با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


دوربين هاي مداربسته HYBRID

اين سيستم در مواردي که شما يک سيستم دوربين مداربسته آنالوگ موجود نصب شده داريد که تمامي دوربين ها از طريق کابل کواکسيال به DVR يا VCR سيم کشي شده اند و نياز داريد که سيستم موجود خود را بهبود و يا توسعه ببخشيد، به کمک تان مي آيند.
در مواقعي که افراد مي خواهند تصميم گيري کنند که سيستم دوربين مداربسته موجود خود را بهبود بخشند يا اينکه سيستم دوربين مداربسته جديدي خريداري کنند، سؤال هاي زير وجود دارد:
آيا مي خواهيد به جاي دوربين هاي آنالوگ خود، دوربين هاي آنالوگ جديدي نصب کنيد؟
آيا مي خواهيد از ترکيبي از تجهيزات موجود خود با دوربين هاي جديد IP استفاده کنيد؟
آيا مي خواهيد کاملاً از دوربين هاي IP استفاده کنيد؟

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

هرچند پاسخ کاملاً واضحي وجود ندارد و هر موردي بسته به شرايط و امکانات موجود با مورد ديگر فرق مي کند، بنابراين هر يک از اين گزينه ها تحت شرايط خاص خود مي توانند بهترين راه حل باشند.
با اين حال به طور کلي در پاسخ به سؤال اول مي توان گفت که اگرچه ممکن است با دوربين هاي آنالوگ جديدتر به ويژگي هاي پيشرفته تري دست يابيد اما عملکرد کلي سيستم بازتابي از همان سيستم آنالوگي که قبلاً داشته ايد خواهد بود و سؤال سوم نيز معمولاً گران ترين گزينه خواهد بود، اما در پاسخ به سؤال دوم بايد گفت اين گزينه در بيشتر مواقع به کمک سيستم شما مي آيد و راه حل بهينه اي را ارائه مي دهد.
سيستم هاي هايبريدي از ترکيب دوربين هاي مدار بسته آنالوگ موجود با دوربين مدار بسته IP جديد تشکيل مي شود که اين فرآيند از طريق ضبط و نمايش تصاوير دوربين هاي IP و هم دوربين هاي آنالوگ به جاي NVR وDVR، بر روي يک ضبط کننده يکسان THE SAME RECORDER امکان پذير مي گردد.
همانطور که مي دانيد DVR ها ضبط کننده تصاوير براي سيستم هاي آنالوگ هستند و به طور مشابه NVR ها براي سيستم هاي تحت شبکه به کار مي روند، درحاليکه سيستم هاي هيبريدي هم از دوربين هاي تحت شبکه و هم از دوربين هاي آنالوگ پشتيباني مي کنند و در حقيقت به صورت ترکيبي از DVR/NVR مي باشند.
مهمترين مزيت سيستم هاي ترکيبي اين است که مي توانند از NVR ها ارزان تر باشند و انتقال از دوربين هاي آنالوگ به تحت شبکه را آسان مي کنند و با استفاده از سيستم هاي هيبريدي مي توان از کليه مزاياي سيستم هاي آنالوگ و تحت شبکه به نحوي بهره برد که لطمه اي به کيفيت هيچ يک وارد نگردد.اين سيستم داراي کانال هايي براي دوربين هاي آنالوگ و نيز داراي کانال هاي ديگري ويژه دوربين مدار بسته IPمي باشد و بنابراين مي تواند از سيستمي که متشکل از هر دو نوع دوربين است، حمايت کند.

ممکن است اين سؤال به وجود آيد که ترکيب اين دو تکنولوژي در چه مواقعي به کار مي آيد؟

همانطور که مي دانيد دوربين هاي آنالوگ براي نظارت کلي يعني مواقعي که ديدن جزئيات به طور واضح و شفاف نياز نيست، بسيار مناسبند اما براي تشخيص و شناسايي جزئياتي چون چهره افراد و يا نمره پلاک ماشين ها به دوربين هايي با وضوح بالاتر يعني دوربين هاي IP نياز است و به همين دليل گاهي تحت شرايط موجود، نياز است اين دو تکنولوژي با هم ترکيب شوند تا احتياج شما را برآورده کنند و در عين حال از نظر اقتصادي نيز به صرفه باشد.
مزيت اصلي ايجاد سيستم هاي هيبريدي اين است که شما مي توانيد از زيرساخت هاي آنالوگ موجود استفاده کنيد و نيز امکان مقياس پذيري و انعطاف پذيري بالايي به سيستم موجود مي بخشند. همچنين از آنجا که خيلي از مواقع افراد بودجه کافي براي سيستم هايي که صرفاً از دوربين هاي IP تشکيل شده باشد ندارند، بسيار مفيد واقع مي شوند و سبب کاهش چشمگيري در هزينه هاي انجام پروژه هاي بزرگ مي گردند.
درحقيقت اين سيستم پلي است مابين تکنولوژي سيستم هاي آنالوگ و سيستم هاي IPو به اين معناست که مي توانند،ترکيبي از اين دو تکنولوژي استفاده کنيد

 

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

دوربين هاي مداربسته HYBRID

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا