با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


نيويورک استفاده از دتکتور جديد CO  را الزامی کرد

 ،سيستم اعلام و اطفاء حريق ،اتوماسيون خانگي و bms ،سیستم اعلام سرقت ،CCTV,DVR ،آیفون تصویری ،سیستم حفاظتی اتومبیل ،درب اتوماتیک ،باطری UPS ،قفل ،حفاظت فردی و بهداشت ،کابل و داکت ،خانه هوشمند BMS ،کنترل ترددACCESS ،ساعت حظوروغیاب ،گیت امنیتی وفروشگاهیXRY ،سیستمهای کنترل انرژی ،محافظ های الکتریکی ،تقویت و مسدودکننده الکترونیکی ،خودروهای حفاظتی ،پوشاک ایمنی ،بی سیم،GPS ،آسانسور و پله برقی ،کنترل اتوماتیک پلاک خودرو ،سیستمهای سانترال ،پایانه وکیوسکهای اطلاع رسانی ،حفاظت شبکه های کامپیوتروIT ،آنتن مرکزی ،بیومتریک ،دستگاه های اندازه گیری... ،سیستمهای پنوماتیک ،رله و کنتاکتور ،شیشه ایمنی ،اتوماسیون صنعتی ،کالاهای برقی ،ابزارآلات ،پلیس محله ،طراحی و اجرای سیستمهای... ،تجهیزات روشنایی lighting ،صاعقه گیروبرق گیر ،ویدئوکنفرانس و ویدیو پروژکتور ،اتاق مانیتورینگ ،ايمن اقليم ،كفش يحيي ،ايمن تصوير ردكا  ،افروزسازان جوان ،لاسك الكترونيك ،تكنو اتصال ،پويا فرانگار ،پويش رايان داتيس ،صنعت امن ،فراگستر الكترونيك ،نظارت گستر ايمن ،پارس اسپادانا  ،ژرف كام ايرانيان ،فن آوران امن ياشار ،فن آوران تصوير ،دنا صنعت ،سنگان ،سپيد سيستم ،آريا الكترونيك ،دادهاي رسا ،اسپادانا الكترونيك ،پاناتين ،ديدارك ،پاژالكترونيك ،الكترويك كاران ,مصاحبه به مناسبت روز آتش نشان ,روز آتش نشان,دوربین مداربسته ,فروش دوربین مداربسته,خرید دوربین,خرید دوربین مداربسته,سیستم اعلام حزیق ,درب ضد سرقت,ماشین آتش نشانی,آتش سوزی 125 ir

ايالت نيويورک به تازگي قانوني جديد را به تصويب رساند که همه رستوران ها و ساختمان تجاري را در اين ايالت، ملزم به نصب دتکتورهای مونوکسيدکربن تا ژوئن 2015 نموده است.
در اواخر ماه گذشته، فرماندار نيويورک Andrew Cuomo قانون جديدي را امضا کرد که تمام رستوران ها و ساختمان هاي تجاري در اين ايالت را ملزم به نصب آشکارسازهاي مونوکسيدکربن تا ماه ژوئن سال 2015 مي نمايد. اين قانون پس از آنکه در سال گذشته وقتی Steven Nelson، مدير يکي از رستوران هاي Legal Sea Foods در Long Island در اثر نشت مونوکسيد کربن ناشي از لوله معيوب دودکش آب گرم کن فوت کرد، مطرح گرديد. نزديک به 30 نفر ديگر نيز در نتيجه اين نشت گاز بيمار شدند. اين حادثه در داخل زيرزمين يک مجموعه رستوراني که چسبيده به مرکز خريد Whitman Shops ميباشد، اتفاق افتاد.
سناتور Carl Marcellino در بيانه‌ايي اظهار داشت: "متاسفانه، غالبا بعد از گذشت مدت زماني طولاني بالاخره يک فاجعه، محرک تصويب قانوني عرفي و عقلاني شود".
چنين فاجعه‌اي در فوريه سال گذشته رخ داده است، هنگامي که Steven Nelson در حين کار در رستوران Huntington Station، مغلوب مونوکسيدکربن شد. يک آشکارساز مونوکسيدکربن مي توانست زندگي او را نجات دهد.
طبق قانون ايالتي فعلي، هر خانه با يک يا دو خانواده، هر مجتمع مسکوني و آپاتماني، هر منزلگاه اشتراکي و هر واحد از منازل چند طبقه بايد يک آشکارساز مونوکسيد فعال داشته باشند، اين قانون رستوران ها و ديگر ساختمان هاي تجاري را ناديده گرفته بود.
سناتور Marcellinoاضافه مي کند: "اين مصوبه کمک خواهد کرد تا از مرگ بي معني و قابل اجتناب جلوگيري شود. مونوکسيد کربن قاتل خاموش است. يک دستگاه آشکارساز ساده به ما در برابر اين گاز کشنده، بي رنگ، بي بو و بي طعم هشدار مي دهد. من به خانواده Nelson فکر مي کنم و اميدوارم که سرگذشت آنها به عنوان زنگ خطري براي همه ما باشد و امروز همه، آشکارساز مونوکسيد کربن را براي خود تهيه کنند".
بر طبق گفته "مرکز کنترل و جلوگيري از بيماري ها" اگر چه در هر سال نزديک به 450 نفر در اثر مسموميت با مونوکسيد کربن به کام مرگ فرو مي روند و بطور متوسط 15000 نفر راهي بيمارستان ها مي شوند، اما به گفته Bob Williams، رييس شرکت سيستم هاي پيشگيري Briscoe، اکثر ايالت‌ها و شهرداري‌ها در سراسر کشور، داراي هيچ قانون مصوبي نمي باشند که تاسيسات تجاري را ملزم به داشتن دتکتورهاي مونوکسيدکربن کند.
"اين يک قانون تجاري و بسيار مهم در سراسر ايالت است به دليل آن که اين قانون عطف به ماسبق است، بنابراين تمامي تاسيسات موجود و همچنين ساخت و سازهاي جديد را پوشش مي دهد. Williams مي گويد: "با تصويب اين قانون بسياري از صاحبان کسب و کارها در سرتاسر اين ايالت به سراغ شرکت هاي توليد کننده وسايل امنيتي و هشدار دهنده خواهند رفت تا سيستم هاي موجود خود را به روز کنند و اين نقطه آغازي مي شود تا همه سيستم هاي جديد با دتکتورهای مونواکسيدکربن ترکيب شوند.
علاوه بر اين، وی مي گويد: واکنش منفي زيادي در برابر اين قانون وجود ندارد، اگر چه مي تواند منجر به هزينه‌هاي اضافي براي شرکت هاي آنها بشود. اين قوانين نتيجه مرگ و ميرهايي است که اتفاق مي افتد. قانون سکونت براي نيويورک (تشخيص CO) که در سال 2010 با نام قانون Amanda به تصويب رسيد پس از آن بود که دختر جواني به نام Amanda Hansen پس از خوابيدن در خانه يک دوست که در آن يک دريچه مسدود شده بخار وجود داشت، به کام مرگ مي رود و متاسفانه، Steve Nelson نيز سال گذشته در اثر مسموميت با گاز CO تسليم مرگ شد. از آنجا که اين گاز بيرنگ و بي بو است، مردم از آن بسيار مي ترسند و به دليل مرگ و ميرهايي که تا به حال با اين گاز همراه بوده است، صاحبان کسب و کارها از در مخالفت با اين قانون در نيامدند."
براي مطمئن شدن از اينکه آنها خود را با قانون انطباق مي دهند، وی توصيه مي کند که صاحبان کسب و کارها براي سيستم هاي امنيتي و آتش نشاني موجود خود از ارائه دهندگان اين سيستم ها که مي توانند به آنها در تهيه، نصب و نگهداري اين تجهيزات ضروري کمک کنند، ياري بگيرند.
همه شهرداري‌ها موظف به تست آشکارسازهاي CO هستند. معمولا اينکار با دستورالعمل‌هاي NFPA انجام مي گيرد و دتکتورها حداقل دو بار در سال مورد آزمايش قرار خواهند گرفت. شما بايد اينکار را بخشي از تعميرات و نگهداري منظم خود به حساب آوريد و مامورين آتش نشاني که به دنبال بازرسي هاي آتش نشاني هستند به آشکار سازهاي CO و همچنين آشکارسازهاي دود، براي مطمئن شدن از اينکه به درستي نگهداري مي شوند، نگاهي بياندازند.
در بيشتر محيط هايي که اين قانون جديد وجود آشکارسازهاي CO را در تاسيسات تجاري الزامي مي کند، بايد از افراد حرفه‌ايي در امور ايمني و آتش نشاني براي نصب آنها استفاده شود.
Willaimsمی گويد: "حالا که اينکار در اين ايالت براي ساختمان هاي تجاري الزامي شده است، همه ساختمان هاي تجاري که داراي سيستم اعلام حريق هستند، موظف به استفاده از شرکت هاي حرفه‌اي براي نصب آشکار سازها مي باشند. اينکار مانند اين نيست که شما تنها يک دتکتور مونوکسيد کربن نصب شده داشته باشيد که با باطري کار مي کند، بلکه شرکت هاي حرفه‌ايي در اين امور بايد اين دتکتورها را در سيستم اعلام حريق ترکيب نمايند و در شهرداري داراي پرونده رسيدگي باشند و يا حداقل توسط شهرداري‌ها طبق دستورالعمل‌ها مورد بازرسي قرار گيرند."

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

نيويورک استفاده از دتکتور جديد CO را الزامی کرد

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا