با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


اهمیت حرکت به سوی استانداردهای آزاد در کنترل دسترسی فیزیکی

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

Lutzeler مدیر نوآوری واحد تکنولوژی های ساختمان Siemens می گوید: آینده مدیریت دسترسی در استاندارد های آزاد نهفته است چون پتانسیل تکنولوژی امروز تنها زمانی قابل لمس خواهد بود که بین برند های مختلف سازگاری و همکاری به وجود بیاید. با توسعه استاندارد های کنترل دسترسی ONVIF در زمان و هزینه تولید کنندگان، نصابان و فروشندگان صرفه جویی خواهد شد و مشکلات به حد اقل خواهند رسید.
با وجود شرایط اقتصادی دشوار موجود در جهان، صنعت محصولات امنیتی به نظر رو به رشد و نسبتا خوب می آید. با آنکه اثرات رکود اقتصادی محسوس است اما این صنعت کمتر از صنایع دیگر تحت تاثیر این رکود بوده است. این امر احتمالا به خاطر این است که مردم حتی در شرایط دشوار اقتصادی اهمیت امنیت را درک می کنند و در برابر افزایش نرخ جرم سعی می کنند از دارایی های خود محافظت کنند. کنترل دسترسی به سمتی می رود که جز اصلی امنیت تبدیل می شود با آنکه بیشتر قسمتی از روند محافظتی به شمار می رود. این امر به خاطر این است که تجمیع و تفسیر پذیری موتور محرک بازار امروز هستند و خریداران و کاربران تنها نمی خواهند از مزایای امنیتی محصولات بهره ببرند. مشتریان با دور شدن از خرید تک کاربردی به دنبال محصولاتی هستند که امکاناتی جامع تر و مرتبط با تکنولوژی ساختمان همراه داشته باشند. در گذشته محصولات امنیتی تنها یک کاربرد داشتند و برای اتصالشان نیاز به سیم کشی بود.

ذهنیت" وصل کن و استفاده کن"

برای سال ها، سیستم های کنترل دسترسی با پایگاه های داده شان از IP (پروتکل اصلی ارتباطات اینترنتی) سیستم های کامپیوتری داخل ساختمان استفاده می کردند. نظارت تصویری با تغییر یافتن محیط دیجیتال امروزه با حفظ ساختار تجمیع پذیری را ممکن ساخته است. مشتریان خودشان نیز از هزینه کلی سیستم های امنیتی ساختمانشان- از فاز نقشه کشی تا نصب، تمرین نگهداری و گسترش دادن آن در آینده- اگاه هستند. با رشد رقابت در حوزه IT انتظارات نیز افزایش می یابد. خیلی ها ذهنیت "وصل کن و استفاده کن" دارند که این ذهنیت ناشی از استفاده از کامپیوتر در خانه و محیط کار است و انتظار دارند سیستم های امنیتی هم به همان سادگی و به همان شکل قابل کار باشند-برای سازندگان مختلف محصولات امنیتی.

حرکت به سمت استانداردهای آزاد در کنترل دسترسی فیزیکی

بیشتر پیشروها در بازار نسبت به تدوین استاندارد های جدید در حوزه سیستم های امنیتی اگاهی رسانی کردند. هدف این کار ساده تر ساختن استفاده از سیستم های امنیتی برای کاربران، تجمیع کنندگان، مشاوران و سازندگان است تا بتوانند سود خود را از صنعت ببرند. استاندارد آزاد برای تمام محصولات شبکه ای نصابان را قادر می سازد که محصولاتی از تولید کنندگان مختلف را بر روی یک سیستم نصب کنند. این استاندارد همچنین به فروشندگان نرم افزار نیز کمک می کند تا محصولشان بتواند بر روی محصولات با برند های مختلف نصب شود. برای تولید کنندگان محصول استاندارد آزاد تطبیق پذیری بین سایر تولیدکنندگان را امکان پذیر می سازد. در این محیط سیستم می تواند با محصولاتی از سایر تولیدکنندگان به روز رسانی یا ارتقا داده شود به جای اینکه تنها از تولیدات یک کارخانه مجبور باشند استفاده کنند. در بازار شبکه تصویری بسیاری از مزایای استاندارد های آزاد تجربه شده است. ONVIF (انجمن شبکه تصویری آزاد) که در حال حاضر بیشترین سهم مرتبط با عضویت و نفوذ در بازار را دارد، انجمنی جهانی است که عضویت در آن برای تولید کنندگان، تدوین کنندگان نرم افزار، مشاوران، تجمیع کنندگان سیستم، کاربران و دیگر گروه های علاقمند به شرکت ازاد است.
مشخصات ONVIF برای تصویر در حال حاضر پروتکلی را تعریف می کند که تجهیزات تصویری چگونه اطلاعاتی از قبیل تصویر زنده، صدا، فراداده و اطلاعات کنترل را تبادل کند. تبادل کنندگان تصویر شبکه ای برای مثال دوربین ها یا کدگذار ها و رسیور ها قادرند با یکدیگر به وسیله درخواست و ارسال تصاویر ویدئویی ارتباط برقرار کنند. این مشخصات همچنین کشف شدن خودکار و نصب به شبکه اتومات را نیز تضمین می کند. تکنولوژی استفاده شده توسط مشخصات ONVIF، خدمات وب، برای سایر کاربردها/تجهیزات دیگر مانند کنترل دسترسی مناسب است- و در سال 2010 ONVIF خبر داد که کار استاندارد سازی به پوشش کنترل دسترسی فیزیکی نیز گسترش یافت. در آینده تجهیزات کنترل دسترسی از تولید کنندگانی که با استاندارد های ONVIF تطبیق پذیری دارند نه تنها به سادگی با هم همکاری می کنند بلکه با محصولات و سیستم های نظارت تصویری ONVIF هم- بدون نیاز به هیچ گونه تنظیمی- کار می کنند.

مزایای استانداردهای آزاد در کنترل دسترسی فیزیکی

در نتیجه همکاری ONVIF، روزی می رسد که تمام محصولات شبکه ای بدون توجه به تولید کننده و نوع برند بتوانند با هم کار کنند. تمرکز روی ویدئو انجمن را قادر ساخت تا به شکلی بهینه همه چیز را در جای خود داشته باشد- مشخصات هسته، مشخصات تست، ابزار تست و پروسه تطبیق دادن برای دست یافتن به قابلیت همکاری واقعی بین اعضا و محصولات در کمترین زمان. داشتن چنین اجزایی در جای خود کمپانی ها را برای ساخت محصولاتی تطبیق پذیر مانند آنچه در کنترل دسترسی استفاده شد را راحت می سازد. این امر در نتیجه به کاربران، تجمیع کنندگان، مشاوران و تولید کنندگان این امکان را می دهد که بتوانند از موقعیت های پدید آمده استفاده کنند که در نتیجه این کار منجر به راه کار هایی مقرون به صرفه (از لحاظ اقتصادی) و انعطاف پذیر خواهد شد. برای کاربران این کار انعطاف پذیری لازم را برای انتخاب محصول از تولید کنندگان مختلف را به منظور ایجاد موثرترین، عملی ترین، بهینه ترین و اقتصادی ترین راه کار کنترل دسترسی ایجاد می کند. برای تولید کننده، این کار امکان وارد شدن به حوزه های جدید امنیتی به وسیله قادر بودن به کار با سیستم ها و راه کار هایی با تجمیع کننده های مختلف را امکان پذیر می سازد. برای تجمیع کننده، این کار انعطاف پذیری بیشتر با قابلیت پیشنهاد راه کار مشخص به مشتری را می دهد.

امکانات تجمیع برای کنترل دسترسی فیزیکی با سیستم های ویدئویی

امکان تجمیع کنترل دسترسی و سیستم های نظارت ویدئویی در حال حاضر محدود به استفاده از محصولات یک تولید کننده یا محصولاتی از تولید کنندگانی با امکانات خاص تجمیع می باشد. با پیشرفت استاندارد ONVIF برای محصولات کنترل دسترسی، پیچیدگی تجمیع انواع مختلف تجهیزات تهیه شده توسط تولید کنندگان مختلف کاهش خواهد یافت. با این کار صرفه جویی قابل توجهی از وقت و هزینه برای تولید کنندگان، نصابان و کاربران و حاصل خواهد شد و مشکلات کار نیز کاهش خواهد یافت.
تا اکتبر همان سال یعنی از اولین اعلام ONVIF مبنی بر استانداردسازی اولیه برای محصولات شبکه ای ویدئویی، کار برای شامل شدن سیستم های کنترل دسترسی فیزیکی توسعه پیدا کرد و 10 کمپانی پیشرو برای کار گروهی به خدمت گرفته شدند.

جنبه استاندارد سازی در کنترل دسترسی فیزیکی

تدوین استانداردهای آزاد در ویدئو هم اکنون به مهاجرت از سیستم های آنالوگ به دیجیتال کمک کرده است و راحتی ویدئوی شبکه ای را به خاطر تطبیق پذیری، انعطاف پذیری، کیفیت و اطمینان به همراه داشته است.
با توسعه ONVIF به کنترل دسترسی، انجمن با کمک استاندارد آزاد گامی دیگر برای به کار گیری تجمیع تجهیزات امنیتی بر اساس IP برداشته است. استانداردسازی در حوزه کنترل دسترسی با تعریف کاربردهای اصلی و تدوین معماری تکنیکی اساسی آغاز شده است. گره های اصلی در پیش نویس معماری نقطه شناسایی (به طور مثال خواننده اعتباری)، ساختار در و موتور تصدیق و اجازه است. اولین پیش نویس ها پیش بینی می شود تا اوائل سال 2011 در دسترس قرار گیرد.

آینده از آن استانداردهای آزاد است

امروزه تامین راه کار امنیتی جامع و برای مدت طولانی به بیش از یک تولید کننده و تکنولوژی نیاز دارد. این کار نه تنها نیاز به همکاری بین سیستم های مختلف امروزی بلکه باید با سیستم های آینده نیز ارتباط داشته باشد. در Siemens، ما باور داریم آینده سیستم مدیریت امنیتی در تطبیق و همکاری بین برند های مختلف نهفته است. ما راه حمایت از ONVIF را انتخاب کردیم، چون نگاهی به آینده و بر اساس ساختار IT و ساختار وب دارد. Siemens به عنوان شرکتی پیشرو در بازار کار معرفی ارتباطات استاندارد شده در زنجیره پردازش تصویری را آغاز کرده و هم اکنون در فکر این است که همین کار را برای سیستم های کنترل دسترسی هم انجام دهد و در آینده با کمک ONVIF این تلاش را برای دیگر محصولات امنیتی پی بگیرد.

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا