با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


پاسخ به 12 سوال رايج درباره IP Power

حرکت به سمت ارتباطات IP، نيازمند خلق توانايي‌هاي جديدي است، اما اين ارتباطات همچنين قابليت هاي جديدي را در توانايي ها پرورش داده است. در اينجا شما پاسخ هايي را درباره 12 سوال رايج در مورد انرژی الکتريسته در سيستم های مبتنی برIP دريافت خواهيد کرد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت ,ip power

شکل: کارشناس سيستم بايد مطمئن شود که انضمام کابل‌ها به يکديگر به شکلي ساختاري انجام گرفته و منطبق بر استانداردهاي ايجاد شده توسط موسسه ملي استاندارد آمريکا (ANSI) و انجمن صنعتي ارتباطات(TIA)مي باشد.

سيستم هاي امنيتي از جمله نظارت تصويري، کنترل دسترسي و حفاظت از نفوذ غيرمجاز، به طور فزايندهاي از ارتباطات ديجيتالي در پروتکل شبکه اينترنت (IP) استفاده مي کنند. به همراه آن، تغييراتي در نحوه ايجاد منبع تغذيه در سيستم ها به خاطر نيازها و فرصت‌هاي جديد به وجود آمده است. در اينجا به برخي از سوالات مهم که فروشندگان ممکن است در مورد منبع تغذيه يا توان سيستم هاي IP داشته باشند به همراه پاسخ به اين سوالات که توسط متخصصان امور در اين زمينه داده شده است، ارائه مي شود.

1. چه نوعي از منبع تغذيه بک آپ نياز است؟

بيل آلن، مدير بازاريابي کارخانه Minuteman Power Technologies مستقر در تگزاس می گويد: هر گونه تجهيزات مهم براي ايمني در زندگي بايد توسط يک منبع تغذيه اضطراري پشتيباني شود، به شکلي که در صورت قطع شدن برق هم، اين دستگاه ها همچنان به کار خود ادامه هند.

2. به چه سايزي از UPS نياز است؟

عوامل گوناگوني در اين معادله دخالت دارند، از جمله حداقل و حداکثر زمان براي راه اندازي و مشخصاتي که دستگاه بايد از آن بک آپ بگيرد. تعدادي داوطلبانه، يک ابزار آنلاين مفيد را در سايت sizemyups.com راه اندازي کرده اند که وقتي فروشنده‌ايي اطلاعاتي که شامل سازنده، مدل و بک آپ مورد نياز است را وارد مي کند، به شکل خودکار بار خارجي آن مورد محاسبه قرار مي گيرد.

3. آيا لازم است که از برای سوئيچ و يا روتر اترنت منبع تغذيه بک آپ در نظر گرفته شود؟

کن جنتايل مدير توليد هارتفورد به اين سوال جواب مثبت مي دهد. او مي گويد عموما در اين دستگاه ها سيستم بک آپ نصب نمي شود. اگر فروشنده‌ايي يک شبکه اختصاصي براي سيستم هاي امنيتي مبتنی بر IP نصب کند، آن وقت سوئيچ، روتر، کابل و يا مودم DSL به يک منبع تغذيه بک آپ UPS نياز خواهد داشت. در صورتيکه نصاب به سيستم امنيتي IP بر روي شبکه اترنت موجود متصل شود، اين شبکه طبيعتا بايستي از قبل داراي بک آپ باشد، اما نصاب بايد براي اطمينان در مورد توان و زمان بک آپ يو پی اس موجود براي سيستم هاي امنيتي، از مسئولين بخش IT مربوط يا از خود مشتري بپرسد و اگر يو پی اس قدرت پشتيباني از اترنت را داشت، نصاب بايد تاييد کند که اين UPS توان و انرژی کافي براي تمام دستگاه هاي PoE را فراهم مي کند.

4. تغذيه از طريق اترنت (PoE) چيست و چگونه کار مي کند؟

يکي از مزاياي استفاده از IP اين است که صنعت امنيت مي تواند از مزاياي تکنولوژيکي توسعه يافته آن، براي بازار اترنت به شکل گسترده‌تري استفاده و بهره برداري کند. به عنوان مثال اکنون برخي از دوربين هاي ويدئويي و ديگر تجهيزات امنيتي گزينه استفاده از تغذيه از طريق اترنت را به همراه دارند و مي توانند قدرت برق را با همان کابل کشي که ارتباطات اترنت را پشتيباني مي کند، انتقال دهند.
ديويد انگبرتسون، سردبير SDM technology و رئيس آموزش امنيت شرکت Slayton Solutions است توضيح مي دهد که: PoE در اصل برای برق رسانی به اکسس پوينت های Wi-Fi و تلفن هاي VoIP توسعه داده شده است. PoE برق کافي براي انتقال به کامپيوترهاي رو ميزي که هنوز هم بايد به يک پريز برق سنتي متصل باشند، را ندارد. اما برق کافي براي برخي از دوربين ها ويدئويي و دستگاه هاي امنيتي ديگر را مي تواند فراهم کند.
برخي از سوئيچ‌ها و روترها در خود، داراي قابليت هاي PoE هستند. استفاده ازين سيستم ها چنانچه نصاب به يک سيستم امنيتی مبتنی بر IP روتر يا سوئيچ جديدی بخواهد اضافه کند، آيده ی خوبيست. با استفاده از PoE مي توان هزينه و زمان نصب و راه اندازي را به حداقل رساند و نياز به ارائه انرژی الکتريکي به شکل سنتي را در تمام مکان هايي که دستگاه ها قرار مي گيرند، حذف کرد.
هنگامي که نصاب از سوئيچ يا روتر موجود در محل که PoE را پشتيباني نمي کند استفاده کند، مي توان با نصب دستگاه Poe mid-span در بين سوئيچ يا روتر و دستگاه هاي متصل به آن، قابليت PoE را به آن اضافه نمود.

5. آيا مي توان دستگاه هاي داراي PoE و فاقد PoE را، در يک شبکه PoE قرار داد؟

انگبرتسون اشاره مي کند که: سيستم هاي PoE اين هوشمندي را دارند که در کنار دستگاه هاي غير PoE مانند کامپيوترهاي روميزي، در حاليکه همه به يک شبکه متصل باشند به راحتی کار کند.

6. حداکثر فاصله بين دستگاه PoE و تجهيزات تأمين انرژي چقدر است؟

روني پنينگتون مدير Brooklyn توضيح مي دهد که: "هنگام استفاده از ساختارهاي کابلي، استانداردهاي PoE، حداکثر فاصله را 100 متر (بيش از 300 فوت) در نظر مي گيرد. در مقايسه با سيستم هاي آنالوگ، سيستم هاي IP کمي بيشتر به برنامه ريزي نياز دارند. در آنالوگ فاصله اهميت چندانی ندارد زيرا با RS485 تا هزاران فوت می شد فاصله داشت. محدوديت فاصله بيشتر به دليل مقدار الکتريسيته مورد نياز يک دستگاه جانبي است و انتقال داده ها، ارتباطي با محدوديت فاصله ندارند.
جان اوليور، معاون ارشد بازاريابي LifeSafety Power، به نصابان توصيه مي کند که دستگاه هاي PoE mid-span را در نزديکي مرکز يک ساختمان قرار دهند، تا درصورتيکه فاصله آنها با تجهيزات تامين انرژي بيشتر از 100 متر شود، مشکلی پيش نيايد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت ,ip power

شکل: مبدل مديا مي تواند به نصاب اجازه دهد که دستگاه هاي IP را با استفاده از فيبر و يا کابل هم محور به يکديگر متصل کند. قبلا از اين کابل جهت اتصال دوربين هاي آنالوگ استفاده مي شد.

7. استانداردهاي مختلف PoE چه هستند؟

دو استاندارد مختلف براي PoE وجود دارد، استاندارد 802.3af، که برخي از افراد به آن به عنوان استاندارد 15 وات اشاره مي کنند. در اين استاندارد اين اطمينان وجود دارد که در انتهاي 100متر از يک کابل مسي حداقل 12.95 وات نيروي برق وجود دارد. استاندارد 802.3at که گاهي به آن به عنوان يک استاندارد 30 وات اشاره مي شود. در اين استاندارد اين اطمينان وجود دارد که در انتهاي طول کابل 25.5 وات نيروي الکتريسيته وجود دارد. تجهيزات PoE که با کابل کواکسيال کار مي کند نيز در بازار موجود است و با استفاده از اين کابل، فاصله تا حداکثر ممکن افزايش ميابد.
براي سوئيچ يا روتر و تمام دستگاه هاي PoE که متصل به آن هستند، مطابقت با استاندارد بسيار مهم است. علاوه بر اين فروشندگان بايد مطمئن شوند که مقدار کل انرژي مورد نياز براي تمام دستگاه هاي PoE که متصل به شبکه هستند از حداکثر ظرفيت سيستم فراتر نرود.
جو هلند معاون بخش مهندسي شرکت Mundelein اشاره مي کند که برخي از تجهيزات PoE در واقع از استانداردهاي PoE عبور مي کنند، به عنوان مثال، تجهيزات PoE تا 60 وات برق قابل استفاده را انتقال مي دهند.
در روشي ديگر، برخي از توليد کنندگان ارائه تجهيزات طراحي شده PoE را که از حداکثر فاصله مشخص شده در استاندارد PoE عبور کنند را به بازار ارائه مي دهند. پنينگتون اشاره مي کند که برخي از تجهيزات PoE هنگامي که با شبکه کابل کشي شده Cat 5e و يا Cat 6 متصل مي شود، داراي برد حداکثري تا 500 متر مي باشد.

8. آيا مي توان از يک توسعه دهنده(extender) جهت افزايش فاصله بين دستگاه Poe mid-span و دستگاه هايي که نياز به انرژي دارند، استفاده کرد؟

توسعه دهنده يک دستگاه اضافه شده به همراه استاندارد Cat5e است که بيش از 100 متر فاصله را پوشش مي دهد تا دسترسي به فن آوري را افزايش دهد. هر چند، که دستگاه Poe mid-span، توان کامل خود را فراتر از 100 متر انتقال نمي دهد، اما فروشندگان بايستي براي جزييات درباره مشخصات سازنده، مشورت کنند.

9. آيا مي توانم از تمام پورت های بر روي دستگاه PoE ، با توان خروجی کامل استفاده کنم؟

هولند توضيح مي دهد که پاسخ بستگي به توليد کننده دارد. براي مثال برخي از محصولات با چهار پورت و يک درجه بندي 30 وات ممکن است قادر به انتقال وات کامل به هر پورت باشد، در حالي که محصولات ديگر فقط ممکن است قادر به ارائه 30 وات در مجموع باشند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت ,ip power

شکل: اگر يک سويچ يا روتر از تغذيه Ethernet (PoE) پشتيباني نمي کند، نصاب مي تواند PoE را با استفاده از يک دستگاه Poe mid-span به آن اضافه کند.

10. آيا نيازي به منبع تغذيه بک آپ براي دستگاه PoE است؟

به نظر هولند اين پاسخ نيز به توليد کننده بستگي دارد. برخي از دستگاه هاي Poe mid-span داراي توانايي بک آپ هستند در حاليکه باقي اين امکان را ندارند و لازم است که به يک UPS جداگانه متصل شوند.

11. PoE کنترل شده و UPS تحت کنترل چيست؟

از مزاياي ديگر سيستم مبتنی بر IP اين است که اطلاعات بيشتري را مي توان در سراسر شبکه در مقايسه با سيستم هاي آنالوگ با يکديگر مرتبط نمود. سيستم هاي PoE و UPS کنترل شده از اين قابليت براي ارسال هشدار در مورد سيستم استفاده مي کنند.
هولند مي گويد: "امروزه ديگر با اين ارتباطات موجود، کسي که مي خواهد سيستم را يکپارچه کند، عموما مي تواند به نقاط ضعف و قدرت سيستم قبل از مالکيت آن پي ببرد." کاربران مجاز نيز مي توانند از يک مرورگر وب براي بررسي وضعيت سيستم بهره مند شوند.

12. SNMP چيست؟

SNMP مخفف "پروتکل مديريت شبکه ساده" است. اين استانداردي است که براي فعال کردن مديران شبکه‌هاي کامپيوتري براي برقراري ارتباط با دستگاه هاي شبکه و بالعکس آن، جهت انجام عمليات و اهداف تعمير و نگهداري ايجاد شده است. همچنين زمينه ساز سيستم هاي کنترل شده UPS و PoE مي باشد و اخيرا انجمن صنعت امنيت در حال کار بر روي نسخه جديدي از استاندارد طراحي شده به شکل خاص، براي صنعت امنيت فيزيکي است.
آلن پيش بيني مي کند که "SNMP واژه‌ايي خواهد شد که فروشندگان امنيتي مجبور خواهند شد که با آن آشنا شوند."
اين 12 سوال، برخي از چالش هاي رايج جهت تأمين الکتريسيته براي محصولات امنيتي IP را بيان مي کند. از آنجا که استفاده از محصولات IP تنها در صنعت امنيت به شدت افزايش يافته، انتظار مي رود که نياز به توانايي ها و قابليت هاي جديد بيشتر از پيش ادامه يابد.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

پاسخ به 12 سوال رايج درباره IP Power

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا