با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


سیستم های مدیریت تصویرVMS کارا !

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

یک سیستم مدیریت تصویر کارا، در اصل، ترکیبی کارآمد از نرم افزار ویدئو و سخت افزار سرور است. در اینجا، من به دنبال عمق بخشیدن بیشتر به سیستم های مدیریت تصویر (VMS) به ویژه برای پروژه های با اندازه حدود 30-70 دوربین هستم.
بیاید نگاهی به نرم افزار مدیریت ویدو بندازیم.
برخی از عوامل مهم را در هنگام انتخاب نرم افزار مدیریت ویدئو/امنیت باید در نظر بگیریم.
معماری : یک راه حل NVR، با تعدادی از ایستگاه های کاری کامپیوتر، نیاز به نرم افزار مستقل در هر ایستگاه دارد. به طور معمول، یک پیکربندی جداگانه بین NVR و هر ایستگاه کاری وجود دارد. سیستم های مدیریت تصویر مدرن از معماری کلاینت سرور که دارای ارتباط همیشگی هست استفاده می کنند، که منجر به انعطاف پذیری و مقیاس پذیری بیشتر، و پیکربندی ساده تر می شود.

لایسنس: علاوه بر محدوده و هزینه، برخی ملاحظات دیگر عبارتند از: آیا کسب لایسنس برای نصب و نگهداری ساده است؟ آیا شما مجبور به نصب لایسنس ها به طور جداگانه هستید، و یا می توانید آنها را با هم انجام دهید؟ آیا شما لایسنس را با وسیله یکجا خریده اید، و یا یک هزینه جدایی نیاز است؟ چه تعداد مشتری اجازه استفاده از لایسنس را داند؟ دنبال لایسنسی باشید که برای نصب و نگهداری ساده تر هستند، و منابع مهندسی با ارزش را به حداقال برسانید.

SMA : اطمینان حاصل کنید که توافق نامه تعمیر و نگهداری نرم افزار با هزینه مناسب در دسترس است (معمولا 15 درصد در سال) از یک فروشنده قابل اعتماد اطمینان حاصل شود که ارتقاء نرم افزار به طور منظم در دسترس خواهد بود و پشتیبانی تخصصی را فراهم خواهد کرد.

بهره وری: پردازش کارآمد با ایجاد کد دقیق می تواند تفاوت بین حالت هایی که یک، دو، یا سه سرور جداگانه برای اجرای نرم افزار چندین دوربین استفاده می شود را مشخص کند، و راه حل VMS دقیق تر )یک برنامه کارا که با کم کردن تعداد دستورالعمل های بکار برده شده برای انجام کارهای گوناگون از حد اقل ممکن حافظه اصلی استفاده کند) می تواند بیش از یک صد دوربین در سرور معین را اجرا کند.

یکپارچه سازی دوربین: آخرین نسخه ONVIF، پروفایل S، سازگاری بیشتر بین دوربین های IP و سیستم های VM را تضمین می کند. با این حال، تولید کنندگان دوربین های IP گران قیمت، تلاش های R&D زیادی برای اضافه کردن ویژگی های هوشمند به دوربین های خود انجام داده اند، و توصیه تجربه شده این است که تنها از یک VMS که انجام یکپارچه سازی کامل و عمیق دوربین را متعهد می شود استفاده کنید، و آن جزئیات را در لیست دستگاه های یکپارچه شده خود بیاورد. اندازه و پیچیدگی این لیست یک اندازه گیری از میزان کاری است که توسط سازنده VMS با همکاری تولید کننده دوربین برعهده گرفته شده است، و ویژگی های کلیدی مانند تشخیص حرکت، راه اندازی زنگ ها، خروجی ها، داشتن صدا، به روز بودن، بهترین هدف برای ادغام کامل دوربین برای VMS بوده است.

قابلیت اتصال:‌ اتصال با عامل های دیگر، از جمله واسط های وب و دستگاه های تلفن همراه، در حال حاضر یک قاعده مورد انتظار در سیستم VM مدرن است.

پیکربندی: به دنبال پیکربندی ساده و شهودی برای کاربران و منوها باشید، و رابط های سازنده منطقی و کاربر پسند با مقدار زیادی فایل های کمک تعبیه شده را در نظر بگیرید

ارتباط با دستگاه های دیگر: برخی از سیستم های VM مدرن یک روش ساده و مقرون به صرفه برای ارتباطات اولیه با دیگر دستگاه ها مانند پانل های زنگ دار، کنترل دسترسی، آی فون، و سیستم های آتش را ممکن می سازند.
اگر چه از لحاظ فنی به معنای "ادغام کامل" نیست به این معنا است که این سیستم یک مسیر موثر برای دستیابی به برخی از اهداف ادغام، بدون نیاز به بازگشت به تکنولوژی سیستم شرکت را عرضه می کند.

 حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

تصویر:‌ نمونه ای از یک سیستم VMS


سخت افزار سیستم مدیریت ویدئو

1- بار : سرورها به طور کلی با تطبیق ظرفیت بار سرور در مگابایت با نیازهای بار سیستم انتخاب می شوند.
2- ذخیره سازی : سرور های پایه رک کاملا بزرگ کنونی به طور معمول می توانند 8 هارد دیسک 4TB ی را در خود جای دهند که این مقدار حجم زیادی در ذخیره سازی است، که تنها در چند سال قبل بی سابقه بود. قانون Kryder به نظر در حال تبدیل شدن به واقعیت است، (این قانون مربوط به افزایش سریع در چگالی ذخیره سازی دیسک است).
برای مثال، با استفاده از فشرده سازی H.264 یک سرور حرفه ای با ظرفیت بار مناسب می تواند به راحتی از 70 دوربین و 32 ترابایت ذخیره سازی با شرایط رزولوشن 720 × 1280و 25fps، سی روز ضبط، و حرکت متوسط پشتبانی کند.
3- سیستم های عامل : سیستم های عامل توسط نیاز نرم افزاری VM تعیین می شوند و سیستم های VM مدرن به طور معمول در فرمت های سرور و ویندوز حرفه ای مایکروسافت اجرا می شوند، بسیاری از سیستم های محدوده متوسط VM در ویندوز 7 به خوبی عمل می کنند.
4- قابلیت اطمینان و افزونگی : بسیاری از اطلاعات در مورد قابلیت اطمینان و افزونگی وجود دارد، اما توصیه های کلی در محدوده متوسط این است که یک نام تجاری شناخته شده و مورد اعتماد را انتخاب کنید و یا از نام هایی که در دانش، تلاش، آزمایش، و اجزا قابل اعتماد هستند، انتخاب کنید. سرورهای مدرن از مارک های با کیفیت احتمالا قابل اعتماد هستند، اما منبع تغذیه و خرابی دیسک سخت می تواند گاه به گاه رخ دهد، و یک روش برای مقابله با این مشکل باید در نظر گرفته شود.

توصیه های مهم برای سیستم های مدیریت تصویر

• مطمئن شوید که سخت افزار سرور نه تنها برای هدف مناسب است بلکه با حداقل مشخصات تولید کننده نرم افزار سازگار است، سخت افزار باید همچنین به درستی با برنامه ها (به عنوان مثال پایه رک بزرگ)، و اتصال (به عنوان مثال. پورت های شبکه و خروجی های مانیتور ) تطبیق یافته باشد.
• به دنبال نرم افزاری باشید که به خوبی سازمان یافته و کارآمد باشد، به طور کامل با دوربین هایی که شما مایل به استفاده از آنها هستید یکپارچه باشد، و دارای یک روش ساده برای برقراری ارتباط با دستگاه های امنیتی ثالث باشد.
مزایای زیادی در VMS وجود دارد، اما جنبه منفی آن این است که می تواند تعداد انتخاب ها و انعطاف پذیری را کاهش دهد، ما را سر در گم و مبهوت کند.
توصیه مهم من این است که باید یک شریک با تجربه و مورد اعتماد پیدا کرد که بتواند شما را از طریق گزینه ها و تکنولوژی های IT برای ایجاد سیستم های مدیریت ویدئو مدرن فوق العاده هدایت کند. و هنگامی که شما شریک مناسب را پیدا کردید به هیچ وجه او را از دست ندهید.

درباره نویسنده: Tim مدیر فنی در Center Group است، که دو بخش را مدیریت می کند: بخش اول :Nexus Connect، یک شبکه در سراسر کشور از تولید کنندگان و اینتگراتور های امنیتی مستقل که به مشتریان سیستم های امنیتی در خور ارائه می دهند و بخش دوم : مرکز دوربین مدار بسته، که IP امنیتی برتر در سطح بریتانیا توزیع می کند. وی تقریبا از 30 سال تجربه در صنعت امنیت برخوردار است.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

سیستم های مدیریت تصویرVMS کارا !

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا