با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


دوربین های مگاپیکسل و افزایش بازدهی تحقیقات

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

شکل:‌ زمانی که نوبت به نظارت می رسد، مگاپیکسل کلمه مورد نظر خواهد بود

در نگاه اول تصاویر به دست آمده از دوربین های نظارتی، دو شخص را به عنوان دو پیکسل تیره رنگ روی زمینه خاکستری خیابان نشان می دهد. رنگ مو، مشخصات صورت و جزئیات بیشتر در تصاویر به دست آمده از هواپیمای در ارتفاع دو مایل بالاتر از سطح زمین قابل تشخیص نیست. اما با دوربین های مگاپیکسل تصاویر به دست آمده با جزئیات بیشتر و در دامنه وسیعتری می توان به دست آورد.
در حوزه نظارت، مگاپیکسل راه کار مورد نظر و مناسب است. با آنکه دوربین های مگاپیکسل از دوربین های با کیفیت پایین تر گرانتر هستند و نیاز به حافظه بیشتری برای ذخیره سازی تصویر دارند اما در موارد خاص نیاز به دوربین های مگاپیکسل احساس می شود.
طبق نظر Fredrik Nilsson کارشناس کمپانی Axis،‌3 معیار مهم وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:
1. آیا به جزئیات ریز و کریستالی برای کارکرد های تشخیص هویت نیاز دارید-مانند فروشگاه، بانک یا مترو؟
2. آیا نیاز به پوشش فواصل دور دارید-مانند راه روی مدرسه یا مجتمع اداری؟
3. آیا نیاز به پوشش مناطق وسیع با مناطق محدود به منظور نصب دوربین دارید- مانند پارکینگ؟
Nilsson می گوید: در زمان های نه چندان دور انتخاب های شما محدود بودند چون دوربین های مگاپیکسل تنها در فریم ریت (سرعت) پایین کار می کردند و در محیط های با نور کم عملکرد خوبی نداشتند. اما با اختراع دوربین های شبکه های HDTV کیفیت رنگ و سرعت تصویر برداری تضمین شدند و بدین ترتیب HD/megapixel جانشین مطمئنی به جای دوربین های VGA شدند.
موقعیت های متعددی مزایای امنیتی دوربین های مگاپیکسل را نشان می دهد مانند مرکز پزشکی نبراسکا که در اوماها واقع شده که در این مجتمع برخی از مریض ها نیاز به نظارت شبانه روزی برای 7 روز هفته دارند. تا قبل از قرار دادن این سیستم بیمارستان می بایست شخصی را برای بررسی و نظارت دقیق مریض در اتاق قرار می داد. این نظارت برای مریض ها و برای موارد جلوگیری از خودکشی، جلوگیری از شورش و نظارت شرایط بهداشتی و پزشکی حیاتی کاربرد دارد. برای مراکز پزشکی داشتن برنامه های متعدد نظارت بیمار در طول شبانه روز امری رایج است که این کار هزینه زیادی را به بیمارستان اعمال می کند.
در راستای ارتقای امنیت و کیفیت نظارت، بیمارستان از 300 دوربین IQeye HD megapixel برای تضمین امنیت بیمار استفاده کرد که این کار هزینه های بیمارستان را کاهش داد. ایستگاه های متعدد مانیتورینگ در واحد های مختلف قرار داده شد که در هر ایستگاه یک یا دو تکنیسین به طور همزمان چندین مریض را رصد می کنند.
در پنسیلوانیای شمال شرقی هوانوردی میلنیوم مزایای استفاده از دوربین های مگاپیکسل در نظارت را برای واحد 1 میلیون فوت مربعی مشاهده می کند. با بیش از 30 هواپیمایی معمولی داخل سایت، هوانوردی میلنیوم بیش از 100 میلیون دلار دارایی را در هر لحظه در اختیار دارد. هوانوردی میلنیوم اخیرا از سیستم نظارت کیفیت بالای آویلیون برای کنترل و مونیتور کل سایت که شامل رمپ فرودگاه که هواپیماها در آن پارک یا بار گیری می کند می شود. سیستم نظارت کیفیت بالای آویلیون کیفیت تصاویر به دست آمده را افزایش می دهد و بدین ترتیب امنیت مسافران، دارایی ها را افزایش دهد. دوربین های مگاپیکسل ورودی اپراتور ثابت، لابی، آویز، مناطق مربوط به پارگینگ و ذخیره سوخت را مانیتور می کنند. سیستم نظارت با سیستم کنترل دسترسی FBO همراه شده تا نواحی ورودی وسیله را کنترل و از راه دور اجازه دسترسی را بدهد.
هوانوردی میلنیوم با استفاده از نرم افزار مرکز کنترل آویلیون تحقیقات و تصویر برداری را تسریع کرد. یکی دیگر از مهم ترین مزیت های فروش سیستم های نظارت کیفیت تصویر بالایی آن است که به وسیله آن می توان خسارت هواپیما را تایید یا رد کرد و از اعمال هزینه بیشتر جلوگیری نمود. با کاهش ریسک ادعاهای نادرست، هوانوردی میلنیوم از شرکت های با بالاترین پوشش بیمه ای در صنعت هوانوردی به شمار می رود.

دوربین های مگاپیکسل در نواحی مدرسه ای تگزاس

 حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

نواحی مدرسه ای مستقل در دره rio Grande در تگزاس جنوبی (CISD) از 41 مایل مربع و تقریبا 16000 دانش آموز در 4 دبیرستان، 4 دبیرستان کوچک، 14 مدرسه ابتدایی و 2 مدرسه ز موارد ویژه می باشد.
برای نواحی مربوط به مدرسه در آمریکا، سیستم های نظارت تصویری و سیستم های امنیتی تنها یک گزینه نیستند- یک الزام هستند. ماموریت CISD سیستم نظارت آنالوگ داشت اما عملکرد این سیستم را در بسیاری از موارد کم و دارای محدودیت یافت. اولا کیفیت تصویر های به دست آمده از این سیستم ها (دوربین های آنالوگ) برای شناسایی بسیار پایین بود. نتیجتا کار تحقیق بر اساس تصاویر به دست آمده بسیار سخت یا غیر ممکن بود. در نهایت چون واحد های جابجایی/ زاویه دادن دوربین در موارد اضطراری در جهت غلط قرار داشتند، همیشه این احتمال وجود داشت که دوربین ها نتوانند از واقعه مورد نظر تصویر برداری کنند.
دوربین های آنالوگ برای برطرف کردن نیاز های امنیتی ناتوان شناخته می شدند. بنابراین CISD تصمیم گرفت از سیستم ویدئویی دیجیتال مگاپیکسل استفاده کند.
دوربین ها از شرکت Arecont Vision به عنوان تامین کننده دوربین ها با داشتن محدوده وسیعی از دوربین های مختلف که شامل دوربین های پانورامیک 180 و 360 درجه و مدل های دارای امکان ضبط صوت نیز می باشند انتخاب گردید. استاندارد های اضافی تعبیه شده در دوربین های مگاپیکسل مانند رصد گر حرکت، کارکرد روز/شب، قاب محافظ در برابر آشوب و زوم از راه دور کار انتخاب Arecont Vision را ساده تر کرد.
کمپانی آمریکایی نظارت بیش از 700 دوربین Arecont Vision و سیستم ذخیره را در 28 ناحیه CISD نصب و با کابل فیبر نوری به هم متصل نمود. دوربین ها تصویر را به اتاق فرمان برای ذخیره کردن منتقل می کردند و کار مانیتور از آنجا انجام می شد.
بعد از نصب به سرعت کیفیت تصویربالاتر دوربین های Arecont Vision نسبت به دوربین های آنالوگ به چشم آمد. تحقیقات بعد از واقعه با دوربین های آنالوگ سخت بود اما با کمک قابلیت زوم از راه دور دوربین های arecont Vision کار و پروسه تحقیق ساده تر، موثر تر و بهینه تر شد. اپراتور ها هر ناحیه ای را که مد نظر داشته باشند می توانند با کوچکترین جزئیات زوم کنند تا اتفاق مورد نظر را رصد نمایند. به دلیل اینکه دوربین های مورد استفاده 180 و 360 درجه هستند برای ثبت تصویر نیازی به جابجایی و زاویه دادن دوربین به منظور ضبط تصویر وجود ندارد.
مزیت دیگر دوربین های مگاپیکسل Arecont Vision تعداد دوربین مورد استفاده کمتر برای پوشش ناحیه مورد نظر است.
با استفاده از تکنولوژی فشرده سازی H.264 پهنای باند و فضای ذخیره سازی به شدت کاهش می یابد و دوربین های Arecont vision می توانند تصاویر را با سرعت 30 فریم بر ثانیه با بالاترین کیفیت بدون نگرانی از کاهش کیفیت تصویر در هر نقطه را انجام داد.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

دوربین های مگاپیکسل و افزایش بازدهی تحقیقات

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا