورد استفاده که وجود دارد استفاده از پردازشگر سيگنال تصوير(ISP) مرتبط با سنسور است. اين قطعه تصوير نهايي نمايش داده شده توسط HDCV1,HDTV1 و AHD را مشخص مي کند. اين سنسور مي تواند بر روي ماژول سنسور يا بر روي فرستنده/گيرنده در پشت دوربين HDCV1,HDTV1 يا AHD سوار شود. سازندگان پردازشگر تصوير که از کمپاني هاي Sony,Fullhan,nextchip و eyenix هستند تصاوير ثبت شده توسط سنسور را پردازش مي کنند و بهبود مي دهند. همين طور که ISP هاي کمپاني هاي مختلف به طور متفاوت با هم طراحي شده اند، راه هاي مختلفي نيز براي از بين بردن اثر نور پس زمينه کاهنده نويز WDR و 3As، بالانس سفيد خودکار، نمايش خودکار و فوکوس خودکار وجود دارد.
آخرين مورد مشترک در راهکارها حضور فرستنده/گيرنده سيگنال است که فرمت هاي مختلف سيگنال را بر اساس تکنولوژي خواسته شده که مي تواند HDCV1,HDTV1 و AHD باشد توليد کند. بدون توجه به نوع تکنولوژي اين فرستنده و گيرنده ها از نظر تقويت سيگنال و ولتاژ و MCU و فرستادن سيگنال براي مسافت هاي مختلف مشابه هم عمل مي کنند. همچنين مدار سوييچي وجود دارد که به دوربين اجازه سوييچ و انتقال بين خروجي CVBS و HD به کمک کواکسيال را مي دهد.
تمام سيگنال هاي توليد شده در سيستم HD به کمک کواکسيال توسط کابل هاي کواکسيال منتقل مي شوند که از نوع 5C-2V (RG-59U) يا 3C-2V (RG-6) هستند و براي مسافت هاي 300 تا 500 متر به کار مي روند. از ميان چيز هاي ديگري که وجود دارند مي توان به موتورهاي فشرده ساز و بازکننده که توسط T1,Hisislicon يا Grain Media ساخته شده و عملکرد پردازش ISP اشاره کرد.

کاربردهاي صنعتی

براي محبوب ساختن HDCV1,HDTV1 و AHD و گسترش استفاده از آنها در موقعيت هاي مختلف، به نظر مي رسد توليد کنندگان راه زيادي براي شناساندن اين تکنولوژي و به دست آوردن سهم بازار پيش رو دارند. در واقع، من هنوز شک دارم که اين محصولات بتوانند در زمينه هايي غير از بانکداري، مغازه هاي خرده فروشي و اقتصادي، مورد قبول استفاده کنندگان واقع شوند چون همين الان هم بيشتر کاربرد 960H و HD-SDI در زمينه بانکداري، خرده فروشي و مصارف آموزشي مورد استفاده قرار مي گيرد. اميدوارم توليدکنندگان و تامين کنندگان HD به کمک کواکسيال بتوانند محصولات خود را به خوبي تجاري سازي کنند تا بتوان کاربردي فراتر از استفاده در مغازه و بانک براي اين محصولات متصور بود مثلا براي استفاده در بزرگراه ها، نقاط مختلف شهر که به تصاوير با کيفيت HD و انتقال سريع تصوير نياز دارند.
در حال حاضر، نشانه اي قابل اتکا از قبول HDCV1,HDTV1 و AHD توسط بازار وجود ندارد. با اين حال استراتژي هاي بازاريابي با توجه به نوع سازنده و شرکاي OEM شان با هم متفاوت است. بر اساس مشاهدات ما، نبود درک راه کارهاي مختلف بزرگترين مانعي است که توليد کنندگان در حال حاضر بايد با آن دست و پنجه نرم کنند.

فرصت ها و توسعه هاي پيش رو

HD و هوشمندي زمينه هاي پيشرفت آتي هستند که توليدکنندگان آنالوگ مي توانند با بهبود محصولات HD، پيشرفت در CMOS,ISP و گيرنده/فرستنده مي توانند HD به کمک کواکسيال را بشناسانند و آن را عمومي سازند. در مورد مسائل امنيتي، نظريه اي وجود دارد که مي گويد IP جاي آنالوگ را خواهد گرفت. ولي اين امر در آينده نزديک اتفاق نخواهد افتاد و تلاش هاي شرکت هاي سازنده آنالوگ براي ساخت و شناساندن HD به کمک کواکسيال مبين اين واقعيت است. در نهايت نيز ممکن است دليلي براي وجود و استفاده از اين راه کار (HD به کمک کواکسيال) پيدا شود.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 99.99% - 301 votes

100%

HD درگذار از کواکسيال: نبرد نهايي براي بقاي توليد کنندگان آنالوگ

Book rating: 100 out of 100 with 301 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا