با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


چگونه از خرابکاري عمدی دوربين هاي مداربسته جلوگيري کنيم؟

دوربين هاي مداربسته اگر به درستي محافظت نشوند در معرض از كار افتادن توسط افرادي كه آنها را خراب مي كنند مي باشد. راه هاي مختلفي براي از كار انداختن عمدي يک دوربين امنيتي نصب شده در مكان کسب و کار يا مكان هاي شخصي وجود دارد. در اين مقاله، ما درباره راه هاي مختلفي را که خرابکاران در پي آنها در تلاش براي از كار انداختن و يا غير فعال كردن دوربين هستند صحبت مي كنيم و همچنين بر سر راه هاي مختلف که با آنها شما مي توانيد تجهيزات امنيتي تان را در برابر آسيب محافظت كنيد بحث مي كنيم.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

انواع دوربين هاي محافظت شده در برابر خرابكاران

انواع مختلفي از محفظه ها براي دوربين هاي امنيتي وجود دارد که دوربين شما را از خرابکاري حفظ كند. با تحقيقات کافي، شما دوربين هايي را خواهيد يافت که در زمره دوربين هاي محافظت شده در برابر خرابكاری قرار مي گيرند مانند دوربين هاي دام وندال، ضد انفجار، ضد گردوغبار يا ضد آب، ضد گلوله، و داراي محفظه اي با فشار نرمال. دوربين هاي دام وندال معمولا توانايي مقاومت در برابر اساسي ترين تاکتيک هاي خرابکاري را دارند. بسياري از آنها حتي مي توانند در برابر خرابكاري هايي كه با استفاده از يک ماشين انجام مي شود مقاومت كنند. اما با اين حال، بسياري از مردم به دليل آنكه آنها قادر به مقاومت در برابر انفجار هستند آنها را با دوربين هاي ضد انفجار اشتباه مي گيرند. اتاق هاي اين دوربين ها طوري ساخته شده که از ايجاد انفجار در مکان هاي که در آن گازها و ديگر عناصر قابل انفجار در محيط وجود دارد جلوگيري مي كند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

مطلب ديگري که شما بايد از آن آگاه باشيد اين است که ليزر خاص و قلم اشاره گر ليزري مي تواند به لنز دوربين آسيب وارد كند و آن را از کار بيندازد. بسياري از ليزرها تک رنگ هستند، بنابراين اگر شما از فيلترهاي رنگي اي استفاده كنيد، شما را قادر مي سازند كه اثرات خرابکاري را هنگامی كه سعي دارند با استفاده از اشاره گر ليزري دوربين شما را خراب كنند كاهش دهيد. بسياري از فيلترها نيز بر کيفيت تصوير در دوربين و حساسيت کلي نور اثر مي گذارند بنابراين بايد هنگام استفاده از آنها از اين امر مطلع باشيد. اگر مي خواهيد حفاظت دوربين تان را از ليزر كامل كنيد، مي توانيد از فيلترهاي سياه استفاده کنيد اما اين امر مي تواند دوربين شما را تقريبا غير قابل استفاده كند.

دوربين هاي امنيتي جعلي

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

داشتن دوربين هايي قابل مشاهده که جعلي يا غير کاربردي هستند نيز مي توانند به شما در جلوگيري از آسيب رسيدن به دوربين هاي نظارت واقعي کمک کند. بسياري از مردم دوربين هاي شکسته را مي خرند و آنها را جلوي چشم قرار مي دهند، در حالي که دوربين هاي ديگر جايي همان منطقه براي گرفتن تصوير پنهان شده اند. به اين ترتيب اگر يک خرابکار با هدف از بين بردن دوربين شما به املاك شما بيايد، به جاي شکستن يک دوربين گران قيمت كه جزئيات زيادي را ضبط مي كند حداقل دوربيني را از بين مي برد كه غير کاربردي است.
يکي ديگر از مزاياي دوربين هاي امنيتي جعلي اين است که آنها مي توانند مردم را از انجام کاري اشتباه برحذر دارند زيرا كه فکر مي كنند آنها در حال رويت هستند. بعضي از مردم حتي تجربه اي كم هم از نصب يک سيستم نظارت واقعي ندارند. گاهی فقط داشتن دوربين هاي جعلي مي تواند بسياري از افراد را از انجام کاري که نبايد انجام شود منصرف کند. بيشترين مجرمان به دنبال ساده ترين راه براي ارتکاب جرم هستند و قطعا از انجام آن در مکان هاي مجهز به دوربين هاي اجتناب مي کنند. البته اين را بايد در نظر گرفت، که اگر اتفاقي بيافتد، ديگر شواهدي براي اثبات جرم وجود ندارد.
در هنگام انتخاب يک دوربين هاي نظارتي جعلي چند نکته را در مورد آنها بايد بدانيم. مجرماني که مواردي را درباره سيستم هاي نظارتي مي دانند با يک نگاه سريع قادر به تشخيص يک دوربين ساختگي ارزان خواهند بود. اگر مي خواهيد آنها را به اشتباه بياندازيد، بهترين گزينه خريد يک دوربيني است که يک دوربين نظارت واقعي است که بخش الکترونيکی ندارد يا معيوب است. مكاني مناسب براي پيدا کردن بعضي از معاملات در اين زمينه وب سايت هاي حراج دوربين مداربسته مي باشد. مطلع باشيد كه دوربين هايي که داراي LED قرمز هستند که با استفاده از يک باتري داخلي كار مي كنند، در بسياري از موارد براي باور كردن افراد متخلف به اين که دوربين در حال ضبط است استفاده مي شود، درحاليکه در واقعيت دوربين هاي نظارتي هيچ چراغي ندارند و فقط نور مادون قرمز در شب دارند. شما همچنين مي توانيد يک دوربين واقعي نظارتي بگيرد که از كار افتاده است اما هنوز هم داراي يک اميتر IR (مادون قرمز) است و اين قطعا مي تواند مجرماني را كه به اين سيستم ها علم دارند و ممکن است اين دوربين ها روي ديوار يا سقف مشاهده كنند بترساند.

دوربين هاي امنيتي مخفي

داشتن دوربين هاي امنيتي مخفي يکي ديگر از راه هاي بسيار خوب براي جلوگيري از تخريب دوربين هاي تان مي باشد. اگر يک مجرم و خلافكار نمي داند که يک دوربين وجود دارد، پس از تلاش براي انجام جرم دست نمي كشد. همانطور که در بالا ذکر شد، هر چند برخي مزاياي داشتن دوربين هاي امنيتي قابل مشاهده مي تواند تعداد زيادي از مردم را بترساند اما در موردي که شما با مسئله اي روبه رو هستيد که احساس مي کنيد کسي در حال خرابكاري دوربين امنيتي و يا اموال شماست، راه حل آن خريد يک دوربين قابل مشاهده نيست.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

دوربين هاي نظارتي مخفي مي توانند در سبک هاي مختلف وجود داشته باشند. دوربين هايي وجود دارد که به اندازه كافي کوچک هستند که اکثر مردم متوجه آنها نمي شوند، برخي دوربين هايي وجود دارد که در شکل اشياء ديگر هستند. برخي از اين موارد عبارتند از دتکتورهای دود، آينه ها،دتکتورهای حرکتی، ساعت ها، و بسياري اشياء ديگر. هنگام خريد سيستم هاي نظارتي مخفي مراقب باشيد. اغلب اوقات آنها با حجمي كه مي توانند ضبط كنند، مانند کارت SD، و عمر باتري محدود شده اند. اين نوع از سيستم هاي مخفي براي زماني که شما مي دانيد اتفاقي مي افتد بهترين هستند. محدوديت و عيب ديگري كه دارند اين است که آنها هميشه با بهترين وضوح تصوير و کيفيتي که شما ممکن است به دنبال آن باشيد همراه نيستند.

نتيجه گيري

در نتيجه، راه ها و دستگاه هاي زيادي وجود دارند که مي توانند در ترساندن مجرمان خرابکار سيستم هاي نظارتي به شما کمک كنند. هر راهي را كه انتخاب مي کنيد، مطمئن شويد که تحقيقات مناسب انجام داده ايد به طوري که تجهيزات مناسب را براي نيازهاي تان تهيه كنيد. اگر هر گونه سوال يا نگراني اي داريد، هميشه مي توانيد با ما از طريق تلفن يا ايميل تماس بگيريد و ما به شما در انتخاب چيزي كه براي شما كارآمد باشد کمک مي كنيم. شركت Techpro Security Products و Security Camera King از دوشنبه تا جمعه از 9:00-18:00 در حال فعاليت هستند. شما مي توانيد از طريق این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید با ما در تماس باشيد. کارکنان ما آموزش ديده اند تا به شما در اين نوع سوالات کمک کنند پس لطفا از درخواست مطلبي نگران نشويد!

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

چگونه از خرابکاري عمدی دوربين هاي مداربسته جلوگيري کنيم؟

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا