با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


9 نکته در مورد نقاطی با دسترسی سخت

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

شکل:‌ استفاده از بیومتریک ممکن است نیاز به مهارت داشته باشد اما برخی تولید کنندگان محصولاتی را ساخته اند که می تواند شرایط محیطی خشن مثل رطوبت، کثیفی و دیگر تنظیمات صنعتی را تحمل کند.
نصب دستگاه ها در محیطی خشن نیاز به این دارد که شما محصول مناسب را انتخاب کنید. اما در یک طراحی موفق این تنها مانند نوک قله یک کوه یخ است. تولید کنندگان محصولاتشان را با در نظر گرفتن طیف وسیعی از شرایط محیطی می سازند و در بسیاری از موارد نیز خوب کار می کنند. اما در محیط های خاصی که آنها جوابگو نیستند باید از تجمیع کننده ها استفاده کرد.
رون کازار تجمیع کننده و مدیرعمومی محصولات امنیتی VTI می گوید: "انتخاب محصول صحیح نزدیک به 80 درصد مسئولیت ما را شامل می شود. اما موارد دیگری نیز وجود دارد که باید انجام دهیم مانند انتخاب کابل مناسب برای دستگاه و انتخاب سازه ای مناسب برای سوار کردن تجهیزات".
از تعیین این موضوع که چه شرایط محیطی شرایط سخت نامیده می شود تا انتخاب صحیح محصول و تجهیزات جانبی، برای تضمین امنیت نصابان و کارکنان چیز های زیادی وجود دارد که فرد تجمیع کننده باید به آنها فکر کند. SDM اخیرا با تجمیع کننده ها و تولید کنندگان صحبت کرده است و در نهایت 9 نکته حیاتی برای شروع تا پایان کار را به دست آورده است:

1. تعیین کنید که آیا شرایط محیطی خشن است یا خطرناک؟

کریستوفر سینرک نایب رئیس محصولات تجاری امنیتی DAQ Electronics می گوید: مفهموم "خشن" بسیار گسترده است. من این مفهوم را این طور معنی می کنم: "هر چیزی که کاری کند شما با پوشش معمول خودتان نتوانید به راحتی کار کنید". یا دما ممکن است خوب باشد اما تجهیزات ممکن است در معرض هیدروکربن ها، گریس و روغن، نفت و مواد شیمیایی یا حتی مواد منفجره باشد.
بعضی وقت ها مفهوم "خشن" واضح نیست. کثیفی، گرد و خاک، الکتریسیته ساکن یا حتی لرزش بسته به کارکرد مورد نظر می توانند شرایط خشن را به وجود بیاورند.
دیو آدامز مدیر ارشد بازاریابی محصولات HID Global می گوید: "با استثنا قرار دادن موقعیت های مقاوم در برابر انفجار (که نیاز به تجهیزات و پوشش های ویژه دارد)، خشن و خطرناک واقعا دو سمت یک سکه هستند. بین مفاهیم خشن و خطرناک تفاوت کوچکی وجود دارد اما شما در محصولات زیادی تکنیک های یکسانی را مشاهده می کنید".

2. میزان خشن بودن را بیابید.

فرانک گازتونی مسئول ارشد تکنولوژی شرکت Mercury Security می گوید: "دو نوع نگرانی در مورد محیط وجود دارد: آنهایی که روی محصول تاثیر می گذارند و آنهایی که روی فرد استفاده کننده اثر می گذارند. ممکن است شرایط خشن به واسطه احتراق وجود داشته باشد و اگر این نکته در نظر گرفته نشود ممکن است منجر به استفاده نا مناسب از دستگاه شود. تجمیع کننده باید هم از دید کاربر و هم از دید خود محصول، به شرایط نگاه کند.
این موضوع به ویژه برای موقعیت های خطرناک درست است. ما کاربردهای زیادی را داریم که با تولید کنندگان دارو سر و کار دارند، جایی که اگر دارویی را بخوری یا محصولی را به انتخاب خود بردارید ممکن است تو را بکشد. این موضوع در مورد تاثیر گذاری روی ریدر سیستم کنترل دسترسی چندان خشن نیست اما اگر آنها از تجهیزات به درستی استفاده نکنند، ظرفیت خشن بودن برای کارکنان را دارد. مثال دیگر در صنعت گاز و پتروشیمی است که اگر اشتباهی انجام شود ممکن است منجر به انفجار گردد".

3. اگر ممکن است از تکنولوژی مناسب با شرایط محیطی خشن استفاده کنید.

زندگی هر کس با استفاده از تجهیزات الکترونیکی جدید تر کمی آسانتر می شود. آنها با استفاده از پوشش اپوکسی به خوبی در برابر عوامل محیطی بیرونی و خارجی محافظت می شوند.
اما محدودیت هایی نیز وجود دارد. گستره دمایی استاندارد برای کارت خوان های هوشمند غیر تماسی بین 40- تا 150 درجه فارنهایت است که بیشتر کاربرد ها را شامل می شود. علاوه بر آن بیشتر لوازم الکترونیکی با قرار گیری در محفظه مناسب در برابر بسیاری از شرایط محیطی خشن محافظت می شوند.
کریس وکر طراح و مدیر در خدمات تجمیع کننده At-NET تکنولوژی غیر تماسی را برای شرایط محیطی خشن ترجیح می دهد. او می گوید: "اگر محیط خشن و سخت است، هر چه قطعات متحرک کمتر باشد احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. به علاوه، این محصولات معمولا سخت تر هستند و از بیرون بهتر عایق بندی شده اند. به غیر از کابل چیزی از آنها بیرون نزده است".

اما در محیطی که از این محدوده فراتر رود یا شرایط محیطی متفاوت با این شرایط داشته باشد، دستگاه های خوانش (ریدر) باید یا به طور ویژه و خاص ساخته شوند یا درون محفظه مناسب قرار گیرند.

آیا بیومتریک و شرایط محیطی خشن می توانند با هم همراه شوند؟
در یک طرف، بسیاری از نصابان از به کار گیری بیومتریک در شرایط خشن به دلیل شهرتشان به حساسیت در برابر تغییرات (مانند دست خوردن یا کثیفی) خودداری می کنند. اما برخی تولید کنندگان بیومتریک چالش محیط خشن را برای ساخت محصولات جدید در نظر گرفتند.
پاسخ برخی تولیدکنندگان:‌
جاناتان مولی می گوید: ما کاربردهای بسیاری را با هندسه دست انجام می دهیم. ما طراحی خوب و محکمی داریم که نیاز به دست بردن به لنز برای تصویر پایین به بالا نیست.
دیو آدامز مدیر ارشد بازاریابی محصولات HID Global می گوید: تکنولوژی های جدیدتر بیومتریک کمک می کنند تا در محیط های متنوعتر و بیشتری از آنها استفاده شود. در پنج سال گذشته سنسور های بیومتریک پیشرفت هایی در زمینه کار در محیط خشن انجام داده اند. با تکنولوژی چند-جنبه ای آنها می توانند به لایه عمیق تری نفوذ کند تا در شرایط سخت نیز قادر به خوانش باشند.

گری جونز مدیر واحد تجاری دسترسی بیومتریک MorphoTrak می گوید: سیستم کارخانه به طور خاص با در نظر گرفتن شرایط محیطی خشن طراحی شد. ما در آفریقای جنوبی از معادن شروع کردیم. اگر با کار در صنایع ساختمانی و معدن آشنا باشید می دانید که این محیط ها به شدت کثیف، پر از گرد و خاک هستند. کثیفی روی سطح اسکنر و روی صفحه انگشت می نشیند و اطلاعات غلطی به بیومتریک می فرستد.
MorphoTrak تکنولوژی ابداع کرد که با تکیه بر جنبه های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری برای مقابله با اطلاعات اشتباه عمل می کند. جونز می گوید: در محیط های خشن نیاز به اسکنر های بزرگ دارید. هر چه

صفحه بزرگتر باشد انعطاف پذیری بیشتر ی در برابر آسیب یا نشست کثیفی روی صفحه وجود دارد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

شکل:‌ دستگاه های خوانش IP65 و IP66، برای تحمل رطوبت و گرد و غبار طراحی شده است.


1. پرسش های مناسب را بپرسید.

اولته می گوید: " از مشتری در مورد وجود محیط خاص سوال کنید. ما در فلوریدا مشتری داشتیم که کارش بسته بندی آب پرتغال بود. این کار در داخل ساختمان انجام می شد اما در اتمام هر شیفت دستگاه خوانش شسته می شد و سه هفته پس از نصب از کار افتاد. فقط چون روی آن نوشته برای مصرف داخل ساختمانی به این معنی نیست که در معرض شرایط خشن قرار نمی گیرد.
ما باید بدانیم که این محصول برای چه کاربردی استفاده می شود و در معرض چه موادی قرار می گیرد، ممکن است این مواد خورنده یا انفجاری باشند. من دریافته ام که معمولا لایه هایی وجود دارد. ممکن است یک دفتر معمولی باشد، ولی داخل آن اتاق از مواد خورنده نگهداری شود".

2. از اشخاص مناسب سوال بپرسید

ویکرمی گوید: "دانستن این که از چه کسی باید بپرسید به اندازه پرسیدن سوال مناسب اهمیت دارد. زمان زیادی را با مدیران HT صرف کردیم اما ما دوست داریم با مدیران کاربردی نیز صحبت کنیم و از نظرات و تجربیات آنها نیز مطلع شویم. ما با آنها در مورد مشکلاتی که در ارتباط با سیستم های ولتاژ پایین منطقه، واکنش های شیمیایی که با فلزات خاص انجام شده بود، خوردگی نمک که با آن روبرو شده بودند و همچنین کارهایی که برای مقابله با این مشکلات انجام داده اند صحبت کردیم. اگر ممکن است از منطقه بازدید کنید و با آدم های آنجا صحبت کنید. بسیاری از شرایط محیطی خشن کاری در معرض دستگاه ها می باشد. در مورد مشخصات محیط بپرسید. بعضی از مناطق ممکن است به شما بگویند که از لحاظ تنفسی امن هستند اما ممکن است کماکان به علت شوری و وجود نمک خورنده باشند".
او اضافه می کند: پرسش از سازنده می تواند گام مهم دیگری باشد. محصول ممکن است حداقل شرایط را تامین کند اما اگر شما دقیق بگویید که نیاز است چه کاری انجام دهد، آنها ممکن است انواع دیگر تکنولوژی که می تواند مرکز شما را امن تر کند را به شما پیشنها د دهند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

شکل: با آنکه تولید کنندگان ممکن است محصولات کنترل دسترسی را برای مراکز خطرناک و با شرایط کاری خشن را تولید کنند، اما چک کردن و اطمینان حاصل کردن از محفظه ها و کابل کشی مناسب محصول منطبق با استاندارد ها و کد های مورد نظر بر عهده تجمیع کننده است.

1. به طور صحیح نصب کنید.

شما نمی توانید با وسیله ای که برای کار در شرایط خشن طراحی شده است، همان طور که با وسیله ای برای کار در اتاق کنفرانس طراحی شده است،‌ رفتار کنید. شما باید طوری به این موضوع فکر کنید انگار در لباس HAZMAT قرار دارید.
برای این کار وقت بگذارید و عجله نکنید. مطمئن شوید که تمام اتصالات مناسب هستند. مطمئن شوید جایی که سیم ها و کابل ها به بلوک های نهایی متصل می شوند مناسبند و می توانند در برابر رطوبت، خوردگی، شرایط آب و هوایی، گرما و گرد و غبار مقاومت کنند.
از قوانین موجود پیروی کنید. همچنین عایق بندی مناسب را انجام دهید. انواع مختلف مواد وجود دارند که دستگاه خوانش می تواند روی آن سوار شود مانند آجر، سیمان، چوب، استیل یا شیشه. استفاده از هر کدام از آنها شرایط خود را دارد.
اولته میگوید:‌ "نقشه مدونی برای نصب تجهیزات طراحی کنید. سال ها پیش برای انباری در شمال کانادا برای کار در شرایط خشن تجهیزاتی ساختیم و در محل کنار هم قرار دادیم. همه چیز مطابق انتظار پیش می رفت. ما قطعات را داخل کانتینر گذاشتیم و به محل بردیم. این انتقال دو روز طول کشید و طی این دو روز تمام تجهیزات الکترونیکی یخ زدند و عملکردشان زیر سوال رفت. وسایل حمل قطعات به محل مورد نظر می تواند اندازه خود نصب مهم باشد.
در نهایت کار خود را چک کنید. من می توانم محصولم را با بالاترین درجه استاندارد کلاس I و بخش 2 توسط OSHA بسازم. می توانم محصول را در محیطی که گاز های مختلف تحت شرایط غیر طبیعی وجود دارد نصب کنم اما اگر کسی یادش برود که عایق مدار را بگذارد ممکن است وسیله از دور خارج شود و فاجعه پدید بیاید".

 

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

9 نکته در مورد نقاطی با دسترسی سخت

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا