با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


سيستم هاي در با قدرت پايين مخصوص معلولين

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

چگونه درهاي با انرژي پايين کار مي کنند؟

در رابطه با بسياري از ساير مقالاتي که چاپ کرده ام در مورد درهاي با انرژي بالا يا آنچه که بيشتر مردم به آن درهاي اتوماتيک می گويند، سيستم هاي انرژي پايين نيز می تواند خطرساز باشد و به نگهداري شايسته و مناسب نياز دارد.
بسياري از جراحات ناشي از در به وسيله نوع ديگري از در اتوماتيک که با استانداردهای رايج سيستم در با انرژي بالا، متناسب نشده باشد، ايجاد می شوند. اين درهاي با انرژي پايين، نيمه اتوماتيک هستند و به صورت بالقوه مي توانند تهديد کننده حيات باشند. آنها از اين نظر که به طور کلي به وسيله يک «عمل هوشمند » عمل مي کنند متفاوت و متمايز هستند. يک مثال از عمل هوشمند، هل دادن يک صفحه ديوار يا کليد براي شروع فعال کردن اين نوع از سيستم در است. زماني که اين نوع از در فعال شود، يک زمان سنج داخلي، در را براي يک فاصله زماني از قبل تعيين شده باز نگه مي دارد. وقتي که اين دوره زماني از پيش تعيين شده تمام شد، در شروع به بسته شدن مي کند.

درهاي با انرژي پايين در مقابل درهاي با انرژي بالا

يک تفاوت خيلي مهم بين سيستم هاي در با انرژي بالا و پايين اين حقيقت است که درهاي با انرژي پايين ضرورتا «درهاي از نظر حسي نابينا» هستند. نيازهاي به تفصيل گفته شده در استانداردهاي وسيع صنعت سيستم‌هاي در با انرژي بالا شامل پارامترهايي است که بايد در بين دستگاه هاي سنسوری چندگانه ارائه شود. براي مثال، يک سنسور که نزديک شدن به در را حس می کند، يک سنسور که حضور فرد را حس می کند، و يک سنسور که خروج از در سنس می کند، در اکثر سيستم هاي در با انرژي بالا رايج هستند. اين نوع از درها بايد روزانه با يک پروتکل خاص بررسي شوند تا تاييد شود که تمام سنسورها به درستي سرهم بندي شده و کار مي کنند.
در عوض، درهاي با انرژي پايين به استفاده طيفي از سنسورهاي خارجي براي موافق با استاندارد بودن نياز ندارند. در حقيقت، فاکتور موثر عمومي براي اين درها بر اساس اين ايده است که آنها واقعا براي دسترسي افراد معلول طراحي شده اند و به عنوان سيستم هاي «کمکی» نيز عمل مي کنند.
يک کليد فشاري که اغلب با نماد ADA (مطابق با استاندارد ADA) يافت مي شود، براي فعال کردن سيستم در به کار مي رود. علاوه براين، براي آگاه کردن کاربر احتمالي از اينکه اين درگاه خودش باز خواهد شد، برچسب هاي گرد تاييد شده ي صنعت عموما در هر دو طرف اين نوع از در به همراه برچسب ديگر که کاربران را از اين نکته آگاه می کند که اين يک نوع در اتوماتيک است که ممکن است در هر زمان فعال شود، يافت مي شود.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

ايده اصلي اين نوع از درگاه، اجازه دسترسي آسانتر مشتريان روي ويلچرها به درون ساختمان بود که در غير اين صورت فقط يک فشار يا کشش با دست بايد استفاده مي شد.
وقتي که اين سيستم هاي در با انرژي پايين در مراحل اوليه توسعه بودند، ما آنها را در صدها توالت ساختمان اداري در کاليفرنياي جنوبي نصب کرديم تا دوام محصول را تست کنيم. در آن زمان، اين درها مطابق با ADA تعيين شده بودند. با اين حال، آنها فاقد هشدار سنسوری براي آشکارسازي نزديک شدن فرد يا حضور آن بودند. درهاي با انرژي پايين اوليه که ما نصب کرديم، وقتي که به درستي تنظيم شدند و براي حرکت هاي با نيروي کم تنظيم شدند، ايمن براي استفاده تشخيص داده شدند. در طول دوره تست بتاي کاربر، مشکلات زماني اتفاق افتاد که تنظيمات نيرو توسط کارمند نگهداري ساختمان تغيير داده شد يا اجزاي الکترونيکي به دليل موج هاي بلند توان در سيستم هاي الکتريکي ساختمان کار نکرد. نگهبان اغلب احساس مي‌کرد که اين درها زمان زيادي براي بسته شدن مي‌گيرند. و از آنجا که بيشتر محصولاتي که ما تست مي کرديم در توالت هاي عمومي نصب شدند، کارمند ساختمان قبلا اين نوع از تاخير را زمان وارد يا خارج شدن از يک توالت تجربه نکرده بود. قوانين و استانداردهای ADA در مراحل اوليه توسعه بودند و آنچه که امروزه رايح است، يک ايده جديد است.

کاربرد بدون هدف

برخلاف اهداف طرح اوليه براي اين سيستم هاي در با انرژي پايين، بسياري از طراحان، صاحبان و معماران ساختمان اين نوع از سيستم در با هدف ترافيک کم، را به عنوان يک ورودي در اتوماتيک ابتدايي انتخاب کرده‌اند. اين کنترل کننده هاي در هرگز براي اين نوع از ورود و خروج هاي معمولي طراحي نشده اند. آنها براي ترافيک کاربر با حجم پايين توسعه داده شده اند و هرگز براي پياده سازي در يک محيط با حجم بالاي ترافيک طراحي نشده اند. بسياري از کاربران نهايي که منتظر درهاي اتوماتيک براي ساختمان هايشان مي مانند فکر مي‌کنند که مي توانند صاحب يک سيستم در اتوماتيک با 20% هزينه يک محصول در اتومات با انرژي بالا شوند. اين تفکر غلط است و عملکرد اين دو نوع متفاوت از سيستم در، واقعا قابل تعويض نيست. استفاده نامناسب اين سيستم هاي در با انرژي پايين عامل بسياري از جراحات شديد و مرگ شده است.
به دليل گذاشتن در جاي اشتباه، سوء استفاده و سطح بالاي ترافيک درگاه، صاحبان اين سيستم هاي در با انرژي پايين که از عملکرد آن ناراضي هستند(عموما به دليل در اتومات اشتباه نصب شده در محل) از بعضي از ارائه دهنده خدمات درخواست کرده اند که يک راه حل براي سيستم هاي در مشکل سازشان بيابند. در پاسخ به درخواست ها از صاحبان ساختمان، بسياري از ارائه دهندگان خدمات در سراسر کشور شروع کردند که سنسورهايي به «اين درهاي نابينا»ي با انرژي پايين اضافه کنند (مشابه نوعي که عموما در درگاه هاي اتومات با انرژي بالا يافت مي شود).
اين تغييرات ظاهرا تاثير مثبتی داشتند ولي در معرض همان شرايط بالقوه خطرناک قرار دارند که وقتي بازرسي هاي ايمني روزانه به درستي و پيوسته انجام نمي شود اتفاق مي‌افتد. صاحب يا مدير هر تاسيسات، مسئوليت اجراي تمام تست ها و چک هاي ايمني هر روزه‌ي توصيه شده توسط سازندگان را به عهده دارد. با اصلاحات انجام شده در اين سيستم هاي در، مديريت تاسيسات نياز به همان برنامه هاي خدمات و مواظبتي دارد که براي يک سيستم در با انرژي بالا نياز خواهد داشت.
درهاي با انرژي پاييني که به درستي عمل مي کنند زماني که فعال شوند با يک نرخ پاييني از سرعت و با نيروي کم(تقريبا lbf 10) حرکت مي کنند. نياز مهم ديگر اين است که همچنانکه در به نقطه آستانه چارچوب برمي‌گردد زماني که با يک مانع در طول چرخه بسته شدن برخورد کند، اين در به طور اتوماتيک خودش برمي‌گردد يا کامل از حرکت متوقف مي شود. بنده به عنوان يک متخصص عموما درهاي به نادرستي تنظيم شده اي ديده ام که تحت برخورد برنمي گردند يا متوقف نمي شوند و با سرعت و نيروي خيلي بيشتر از مورد انتظار حرکت مي کنند. اين يک مسئله جدي براي کاربران روي ويلچرها مي شود چون آنها مي توانند بين در و چارچوب در گير کنند. يک مشتري معلول يک هتل زماني که داشت از بين يک در با انرژي پايين اشتباه نصب شده رد مي شد، در به دستش ضربه زد و دستش شکست(يک حادثه واقعي).
طيفي از روش هاي طرزکار وجود دارد که مي تواند در محصولات با انرژي پايين مختلف يافت شود که به سازنده بستگي دارد. بعضي از مکانيسم نوع «هل دادن و رفتن» استفاده مي کنند که به فشار يا نيرو از سمت فردي که تلاش مي کند از بين درگاه رد شود پاسخ مي دهد. اين نوع از مکانيسم طرزکار مي تواند موتور را به ارائه ويژگی «نيروی کمکی» وادار کند که در بالا ذکر شده است. بعضي از درهاي با انرژي پايين فقط با يک سويچ ديوار عمل مي کند و هيچ راهي براي کنترل طرف مقابل درگاه ندارند. بقيه از سنسورهاي در بالاي سر استفاده مي کنند يا از کنترل پادري کمک می گيرند تا مطمئن شوند که وقتي که کاربر دکمه را فشار می دهد، هيچ فردي در طرف مقابل درگاه نيست.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

وقتي که درهاي با انرژي پايين به درستي به همراه درگاه هاي دستي و اتوماتيک استفاده مي‌شوند، اين درها مي‌توانند خيلي موثر باشند. مشتريان معلول روي ويلچر عموما از سيستم هاي در با انرژي پايين مطلع هستد. آنها مي‌دانند که زماني که از درهاي با انرژي پايين استفاده مي کنند قبل از اينکه در بسته شود يک دوره زماني محدود دارند. آنها معمولا مشترياني نيستند که از اين نوع از سيستم در آسيب ببينند.
در سيستم در با انرژي پايين با هر در اتوماتيک، بي نهايت مهم است که مديريت تاسيسات در جاييکه اين محصولات نصب مي شوند مرتبا بازرسي هاي ايمني روزانه را انجام داده و نگهداري دوره اي به طور منظم برنامه ريزي شود. سيستم هاي در تخريب مي شوند، تنظيمات درستشان را از دست مي دهند، و آنگونه که سازندگان انتظار دارند عمل نمي کنند چون درها به درستي نگهداري نمي شوند. اين مسئوليت هر تاسيساتي که داراي هر سيستم در اتوماتيکي از هر نوع است مي باشد که يک محيط تا حد ممکن ايمن براي مشتريانش فراهم کند. چه اين تاسيسات يک هتل، فرودگاه، مغازه خرده فروشي يا رستوراني باشد که از اين نوع درها استفاده مي‌کند، بازرسي هاي ايمني روزانه و خدمات دوره اي معمول از يک ارائه کننده خدمات حرفه اي ماهر ضروري است.

درباره نويسنده: Michael Panish يک متخصص حرفه اي، تحليلگر قانوني، و مشاور در زمينه ساختمان است. او داراي گواهي نامه در ايالت کاليفرنيا به عنوان پيمانکار ساختمان عمومي، پيمانکار الکتريکي، پيمانکار تجهيزات در، قفل و امنيت و پيمانکار کابينت و چوب آلات تجاري است. بيش از 30 سال تجربه فعال در صنعت ساختمان دارد و درهاي اتوماتيک را نصب، نگهداري و سرويس کرده است.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

سيستم هاي در با قدرت پايين مخصوص معلولين

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا