با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


مروری بر انواع اسنسورهای درب های اتوماتیک

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

سنسور مادون قرمز اکتیو

دستگاه های فعال که با استفاده از فناوری مادون قرمز و یا داشتن یک لامپ مادون قرمز، به شکل مداوم و یا دوره‌ای امواج مادون قرمز را از خود ساتع می نمایند به همراه یک گیرنده امواج به شکل همزمان، بر میزان موج منعکس شده نظارت می کنند. عدم وجود انعکاس موج و یا تغییر در وضعیت آن (طول موج و یا دامنه) به دستگاه گیرنده نشان می دهد که چیزی در منطقه تشخیص، تغییر کرده است. این تغییر در مورد سنسور درب باعث رفت و برگشت و رله امواج می گردد.

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

سنسور مادون قرمز پسیو

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

دستگاه های مادون قرمز پسیو یا غیر فعال، بر یک منطقه مشخص و با استفاده از اشعه مادون قرمزی که توسط انسان به شکل حرارت بدن منتشر می شود، نظارت می کنند.

سنسور مایکروویو

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

دستگاه های مایکروویو به طور مداوم امواج غیر قابل شنیدن ماکروویو را از خود ساتع می نمایند و همزمان، یک گیرنده بر امواج منعکس شده که از اشیاء منعکس می گردد و نظارت می کند.
تغییر پارامترهای امواج منعکس شده، نشان می دهد که چیزی یا کسی وارد فضای تحت نظارت گردیده است و در نتیجه فرمان باز شدن درب صادر می گردد. تکنولوژی امواج مایکروویو با امواج اولتراسونیک (فرا صوتی) از نظر طول موج متفاوت می باشد. امواج مایکروویو کوتاهتر از امواج مافوق صوت می باشند

سنسور اولتراسونیک (فرا صوتی)

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

دستگاه اولتراسونیک به طور مداوم امواج صوتی غیر قابل شنیدن را از خود ساتع می کند و همزمان این دستگاه سرعت از پیش تعیین شده امواج انعکاسی را بررسی می کند. سرعت این امواج با ارتفاع درب تنظیم می شود و چنانچه موج منعکس شده سریعتر از سرعت تنظیم شده باشد، آنرا مورد شناسایی قرار می دهد و متوجه ورود چیزی یا کسی در فضای تحت نظارت می شود و در نتیجه درب باز می گردد.

سنسور انتقال رادیویی (حساس لمسی)

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

زمانی که دستگاه فعال است امواج رادیویی در امتداد یک مسیر از پیش تعیین شده به یک گیرنده در همان نزدیکی، منتقل می شوند. سپس گیرنده یک مدار کنترلی را فعال می کند که بر اساس حضور سیگنال و یا نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل سیگنال، باعث انجام حرکتی می گردد (به عنوان مثال باز شدن درب).

روش های فعال سازی

درب های اتوماتیک دارای قدرت باز و بسته شدن هستند، درب مجهز به یک فنر برای بسته شدن، درب اتوماتیک محسوب نمی گردد.

سه روش برای فعال نمودن یک درب اتوماتیک وجود دارد:

1. سنسور که نزدیک شدن هر رفت و آمدی را تشخیص می دهد. بطور کلی سنسورها برای درب های اتوماتیک به شرح زیر هستند:
سنسور فشار: یک پادری، که به فشار وارد آمده از طرف فرد ایستاده بر روی آن، واکنش نشان می دهد.
پرده مادون قرمز یا پرتوی که با نور نامرئی بر روی سنسورتابیده می شود: چنانچه کسی یا چیزی مانع تابیدن این پرتو گردد، درب باز خواهد شد.
سنسور حرکتی: که از رادار مایکروویو کم مصرف استفاده می کند.
سنسور الکترونیکی: (مبتنی بر امواج مادون قرمز یا امواج رادیویی) می تواند با ریموتی و یا کنترلی که کسی با خود حمل می کند و یا در داخل یک وسیله نقلیه نصب شده است فعال گردد. این سیستم بیشتر برای درب پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

. سوئیچ که بعد از کنترل های امنیتی، به شکل دستی عمل می کند. این سوئیچ می تواند با دکمه‌ای فشاری و یا بوسیله کشیدن کارت فعال گردد.

3. کاربر درب را فشار و یا بطرف خود می کشد. هنگامی که درب این حرکت را تشخیص می دهد، چرخه ی باز و بسته شدن آن را کامل می نماید. این نوع از باز شدن خودکار درب به عنوان "درب های باز شونده به کمک نیرو" نیز معروف هستند. علاوه بر سنسورهای ذکر شده به طور کلی، درب های اتوماتیک با نصب سنسورهای ایمنی فعال می گردند. معمولا یک پرده مادون قرمز یا اشعه برای حرکت دادن اینگونه درب ها وجود دارد، اما می توان با نصب یک پادری فشاری در سمت مخالف چرخش درب، آنرا به شکل خودکار باز نمود. هدف از نصب سنسور ایمنی، جلوگیری از باز شدن درب و یا کم کردن سرعت باز شدن آن، در صورت تشخیص مانعی بر سر راه درب و همچنین جلوگیری از بسته شدن و یا فعال نمودن مجدد آن در صورت تشخیص شی و یا مانعی در مسیر درب می باشد.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

مروری بر انواع اسنسورهای درب های اتوماتیک

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا