با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


کسب درآمد از تصاویر 4k

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

همراه با رشد بازار بالقوه 4k، پیشگامان استفاده از آن، راه آهن، بخش حمل و نقل، شهرهای هوشمند، خرده فروشی ها، ورزشگاه‌ها، دولت، ارتش و موسسات مالی خواهند بود.
ظهور K4 همراه با سایر فناوری های صنعت امنیت، باعث افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای تصاویری با کیفیت بالاتر شد.
مصرف کنندگان صنایع الکترونیکی، بخصوص خبرگان سینمایی دارای تجربه در سرگرمی های خانگی، مصرانه بدنبال 4K Ultra HDTV بودند (که در حال حاضر فقط به عنوان 4k شناخته می شود). در حال حاضر، با ظهور دوربین های نظارت تصویری که توانایی ضبط تصاویر دقیق تری را بیشتر از هر زمان دیگری افزایش داده، این هیجان به صنعت امنیت نیز راه پیدا نموده است.
ابتدا آنچه که صنعت امنیت به طور کلی از کاربردهای نظارت تصویری می خواهد را در نظر بگیرید: تصاویری کاملا شفاف در روز و شب، جزئیات تصویری بیشتر برای شناسایی واقعی و تجزیه و تحلیل پیشرفته‌ای که ارزش افزوده دیگری را برای کسب و کارهای هوشمند اطلاعاتی فراهم بیاورد. با استفاده از فناوری دوربین K4، این قابلیت های تخصصی به کاربران نهایی در خرده فروشی باشگاه ها و سایر شغل‌ها و پیشه‌ها کمک می کند تا تصاویری با کیفیت فوق العاده برای محافظت از افراد، اموال و دارایی‌ها داشته باشند و به عملیات کسب و کار خود رونق بیشتری بدهند.
برای افراد زرنگ و دانا در کار ادغام سیستم ها و نمایندگان فرو تجهیزات در نظارت تصویری، K4 روشی قطعی برای افزودن ارزش به بانک راه حل های خود است. این دوربین برای هزارها برنامه کاربردی به خوبی مناسب می باشد و به نفع کاربر نهایی برای دست یافتن به برنامه‌های کاربردی با امنیت بالا است. ارائه آنها روش دیگری برای ارتقاء کیفیت تصویری و ایجاد قابلیت‌ها برای بررسی های قانونی با تصاویر ضبط شده و یا زنده در مناطق یا محیط‌های خاص است و پیشگامان استفاده از این دوربین، قابلیت دوربین های K4 را با انواع دیگر دوربین ها در سراسر تاسیسات خود ترکیب کرده اند.

تصویر K4 چیست؟

هنگامی که این فناوری برای اولین بار در سال 2012 به بازار تلویزیون معرفی شد، صنایع مصرفی لوازم الکترونیکی (CEA) آنرا به نام “Ultra HD” (UHD) معرفی نمود که اصطلاحی غیر رسمی بنظر می آمد، با اینحال آنرا معروف کرده بود و اشاره‌ای به وضوح تصویری 720 و یا 1080 صفحه نمایش تخت بود، اما صنایع الکترونیک به سرعت اصطلاح 4K را برای آن پذیرفت.
ظهور K4 به همراه سایر فناوری های صنعت امنیت، باعث افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای تصاویر اطو کشیده با کیفیت بالاتر شد. استاندارد K4 تعریف شد و مورد تایید اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) قرار گرفت که رزولوشن تصویری 2160 x 3840 با سرعت 30 فریم در هر ثانیه را ارائه می دهد. همانند پایبندی HDTV، UHDTV به استانداردهای خاص صنعت سرگرمی که بوسیله انجمن تصاویر متحرک و فناوری مهندسان (SMPTE) و همچنین ITU-R مورد تصویب قرار گرفته بود، این استاندارد نیز کیفیت تصاویری سازگار را تضمین و ارائه می داد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

با دو برابر شدن رزولوشن افقی و عمودی HDTV 1080p، 4K نیز دارای ویژگی های زیر شد:
• حداقل وضوح 2160 x 3840 یا 8.3 مگاپیکسل
• سرعت فریم تا 120 فریم در ثانیه
• نسبت تصویر 16:9
• صحت رنگ و جدول رنگ و الگوی بسیار بزرگتر نسبت به HDTV
در سال 2014 نمایشگاه بین المللی لوازم مصرفی الکترونیک که مسلما بزرگترین پلت فرم برای شروع بکار نمودن آخرین AV و فناوری های سرگرمی است، تلویزیونK 4 را که به شکل برجسته‌ای مورد توجه قرار گرفته بود را به نمایش گذاشت و تقریبا همه تولید کنندگان اعلام کردند که این نوع از صفحه نمایش را با کیفیت تصویری دیدنی و جذاب و با چهار برابر تراکم بیشتر از پیکسل استاندارد HD، یا منتشر کرده اند و یا آماده انتشار آن می باشند تا مصرف کنندگان را مشتاق به پذیرفتن این نمونه جدید ممتاز بصری برای خانه‌ها و دفاتر خود بنمایند. با توجه به گفته Business Insider Intelligence، 4K Ultra HD در بازار مصرف، با توجه به قیمت گذاری قابل قبول آن و رضایت کاربران از خدمات تصویری K4 در اینترنت، این دوربین به سرعت معروف شد.
در نمایشگاه ISC West and ASIS در سال 2014 که بزرگترین صنایع امنیتی در آن شرکت می کنند، دوربین های امنیتی K4 نیز در معرض توجه قرار گرفته و بسیاری از تولید کنندگان محصولات جدید K4 را عرضه نمودند. در طول این رویداد، چندین دوربین K4 معرفی شد از جمله دوربین 12MP ULTRA 360 که تصاویر برجسته MP 3Kx3K9 را در fps15 و MP4 در fps30 با رزولوشن فوق العاده بالا و با سرعت فریم استاندارد تولید می نمود. مشخصات دوربین محبوب 360 درجه برای قابلیت K4 به دلیل تصاویر با وضوح بالایی که تولید می کرد به خوبی مناسب است و جزئیات تصویری بیشتر و قابل ملاحظه‌ای را در سراسر یک زمینه گسترده تصویری در فرمت پانوراما ارائه می دهد.
بدیهی است که عرضه دوربین های نظارت تصویری K4 همراه با یک انتخاب گسترده‌تر با فاکتورهایی که به کاربران نهایی تضمین می دهد که ابزاری مناسب برای برنامه‌ای مناسب را دارا می باشند با افزایش ادامه خواهد داشت.

غلبه بر موانع برای پذیرش K4

برای استفاده واقعی از مزایا K4، تمام جنبه‌های یک سیستم نظارت باید با 4K سازگار باشد. گام بعدی برای تکامل تکنولوژی، تطبیق کل زیرساخت های امنیتی با استاندارد K4 است. اینکار شامل سخت افزار، سیستم های مدیریت تصویر، نمایش و استفاده از پهنای باند است.
ملاحظات بسیاری در بکارگیری تکنولوژی جدید و پیشرو مانند رزولشن K4 در دوربین های مدار بسته وجود دارد. مصرف پهنای باند همیشه مهم است، اما ذخیره سازی نیز در کنار آن و همچنین ضبط برای تشخیص حرکت و یا فقط اعلام هشدار از اهمیت برخوردار است و آخرین الگوریتم‌های فشرده سازی نیز به آن کمک می کند.
حالا دیگر، H.264 تنها فناوری فشرده سازی نیست. H.265 نیز به عنوان کدگذار برای تصاویری کارآمد به عنوان جانشین H.264 در نظر گرفته می شود و به خوبی نیز شناخته شده است. استاندارد H.265 به طور رسمی توسط ITU در ژوئن 2013 برای بهبود بیشتر کیفیت تصاویر ویدئویی، دو برابر شدن نسبت تراکم H.264 منتشر و طراحی شده است که برای دوربین های K4 مهم خواهد بود، زیرا نصب تعداد بیشتری از آنها به عنوان بخشی بزرگتری از نظارت تصویری و استقرار امنیت شروع شده است.
در ابتدا استفاده از K4 برای برنامه‌های امنیتی بخاطر عرضه لنزهایی که می توانستند سطح وضوح مورد نیاز را برآورده سازند با مانع مواجه شده بود، اما این مورد زیاد طول نکشید. علاوه بر این، مانیتورهای K4 نیز برای مشاهده فید از دوربین یا دستگاه ذخیره سازی عرضه شدند و سنسورهای پیشرفته تصویری که قادر به کنترل نور مورد نیاز برای فعال سازی پیکسل های کوچکتر با تعداد بسیار بیشتر بودند نیز به بازار آمدند.
برای ذخیره سازی بر اساس موضوع، رزولوشن افزایش یافته به معنای پهنای باند و ظرفیت ذخیره سازی بیشتر بر روی سرور است، و این در حالی است که به طور کلی به بهره برداری و ظرفیت پهنای باند شبکه نیز باید توجه شود. بنابراین، ضبط edge-ready از طریق کارت SD و روش فشرده سازی کارآمد به طور فزاینده نقش مهمی در دنیای جدید K4 بازی می کند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

برنامه ها و پیشگامان

دوربین های K4 محصولی کاربردی و در حال ظهور است و یکی از آنهایی است که می تواند برای افراد ادغام کننده سیستم ها با گسترده شدن کار آنها با آخرین تکنولوژی پیشرو، مفید باشد و به آنها اجازه می دهد تا در کمک به کاربران نهایی برای یکپارچه سازی این تکنولوژی امیدوار کننده در سیستم های موجود و یا جدید، نقش داشته باشند.
بکارگیری فناوری K4 می تواند برای افراد ادغام کننده سیستم ها، یعنی آنهایی که این فناوری را فرا می گیرند و آنرا در مکان های مناسب خود به شکل درستی بکار می برند پول ساز باشد. این دوربین ها فناوری خوبی برای کاهش هزینه‌ها می باشد، زیرا مساحت زیادی را پوشش و در نتیجه تعداد دوربین های مورد نیاز را کاهش می دهد و هم یک نیروی افزوده شده برای تحقیقات و گشت های امنیتی است.
پیشگامان بالقوه در رشد بازار این تکنولوژی عبارت از: بخش حمل و نقل (راه آهن و ترانزیت)، شهرهای هوشمند، باشگاه ها، خرده فروشی ها، ورزشگاه‌ها، دولت/ ارتش و موسسات مالی هستند.
باشگاه ها به این دوربین های با وضوح فوق العاده بالا در طبقاتی که بازی ها در آنها انجام می گیرد برای دیدن کارت هایی که بر روی میزها قرار می گیرد و شناسایی سریعتر افراد متقلب علاقمند هستند. برای استادیوم و برنامه‌های کاربردی در شهرهای هوشمند، از دوربین K4 برای تجزیه و تحلیل و یا فن آوری تشخیص چهره (بسیاری از دوربین های K4 قادر به تجزیه و تحلیل هستند) جهت شناسایی تهدیدات بالقوه در مکان هایی که جمعیت زیادی وجود دارند می توان استفاده نمود. دوربین های K4 در محیط های داخلی مانند نظارت در فرودگاه ها بخاطر داشتن قابلیت تشخیص حرکت های تصویری مانند تعلل و یا جهت اشتباه رفتن ایده آل می باشند و همچنین برای انبارهای بزرگ و باز و راهروهای پر رفت و آمد مناسب هستند.
این دوربین ها در محیط های خرده فروشی، نقشه برداری حرارتی و سرشماری افراد به کارمندان و مشتریان قابلیت هایی را ارائه می دهد و باعث کشف روش های بهینه سازی در کسب و کار و فرصت های بازاریابی می شود.
روش های بسیاری برای افراد ادغام کننده سیستم ها در استفاده از بازار در حال ظهور نظارت تصویری K4 وجود دارد، همانطور که هر تکنولوژی امنیتی، در کاربرد نهایی خود راهنمای اولیه شما می گردد. آشنا شدن با کاربردهای بالقوه و بازار پیش روی این راه حل های نظارتی به درد شما خواهد خورد. با بستن قراردادهایی برای تعمیر و نگهداری سیستم و مدیریت تجزیه و تحلیل داده‌های اطلاعاتی در کسب و کار برای کاربران این سیستم، فرصت هایی برای کسب درآمد ماهانه امکان پذیر خواهد شد.
همه اینها با K4 ممکن می گردد و به زودی با یک برنامه کاربردی در نزد شما خواهد آمد.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

کسب درآمد از تصاویر 4k

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا