با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


چرا HDCVI را انتخاب کنيم؟

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

با انتشار تکنولوژي HDCVI، دوربين‌هاي مداربسته وارد عصر جديدي مي شوند. HDCVI اولين تکنولوژي با وضوح بالا است که به شکل خاصي در صنعت CCTV گسترش ميابد. در گذشته تجهيزات ويديويي با وضوح بالا وجود داشته است که براي استفاده از دوربين مدار بسته تطبيق يافته بود. اما زياد دوام نياورد زيرا براي يک هدف مشخص ايجاد شده بود.

HDCVI در مقابل HD-SDI

HD-SDI (High-definition Serial Digital Interface) يک فن آوري است که در اصل براي استفاده در صنعت تلويزيون طراحي و معرفي شده است. ايده پشت HD-SDI انتقال داده‌هاي صوتي و تصويري به وسيله کابل هاي کواکسيال در فرمت فشرده نشده و بدون کدگزاري در فواصل کوتاه بوده است.

فاصله های گسترده تر

شناخته‌ شده ترين نقطه ضعف هنگام استفاده از HD-SDI در محيط CCTV، فاصله ای است که سيگنال مي تواند از پشت دوربين به دستگاه ضبط فرستاده شود. با استانداردهاي به کار برده شده در کابل‌ها، حداکثر فاصله‌اي که HD-SDI مي تواند انتقال بدهد، 100 متر (328 فوت) است. انتقال در فواصل بيشتر نياز به تجهيزات گران قيمتي دارد که اطلاعات را دوباره پخش کند. همچنين اين دستگاه هاي تکرار کننده نياز به منبع انرژي دارند که تامين آن در ميانه يک کابل بلند دشوار است. HDCVI براي فاصله‌اي معين در نظر گرفته شده است. با استفاده از همان کابل نمونه‌ايي که در بالا گفته شد HDCVI مي تواند اطلاعات را تا بيش از 500 متر(1640) بدون نياز به تجهيزات اضافي انتقال دهد. اين ويژگي مي تواند جهت جايگزيني دوربين هاي قديمي آنالوگ و DVR ها بدون نياز به کابل کشي مجدد و يا نصب دستگاه هاي تکرار کننده اطلاعات بسيار مفيد باشد.

قابليت ضد تداخل

HD-SDI براي محيط هاي کنترل شده در استوديو‌هاي پخش به شکلي طراحي شده است که با اشکال مختلف از تداخل الکترونيکي که غالبا در تاسيسات دوربين هاي مداربسته وجود دارد تداخل‌ پيدا نمي کند. اين ممکن است شامل نور فلورسنت، دستگاه‌هاي بي سيم با فرکانس بالا و يا زمينه هاي الکترو مغناطيسي باشد که مي توانند ضريب خطا را بالاتر ببرند و منجر به سيگنال معيوب و يا نادرست شود. HDCVI با تکنولوژي مدولاسيون فرکانس پايين طراحي شده است. اين قابليت سيگنال ها را از خطرات تداخل فرکانس بالا حفظ مي کند و انتقال سيگنال با کيفيت بالا و ثابت را تضمين مي کند.

کنترل دستگاه

براي دوربين‌هايي که با ويژگي هاي قابل کنترل و يا کنترل‌هاي حرکتي (مانند دوربين هاي Pan /Tilt /Zoom) طراحي شده اند، HD-SDI نياز به کابل کشي اضافي به منظور ايجاد يک ارتباط از دوربين به دستگاه کنترل خواهد داشت.
HDCVI نه تنها قابليت انتقال سيگنال تصويري و صوتي فوق العاده در طول فواصل بلند را دارد، بلکه همچنين داراي ظرفيت براي اطلاعات دو سويه نيز هست. انتقال اين اطلاعات دو سويه در طول کابل کواکسيال مانند سيگنال هاي صوتي و تصويري تا حد زيادي نصب دوربين‌هاي مدار بسته را آسان مي کند و تصاوير مي توانند از دوربين‌هاي قديمي آنالوگ به يک دوربين جديد HDCVIPTZ که تصويري با وضوح بالا را ايجاد مي کند، منتقل شود و همچنين مي تواند بدون نياز به کابل کشي جديد کنترل شود.

هزينه کمتر

در حالي که HD-SDI تصاوير با کيفيت بالا را ارائه مي دهد، نتيجتا انجام اين کار در واقع قيمت بالايي نيز خواهد داشت. هنگامي که اين دستگاه ها براي مشخصات HD-SDI ساخته مي شدند، براي پخش در صنعت ثروتمند تلويزيون طراحي شده بودند. اين هزينه‌ها در صنعت ساخت دوربين هاي مدار بسته نيز به تصويب رسيد که توانايي مشابه صنعت تلويزيون را از نظر اجرايي نداشت.

تجهيزات HDCVI براي صنعت دوربين هاي مداربسته مدرن طراحي شده است و اين به اين معني است که آنها هزينه‌هاي خود را در خط توليد همچنان حفظ کرده اند. اين دوربين ها که چندان هم گران نيستند به همراه DVRها مي توانند از رسانه‌هاي موجود براي مقرون به صرفه کردن HDCVI استفاده کنند.

HDCVI در مقابل IP

دوربين هاي IP و دستگاه‌هاي ضبط شبکه هاي ويدئويي (NVRs) سري ديگري از نوآوري هاي به وجود آمده هستند که براي استفاده به عنوان دستگاه هاي پخش شبکه و اينترنت ايجاد شده اند از جمله دوربين‌هاي وب که براي استفاده در صنعت CCTV تطبيق يافته اند، در حالي که تصاويري زيبا با کيفيت وضوح بسيار بالا نيز دارا هستند.

دوربين مدار بسته واقعي

نبايد فراموش کرد که اولين حرف اول "C" در CCTV مخفف Closed(بسته)است. هنگامي استفاده از دوربين‌هاي IP براي اهداف امنيتي، اين تجهيزات معمولا پس از نصب، به شبکه‌ايي قابل دسترسي از طريق اينترنت متصل هستند. همه ما با داستان هاي وحشتناکي که عاقبت خوشي را به دليل ارتباطات اينترنتي در نهايت داشته اند، آشنا هستيم. دوربين‌هاي ديگر ممکن است به صورت بي سيم به آنها متصل شوند، به اين معني که سيگنال‌هاي موجود در هوا منتظر گرفته شدن توسط آنها هستند. HDCVI اجازه مي دهد تا شما واقعا يک بسته محيط امنيتي داشته باشيد. اگر شما نمي خواهيد اجازه دهيد که دوربين‌ها و DVRها در دسترس افراد غير خودي باشند فقط آنها را به شبکه متصل نکنيد!

سهولت در نصب

دوربين هاي IP و NVRها در اصل در تجهيزات شبکه، نصب و پيکربندي مي شوند. با گذشت زمان، اين آيتم ها براي کاربرها و نصاب‌ها آشناتر شده اند. اما آنها هنوز هم نياز به دانش جهت کار کردن با مواردي مانند IP آدرس ها، شبکه هاي فرعي، پورت‌ها و پيکربندي روتر، کابل کشي ,CAT-5/6 Power over Ethernet و چندين مورد ديگر دارند.
نصب HDCVI مانند نصب دوربين‌هاي آنالوگ آسان است. نصب يک کابل کواکسيال براي ويدئو شما (و در مورد HDCVI، صوتي و همچنين dual-data) و يک منبع انرژي که معمولا به عنوان Siamese متصل مي شود.
کابل را برداريد، آنرا متصل به پريز برق نماييد و شما آماده هستيد. ساعت ها پيکربندي شبکه و درگيري با IP و اينگونه موارد را ديگر فراموش کنيد.

مشاهده زنده و لحظه ای

دوربين‌هاي IP با وضوح بالا با تکنولوژي بافر تصويري، چنانچه به خوبي پيکربندي شده باشد و سيم کشي مناسبي در محيط شبکه داشته باشند‌ در 300 ميلی ثانيه کنترل مي شود. در حاليکه در اکثر موارد اين شرايط کاملا قابل قبول است و همچنين مي تواند سناريويي را که در آن تاخير شبکه بين آنچه که مشاهده مي شود و آنچه در زمان واقعي اتفاق مي افتد را ايجاد کند. مي توان تصاوير را به شکل متعدد مشاهده کرد، چنانچه تصوير از يک دوربين IP و از طريق NVR ديده شود.
HDCVI عملکردي برجسته و بدون تاخير براي اجرا در real time را دارد. در مقابل دوربين HDCVI بايستيد و دست خود را تکان دهيد در عين حالي که مشغول تماشاي DVR هستيد و شما خواهيد ديد که چگونه به خوبي عمل مي کند!

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

چرا HDCVI را انتخاب کنيم؟

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا