با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


ردیابی سرقت فلزات با دوربین های حرارتی

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

مانند بسیاری از شرکت های کاربردی در سراسر جهان، City Utilities در Springfield,Mo قربانی سرقت مس شد. برای محافظت از ایستگاه های فرعی، دوربین های امنیتی یک نیاز بودند. اما، تامین نور برای دوربین ها ایجاد مشکل کرد.
نیک راسی مدیر امنیت فیزیکی City Utilities توضیح می دهد: "ما ایستگاه هایی در اطراف شهر داشتیم اما برخی از این ایستگاه ها در محل های مسکونی و نزدیک خانه ها قرار داشتند. نور مورد نیاز برای دوربین های امنیتی برای همسایه ها ایجاد مزاحمت می کرد و نمی خواستیم باعث آزار همسایه ها شویم. بنابراین تصمیم گرفتیم دوربین های حرارتی خریداری شده از Axis communications را جایگزین دوربین های قبلی کند. با دوربین های حرارتی هرگز نیاز به تنظیم نور نداشتیم تا بخواهیم همسایه ها را راضی کنیم. و با استفاده از آنها می توانستیم ببینیم که عکس گرفته شده آدم است، گاو یا گوزن یا سگ است، بدین ترتیب می توانستیم آلارم را تصدیق کنیم. بنابراین متوجه می شدیم که کی باید نیروهای امنیتی را پخش کنیم یا با پلیس تماس بگیریم. آلارم های اشتباه مشکل بزرگی بودند. مردم دوست ندارند مانند چوپان دروغگو دائما از گرگ بنالید، چون در این صورت در طولانی مدت شانس کمتر برای پاسخگویی به درخواست خود خواهید داشت. ما می خواستیم آلارم های اشتباه را از بین ببریم".
در ابتدا دوربین های حرارتی در مراکز نظامی کاربرد داشت. اما، پیشرفت های اخیر صورت گرفته در پردازش دوربین های حرارتی کار ردیابی نفوذ را به سطح بالاتری از شفافیت و وضوح رساند که غیر قابل مقایسه با دقت تحلیل های ویدئویی بود. و امروزه، دوربین های حرارتی برای مالکان و صاحبان کارخانه کاربرد بیشتری پیدا کرده است چون هزینه تمام شده استفاده از آن کاهش یافته است. با توجه به اظهارات جان رومانویچ مدیر SightLogix دوربین های ردیاب حرارتی امروزه در قیمت متعادلی قرار دارند و برابر مصارف امنیت محیطی مناسب هستند.
اما همانطور که راسی به آن اشاره کرد، دوربین های حرارتی برای کمپانی می تواند صرفه جویی در هزینه ها را هم به همراه داشته باشد. City Utilities اولین دوربین های حرارتی اش را در ابتدای سال 2012 به خاطر تعداد زیاد ورود غیر مجاز و دزدی که اتفاق افتاد نصب کرد. او می گوید: "در یک دوره 22 روزه، 9 مورد دزدی فلزات داشتیم که هزینه جایگزینی آنها حدود 45000 دلار شده بود. دزدها به دنبال مس داخل سیم ها بودند".
شما می توانید اموال مورد سرقت را با دلار و پول جایگزین کنید ولی در مورد جان انسان ها نمی توانید همچین کاری انجام دهید.. نصب دوربین های امنیتی حرارتی به خاطر مسائل امنیت جانی نیز بود. راسی می گوید: "اشخاصی به سبب ورود به محوطه و تلاش برای دزدی سیم ها جان خود را از دست دادند. همچنین ممکن است موردی پیش بیاید که یکی از کارکنان بدون اگاهی از اینکه دزد در محوطه وجود دارد وارد محوطه شود و جانش بخ خطر بیفتد".
City Utilities بیش از 50 ایستگاه فرعی دارد و امروز تمام این 50 ایستگاه مجهز به دوربین های حرارتی شده اند. طی دو هفته اول تنها یک مورد تلاش برای دزدی داشتیم که آن هم الان در زندان است و غیر از این حادثه مورد دیگری برای ایستگاه پیش نیامده است. با این حال کمپانی هنوز به دنبال پیشرفت در مسائل امنیتی است. راسی می گوید نقشه های آینده شامل تنظیم دوربین ها به طوری که اجازه عبور پرنده ها را بدهد اما در مورد عبور انسان هشدار بدهد.
آنچه دوربین های حرارتی را به گزینه ای ایده آل برای موقعیت هایی همچون این شرکت می کند استفاده از گرما به جای نور است. تمام اشیا خارجی دماهای مختلفی دارند و بدین ترتیب دوربین حرارتی تصویری سیاه و سفید خواهد داد، بدین شکل که اشیا گرمتر روشن تر و اشیا سرد تر تاریکتر نشان داده می شوند. با پیشرفت پردازش تصویر همراه با افزایش حساسیت تصویر برداری حرارتی، دوربین های پیشرفته تر امروز می توانند تفاوت دمای بین اشیا را به شیوه ای کاملا هوشمندانه تر نشان دهد. تفاوت دما به طور هوشمندانه می تواند شامل جزئیاتی مهم در مورد مصارف امنیتی باشد که مورد نیاز است.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

شکل: تصویر برداری حرارتی از مشکلاتی نظیر نور خیلی زیاد خورشید جلوگیری می کند

اندی تیچ رئیس FLIR می گوید: "حصول اطمینان از اینکه مشتری تفاوت دوربین حرارتی را با سایر دوربین ها بداند از اولویت های ماست. اولین سوالی که باید پاسخ داده شود اینست که "حرارتی به چه معناست؟". بسیاری از مردم فرق بین حرارتی و فروسرخ(IR) را نمی دانند، با آنکه دوربین های حرارتی در محدوده IR کار نمی کنند. دوربین های حرارتی از سنسور های غیر فعال استفاده می کنند به جای استفاده از تکنولوژی متکی به بازتاب نور. اگر شما به اتاقی کاملا تاریک بروید و دوربین هیچ تصویری نمایش ندهد می فهمید که دوربین بر اساس بازتاب نور عمل می کند. دوربین های حرارتی متکی به نور تابیده شده توسط خود اجسام یا انرژی تابیده شده به طور مستقیم از اشیا است. دوربین های IR، LED های تابنده دارند که انرژی را در طول موج های بسیار کوتاه فروسرخ می تاباند. دو مشکل در مورد LED های تابنده وجود دارد، یکی اینکه آنها برای فواصل طولانی کار نمی کنند- 50 فوت نهایت فاصله کاری آنها است- و مشکل دوم اینکه این دوربین ها حرارت تولید می کنند و بدین شکل حشرات و عنکبوت ها را به خود جذب می کنند. عنکبوت تار می بافد و به این شکل ممکن است روی دوربین را بپوشاند.
صاحبین املاک اگر می خواهند بدون نگرانی از تاریکی یا شرایط آب و هوایی 24 ساعته از داراییشان مراقبت کنند، دوربین های حرارتی گزینه مناسبی خواهد بود. مورد دیگری که باید در نظر گرفته شود حوزه پوشش دوربین های حرارتی است. یک دوربین حرارتی خیلی خوب می تواند تصاویری از چند مایل دورتر تهیه کند که این ویژگی دوربین حرارتی را برای جاهایی مانند خطوط راه آهن یا کشتی های مسافر بری مناسب می سازد. فردریک نیلسون مدیر عمومی شرکت Axis Communications در آمریکای شمالی داستانی در مورد زنی که GPS مسیرش را به سمت خطوط راه آهن کشاند تعریف می کند: "این زن در آنجا گیر کرد. دوربین حرارتی که روی خط آهن متمرکز شده بود توانست او را در آنجا تشخیص دهد که در خط آهن گیر کرده است و به این ترتیب او نجات پیدا کرد".
البته نورپردازی یکی از مهمترین دلایلی است که یک کمپانی را مجبور می کند از دوربین های حرارتی استفاده کند. از آنجا که دوربین های حرارتی با استفاده از گرمای خود جسم می تواند تصویر تهیه کند، این دوربین ها می تواند در تاریکترین و سخت ترین جاهایی که نور می تواند به آن دسترسی داشته باشد مورد استفاده قرار گیرد. اما این دوربین ها در طول روز که نور خورشید بسیار شدید است و کیفیت تصویر در دیگر انواع دوربین ها بسیار پایین می آید، نیز می توانند به خوبی کار کنند. دوربین های حرارتی همچنین در شرایط محیطی که به نظر کار کردن در آن غیر ممکن می رسد نیز می تواند کار کند.
برای مثال دوربین های حرارتی Bosch در Tlaxcala مکزیک مورد استفاده قرار گرفت. یک آتش فشان خاموش به نام La Malinche در نزدیکی پارک ملی Malinche قرار گرفته است. این آتش فشان که پنجمین آتش فشان بزرگ کشور مکزیک به حساب می آید در میان یک جنگل انبوه قرار گرفته است. مقامات Tlaxcala قطع درخت را به شکل مفرط را از جنگل La Malinche مشاهده کردند. با اینحال دوربین های امنیتی که از قبل بودند کار مشاهده و نظارت بر اشخاص و وسایل نقلیه ای که مرتبط با قطع درخت هستند را عملا نمی توانستند انجام دهند. علاوه بر آن دوربین های فوق نمی توانستند در شرایط تاریک عکس های واضحی از وسایل نقلیه ای که به جنگل وارد می شدند بیندازند. قطع درختان تنها مشکل و دغدغه موجود نبود. آتش سوزی های رخ داده در جنگل هم یکی از مشکلات بود که بیشتر این آتش سوزی ها به خاطر توریست ها رخ می داد. بنابراین مقامات Tlaxcala رو به استفاده از دوربین های حرارتی آوردند.
در La Malinche دوربین هایی در راس برج های دیدبانی نصب شده اند تا بتوانند دیدی پانورامیک نسبت به ناحیه تحت بررسی داشته باشد. دوربین های حرارتی نمایی 360 درجه با امکان چرخش تصویر و زوم 36 برابری و زوم 12 برابری اضافی می دهد تا بدین ترتیب بتواند از فاصله 2500 فوتی کار تصویر برداری را انجام دهد. به همراه ساختار آلومینیومی که در رده Ip67 قرار دارد دوربین ها طوری طراحی شده اند تا بتوانند شرایط آب و هوایی خشن را در نوک برج دیدبانی تحمل کنند. امروزه مسئولان La Malinche می توانند تمام فعالیت های مربوط به قطع درخت و سایر فعالیت های توریست ها را نظارت کنند. آنها ادعا می کنند دوربین های حرارتی نقش مهمی را در جلوگیری از حادثه و پاسخگویی سریعتر به حادثه رخ داده ایفا می کند.
هرکسی نیاز به داشتن دید عمقی و دقیق به داخل و دل جنگل را ندارد. دوربین های حرارتی برای زمین های گلف نیز به کار می روند. زمین های گلف در شب تاریک هستند و ضمن اینکه فضای آنها باز است و مناسب افرادیست که می خواهند در نور مهتاب ایجاد مزاحمت و مشکل کنند! دوربین های حرارتی می توانند از این فضاها محافظت کنند و تفاوت بین یک زوج یا گوزن را تشخیص دهند.
اتحادیه قهرمانی Wegmans LPGA تصمیم گرفت کار ایجاد امنیت را انجام دهد. از آنجا که تمام عواید تورنمنت ها به سازمان های خیریه اختصاص می یابد، برگزار کنندگان به فکر تامین منابع مالی تامین تجهیزات امنیتی افتادند. با توجه به مورد شرکت Axis Communications برگزار کنندگان با کمک دوربین های حرارتی امنیت را به خصوص در شب افزایش دادند.
برگزار کنندگان تورنمنت با کمک تجمیع کننده از نیویورک و شریک Axis 8 دوربین شبکه مخصوص انتخابی توسط Axis را نصب کردند. با توانمندی های این دوربین ها در تشخیص شب/روز دوربین های شبکه ای Axis با امکان نظارت دقیق از دارایی های در معرض آسیب که در شب بدون محافظ و نگهبان می مانند مانند ماشین های زمین گلف و آمبولانس های مجهز به خوبی کار ایجاد امنیت را انجام می دهند.
علاوه بر آنکه با کمک دوربین های حرارتی می توانند در طول شب میدان دید گشت ها را افزایش دهد در طول روز نیز می تواند مفید واقع شود. کار امنیت را می توان با مانیتور از راه دور نیز انجام داد. این دوربین ها همچنین کار نظارت از 100000 تماشاچی را حین برگزاری نمایشگاه در گالری های نمایش انجام داد.
گلف تنها ورزشی نیست که می تواند از مزایای دوربین های حرارتی استفاده کند. برای دو هفته کامل در ماه آگوست ورزشگاه Williamsport با پذیرایی از سری لیگ های جهانی کوچک تبدیل به مرکز جهان در زمینه ورزش می شود. تقریبا 400000 شرکت کننده به پنسیلوانیای مرکزی می آیند تا از بازی ها دیدن کنند که برای جمعیت 6000 نفری این جامعه جمعیت قابل توجهی محسوب می شود. حتی با کمک افراد نزدیک به محل برگزاری مسابقات هم مسئولان برگزاری برای افزایش سطح امنیت مسابقات نیاز به تکنولوژی دارند. امسال مسئولان برگزاری سری لیگ های جهانی کوچک تصمیم گرفتند از سیستم نظارت تصویری شبکه ای بی سیم که از دوربین های حرارتی استفاده می کند بهره بگیرند. امنیت حاصل شده توسط محصولات Axis Communications، Firetide و Lenel به مسئولان امنیتی مسابقات امکان کنترل شبکه ای هر دوربین را از یک اتاق فرمان ایجاد می کرد. آنها می توانستند به این ترتیب در مناطق حساس مردم را کنترل و روی آنها نظارت داشته باشند.
Lenel دوربین های حرارتی شبکه Axis را برای فنس ها برای کنترل روزانه و شبانه نصب کرد. دوربین های حرارتی مخصوصا در ردیابی نفوذ افراد که ممکن بود پشت سایه درختان مخفی شوند بسیار موثر بود.
با آنکه خود سازندگان دوربین تایید می کنند که استفاده از این تکنولوژی به تنهایی نیز می تواند کار ایجاد امنیت و نظارت را به خوبی انجام دهد اما بهترین حفاظت زمانی ایجاد می شود که ترکیبی از دوربین های حرارتی و CCTV داشته باشیم. طبق اظهارات فردریک نیلسون مدیر اکسیس در آمریکای شمالی از دوربین های حرارتی نمی توان برای تشخیص هر چیزی استفاده کرد. شما می توانید تفاوت بین یک ماشین و انسان را تشخیص دهید اما نمی توانید رنگ ماشین یا مشخصات فردی شخص را تشخیص دهید. دوربین های حرارتی اطلاعات لازم را در صورت نفوذ فرد به ماموران می تواند برساند و دوربین های امنیتی می توانند جزئیات شخص نفوذ کننده را تشخیص دهد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

همانطور که دوربین های حرارتی خوبی هایی دارد، بدی هایی نیز دارد و موقعیت هایی وجود دارد که در آنها خوب کار نمی کند. دوربین نمی تواند از داخل آب کار تشخیص را انجام دهد و در نواحی که مه یا بارش باران برف و باران شدید دارند مناسب نیست. و نمی توان به تصاویر به دست آمده از این دوربین ها در دادگاه استناد کرد.
هنگام به کارگیری از دوربین حرارتی تحلیل برای محافظت از محیط های بیرونی و پیرامونی انتخاب سیستم مناسب طراحی شده برای این محیط ها به منظور کاهش نویز و افزایش دقت ردیابی بسیار اهمیت دارد. دوربین های حرارتی با حس کردن حرکات صورت گرفته کار می کند اما در محیط های بیرونی هر چیزی می تواند حرکت کند حتی خود دوربین. دوربین سوار شده روی پل به سبب لرزش ناشی از عبور ماشین ها، کامیون ها و قطارها جا به جا می شود.. در تمام این موارد دوربین های حرارتی در محیط بیرون نیاز به یک پایدار ساز دارند تا امکان ردیابی بدون نویز و اطلاعات غلط ناشی از این لرزش ها و حرکات به وجود بیاید.
علاوه بر آن، دوربین های حرارتی بیرونی باید نسبت به حرکات صورت گرفته توسط درختان و شاخ و برگ گیاهان، گرد و خاک یا حیوانات ریز معلق در هوا را در عین تشخیص نفوذ صورت گرفته بی تفاوت باشد. به همین دلیل برخی از دوربین های حرارتی دارای GPS داخلی هستند تا موقعیت و ابعاد واقعی تمام اشیای داخل میدان دید را تشخیص دهند. این اساس میزان دقت فیلتر است تا بدین ترتیب حرکات غیر مهم را تشخیص و آنها را حذف کند در غیر اینصورت آلارم نادرست ارسال می کند.

دوربین های حرارتی نصب شده بیرونی همچنین باید در برابر عوامل محیطی نیز مقاوم باشد. دوربین های حرارتی بیرونی معمولا توسط نیتروژن پر می شوند تا آب بندی شود و بدین ترتیب بتواند در تغییرات دمایی، رطوبت، برف یا حتی در طوفان شن دوام بیاورد.
تصمیم نهایی برای انتخاب دوربین حرارتی توسط عواملی همچون گستره مورد نیاز، رزولوشن مورد نیاز، شرایطی که دوربین باید تحت آن کار کند و میزان بودجه صرف شده تعیین می گردد. ولی برای مناطقی که مساله نور وجود دارد یا حیوانات می توانند باعث فعال شدن آلارم شوند، دوربین حرارتی مطمئنا یکی از بهترین گزینه های مورد بررسی خواهد بود.
این مقاله قبلا در مجله تحت عنوان " دوربین های حرارتی می توانند سایه را در تاریکی تشخیص دهند" چاپ شده است.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

ردیابی سرقت فلزات با دوربین های حرارتی

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا