با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


5 نکته اساسی برای انتخاب سیستم نظارت تصویری SMB

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

 

نوآوری های صورت گرفته در حوزه سیستم های نظارت تصویری چشم انداز را برای بازار SMB (بازار های مقیاس کوچک و متوسط) تغییر داده است. بهبود امنیت، راحتی خیال در کنار تصاویر قابل استفاده برای مانیتور کردن هم زمان و تحقیقات آینده تنها چند نمونه از مزایای SMB است.
در ادامه مهم ترین نکاتی که هر کاربر SMB باید هنگام به روز رسانی سیستم تصویری جدید نسبت به آنها آگاه باشد می آید:

1. کیفیت

نکته اساسی برای موفقیت سیستم کیفیت تصویر است. تصاویر گرفته شده توسط دوربین های با کیفیت HD و دوربین های مگاپیکسل IP می توانند جزئیات را به خوبی نشان دهند و بدین ترتیب کاربر را قادر می سازند تا به شکل بهتری از اشخاص و اموال مراقبت و نگهداری کند. پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی دوربین ها مانند گستره وسیع دینامیکی (WDR)، پردازش سیگنال دیجیتالی(DSP) و نسبت های سیگنال به نویز افزایش یافته به ثبت تصاویر شفاف تر و استفاده در طیف وسیعی از شرایط محیطی کمک کرده است. این تکنولوژی امکان تصویر برداری با نور کم و با سرعت 30 فریم بر ثانیه را با کمترین نیاز به نگهداری و مراقبت به کاربر می دهد.

2. انتخاب وسیع/کاربری

دوربین های نظارت تصویری در شکل ها و اندازه ها و قیمت های مختلف و با کاربرد ها و ویژگی های متفاوت در بازار وجود دارند. این نکته بسیار مهم است که بتوانید فارغ از تبلیغات و زرق و برق محصولات مختلف؛ دوربین متناسب با نیازهای خود را انتخاب نمایید. دوربین ها برای مصارف داخلی و خارجی، به شکل دام یا باکس و یا با امکانات صوتی یا بدون امکانات صوتی وجود دارند. دوربین های شبکه می توانند از راه دور کنترل شوند و از طریق POE‌تغذیه شوند. تکنولوژی دیجیتال همچنین ویژگی و امکانات دوربین ها را افزایش داده است. این امکانات شامل رصد کننده حرکت است که می تواند تصویر را تحلیل و بلافاصله پاسخ مناسب را برای عکس العمل مناسب، مثل ارسال آلارم انجام دهد. پردازش تصویر دیجیتالی می تواند دود، غبار و یا مه را از تصویر حذف کند تا بدین ترتیب وضوح تصویر بالاتر رود. باقی ویژگی ها شامل ضبط سرخود تصاویر روی کارت SD، رصد گر خطای شبکه، تمپر و تعداد زیادی از ویژگی های تحلیلی ویدئویی می شوند.

3. تجمیع سیستم

یکی از دلایلی که استفاده از سیستم نظارت تصویری SMB توصیه می شود بهبود قابلیت تجمیع سیستمی آن است. معماری آزاد و استانداردهای صنعتی مانند ONVIF,PSIA و H.264 به غلبه بر چالش های طراحی سیستم کمک کرده است. امروزه بهترین نوع طراحی ها با هم جمع شده اند تا تاثیرات اقتصادی را به حداقل برسانند و در عین حال نیاز های امنیتی را برطرف کنند. راه حل های دوگانه یا چندگانه کار جایگزینی و نصب دوباره و در نتیجه صرف هزینه بیشتر برای سیستم جدید را کاهش می دهد. علاوه بر آن با گسترش تعداد راه کار های چندگانه مانند ضبط کننده های با نرم افزار های کنترل داخلی و قابلیت های مدیریتی به عملکرد مناسب و با کیفیت سیستم های با چند دوربین HD در عین مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی کمک می کند.

4. استفاده های چندگانه

سیستم های جدید می توانند گزینه های SMB را فراتر از سیستم نظارت تصویری ارتقا دهند. برای مثال، ویدئو می تواند برای مانیتور عملیات روزانه و عملکرد پرسنل استفاده شود. با این کار نه تنها می توان از ضعف و کاستی ها با خبر شد بلکه می توان راه حل مناسب را نیز پیشنهاد کرد. در محیط های فروشگاهی دوربین ها می توانند با سیستم های نقطه فروش (POS) جمع شوند تا کار حفاظت را دقیق تر انجام داد. تصاویر ویدئویی همچنین می تواند برای کنترل ترافیک مشتریان به منظور کمک به مالک SMB نیز استفاده شود. کیفیت و قابلیت اطمینان سیستم احتمالات را بی پایان می سازد.

5. شرکای تکنولوژی

SMB ها ممکن است کادر یا تخصص لازم برای تعیین محصولات مناسب با مسائل مختلف را نداشته باشند. به همین دلیل شراکت با تجمیع کننده مطمئن و قابل اطمینان که دانش لازم را برای فهم سیستم دارد می تواند مالک SMB را قادر سازد که کار حفاظت سیستم را بهتر انجام دهد.
راهکار نظارت تصویری برای SMB با پیچیده تر شدن تکنولوژی تغییر کرده است. صرف زمان برای تحقیق و درک می تواند کار انتخاب را راحت تر سازد.

نویسنده: john Grabowski

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

5 نکته اساسی برای انتخاب سیستم نظارت تصویری SMB

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا