با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


 پیشگیری بهتر از درمان 

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

شناسایی یک اتفاق، بهترین راه برای تعیین ارزش و کارایی یک سیستم مداربسته است. در بسیاری از موارد، چنین اقدامی شامل مشاهده‌ی یک جرم و دستگیری فرد مظنون می شود. واضح است که برای آزادسازی یا تعقیب چنین متخلفانی شواهد کافی لازم است.
این معیارها همگی معیارهای مهمی برای اُپراتورها تلقی می شوند و در برخی از موارد به عنوان پایه‌ای برای ارزیابی ارائه‌کنندگان سرویس قرار می گیرند. قطعا، با شناسایی یک اتفاق و دستگیری فرد مظنون جشن بزرگی در آن سازمان برقرار خواهد شد، چرا که اهداف امنیتی آنها برآورده شده است.
با این حال، در برخی از شرکت‌ها شناسایی یک جرم در حال وقوع اتفاقی مطلوب یا بهترین پیامد ممکن نیست. در تشکیلاتی چون تالارها، مراکز خرید و ... شهرت این تشکیلات موضوعی حائز اهمیت است که باید تحت محافظت قرار بگیرد. در اینگونه موارد، پیشگیری از یک اتفاق به مراتب حائز اهمیت‌تر از شناسایی جرمی در حال وقوع و فرد مظنون است.
معمولا قربانیان با مشاهده‌ی دستگیری مجرمینی که به تازگی از آنها سرقت کرده‌اند تحت تاثیر قرار می گیرند و بابت این موضوع قدردانند. با این حال، تجربه‌ی جرم و جنایت معمولا ذاتی منفی داشته و از احساس داشتن یک زندگی خوب می کاهد. با کمال تعجب در صورت شناسایی یک جرم احتمالی و توقف آن توسط یک فرد، ذی‌نفعان این اقدامات شاید هرگز متوجه اینکه چه کار خوبی انجام می دهید نشوند. پس چگونه کار شما باید مورد ارزیابی قرار بگیرد؟
در کمال تعجب، شرایط دیگری نیز وجود دارند که کار خوب امنیت و نظارت چنان است که به مدیران این احساس دست می دهد که تهدید جرم و جنایت وجود خارجی ندارد، از این رو اقدام به قطع یا کاهش منابعی که مسئولیت این شرایط امن را بر عهده دارند می کنند.
به صورت ایده‌آل، گزارشات در مورد کارایی امنیتی باید جرم‌های پیش‌گیری شده و همچنین جرم هایی که منجر به دستگیری افراد شده‌اند را شامل شوند. اما سوال اینجاست که چگونه باید داشتن چنین تاثیری را ارزیابی کرد. پرسنل نظارتی بامهارت و آموزش‌دیده باید قادر به شناسایی نشانه‌های یک اتفاق نزدیک به وقوع، و گاهی اوقات کاملا پیش از وقوع اتفاق باشند.
نشانه‌های مرتبط با انواع وقایع باید به درستی شناسایی و در گزارش تعریف شوند و برای مدیریت توضیح داده شوند. به صورت ایده‌آل، ویدئوهای ضبط شده‌ی مربوطه باید در این فرآیندهای گزارشی منظور شوند. بزرگترین مانع برای فهماندن اینکه از اتفاقی پیشگیری شده است، فهم مدیریت از نشانه‌هایی می باشد که این موضوع را نشان می دهد. هرچند، در مواردی که اُپراتورها چنین نشانه‌هایی را شناسایی می کنند و اقدامی امنیتی صورت می دهند، به قطع مظنون نیز عکس‌العملی در برابر پرسنل مربوطه نشان می دهد و تغییری در رفتار وی پدیدار می شود.
مهارتهای شناسایی چنین نشانه‌هایی و همچنین به همین میزان اهمیت گزارش‌دهی در مورد آنها به گونه‌ای که برای مدیران قابل فهم باشد، بخشی از نقش پررنگ اُپراتورها است. چنین قابلیت‌هایی نیازمند آموزش در این باب هستند.
توانایی شناسایی و پیش‌گیری از اتفاقات پیش از وقوع آنها، مزیت‌هایی را برای امنیت در بر دارد. نخست، اعتبار پرسنل امنیتی به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می کند. در برخی موارد، عملیات های انجام شده و بازخوردها و توضیحات این پرسنل به مدیران در مورد زبان بدن مجرمان و اینکه چه اتفاقی در حال وقوع در مقر آنهاست، مدیران را شگفت زده می کند. از دیدگاه عملکردی، این موضوع اقداماتی عملی و قابل ارزیابی را ارائه می دهد که قسمت امنیت به درستی در حال انجام کار خود است. 

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

به عنوان مثال، یک سرقت مسلح تاثیر قابل ملاحظه‌ای روی حجم معاملات یک مرکز فروش برای سه ماه پس از وقوع آن داشته است. شاید وقایع کوچکتر تاثیرات کمتری را از لحاظ اقتصادی در پی داشته باشند، اما توقف وقوع هر کدام از این اتفاقات توسط مدیریت دیده خواهد شد تا به کل درآمد سالیانه کمک کند. از شناسایی موفق نیز می توان به عنوان برنامه‌های آموزشی و آگاهی ساز برای کارکنان و مدیریت شرکت به عنوان بخشی از برنامه‌های گزارشی استفاده کرد.
قطعا مکان هایی وجود دارند که در آنها ترجیح بر آن است که جرم واقعی شناسایی و مظنون دستگیر و آن فرد برای همیشه از آن مکان اخراج یا به جرم جنایی متهم شود. شاید پیشگیری مناسب همه‌ی مکان ها نباشد، اما جاهایی که نیاز شدید به حفظ شهرت امنیت و یک تجربه‌ی بازدید مثبت را دارند، به قطع می توانند از چنین گزارشاتی سود ببرند.


منبع:‌ تهيه و تنظيم: سارا کریمی -  کارشناس بازاريابي شرکت ديدارك

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

آیا پیشگیری بهتر از درمان است؟

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا