با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


دوربین های Cube: انتخابی با ویژگی های خاص

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

صاحبان کسب و کارهای کوچک و یا صاحبان خانه معمولا تنها چیزی که می خواهند، توانایی نظارت بر اموال خود بدون نیاز به نصب یک سیستم کامل است. با این حال، اکثر دوربین های DIY برای برآوردن نیازهای کاربران بسیار ابتدایی هستند. آنها دارای رزولوشن پایین و یا فریم‌های ناکافی برای هر ثانیه هستند. با اینحال استفاده از سیستم های حرفه‌ای نیز که به طور معمول در بازار ارائه می شوند، در منازل می توانند کاملا بی فایده باشند. از این رو، هنگامی که دوربین های مکعب جمع و جور شده اما کامل در بازار ظهور یافتند، بسرعت به جایگزینی مناسب برای راه حل پر هزینه نظارت تصویری تبدیل گشتند که اکثر مصرف کنندگان و موسسات کوچک و متوسط به سادگی نمی توانستند از پس هزینه‌های سیستم های قبلی آن برآیند.

جان وو معاون بخش فروش در شرکت Hunt Electronic می گوید: "در تنظیمات کوچکتر و یا برای برنامه‌های کاربردی ساده تر، راه حل های نظارت تصویری لزومی ندارد که پیچیده باشند تا کار انجام شود. نظارت تصویری برای خانه، فقط نیاز به تنظیماتی عمومی و ساده دارد. در بخش محصولات گران قیمت، ویژگی های زیادی نیاز است، اما دوربین های مکعبی این ویژگی ها را نیاز ندارد. داشتن سیستم پیشرفته در موقعیت های مختلف از موضوع محصولات گرانقیمت متفاوت می باشد."

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

دوربین های مکعب عمدتا برای نظارت تصویری در داخل، مانند دفاتر مربوط به کسب و کارهای کوچک و متوسط، فروشگاه هایی که تنها نیاز به یک سیستم چهار تا شش کانال دارند و برنامه‌های کاربردی برای خانه طراحی شده اند. ویژگی های اصلی عبارت از طراحی جمع و جور، اتصال بیسیم، راه اندازی حفاظت شده Wi-Fi برای اتصال آسان به شبکه‌های امن بیسیم، نرم افزار نظارت تصویری تلفن همراه و نصب و راه اندازی ساده‌ و مقرون به صرفه‌تر و تنظیمات بر طبق نظر کارشناسی شده هستند.
با توجه به گفته‌های کوانتین میاوو رئیس بازاریابی جهانی در D-Link، 1 تا 4 دوربین به طور معمول برای نظارت بر خانه‌ها مورد نیاز است که در ورودی های مهم (مانند درب جلو و عقب)، اتاق خواب، محل نگهداری کودکان و یا اطاق نشیمن باید نصب شوند. موسسات کوچک و متوسط معمولا برای ورودی های اصلی، لابی، راه پله و انبار به 4 تا 16 دوربین نیاز خواهند داشت.
علاوه بر این، دوربین های مکعب، نصب و راه اندازی انعطاف پذیری را در مکان های داخلی که در اینگونه مکان ها ممکن است محدودیت برای انواع خاصی از نصب وجود داشته باشد را فراهم می کنند. به عنوان مثال، در مکان های اجاره‌ای، ممکن است اجازه داده نشود که یک دوربین کامل دام(Dome) بخاطر نیاز به کابل کشی به سقف و یا بر روی دیوارها نصب شود. دوربین های بیسیم مکعب برای هر نصبی و موقعیتی بسیار انعطاف پذیر است و اجازه می دهد بدون نگرانی و نیاز به کابل کشی مورد استفاده قرار بگیرند. این انعطاف پذیری باعث راحتی بسیار بیشتری برای کاربران می شود تا برنامه‌های مختلفی را بدون هیچگونه خسارت دائمی به محیط اطراف خود به مورداجرا بگذارند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

از شرکت هایکویژن می گوید: "اگر چه آنها قطعا یک راه حل ممکن برای اکثریت بخش های مسکونی و SMB هستند، با این حال برخی از معایب کوچک در دوربین های مکعب وجود دارد که می تواند عملکرد آنها را محدود کند. با توجه به قالب و شکل آن، از اینگونه دوربین ها عمدتا در محیط داخلی استفاده می شود. حتی اگر برخی از تولیدکنندگان نسخه‌هایی را برای فضای باز جهت این دوربین ارائه داده باشند، باز هم نمی تواند از نظر قابلیت اطمینان، مانند یک دوربین بولت(bullet) استاندارد برای فضای باز باشد. همچنین، بدلیل داشتن لنز ثابت و محدودیت دید در دوربین های مکعب، آنها برای مناطق کوچک مناسب هستند. دوربین های مکعب به طور معمول قابلیت استفاده در هر شرایط نوری (مانند نور کم و یا WDR و...) را ندارند. بنابراین نمی توانند بخوبی دوربین های حرفه‌ای دیگر هنگام مواجهه با برخی از شرایط دشوار از عهده کار برآیند. کاربران نهایی باید از این محدودیت ها خاص آگاه باشند تا از آنها بدرستی و در محیط مناسب استفاده کنند".

راه حل ها و نه تجهیزات

دوربین مکعب با استفاده از یک اتصال بیسیم به کاربران اجازه می دهد تا تصاویری با وضوح بالا را از راه دور بوسیله مرور گرهای خود و یا هر وسیله قابل حمل دیگری مشاهده کنند. این دوربین همچنین عوارض ناشی از سیم و کابل کشی های متعدد را از بین می برد. دوربین های مکعب می توانند نظارت تصویری را به شکل حرفه‌ای با وضوح 2 مگاپیکسل و fps30، که کیفیت تصویری بسیار صاف تر و بهتری نسبت به دوربین های DIY که معمولا حداکثر 1 مگاپیکسل و fps15 است را ارائه دهند. از لحاظ عملکرد در نور کم، برخی از دوربین های مکعب با ICR مکانیکی مجهز شده اند تا تصاویر واضح تری را در هنگام شب و صحت رنگ بهتری را در طول روز فراهم آورند. همچنین، برخی از دوربین های مکعب برای دید در شب با IR (اشعه مادون قرمز) مجهز هستند که می تواند تا 10 متر فاصله را پوشش دهد که حدود دو برابر دوربین های DIY با IR LED است. طبق گفته اروین ونگ مدیر فروش در Messoa Technologies، در محیط های کم نور هر چه فاصله بیشتر باشد تصاویر وضوح ضعیف تری خواهند داشت.
با توجه به اظهارات الکساندر استراوسکی از بخش CMO شرکت نرم افزاری Mobiscope، "بزرگترین مسئله‌ای که مشتریان با آن مواجه می گردند، نرم افزار همراه با دوربین است که برای اصلاح اشتباهات در نرم افزارهای ساخته شده توسط تولیدکنندگان سخت افزار ارائه می گردد. به عنوان مثال، Mobiscope "هشدار تشخیص حرکت" را بدون در نظر گرفتن این موضوع که آیا دوربین دارای این ویژگی می باشد یا نه را ارائه می دهد و یا ذخیره سازی cloud برای فیلم های ضبط شده را که مشتری می تواند در هر نقطه‌ای با دستگاه تلفن همراه و یا هر مرورگر وب به آن دسترسی داشته باشد را حتی برای مقرون به صرفه ترین دوربین ها فراهم می کند.
جدا لازم است تا برای کسانی که آشنا نیستند آن چیزی که دوربین های مکعب را نسبت به دوربین های DIY معمول در بازار متفاوت می کند، به شکلی دقیق برجسته سازی شود. شاو چاو یوو، معاون شرکت Zavio اشاره می کند که "تفاوت اصلی دوربین های مکعب ما، ویژگی ها و عملکرد حرفه‌ای آنها است که به طور معمول تنها در انواع دوربین های گرانتر می توان آنها را یافت، به ویژه از عملکرد در نور کم، PoE، ذخیره سازی و پشتیبانی از ورودی و خروجی آلارم می توان نام برد. همچنین، ما می دانیم که امروزه مشتریان همیشه به دنبال راه حل هستند و نه فقط تجهیزات، بنابراین دوربین های مکعب ما با هر دو ویژگی یعنی نرم افزار غنی NVR و راه حل استفاده آسان از plug-and-play cloud به بازار عرضه می شوند. "
با وجود ظهور دوربین های مکعب که نیاز بخش های مسکونی و SMB را برآورده می سازد، چند دوربین DIY وجود دارند که واقعا می توانند قابل قیاس قرار گیرند. به عنوان مثال، برخی از آنها که برای بازار DIY طراحی شده اند قابلیت فن آوری نور کم برای تصاویر رنگی را حتی در کاهش نور نیز دارند که آنها را قادر می سازد تا جزئیاتی مانند مو و رنگ پوست، شماره پلاک و غیره را قابل تشخیص سازند. این دوربین ها همچنین بدلیل پلت فرم منحصر به فرد cloud به آسانی نصب و راه اندازی می گردند.
در دسترس بودن چنین تکنولوژی پیشرفته‌ای بر روی یک دوربین DIY معمولی، قطعا نشان دهنده شدت پیشرفت فناوری نظارت تصویری در حال حاضر است. به منظور مقابله با رقابت تولیدکنندگان دوربین DIY، برخی از تولیدکنندگان حرفه‌ای دوربین های مکعب، گروه هایی را طبق نظر کارشناسان برای اپراتوری امنیت و یا ارتباط از راه دور تشکیل داده اند تا راه حل های کامل تر و با ارزش افزوده بیشتر و همچنین بازگشت سرمایه را برای مشتریان خود فراهم بیاورند.

منبع:International a&s

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

دوربین های Cube: انتخابی با ویژگی های خاص

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا