با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


بحران میان سالی سیستم های انالوگ

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

شکل:‌انکدرهای ویدیوئی می تواند از تک-پورت (بالا سمت راست)، تا 16-پورت(بالا سمت چپ) تغییر کند و با نصب بر روی رک می توانند دوربین های زیادی را پشتیبانی کنند.
سریع تصور کنید: دستگاه DVR شما خراب شده و قابل تعمیر و بازسازی نیست. چکار کنیم؟
اگر تا الان با این شرایط مواجه نشده باشید، به زودی مواجه خواهید شد چون عمر مورد انتظار دی وی آر تقریبا نصف دوربین آنالوگ است. به بحران میان سالی سیستم آنالوگ خوش آمدید.
شاید وارانتی DVR تمام شده است. شاید حتی تولید کننده این محصول دیگر در این زمینه فعالیت نمی کند. چکار کنیم؟ قبل از اینکه مشتریان شما برای خرید دی وی آر دیگری پیش شما بیایند، این نکته را در نظر بگیرید: با گذر عمر سیستم آنالوگ CCTV، باید حداقل یک بار سیستم دی وی آر آنها تعویض شود، اگر تازه بیشتر از یک بار نیاز نباشد. حتی بدون در نظر گرفتن میزان از دست رفتن پوشش تصویری در هر زمان که شما کار تعویض را انجام می دهید، این یک پیشنهاد گران قیمت است.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

پس راه حل جایگزین چیست؟ اگر دوربین های آنالوگشان کماکان به نیاز هایشان پاسخ می دهند- ردیابی، تشخیص و/یا شناسایی- بگذارید به کارشان ادامه دهند و فقط دی وی آر را با دی وی آر همراه با انکدر پیشرفته تر به آنها بدهید. این کار عمر سرمایه گذاری مشتری را افزایش می دهد و مشتری نخستین گام را برای تبدیل سیستم به IP کامل را نیز برداشته است.
با شروع از کار افتادن سیستم آنالوگ مشتریتان، می توانید آنها را با دوربین های شبکه ای که به شکل یکپارچه کار می کنند جایگزین کنید. این یک رویکرد فوق العاده برای ارتقای سیستم به شیوه ای مقرون به صرفه است- هر کسی منابع مالی لازم را برای خرید پورشه آخرین سیستم را ندارد.

DVR ها در مقابل انکدرها

هیچ کجا مانند تضاد موجود بین DVR و تکنولوژی انکدر مزیت استاندارد اپن را نشان نمی دهد. در اینجا 5 تا از تفاوت های اصلی آورده می شود:
1. هزینه گسترش: تصور کنید، دی وی آر گرانترین قسمت PC است که مشتریتان می خرد. آنها مجبورند قطعات دیگری نیز مانند حافظه جانبی اضافی را از فروشنده با نصف قیمت بازار آزاد بخرند.
انکدر ویدیوئی یک تکنولوژی پلت فرم آزاد است که با تبدیل سرمایه گذاری در سیستم های آنالوگ به دوربین های IP به عنوان پل بین دنیای دیجیتال و آنالوگ عمل می کند. چون این تکنولوژی با استاندارد های آزاد کار می کند، انکدر به مشتری این امکان را می دهد تا سیستم خود را با استفاده از سخت افزار کامپیوتری موجود ظرفیت نگهداری خود را به طور نامحدود گسترش دهد که این کار باعث صرفه جویی قابل توجه می شود. این روزها انکدرهای زیادی وجود دارند که از کارت SD پشتیبانی می کنند که این امر می تواند کار نصب را راحت تر کند.
2. مقیاس پذیری: دی وی آر ها جای زیادی برای رشد ندارند. آنها به شکل های یکسانی فروخته می شوند- 4،8 یا 16 کانال؛ و با حافظه ای بین 1 تا 4 ترا بایت و با حق انتخاب اندک برای تنظیم داخواه. این محدودیت ها ممکن است مشتری ها را در به کارگیری پوشش دوربین مناسب محدود کند، چون اضافه کردن دوربین های اضافی بیشتر از تعداد کانال ثابت می تواند هزینه زیادی را اعمال کند.
در مقابل انکدرهای ویدئویی در ورژن های یک کاناله موجود هستند که می توانند نزدیک به دوربین انالوگ نصب شوند یا در ورژن های چند کاناله تا 84 کانال بر شاسی. بنابراین، مشتری ها ما توانند کانال ها را به هر تعدادی که بخواهند اضافه کنند تا مکانیزم بهینه تری برای گسترش سیستم نظارت در آینده به وجود بیاورند. با تغییر سیستم به IP، دوربین های شکه جدید می توانند به سیستم اضافه شوند هر جایی که افت اترنت وجود دارد یا با استفاده از همان کابل های کواکسیالی که دوربین های آنالوگ استفاده می کردند، البته با اضافه کردن یک تبدیل گر اترنت به کواکسیال.
برخی از انکدرها از کنترل دوربین های PTZ با استفاده از کابل کواکسیال پشتیبانی می کنند که که این کار تعداد کابل کشی مورد نیاز را در نصب کاهش می دهد. SFP(قابل اتصال و کوچک) شکاف های فیبری قرار گیری و تجمیع کدگذار های خاصی بر روی ساختار شبکه ای بر اساس فیبر را ساده تر سازد. این معمولا در فروشگاه های خرده فروشی یا انبار هایی که فاصله بین قفسه های از جنس MDF ممکن است زیاد باشد مرسوم است.
3. عملکرد: دی وی آر ها از رویکرد قابل اجرا در مقیاس بزرگ برای نظارت استفاده می کنند. آنها با ویژگی تعداد فریم بر ثانیه محدود که در کل کانال ها می تواند ضبط شود، طوری طراحی شده اند تا 80% نیاز ها بازار را برطرف کنند، بدین ترتیب آنها معمولا ویدئو ها را با نرخ 7.5 تا 15 فریم بر ثانیه در هر کانال ضبط می کنند.
آخرین انکدر معرفی شده می تواند تا سرعت 60 فریم بر ثانیه را ضبط کند که تصویر نرمی را حتی در حرکت های سریع می دهد. آنها با کاهش نویز و افزایش تیزی (sharpness) تصویر عملکرد بهتری نسبت دوربین های آنالوگ و دی وی آر دارند. این ویژگی به کاربران امکان می دهد تا ویدئو های با کیفیت بالاتری را در سرعت های بالاتر ضبط مشاهده کنند تا آگاهی آنها از موقعیت افزایش یابد.
4. تک نقطه خطا: اگر دی وی آر از کار بیفتد کل سیستم از کار خواهد افتاد- و سیستم برای مدت زمانی طولانی از دسترس خارج خواهد بود تا زمانی که تعمیر شود یا دی وی آر دیگری جایگزین شود. این امر ریسک مشتری را افزایش خواهد داد. انکدرها، از سوی دیگر، تعدادی گزینه دیگر پیش رو می گذارد که سیستم نظارت را سرپا نگه دارد. برای مثال شما می توانید انکدرهای 1 یا 4 کاناله با توان از طریق اترنت روشن و آن را به سیستم UPS اتاق سرور متصل کنید. برخی از آنها منبع قدرت دوگانه دارند که درون خودشان جایگذاری شده است. برخی سیستم تیغه (blade) دارند که کانال ها در صورت از کار افتادن تیغه ها می توانند فورا تعویض شوند. برخی انکدر ها پورت های شبکه دارند. برخی تمام موارد بالا را دارند.
5. هوشمندی: در سیستم آنالوگ، هوشمندی باید همراه موارد دیگر مانند قابلیت فشرده سازی و ذخیره سازی همراه دی وی آر وجود داشته باشد. با یک پلت فرم بسته، مشتری معمولا می تواند تعداد کاربرد های محدود موجود برای دی وی آر را انتخاب کنند. انکدرهای ویدئویی اما، می توانند از کاربرد های هوشمندی سوم شخص که داخل هر کانال ویدئو است استفاده کند. دیجیتالیزه کردن سیگنال ویدئویی به مشتری این امکان را می دهد که تعداد نرم افزار مدیریت ویدئوی هوشمند بیشتری داشته باشند.
با در نظر گرفتن تمام اینها مشخص می شود که جایگزین کردن دی وی آر ها با انکدرهای ویدئویی می تواند مزایای زیادی داشته باشد از جمله مقیاس پذیری، عملکرد و فراوانی.
انکدرها همچنین با داشتن ابزار مربوط، میزان استفاده از تصویر، آگاهی از موقعیت موقعیت و در نهایت میزان امنیت سازمان را افزایش می دهد.

یک فرصت فروش اساسی

با توجه به تحقیق سازمان IHS در سال 2014 فروش مربوط به سیستم های IP نزدیک به 50% بازار فروش محصولات نظارت تصویری را تشکیل می دهد. با آنکه از این تحقیق می توان اینطور برداشت کرد که تکنولوژی IP کم کم دارد محبوبیت خود را به دست می آورد اما آن سوی سکه نشان می دهد که کماکان از میان بیش از 50 میلیون دوربین فروخته شده در سراسر جهان بیش از 80% آنها کماکان آنالوگ است.
بیایید فرض کنیم که بخش اعظم این تعداد به دی وی آر های 16 کاناله متصل می شوند. این به آن معنی است که بیش از 2.5 میلیون دستگاه دی وی آر در حال حاضر در سراسر جهان کاندیدای تعویض شدن هستند. این یک فرصت بسیار بزرگ برای فروشندگان انکدر است تا بازار را به تصاحب خود در بیاورند و نادیده گرفتن این فرصت احمقانه خواهد بود.
جایگزین کردن DVR با انکدر، شروع کار خواهد بود. به عنوان تکنولوژی پیونددهنده بین دیجیتال و آنالوگ، انکدر به مشتری شما امکان و فرصت گسترش سیستم دوربین های آنالوگ خود را می دهد. سپس با از میان رفتن تکنولوژی انالوگ، شما بنیان های لازم را برای جایگزین کردن سیستم های IP و استفاده از مزایای این سیستم را ایجاد کرده اید.

 

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

بحران میان سالی سیستم های انالوگ

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا