با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


چگونه نظارت تصویری می تواند دستگاه های خودپرداز را در برابر حملات فیزیکی ایمن نگه دارد؟

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

امنیت دستگاه خود پرداز یک موضوع مهم است که توسط سازمان های بین المللی مانند ATMIA (انجمن صنعت خودپرداز) و East (تیم امنیت خودپرداز اروپایی) مورد توجه قرار گرفته است. حمله به دستگاه های خودپرداز را می توان به حملات فیزیکی، یعنی تلاش برای رسیدن به پول نقد ذخیره شده در داخل دستگاه خودپرداز و یا تلاش ها برای تقلب تقسیم کرد.
بسیاری از واحد های دستگاه های خودپرداز مشابه هم هستند، در نتیجه سارقان می توانند شیوه های خود را بهینه سازی کنند و با راه های سریع تر و موفق تر از دستگاه های خودپرداز دزدی کنند.
امنیت فیزیکی برای دستگاه های خودپرداز که در دهه 60 پدید آمدند توسعه نیافته بود. با گسترش دستگاه های خودپرداز در سراسر جهان که حاوی مقادیر زیادی پول نقد و نزدیک به فضاهای عمومی بودند، حملات به دستگاه های خود پرداز خیلی زود آغاز شد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

پیتر دلام ، مدیر بخش آموزش و صدور گواهینامه شرکت GUNNEBO (یکی از بزرگترین شرکت های تامین کننده گاوصندوق ATM در جهان)، توضیح داد: همچنین بسیاری از واحد های دستگاه های خودپرداز مشابه هم هستند، به این معنی که سارقان می توانند شیوه های خود را بهینه سازی کنند و با راه های سریع تر و موفق تر به غارت دستگاه های خودپرداز بپردازند. با توجه به نظر وی، حمله به دستگاه های خودپرداز چندین مرحله تکامل را پشت سر گذاشته است. اولین موج حملات شامل شکستن دستگاه خودپرداز با ابزار ساده مانند چکش و قلم بود، تولیدکنندگان به این چالش با توسعه و پیاده سازی گاوصندوق های بهتر واکنش نشان دادند. با این حال، دزدان دست روی دست نگذاشته اند و روش های جدید عملیات سرقت توسعه یافته است.
در مرحله دوم سارقان شروع به استفاده از مشعل و چراغ کردند، و در نهایت از انفجار گاز استفاده کردند، در این روش سارقان تلاش می کنند با تزریق گاز به داخل دستگاه های خود پرداز و انفجار آن، پول دستگاه ها را استخراج کنند. با انفجار گاز ورودی به داخل دستگاه های خود پرداز، سارقان به پول نقد دسترسی پیدا می کردند. نسل بعدی از حملات شامل استفاده از مواد منفجره جامد مانند ژلیگنیت و PETN است. تولید کنندگان گاوصندوق در حال حاضر در مقابل سارقان برای ایجاد محافظت کافی در برابر استفاده از مواد منفجره جامد به رقابت می پردازند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

نظارت تصویری

بسیاری از مجرمان به تلاش های متقلبانه از جمله، استفاده از کارت های به سرقت رفته یا سرقت اطلاعات کارت با استفاده از تکنیک اسکیمر (تماس اندک)، متوسل می شوند.
نظارت تصویری به طور گسترده در دهانه ATM برای ضبط و تشخیص تلاش های متقلبانه مورد استفاده قرار می گیرد. تجهیزات نظارتی خودپرداز از جمله دوربین ها و دستگاه های ضبط نیاز به تطابق با ضریب شکل کوچک خاص و گاهی اوقات شرایط سخت محیطی دارند.
کارل پاردو، مدیر فروش منطقه انگلستان و ایرلند شرکت March Networks می گوید: "سه شرط کلیدی برای سیستم ویدئو مستقر در یک محیط بانکی وجود دارد. اولین قانون یکپارچه سازی داده های مرکزی است، که این قانون تضمین می کند که داده تراکنشی همیشه در کنار حمایت فایروال ایمن در مرکز داده شرکت های بزرگ و در یک محیط سازگار با داده های بانکی و سیاست های عامل های شبکه مستقر است. دومین قانون مدیریت سلامت شرکت در زمان واقعی است، به طوری که مسائل سیستم را می توان در عرض چند ثانیه مطلع شد، و همچنین تضمین می دهد که دوربین ها سالم اند و در کل زمان مشغول تصویر برداری هستند. در نهایت، مدیریت متمرکز، مدیریت هزاران ضبط کننده را بر روی یک دسکتاپ در یک محل ممکن می سازد".

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

با این حال، علاوه بر چالش فنی، یک راه حل موفقیت آمیز باید توانایی ارتباط با پایگاه داده تراکنش بانک را داشته باشد تا بتواند تقلب را کشف کند و یک راه حل امنیتی جامع ارائه دهد. راه حل ما تراکنش ها در دستگاه های خودپرداز را به ضبط ویدئو مناسب وابسته می کند. کریستینا ولاسکو (مدیر اجرایی شرکت SCATI مستقر در اسپانیا) می گوید: "وقتی که یک تراکنش مشکوک توسط بانک شناسایی می شود، تصویر ویدیو ذخیره شده می تواند به سرعت مورد بررسی و برای کمک به تحقیقات در دسترس قرار گیرد.
برای جلوگیری از تقلب، همچنین می توان یک زنگ هشدار فوری در صورت تجاوز فیزیکی و خرابکاری در دستگاه های خودپرداز راه اندازی کرد.
وودی چانگ، مدیر بازاریابی درسیستم های QNAP افزود: "در برخی موارد، سیستم نظارت تصویری همچنین به یک سیستم زنگ خطر و سیستم امنیتی گره خورده است. به عنوان مثال آلارم می تواند باعث بسته شدن دروازه ایمنی شود و یا سبب بروز یا انتشار نوعی اسپری سوزش آور گردد".

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

راه حل های ویدئویی برای دستگاه های خودپرداز شامل دستگاه های ضبط فشرده، دوربین pinhole (دوربین سوراخ سوزنی) محتاطانه و یک پلت فرم VMS که باعث ایجاد مدیریت متمرکز می شود. ویدئو دستگاه های خودپرداز و ویدئوی داخل شعبه را ادغام می کند، و یک پلت فرم مدیریت امنیت متمرکز برای کل شبکه شعبه ارائه می کند. شعبه ها همچنین می توانند در سطح ملی بکپارچه شوند و ویدئو از یک محل مرکزی دیده شود.
یک مزیت دیگر سیستم ویدئو بهبود اثربخشی عملیاتی بانکی است. اطلاعاتی مانند تعداد افراد، تعداد افراد منتظر و زمان ثبت شده توسط دوربین دام مگاپیکسلی می تواند به داشبورد هوشمند منتقل شود، که باعث درک درستی از اشغال، سرعت خدمات، و منافع مشتری شود.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

چگونه نظارت تصویری می تواند دستگاه های خودپرداز را در برابر حملات فیزیکی ایمن نگه دارد؟

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا