با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


در های آتش Sliding

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

در دنیای امروز، امنیت روز به روز برای تجارت، موسسات و مراکز مختلف اهمیت بیشتری پیدا می کند. خواه شما در مراکز آموزشی، مراکز درمانی، ادارات دولتی، شرکت های تجاری باشید، به هر حال امنیت در برابر آتش سوزی نقش بسیار مهمی را در چگونگی طراحی ساختمان ایفا می کند.
درهای آتش جزء بسیار مهمی از امنیت در برابر آتش سوزی یک ساختمان به حساب می آید. هدف از استفاده از درهای آتش کم کردن سرعت پیشروی آتش سوزی یا متوقف کردن گسترش دود و آتش درون ساختمان است تا بدین ترتیب به ساکنان زمان کافی برای خارج شدن از ساختمان را بدهد. درهای آتش در انواع مختلف وجود دارند: coiling،sliding ، swinging و همچنین انواع گوناگون برای هر کدام از این مدل ها. این مقاله روی سیستم در های اتش اسلایدی تمرکز می کند

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

تاییدیه های درهای آتش

برای اینه در آتش مطابق با کد ها و مقررات باشد، نیاز است که توسط آزمایشگاه های تخت نظر (ULو ULC) و نیز کارخانه(FM) تایید شود. این کمپانی ها سیستم در آتش را تست می کنند تا نسبت به برقرار بودن استاندارد های ایمنی اطمینان حاصل کنند. اتحادیه ملی محافظت در برابر آتش سوزی (NFPA) مقررات و کدهای تست UL و FM را تعیین می کنند.
تولید کنندگان درهای آتش نیز می توانند هم برای مشخص کردن محصول خود و هم برای گارانتی عملکرد آن در موقعیت آتش سوزی آن را تست کنند. درهای آتش معمولا باید تست امنیتی صنعت شامل FM و UL را بگذرانندو با استاندارد های NFPA80 منطبق باشد. برای اینکه در آتش تایید شود، تولید کننده باید نقشه طراحی در و همچنین یک در کامل ساخته شده را به مرکز تست بدهد. در مرکز تست، آزمایش های لازم را انجام می دهند و تعیین می کنند در انتظارات ایمنی را برطرف می کند یا نه. اگر نیاز به تغییر چیزی بود سازنده باید دوباره پس از اعمال تغییر طراحی و در را برای تست ارائه دهد. در مورد UL آنها بازرسی های ناگهانی از کارخانه انجام می دهند تا بررسی کنند که آیا درها کماکان تحت تایید استاندارد هستند یا نه.
شرایط بی شماری وجود دارد که یک در آتش باید آنها را داشته باشد. یک مثال از این نیاز ها از NFPA80 این است که سیستم بسته شدن در باید هنگامی که در نصب شده تست شود. درها باید به طور مداوم تست شوند. تست های مورد نیاز برای سیستم های مختلف در فرق می کند.

انتخاب در آتش صحیح

انتخاب سیستم در آتش بر اساس فاکتور های مختلفی صورت می گیرد که این شرایط شامل چگونگی طراحی در، شرایط ساختمان و خواسته های مشتری است. یکی از اولین چیزهایی که باید به آن نگاه کنید این است که در آتش چگونه قرار است کار بکند. آیا قرار است در تمام طول روز باز و بسته شود یا قرار است دائما باز یا بسته باشد؟ آیا فرد و وسیله نقلیه قرار است با هم از در تردد کنند یا فقط یکی از آنها یا مورد دیگر؟ این فاکتور ها روی نوع در مورد نیاز، اینکه کویلینگ باشد یا سوینگی یا اسلایدی، تاثیر می گذارد. برای مثال برای مصارفی که در آمد و شد زیادی به خود می بیند بهتر است از در اسلایدی استفاده شود چون سیکل های استفاده زیاد است. اینکه چه استفاده ای قرار است از در بشود یا اینکه چگونه قرار است از آن استفاده شود هم روی نوع در تاثیر می گذارد. در ادامه فاکتور های کلیدی ای که باید هنگام انتخاب در در نظر بگیریم آورده شده است:

سایز ورودی

اندازه در آتش می تواند نوع در مورد استفاده را تعیین کند، اینکه از فلز توخالی باشد یا قاب لوله ای.
نرخ مقامت ساعتی
رتبه بندی ساعتی به معنی مدت زمانی است که در می تواند در برابر آتش مقاومت کند. نرخ مقاومت در ¾ زمان نرخ مقامت دیوار است. بنابراین دیواری که نرخ مقامتش 2 ساعت است نیاز به دری با نرخ مقاومت 1.5 ساعت دارد.

نرخ افزایش دما

نرخ افزایش دما مدت زمانی است که در می تواند گرمای آتش را کنترل کند و در جاهایی مهم است که افراد نیاز است از در عبور کنند. انواع مختلف درهای ساخته شده نرخ های مختلف دارند. برای در آتش فلزی از جنس توخالی آمریکایی نرخ افزایش دمای 250 درجه ای 30 دقیقه است و در با لوله توخالی برای 450 درجه افزایش دما 30 دقیقه است. به این معنی که در مدت 30 دقیقه دما در سمتی از در که آتش قرار ندارد نمی تواند بیشتر از 250/450 درجه شود.

رتبه بندی بار باد

آیا در می تواند در باد با فشار چندین پوند بر فوت مربع دوام بیاورد(PSF)؟ آنچه این مورد را تعیین می کند ضخامت در ساخته شده است.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

فضای خالی موجود

اینکه چه میزان فاصله تا سقف وجود دارد روی چگونگی کارکرد سیستم در تاثیر می گذارد. همچین این فاصله می تواند نوع در انتخابی، تک اسلایدی یا دو اسلایدی بودن و اینکه در از کدام طرف باز شود را تعیین کند.

عایق بندی

انواع مختلف درها، انواع مختلف عایق بندی نیز دارند که محافظت های مختلف در برابر آتش را ممکن می سازند. بسته به شرایط ساختمان مورد نظر، نوع خاص عایق بندی باید در نظر گرفته شود. درهای آتش با فریم لوله ای معمولا عایق بندی فایبرگلاسی دارند و در با فلز توخالی معمولا از عایق بندی مواد معدنی استفاده می کنند (MFI). MFI نرخ افزایش دمایش در برابر آتش بالاتر است.

نوع سیستم بسته شدن

سیستم بسته شدن استاندارد،‌ می تواند وزنه تعادلی یا کابلی می تواند باشد اما انواع مختلف دیگری نیز می تواند وجود داشته باشد. یک در الکترومکانیکی می تواند طوری با ساختمان تنظیم شود که به طور خودکار هنگام آتش سوزی بسته شود. این سیستم از یک باتری 72 ساعتی پشتیبانی می کند. در مواقعی که در ابتدا باز است می توان گزینه ای گذاشت که تا زمان به صدا در آمدن آلارم در باز بماند.

اپراتور

آیا در شما نیاز دارد با سرعت مشخصی باز شود؟ تقریبا چند بار در طول روز یک در باز و بسته می شود؟ این فاکتور ها نوع اپراتوری که باید برای در آتش استفاده شود را تعیین می کنند. یک در اسلایدی معمولی سرعت باز شدن 11-24 اینچ بر ثانیه دارد.

ویژگی های مضاعف

تجهیزات امنیتی، شکاف تک ریله، در های عبوری و.. برای دلایل بسیاری شما نیاز به امکانات اضافی بر روی در خود دارید. معمولا زمان هایی پیش می آید که شما می خواهید در بسته نشود تا فرد خاصی از در عبور کند. در این موقعیت داشتن رمز یا کارت عبوری مخصوص می تواند گزینه ایده آلی باشد. برخی مراکز نیاز دارند تا اجسام بزرگ با کمک سیستم ریلی از در عبور کنند. امنیت آتش تنها دغدغه موجود نیست، اینکه تجهیزات مرکز امن نگاه داشته شوند نیز به اندازه امنیت در برابر آتش سوزی مهم است. با وجود تجهیزات امنیتی مانند آژیرهای هشدار، فرمان های صوتی که در بسته می شود و.. می تواند امنیت تامین شده توسط در را تضمین کند.
تولید کنندگان بسیاری قادرند تا سیستم های در را طراحی کنند و بسازند تا بتوانند نیاز های مشتری را بر آورده کنند که این گزینه فوق العاده ای برای کاربردهای گسترده می باشد. از آنجا که این سیستم های در ویژه می تواند کمپانی به کمپانی متفاوت باشد، تست های اضافه بر روی سیستم های در خاص می تواند محتمل شود.
برای اطلاعات بیشتر به سایت www.doorengineering.com مراجعه کنید.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

در های آتش Sliding

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا