با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


توجه گسترده به تکنولوژی دوربین های پانورامیک

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

با رزولوشن های بالاتر و تکنولوژی های دوارپینگ و استیچینگ بهینه تر، این دوربین های گیرنده و فرستنده می توانند به زودی جای دوربین های معمولی و استاندارد PTZ را که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند بگیرد. تکنولوژی دوربین 360 درجه به رسیدن به آگاهی کامل با استفاده از تنها یک دوربین کمک می کند که این امر باعث کاهش تعداد دوربین ها و کاهش هزینه ها می شود.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

قابلت فراتر از نظارت تصویری یک محرک اصلی و اولیه برای تکنولوژی دوربین های 360 درجه بوده است. Edulbehram مشتریان خود را در بازار های عمودی مانند بانکداری، مراکز خرید و حمل و نقل می بیند.
تنها موردی که در جهان محصولات تکنولوژیک امنیتی با اطمینان می شود گفت، این است که هیچ چیز قطعی وجود ندارد. تغییر امری است دائمی و پیوسته. با سرعت زیاد پیشرفت تکنولوژی، کاربران و تجمیع کنندگان سیستم به طور پیوسته سعی می کنند تا یک گام جلوتر از تولید کنندگان نواور قرار داشته باشند. شاید هیچ بخشی در صنعت محصولات امنیتی مانند بخش نظارت تصویری بیانگر سرعت پیشرفت تکنولوژی نباشد.
در دهه اخیر Jumbi Edulbehram همراه با با کمپانی هایی مانند Axis Communications و Samsung در خط مقدم تغییر قرار داشته است. اما نقش جدید او به عنوان رئیس منطقه آمریکای شرکت Oncam او را وارد سریع ترین رشد تکنولوژی دوربین های 360 درجه کرده است. Oncam از Grandeye و بیش از 30 پتنت تکنولوژی با کیفیت بالا برای تصویر ویدئویی چشم ماهی استفاده کرده است و برخلاف دوربین های PTZ میدان دید این دوربین ثابت است و برای دنبال کردن تصویر به اپراتور نیاز ندارد. هنگام بازبینی تصاویر می توان آنها را باز کرد و با استفاده از دوربین های مجازی می توان برروی کل صحنه زوم کرد، یا حرکت داد و چرخاند. نتیجه کار طبق گفته Edulbehram تصاویر زنده می باشد.
وی می گوید: حتی هنگامی که من در سامسونگ بودم می دیدیم که سرعت رشد تکنولوژی 360 چقدر زیاد است. برای کاربرد های خاصی این دوربین واقعا به صرفه مناسب است. تجربه نرم افزاری و باز کردن تاب Oncam بهتر از هر چیزی است که تا به حال در صنعت مشاهده کردم. واقعا نرم و هموار است. در مرکز Oncam لنز های تکی 360 درجه بسیار قوی ای با تکنولوژی چشم ماهی دارد. امروزه انواع دیگر محصولات در بازار وجود دارند که سعی می کنند با استفاده از چند لنز به همین دستاورد برسند. به همین سبب نصب این محصولات سخت است.
برخی از مزایای استفاده از تکنولوژی 360 درجه در دوبین ها عبارتند از:
· منطقه پوشش وسیع تر و نبود نقطه کور
· دوربین ها و ساختار کمتر مورد نیاز برای مونیتور کردن صحنه
· رصد کردن رو به عقب
· آگاهی موقعیتی کامل
· از بین بردن تاخیر مکانیکی در دوربین های قدیمی PTZ
· دوربین های 360 درجه Oncam هیچ قسمت متحرکی ندارند و نیازی به نگهداری ندارند.
· کارکرد دوربین به شکلی کاملا بی سر و صدا است

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزانوی ادامه می دهد:‌ تکنولوژی دوربین های 360 درجه امروزه مناطق پوشش بسیار وسیعی را تامین می کند. دوربین های 360 درجه چند لنزه از چندین لنز در یک واحد استفاده می کنند تا تصویری کامل و ویژه به دست دهند. دوربین های چشم ماهی تک لنزه دید 360 درجه کامل می دهند و می توان هر گونه جزئیاتی را در آنها مشاهده کرد.
با تکنولوژی های دوارپینگ و استیچینگ و رزولوشن های بالاتر این دوربین های چند جهته به زودی جای دوربین های استاندارد PTZ را خواهند گرفت. همچنین تکنولوژی دوربین 360 درجه با استفاده از تنها یک دوربین، امکان آگاهی کامل از موقعیت را نیز فراهم می کند که این موضوع باعث کاهش هزینه ها و استفاده از دوربین های کمتر می شود.
وی اضافه می کند: این تکنولوژی در حال حرکت به دو جهت کاملا مختلف است و ما در حال تعقیب هر دوی این جهات هستیم. یکی تغییر رزلولوشن دوربین ها به سمت بالاتر رفت است که در یک یا دو نسل آینده جای تمام دوربین های PTZ را می گیرند. امروزه میلیون ها دوربین PTZ وجود دارد. نسل بعدی دوربین های 360 درجه که 12 مگاپیکسل هستند نمی توانند جایگزین PTZ های 20X شوند. اما در دو نسل دیگر، قطعا می توانند جای این دوربین ها را بگیرند. بنیان نصب فراوانی وجود دارد که بر اساس آن می توان دوربین های 360 درجه با مگاپیکسل بالا را نصب کرد.
کارآیی فراتر از نظارت واضح تصویری نیز یکی از نیروهای محرک اولیه برای تکنولوژی دوربین های 360 درجه بود. Edulbehram بخش زیادی از مشتریانش را در بازار صنعتی مانند بانک داری، مراکز خرید و حمل و نقل می بیند. او می گوید این امر یکی از دلایل هیجان انگیز حضورش در اینجا بوده است. وی تجربه زیادی در تحلیل دارد، بنابراین کار بعدی ما پیدا کردن روش هایی به منظور افزودن به ارزش محصولات است. تنها به این روش قادر خواهیم بود در آینده دوربین های خود را به فروش برسانیم.
بازار مراکز فروش بخشی داغ و پر طرفدار برای دوربین های 360 درجه است و دلایل خوبی برای این امر وجود دارد. اثبات شده است که استفاده از این دوربین ها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است. وی می گوید: مشتریانش که مربوط به مراکز فروش هستند به دنبال 4 ویژگی علاوه بر نظارت مستقیم ویدئویی می باشند که عبارتند از:
· شمارش افراد- چه تعداد از افراد وارد و خارج می شوند؟
· زمان اقامت- آنها می خواهند بدانند افراد چه مدت در بخش های خاصی از فروشگاه ساکن می شوند.
· مسیر حرکت مشتریان- مردم از زمان ورود به مرکز خرید به کجا می روند؟ به سمت چپ یا راست می روند؟ به کدام راهرو می روند؟
· نقشه کلی مرکز خرید- تمام تحلیل های موجود برای مرکز خرید در آن واحد و در دوره های مختلف زمانی
با آنکه بسیاری تصور می کنند تنها بازار مراکز خرید و تجاری بازار داغی برای محصولات نظارت ویدئویی هستند اما Edulbehram می گوید که بازار های بیشتری وجود دارند.
وی می گوید: در واقع تقریبا تمام بازار به چیزی هوشمند و فراتر از تنها نظارت تصویری نیاز دارند. کاربرد این تکنولوژی در مراکز خرید سرراست است: مسیر حرکت مشتریان، نقشه های اصلی، شمارش افراد.
او همچنین به کاربرد این دوربین بر روی کشتی های تفریحی اشاره می کند که حرکات مسافران روی کشتی، ظرفیت افراد در مکان هایی خاص مانند استخر و رستوران را تحلیل می کنند و البته یکی از بزرگترین قابلیت های آن تشخیص فرد است.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 84% - 30 votes

84%

توجه گسترده به تکنولوژی دوربین های پانورامیک

Book rating: 84 out of 100 with 30 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا