با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


دوربین های تحت شبکه (IP) ژئوویژن با کاربری IoT

بخش خرده فروشی یکی از نخستین بخش هایی است که مفهوم اینترنت اشیاء (IoT) را در تلفیق سیستم و حسگر به کار بست تا مدیریت و هوش کسب و کار بهتری را ارائه کند. تا به حال، مدیریت موجودی کالا و تعامل با مشتری جزء مصداق های اصلی استفاده ازتکنولوژی IoT در کسب و کار خرده فروشی بوده است.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

یکی از ذی نفع ترین بخش ها از IoT، بخش خرده فروشی است. از چند سال اخیر تا به کنون فروشگاه های سنتی در جنگی عظیم با خرده فروشان اینترنتی به سر می برند. یکی از بزرگترین منافع تجارت الکترونیک، حجم زیاد اطلاعاتی است که در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. کافیست مصرف کننده روی یک دکمه کلیک کند تا همه اطلاعات را در مورد مشخصات، قیمت و موجود بودن محصول به دست آورد. به کارگیری IoT در خرده فروشی ها، به بازیابی برخی از فرصت های فروش از دست رفته فروشگاه های سنتی کمک می کند؛ بازیابی این فرصت ها که با استفاده از اطلاعات موجود در فروشگاه ها انجام می شود، برای تجربه خرید بهتر صورت می گیرد.
جورج شاو، رییس R&D در RetailNext تصریح کرد: "IoT شامل همه چیز است. همه دستگاه ها و تمامی اشیاء داخل فروشگاه، داده ایجاد می کنند و این داده ها برای مدیریت بهتر فروشگاه استفاده می شوند. نمونه بارز در جریان آن، سیستم های پایانه فروش (POS) هستند. سیستم های POS، بانکی از داده ها از محصولات و مشتریان به دست می آورند که این داده ها سپس راهی پلتفرم های تجزیه تحلیل می شوند تا مورد تجزیه تحلیل قرار بگیرند و در آخر مطابق با آنها اقداماتی صورت می گیرد".
سرقت از انبار و خزانه دو بحث مورد توجه برای جلوگیری از ضرر در بیزینس خرده فروشی است. علت اصلی دزدی از بیشتر بخش ها، ضررهای مرتبط با تراکنش های پایانه های فروش (POS) است. وجود یک راه حل نظارتی POS-NVR می تواند برای کارفرما در رسیدگی به این شرایط موثر واقع شود.
سیستم نظارتی POS-NVR از تکنولوژی نمایش متن روی ویدئو استفاده می کند تا با ایجاد آگاهی بصری از موقعیت به پایین آوردن دزدی اجناس موجود در خرده فروشی و کاهش ضررهای کسب و کار کمک کند. سیستم نظارتی ژئوویژن دارای قابلیت تبدیل به یک سیستم نظارتی POS/NVR است؛ این تبدیل به شما کمک می کند تا از راه دور با ابزارهایی، منطقه صندوقدار را نظارت کنید، تراکنش هایPOS را با ویدئوها تطبیق دهید و ویدئوهای ضبط شده را برای تجزیه تحلیل وقایع و آلارم های اضطراری بکار بگیرید.
پیاده سازیIoT در حال سرعت گرفتن و گسترش میان پلتفرم های متفاوت است. در سال های نه چندان دور با مراجعه به کیوسک یک فروشگاه و تایپ نام محصول، کیوسک جای محصول را به شما خواهد گفت و حتی بازخوردی از یک دوربین نسبت به محل قرارگیری محصول روی قفسه به شما نمایش خواهد داد؛ یک اپلیکیشن موبایل می تواند شما را به محل کالا در فروشگاه راهنمایی کند و یا در صورت نبود کالا در محل، آن را سفارش دهد.
معرفی دستگاه های IoT در خرده فروشی، فرآیندی رو به تکامل است. نمی توانیم انتظار داشته باشیم که در کسری از ثانیه همه افراد مجهز به سیستم IoT شوند. دستگاه های بیشتر و بیشتری در حال فعال شدن از لحاظ داده ای و اضافه شدن به اکوسیستم داده ها هستند و ما همچنان شاهد رشد فزاینده آنها خواهیم بود.
با توجه به این، دوربین های IP در حال حاضر در زمره دستگاه های باقابلیت IoT قرار می گیرند و قادر به تامین "چیزی بیش از امنیت" از لحاظ بینش و هوش کسب و کار هستند. امروزه دوربین های تحت شبکه قابلیت تلفیق با بسیاری از سیستم های دیگر را داشته و کاری بیش ازجلوگیری از ضرر و تأمین امنیت یعنی هوش کسب و کار و بینش بازاریابی را فراهم می سازند.
استفاده از دوربین های نظارتی در بخش امنیتی که نقش سنتی این دوربین ها بوده است، در حال توسعه به سمت به کارگیری در کسب و کار است. از یک سیستم نظارتی ترکیب شده با تجزیه تحلیل هوشمند محتوای ویدئویی می توان به عنوان ابزاری برای افزایش کارایی کسب و کار استفاده کرد. فروشگاه های خرده فروشی می توانند از ویدئوی ضبط شده توسط دوربین ها برای تجزیه تحلیل هرچه بیشتر محتوا به خوبی استفاده ببرند. با کمک این ویدئوها، مدیران فروشگاه های خرده فروشی قادر به شناسایی مشتریان به هنگام ورود به فروشگاه می شوند، مقدار زمان توقف یک خریدار مقابل یک قفسه را محاسبه می کنند و زمان انتظار مشتریان را برای خدمات داخل فروشگاهی کاهش می دهند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

راه حل POS-NVR ژئوویژن می تواند به دفاتر نظارت بر خودروها کمک کند تا فرآیند معاینه خودرو را در مراکز معاینه رسمی، به شکلی موفقیت آمیز نظارت کنند. با هم پوشانی تصاویر ویدئویی زنده و آرشیوهای ضبط شده با شماره پلاک خودروها، پارامترهای تست و نتایج معاینه، سیستم POS-NVR ژئوویژن به جلوگیری از تقلب در جریان معاینه کمک می کند.
تلفیق GV-POS ژئوویژن می تواند به شکل موثری به مدیریت پارکینگ ها کمک کند، کلاهبرداری را کاهش دهد و درآمد حاصل از عوارض را افزایش دهد؛ این کار با بازبینی صندوق پولی که در کیوسک عوارضی پارکینگ واقع شده صورت می پذیرد. مجموعه اطلاعات جمع آوری شده از عوارض با ویدئوها تطبیق داده می شود و برای جستجو از قبل با استفاده از شماره پلاک خودرو یا زمان ورود/خروج ضبط می گردد. با استفاده از این سیستم می توان سرقت وجه نقد را کاهش داده و نتیجه ای مطلوب به دست آورد.
استفاده از سیستم نظارتی POS-NVR ژئوویژن به شناسایی و اصلاح استفاده کارمندان از POS در فروشگاه کمک می کند. نتیجه بکارگیری این سیستم در فروشگاه، بهبود 98 درصدی سرقت داخلی ظرف مدت یک ماه پس از استفاده اولیه از این سیستم بود. ظرف مدت 2 ماه پس از استفاده اولیه از راه حل نظارتی POS-NVR ژئوویژن، این فروشگاه توانست 5 مورد کلاهبرداری در پرداخت و خطا در مدیریت موجودی و چندین مورد دزدی از اجناس فروشگاه را شناسایی کند.
تا به امروز، تکنولوژی های IoT در خرده فروشی بر دو جنبه اصلی تمرکز داشته اند، بهبود عملیات های انجام شده در فروشگاه (به عنوان مثال، مدیریت بهتر کالاهای موجود) و تعامل بازاریابی و مشتری (بازاریابی و پیام رسانی هدفمند). حول این موضوع نظرات متفاوتی وجود دارد که کدام یک از این دو حوزه در سال های آینده از جایگاه برجسته تری برخوردار خواهد بود.
هر دو حوزه حائز اهمیت هستند، اما روشن است که پیشروی به این سو، به تجربه مشتری بستگی خواهد داشت و توسط بازاریابی به پیش خواهد رفت. چالش پیش روی فروشندگان فروشگاه هایی که وجود خارجی دارند، ایجاد انگیزه ای برای بازدید از فروشگاه در خریداران است که در نهایت این کار به شکل تجربه ای داخل فروشگاهی باز می گردد. بهینه سازی تجربه خریدار، برای موفقیت و بقای خرده فروشانی که وجود خارجی دارند ضروری است.
برای خرده فروشان تعامل مشتری بسیار حائز اهمیت است، مصرف کنندگان چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را می خواهند؟ این صنعت خواهان حفظ علاقه افراد می باشد و در تلاش است که از تمایل مشتریان نسبت به مشارکت در این مقدمات مطلع شود؛ به عنوان مثال، اینکه آیا باید ꞌمشارکت داشته باشندꞌ یا ꞌمشارکت نداشته باشندꞌ؟ نگرانی های حریم خصوصی چه هستند؟ و اینکه آیا مصرف کنندگان با جمع آوری اطلاعات از آنها موافقت خواهند نمود؟ در حال حاضر، نه خرده فروشان و نه مصرف کنندگان هیچ یک تخصصی در زمینه حل و فصل این موضوعات ندارند.
هنوز هم خرده فروشان در مورد عکس العمل مصرف کنندگان نسبت به اطلاعاتی که در مورد آنها جمع آوری شده است مطمئن نیستند، از این رو در به کارگیری این راهکارها مردد هستند. اگرچه، زمینه های بسیار معدودی وجود دارند که در آنها بازگشت سرمایه (ROI) به دقت محاسبه و دنبال می شود. در آینده ای نه چندان دور، تاثیرIoT در مدیریت تاسیسات و مدیریت ساختمان به قویترین حالت خود مبدل خواهد شد. فعالیت های زیادی در زمینه های کنترهای هوشمند و حسگرهای دیگر انجام می شود. بسیاری از خرده فروشان دامنه املاک و مستغلات وسیعی دارند که صرفه جویی در مصرف انرژی، بازگشت سرمایه (ROI) قابل توجهی را در کاهش هزینه های تأسیسات آنها خواهد داشت. بهینه سازی فروشگاه و مدیریت کار نیز در حال سرعت گرفتن است. در اینجا نیاز چندانی به تعامل مصرف کننده وجود ندارد، چرا که مسائلی همچون حریم خصوصی و سر و کارداشتن با نابسامانی پذیرش مصرف کننده و مشارکت یافتن وی وجود ندارد.
IoT تمام این جنبه ها را گرد هم می آورد و به یکدیگر متصل می سازد تا اطمینان حاصل کند که مدیریت بهتر کالاهای موجود و پیش بینی میزان فروش باعث می شود:
• به پرسنل و خرده فروشان درصرف زمان و انرژی بیشتر در تعامل با مشتریان کمک شود،
• خدمات بهتری از طریق تاکید بیشتر بر بازاریابی، تعامل با مشتری و حصول رضایت مشتری ارائه شود.

خرده فروشی حول محور مصرف کننده می چرخد و آنها را به خرید هرچه بیشتر وا می دارد. نکته جالب این است که در صورت موفق عمل کردن قراردهی سیستم IoT در یک خرده فروشی، خریداران متوجه وجود این سیستم در محیط نخواهند شد. اگر خرده فروشان، IoT را به شکلی کارآمد جایگذاری کنند، خریداران متوجه آن نخواهند شد. نتیجه نهایی، تجربه ای یکپارچه و ماندگار برای مشتری است. ممکن است که خرده فروشان به صورت کانال همه کاره یا چندکاناله فکر کنند اما خریداران اینگونه نیستند؛ تنها چیزی که خریداران بدان فکر می کنند همان خرید است.
 وب سایت: www.didarc.com، 

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

دوربین های تحت شبکه (IP) ژئوویژن با کاربری IoT

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا