با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


نازک‌ترین منبع تغذیه خورشیدی ساخته شد

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

محققان دانشگاه گوانگجو در کره جنوبی موفق شدند منبع تغذیه الکتریکی‌ای بسازند که از سلول‌های خورشیدی بسیار نازک و انعطاف‌پذیر تشکیل شده و برای تأمین انرژی لازم برای کاربری تکنولوژی‌های پوشیدنی، کافی‌ است.
منبع تغذیه تازه ساخته شده بسیار نازک و انعطاف‌پذیر است به شکلی که می‌توان آن را مانند کاغذ به دور یک مداد پیچید. انعطاف‌پذیری این سلول‌های خورشیدی نسبت به نازک‌ترین و منطعف‌ترین سلول‌های قبلی، شبیه به انعطاف‌پذیری کاغذ تحریر و کارتن جعبه‌سازی‌ است و محققان امیدوارند بتوانند با تولید انبوه آن، راه تازه‌ای برای توسعه تکنولوژی‌های پوشیدنی مانند عینک هوشمند و ابزارک‌های ورزشی ایجاد کنند.
قطر منبع تغذیه‌ خورشیدی تازه تنها یک میکرومتر است که نصف قطر تار موی انسان و 150 برابر نازک‌تر از انواع موجود منبع تغذیه است. براساس محاسبات و آزمایش‌های انجام شده این منبع تغذیه را به راحتی می‌توان به دور یک استوانه با قطر 1/4 میلی‌‌متر پیچید.
روش ساخت این منبع تغذیه به این شکل بوده که سلول‌های خورشیدی خالص را بدون هیچ چسب یا نگه‌دارنده‌ای که بر قطر آن بیفزاید، روی یک صفحه نگهدارنده نازک با استفاده از تکنیک جوش سرد زیر فشار در دمای 170 درجه سانتی‌گراد نصب و الکترودهای انتقال را به این صفحه پایه وصل می‌کنند.
اگرچه کاربری این منابع تغذیه در آزمایشگاه به اثبات رسیده است اما سازندگان در تلاش برای ارتقاء و تولید انبوه آن هستند تا بتوانند در قالب لباس یا پارچه‌های تولید انرژی الکتریکی، آنها را به بازار عرضه کنند.

منبع:‌ana.ir

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

نازک‌ترین منبع تغذیه خورشیدی ساخته شد

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا