با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


هتل های لوکس از امنیت در کلاس بالا استقبال می کنند

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

بخش های توریست و مهمان پذیری به طرز جدایی ناپذیری به هم مرتبط هستند، نمی توانید یکی را بدون دیگری داشته باشید. این ارتباط با نگاه انداختن به اعداد واضح تر نیز می شود. با بهبود اقتصاد جهانی بخش مهمان پذیری نیز بهبود می یابد. طبق گزارش سازمان توریسم جهانی (UNWTO) که در ژانویه 2014 اعلام شد تعداد توریست های در سطح جهان در سال 2014 5% رشد داشته است. منطقه APAC با تعداد توریست 14 میلیون نفر و با 6 درصد در صدر این رشد قرار دارد. آسیای جنوب شرقی با 10% رشد بهرتین زیر-ناحیه بود. منطقه آفریقا بعد از APAC با نزدیک 3 میلیون توریست و بعد از آفریقا اروپا و آمریکا قرار داشتند. در سال 2015 UNWTO پیش بینی افزایش 4 تا 4.5% را دارد.
نه تنها در تعداد مسافرت این افزایش وجود داشت، بلکه در آمد حاصل از توریست ها هم افزایش پیدا کرد به طوری که سفر های لوکس و کلاس بالا با توجه به گزارش چشم انداز های مهمانپذیری جهانی نیز افزایش داشت. آخرین آمار از STR جهانی در مارس 2014 خبر از 2312 پروژه هتل در حال ساخت، در فاز نقشه کشی یا در حال توسعه در منطقه APAC می داد. در منطقه آفریقا و خاور میانه در حال حاضر 573 هتل در حال ساخت وجود دارد که از این میان 25 هتل در میان هتل های لوکس قرار دارند که انتظار می رود در سال 2015 افتتاح شوند.
هتل های لوکس چیز های زیادی برای ارائه دارند اما انتظار از یک هتل لوکس فراتر از ارائه سرویس درجه یک است. داشتن احساس امنیت و آسایش نیز یکی از انتظارات است. برای اپراتور هتل، اهمیت در بالاترین درجه اهمیت قرار دارد. با به کار گیری تکنولوژی های امنیتی جدید مانند مدیریت اطلاعات امنیتی فیزیکی (PSIM)، تحلیل نرم افزاری و ویدئویی (VCA) هتل ها نه تنها می توانند امنیت را بالا ببرند بلکه کار مدیریت و عملکرد را نیز می توانند بهینه کنند.

به روز رسانی ها و تدارکات

اینکه هتل های لوکس زنجیره ای چگونه تجهیزات امنیتی خود را به روز رسانی می کنند با استاندارد هتل های جهانی تفاوت دارد. افراد موثر در صنعت تخمین می زنند هتل های لوکس به طور میانگین به روز رسانی های بزرگ هر 7 سال نگاه می کنند. این به روز رسانی به خاطر موارد وسیعی از تنظیم وسایل تا از کار افتادن سیستم امنیتی به خاطر ضعف ایمنی را شامل می شود. طبق اظهارات Brian Lane مدیر شرکت 3VR : "بدون توجه به علت، در طی این زمان مدیران امنیتی هتل های لوکس زنجیره ای از این شانس برای تغییرات صورت گرفته در تکنولوژی صنایع امنیتی و چگونگی استفاده از مزایای آن مطالعه می کنند. این همان دوره ای است که انتقال از یک تکنولوژی به تکنولوژی دیگر آغاز می شود".
از حیث تدارکات Ilya Umanski، مشاور مدیریت ریسک امنیتی در هنگ کنگ به ماهیت رقابتی بین هتل های لوکس اشاره می کند. پروسه خاصی برای بیان کردن/اندازه گیری برای انتخاب تامین کننده صحیح به کار می رود. از آن موقع یک دوره زمانی مشخص می شود که هر 2تا5 سال تکرار می شود. Lane ادامه می دهد هتل ها عموما سیستم های امنیتی خود را شبکه نمی کنند بنابراین، یک هتل در یک زنجیره مستقل از سایر هتل های در زنجیره، می تواند سیستم امنیتی خاص خود را داشته باشد. چون اپراتور هتل یا مدیر امنیتی می تواند با تجمیع گر محلی ارتباط داشته باشد، آنها عموما مایل نیستند از یک تامین کننده خاص خرید کنند. یک هتل می تواند اجزایی از تامین کننده های مختلف داشته باشد اما از یک تجمیع گر استفاده می کنند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

بازدهی بهتر با PSIM

PSIM در صنایع امنیتی به منظور یکپارچه سازی سیستم های گسترده ترویج داده شد اما به خاطر قیمت زیاد و ساختار خاصش استفاده از آن محدود ماند. با این وجود، صنایع زیادی به مزیت استفاده از PSIM به منظور مدیریت فعالیت ها پی برده اند. طبق گزارشی که توسط تحقیق بازار شفاف در ژانویه 2014 ارائه شد تخمین زده شده که روند گرایش به PSIM از سال 2013 تا 2019 به 25.8% می رسد. این افزایش در به کارگیری PSIM مرتبط با کاهش قیمت، افزایش پیچیدگی و افزایش اگاهی بین کاربران است.
هتل های لوکس زنجیره ای در میان دسته ای قرار دارند که از مزایای ارائه شده توسط PSIM با خبرند. اومانسکی می گوید: "PSIM برای مواقعی که شما سیستم گسترده و از هم جدا دارید که در طی سال های مختلف نصب شده اند به منظور یکپارچه سازی مناسب است. این قابلیت یکپارچه سازی PSIM را برای هتل های لوکس زنجیره ای ایده آل می کند".
تاکنون تقاضا برای نرم افزار PSIM بر حسب موقعیت و دسترسی متفاوت بوده است. سوال بزرگی که باقی می ماند این است که این تقاضا برای هتل های زنجیره ای جهانی است یا در مقیاس محلی است. برای مثال، هتل های زنجیره ای در قسمت غربی کره زمین چون از مزایای نرم افزار PSIM آگاهی دارند بیشتر تمایل دارند از این نرم افزار استفاده کنند. از سوی دیگر، در آسیا به سبب آگاهی کم و قیمت زیاد PSIM اقبال از این محصول رشد پیدا نکرده است. به طور ویژه در آسیا بحث در مورد PSIM در میان صاحبان هتل انجام نشده است. آنها بیشتر از بر روی پلتفرم های کنترل دسترسی برای مانیتور کردن زیر-سیستم ها استفاده می کنند یا به طور کلی از آن سیستم ها به طور تکی و مستقل استفاده می کنند. یک دلیل برای چنین امری می تواند مرتبط با بازار هتل های لوکس و تجمیع کننده ها در آسیا باشد. چون تجمیع کننده ها معمولا می خواهند کارشان را راحت انجام بدهند و بروند و نمی خواهند وقت زیادی را صرف آموزش نوع تکنولوژی ارائه شده با کاربران کنند.

هتل های لوکس هوشمندتر می شوند

VCA یا تحلیل های ویدئویی در سال های اخیر موضوع داغی نبوده است. هوشمند سازی سیستم ها به کاربر این اجازه را می دهد تا با صرفه جویی در زمان راندمان کاری را افزایش دهد. به همین سبب مالکان هتل های لوکس دارند وارد بازی می شوند.
جدای استفاده از نرم افزار PSIM برای مدیریت و یکپارچه سازی سیستم ها، هتل های زنجیره ای زیادی هستند که به سادگی سیستم هایی مانند کنترل دسترسی با سیستم های مدیریت ویدئویی را تجمیع می کنند که راه حلی مقرون به صرفه تر است. VMS با نرم افزار VCA که روی پلتفرم کنترل دسترسی سوار شده است به تحلیل های ویدئویی این اجازه را می دهد که روی پایگاه داده کنترل دسترسی اعمال شود. تحلیل های ویدئویی در هتل می تواند به منظور های مختلفی استفاده شود. از منظر امنیتی، تکنولوژی VCA می تواند به هتل در مورد برگزاری مهمانی در هتل ها هشدار دهد- تحلیل ویدئویی می تواند هنگام ورود 3 یا چند شخص از ورودی پشتی به داخل یک اتاق اخطاری را ارسال کند. تحلیل ها همچنین می توانند به افزایش بازدهی نیز کمک کنند. برای کارهای هتل، از این سیستم می توان برای مواقعی که زمان زیادی برای یک عمل صرف می شود یا برای کنترل روند آمد و شد مهمان ها به کار رود و جایی که نیاز به نیروی بیشتری دارد از این طریق شناسایی کند تا به این ترتیب در زمان های اوج شلوغی بتوانند به نیاز های افراد پاسخ دهند.
با آنکه به کارگیری از VCA به عنوان ابزاری برای کنترل عملکرد و نظارت امنیتی مزایای واضحی دارد، محدودیت هایی نیز به همراه دارد. اطمینان داشتن از اینکه مسافران در هتل احساس امنیت می کنند به معنی حصول اطمینان از سادگی معیارهای امنیت است. بنابراین مالکان هتل نمی توانند در هر کجای هتل دوربین کار بگذارند چون باید در بحث امنیت حریم خصوصی مسافران را نیز لحاظ کرد. از آنجا که تحلیل های ویدئویی به دوربین احتیاج دارد نمی توان در همه جا از دوربین استفاده کرد. به این ترتیب درک ارزش کاربردهای VCA براساس متدولوژی به کارگیری نظارت تصویری اهمیت دارد.

خدمات مربوط به غیر اتاق ها

خدمات در یک هتل می تواند معنایی بیش از خدمات مرسوم در هتل ها داشته باشد. در مبحث امنیت، خدمات مربوط به سرویس های نگهداری و سرویس های گسترش یافته می شود. دوباره مانند نرم افزار PSIM استفاده از تاییدیه سرویس های ماهانه/سالانه به طور گسترده در هتل های لوکس زنجیره ای غربی دیده می شود. اومانسکی این امر را مربوط به این موضوع می داند که بیشتر هتل های لوکس زنجیره ای از غرب ریشه گرفته اند. به خاطر همین رشد و گسترش هتل های لوکس زنجیره ای آنها را ملزم می کند تا مدل های خود را مرکزی کنند و توجه خود را بیشتر معطوف به مسائل صنعتی کنند. هتل های زنجیره ای غربی عموما ترجیح می دهند قرارداد هایی امضا کنند که شامل نگهداری داخلی، نیازمندی های کالیبراسیون، ارتقا و.. می شود. Bill Glover مدیر حسابداری کشوری در شرکت سیستم های امنیتی Tyco می گوید: "مدیران هتل برنامه قابل پیش بینی نظارت و نگهداری را به تعمیر دستگاه ها ترجیح می دهند. داشتن برنامه از صرف هزینه های هنگفت تعمیر سالانه جلوگیری می کند. داشتن برنامه همچنین راه های بهینه مدیریت را به مدیران هتل نشان می دهد".
هتل های زنجیره ای آسیایی اما کمتر از برنامه های خدماتی نگهداری استقبال می کنند. طبق اظهارات اومانسکی، هتلداران آسیایی بیشتر کار تعمیر را ترجیح می دهند. یکی از دلایل این امر نبود رابطه مناسبب تجمیع کننده است و به عنوان و معیاری مناسب برای صرفه جویی، آنها بیشتر برای تعمیر به تجمیع کننده ها زنگ می زنند تا امضای قرارداد برای نگهداری. با این حال روز به روز هتل های بیشتری در سراسر جهان به دنبال امضای قرارداد با شرکت های خدمات نگهداری هستند.

امنیت، شخصی سازی و راحتی

زمانی که مشتریان وارد هتل های لوکس می شوند انتظار چیز های خاصی دارند. حفظ حریم شخصی و امنیت در راس تمام ان خواسته ها قرار دارد. هرچه دغدغه های امنیتی مشتری کمتر باشد، وی در طول سفر احساس بهتری خواهد داشت و در آینده احتمال بیشتری وجود دارد تا باز هم به آن هتل بیاید. مالکان هتل راه های زیادی را برای تامین امنیت بدون راه حل های مستقیم و آزار دهنده پیدا کرده اند که نه تنها امنیت مشتریان هتل را تضمین می کند بلکه حریم خصوصی آنها را نیز حفظ می کند.
طبق اظهارات Lane یکی از راه های حفظ راحتی مشتریان تحلیل های چهره است. با ذخیره سازی تصویر صورت مشتری در سیستم، سیستم می تواند موقعی که شخص غریبه وارد هتل شد اخطار دهد. علاوه بر آن، ترکیب دسترسی با کارت به همراه تحلیل چهره می تواند حریم شخصی مشتری را بیشتر حفظ کند. با تلفیق این دو تکنولوژی پرسنل خدماتی قادرند مهمان ها را به محض ورود به هتل تشخیص دهند و آنها را به اسم صدا بزنند. این هماهنگی بین مامورین امنیت و خدمات می تواند نیاز ها و دغدغه های مهمان را به خوبی برطرف کند.

آیا از اقامتتان راضی هستید؟

حصول اطمینان از اینکه با مسافر همانند یک هتل لوکس برخورد شد متضمن امنیت و آسایش فرد مسافر است. با بهبود شرایط اقتصاد جهانی انتظار می رود هم بخش توریسم و هم بخش مهمان پذیری به رشد خود ادامه دهند. تعداد بیشتر مسافران مطمئنا نیازمند هتل های لوکس با داشتن معیار های امنیتی مناسب بیشتر است. و همچنین با کاهش قیمت نرم افزار PSIM و با افزایش دقت VCA دلیلی وجود ندارد که هر دوی این تکنولوژی ها در جهان گسترش نیابد.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

هتل های لوکس از امنیت در کلاس بالا استقبال می کنند

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا