با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


تکنولوژي حرارتي در بازارهاي صنعتی

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

اين حقيقت که تکنولوژي حرارتي پيشرفت چشمگيری کرده و در کاربردهاي نظامي بسيار استفاده می شود، برکسی پوشيده نيست. با اين حال، ايده ی کاربردی بودن آن فقط در سيستم های نظامی هم مورد قبول نيست.

تکنولوژي حرارتي در ارتش

بيشترين پذيرش تکنولوژي حرارتي در کاربردهاي نظامي است. با اين حال، بيشتر مشتريان از اين مطلع نيستند که از ديد يک سنسور، تکنولوژي(حرارتي) استفاده شده در کاربردهاي تجاري ضرورتا با تکنولوژي استفاده شده در کاربردهاي نظامي يکسان و بعضي مواقع برابر است. تفاوت اوليه بين محصولات نظامي و تجاري، "پيکربندي خاص از نظر ماموريت و سطح ناهمواري/ سختي اجرا شده توسط مجتمع خانه سازي" است.
متخصصين صنعت متذکر شده اند که ارتش در حال ارتقای ورودي هاي نرم افزاري پيشرفته و سنسورهاي فيبرنوري مي باشد که باعث پيشرفت تکنولوژي حرارتي مي شود. در بين معروفترين محصولات حرارتي براي استفاده نظامي، عينک محافظ حرارتي ديد در شب و دوربين هاي مادون قرمز حرارتي هستند که در حمل و نقل هوايي، زميني و دريايي گنجانده شده اند. همچنين، با افزايش پذيرش دستگاه هاي حرارتي دستي، ماموران گشت امنيت کشور حالا به آشکارکننده هاي حرارتي وابسته هستند تا خودروها، متجاوزين و اسلحه ها را براي کاهش اعمال غيرقانوني و جرائم کشف کنند.

(تکنولوژي) حرارتي در ITS

علاوه بر کاربردهاي اصلي نظامي، دوربين هاي حرارتي به طور گسترده در سيستم هاي حمل و نقل هوشمند(ITS) استفاده شده اند. تصويرسازي حرارتي در بازار ترافيک اصولا در اين دو کاربرد به کار مي روند:
 آشکارسازي حضور خودروها در تقاطع ها براي کنترل نور چراغ راهنما بزرگراه هاي طولاني و جاده ها
 آشکارسازي خودکار حادثه.
رشد سريع بازار دستگاه نرم افزار front-end اين پذيرش را آسان کرده است. از آنجا که دوربين هاي حرارتي از دوربين هاي عادي که در يک طيف گسترده از شرايط آب و هواي سخت نظير نور کم، نورمستقيم خورشيد، و سايه ها مرئي هستند برتر هستند، استفاده از وسايل حرارتي براي بازرسي خودرها و مسافران جاده ها نه تنها دقت بهتري را اطمينان مي دهد بلکه نيازهاي نظارت زمان واقعي(real-time) تمام وقت7/24 را برطرف مي کند.
با ديدن پتانسيل هاي زياد در ITS، Flir شرکت Traficon International را که يک ارائه دهنده پيشتاز کنترل تقاطع(چهارراه) برپايه ويدئو و محصولات آشکارسازي حادثه جاده است، در پايان سال 2012 بدست گرفت. به دليل اين مالکيت، Flir قادر شد که تکنولوژي دوربين حرارتي شان را با قابليت هاي آناليز ويديويي Traficon ترکيب کند.
تکنولوژي حرارتي در امنيت
تکنولوژي حرارتي در بازار امنيت دارد رشد مي‌کند. چون دوربين هاي حرارتي اکثرا در کاربردهاي آشکارسازي محيط به کار مي روند، بسياري از بازيگران دوربين امنيت حرارتي، آن را «دتکتور انساني کامل» ناميده اند. اگرچه تصاوير حرارتي ممکن است فاقد جزئيات باشد، يک چيزي که اين دوربين ها انجام مي دهد اين است که انسان ها را از پس زمينه شان متمايز نمي‌کند. اين قابليت آشکارسازي متجاوزان 7/24 صرفنظر از شرايط نوردهي، به همراه توانايي تبعيض بين هدف و زمينه، دوربين هاي حرارتي را يک راه حل ايده‌آل براي افرادي که به دنبال يک مکان امن هستند، کرده است.
تکنولوژي حرارتي يک نقش حياتي در ايجاد امنيت به طور واقعي بازي مي کند زيرا امنيت تماما مرتبط با به آشکارسازي است. چون مرز بين امنيت و نظارت اغلب نامشخص است، مصرف کنندگان اغلب امنيت را با نظارت اشتباه مي گيرند. اين اشتباه گرفتن، مشکلاتي را براي بازار (تکنولوژي)حرارتي در امنيت ايجاد کرده است چون مردم فراموش مي کنند که نقش اساسي امنيت آشکارسازي و محافظت است و نه فقط کنترل و بررسي.
علاوه بر مزاياي آشکارسازي، تصويرسازي حرارتي داراي مزاياي قيمت کلي نيز هست. برچسب قيمت بالاتر دوربين هاي حرارتي اغلب بسياري از مشتريان را مي ترساند، با اين حال زماني که در مقابل قيمت هاي کل قرار می گيرد، وقتي که نياز کم تکنولوژي حرارتي به زيرساخت توان و نوردهي را حساب مي کنيد، تکنولوژي حرارتي يک راه حل قابل خريدتر از نظر مالي نسبت به راه حل هاي روشن شده با (نور)مادون قرمز و مرئي است.

تکنولوژي حرارتي در ساير کاربردها

هدف کلي اين مقاله آوردن تصويرسازي مادون قرمز به خانه، محل کار، و زندگي هاي مردم در هر کجا است. ترکيب دوربين هاي حرارتي با آناليزهاي ويديويي، آن را يک سنسور آشکارساز خوب براي کاربردهاي مزاحم محيط کرده است. مناطقي نظير پشت بام ها، زمين هاي ماشين توقيف شده، و مسيرهاي آبي نظير جلوهاي دريا، بندرگاه ها، و ساير فضاهاي گسترده آبي باز مي توانند از تصويرسازي حرارتي بهره ببرند که در آن دوربين هاي حرارتي مي‌تواند يک محيط مجازي ايجاد کند. يکپارچه سازي دوربين هاي حرارتي با سيستم هاي نظارتي مسيرهاي آبي مي تواند استفاده، مديريت و محافظت از منابع آبي را ارتقا دهد که قابليت هاي جلوگيري از سيل را براي محافظت از جان انسان و دارايي در زمان اضطرار ارائه مي ‌کند.
تصويرسازي حرارتي همچنين حضور نيرومندي در آتش نشاني و اجراي قانون دارد. براي مثال، در جلوگيري از آتش سوزي جنگل، تکنولوژي حرارتي مي‌تواند براي نظارت مکان در شب استفاده شود و به طور موثر خطرات بالقوه حريق را کشف و جايشان را مکان يابي کند.
براساس متخصصين صنعت، تصويرسازي حرارتي براي کاربردهاي تجاري از کاربردهاي سنتي نظامي پيش افتاده است. براي مديريت انرژي، دوربين هاي تصويرسازي حرارتي فرصت هاي جديدي را براي نگهداري پيشگيرانه ارائه مي‌کنند. صنايع اتومبيل، تجاري و مکانيکي در حال استفاده از دوربين هاي حرارتي هستند تا تشخيص هاي سيستمي را با بهره بردن از مکانيک هاي خودرو، رسانايي حرارتي، و عينک هاي UV اجرا کنند تا نشت هاي هوا و جريان را در موتورها شناسايي کنند. تکنسين‌هاي در محل، در اين کاربردها مي توانند از دوربين هاي حرارتي دستي استفاده کنند تا به آساني شکاف ها را در حفظ گرما در ساختمان، شدت آسيب نشت بر پشت بام، و شناسايي مشکلات در سيم هاي برق را پيدا کنند.
کاربردهاي پزشکي نيز براي دستگاه حرارتي وجود دارد نظير هاي حرارتي که به کنترل بيماري واگير SARS و آنفولانزاي مرغي کمک کرد. سيستم هاي کنترل حرارتي بهترين گزينه براي آشکارسازي خودکار دماي بدن مسافران است که ترخيص گمرکي کارامد و سريع را قادر کرده است.
ساير کاربردها نظير امنيت منزل و تجارت کوچک، و نيز اتوماسيون ساختمان نيز با کاهش قيمت ها در حال معروف شدن هستند. اين بازارها براي کاربردهاي حرارتي تمام عيار هستند چون دوربين هاي حرارتي سيگنال هاي با کنتراست بالا ايجاد مي کند که باعث مي شود آناليزها بهتر اجرا شوند و چون متجاوزان نمي‌توانند گرماي بدنشان را پنهان کنند بنابراين نمي‌توانند از دوربين حرارتي پنهان شوند. کارشناسان صنعت معتقدند که تصويرسازي حرارتي يک جزء پايه در تمام سيستم هاي امنيت شامل سيستم هاي امنيت خانه خواهند شد.
رومانوويچ دوربين هاي حرارتي را در آينده در هر جا بيرون از خانه مي بيند. اوگفت: «هرجا که امروز شما دوربين هاي مرئي داريد که آشکارسازي افراد برايتان مهم است، دوربين هاي حرارتي جايگزين خواهد شد، چون دوربين حرارتي آشکارساز تمام عيار انسان است.»

آينده تکنولوژي حرارتي: استاندارد سازي و يکپارچه سازي

براساس گفته رومانوويچ، زماني که مي خواهند از سيستم هاي سازندگان مختلف استفاده کنند، استانداردهايي نظير ONVIF و توانايي سيستم هاي آنالوگ و ديجيتال براي کار با همديگر، ملاحظات مهمي براي يکپارچه سازان است. وی بسته‌هاي توسعه نرم افزاري رايگان را براي يکپارچه سازي دوربين هايشان با ساير سيستم‌ها پيشنهاد مي‌کند، خط کامل اين بسته هاي دوربين هاي IP نيز موافق ONVIF است که آساني يکپارچه‌سازي را به عنوان يک فاکتور کليدي در بسياري از پروژه هاي بزرگ متذکر مي‌شود. در حاليکه استاندارد سازي مطمئنا يک نقش مسلم در تکنولوژي حرارتي بازي مي کند، شرکت ها يکپارچه سازي را به عنوان يک فاکتور کليدي در رشد تکنولوژي حرارتي تشخيص داده اند.
چون نسل هاي قديمي تر محصولات حرارتي، استفاده از منابع توان غيراستاندارد، رابط ها، پايه ها، و تکنيک‌هاي يکپارچه سازي بدون توان استاندارد شده را ايجاب مي کند، تاييد شده است که سختي يکپارچه سازي و استفاده از نسل هاي قديمي تر محصولات به همراه نسل جديد يک چالش براي صنعت حرارتي است. يکپارچه سازي عميق تر روي هردو سطح دوربين و سطح سيستم، همان چيزي است که خيلي ها معتقدند که به اندازه بازار تکنولوژي حرارتي، در امنيت کمک خواهد کرد.
رومانوويچ نياز سازندگان به طراحي يک دوربين حرارتي اي که از قبل خارج از جعبه يکپارچه شده است تا با چالش هاي آشکارسازي دقيق متجاوزين در محيط‌هاي بيروني موافق شود، را متذکر شد. وی گفت: "اين به اين معني است که تصويرساز حرارتي، پردازش تصوير، و آناليزهاي فيلم به يک راه حل کلي، از قبل مهندسي شده اند تا حتي در حضور آب و هواي بد، انعکاس هاي حاصل از آب، و حرکت دوربين حاصل از باد و ارتعاشات، درحاليکه يک تصوير خوب شفاف حرارتي در تمام زمان هاي روز و شب ارائه مي کنند، متجاوزين را آشکارسازي کنند."
حل اين موانع اساسي باعث افزايش چشمگير استفاده از تکنولوژي حرارتي در امنيت مي شود.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

تکنولوژي حرارتي در بازارهاي صنعتی

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا