با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


چرا محبوبیت قفل های بی سیم روز به روز در حال افزایش است؟

کنترل دسترسی بی سیم چشمان کاربران را به این ایده که می توانند امنیت بسیاری از اشیای داخل خانه را تامین کنند باز کرد.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

مارک شلبرگ از شرکت سیستم های داده ها و دسترسی Kaba می گوید: "کاربران می خواهند هزینه سیستم کنترل دسترسی بی سیم کمتر باشد اما با قابلیت هایی همچون برنامه ریزی فوری، مانیتور کردن در و دیگر ویژگی هایی که قفل های تکی دارند، این امکان وجود ندارد.
قفل های بی سیم امروزی کارآیی هایی بیش از قفل های مستقل که با باتری کار می کردند دارند. با آنکه این قفل ها از برخی معایب رنج می برند اما بیشتر به عنوان مکمل و حتی جایگزین قفل های سخت افزاری شناخته می شوند.
مارک شلبرگ می گوید: "مشتری ها به دنبال جایگزین های ارزان قیمت تر می گردند. همین مشتری ها به دنبال امکاناتی همچون امکان برنامه ریزی آنی، مونیتور کردن در و دیگر ویژگی هایی که قفل های مستقل دارند می باشند".
تکنولوژی بی سیم در اطراف ما همه جا وجود دارد، از تلفن های همراه گرفته تا وای فای در کافی شاپ یا سوپر مارکت.
گرت لاوجوی مدیر تولید کنترل دسترسی الکترونیک گروه Architectural Hardware(AHG) می گوید: "امروز واقعا همه چیز بی سیم شده است. مردم این تکنولوژی را قبول کرده اند و در هر جایی که بتوانند از آن استفاده می کنند".
کار برد قفل های بی سیم در سال های اخیر فراتر از در رفته است. کابینت ها، گیت ها، آسانسور ها و دیگر مناطقی که قبلا تحت سیطره سیستم های الکترونیکی نبودند اکنون به وسیله سیستم های بی سیم به مکان های امن تبدیل شده اند.
جان لافوند نایب رئیس شرکت سیستم ها مجتمع Linear LLC در Carlsbad می گوید: "من فکر می کنم می توانیم وایرلس را به سیستم کنترل دسترسی مان اضافه کنیم و بدانیم که چه زمانی، کجا به دنبال چه کسی هستیم. امروزه می توانیم قفل های تجاری روی در ها ببینیم اما همین سیستم ها می توانند روی کابینت ها و سایر وسایل نیز استفاده شود. ما شاهد بزرگتر و بزرگتر شدن کاربردهای این حوزه هستیم".
در یک دوره هیجان انگیز در بازار فروش قفل های بی سیم، آدام آیور مدیر تولید گروه Securiton EMS & OEM می گوید: "من انتظار ادامه روند پذیرش و گسترش این سیستم ها را دارم. سیستم وایرلس چشمان مشتریان را به استفاده و مزایای بیشتر سیستم های امنیتی باز کرده و فهمیدند می توانند امنیت سایر وسایل نیز به همین شکل تامین کنند".
طبق گفته استفن شپرد مدیر فروش شرکت Farpointe Data سه نوع مشخص از استفاده کنندگان و کاربران تکنولوژی وجود دارند، برخی به سرعت این تکنولوژی را می پذیرند. برخی صبر می کنند ببینند این سیستم امتحانش را چگونه پس می دهد تا بعد خرید کنند و دسته دیگر چندان تمایلی به خرید این سیستم ندارند و مخالف این سیستم هستند. آنچه ما در بازار شاهد آن هستیم حرکت دسته دوم به سوی خرید و استفاده از این سیستم ها می باشد.
این امر همچنین در مورد تجمیع کننده ها هم صدق می کند. شما نمی توانید بحثی در مورد سهولت نصب این سیستم های بی سیم و قابلیت دسترسی به در بدون استفاده از سیم داشته باشید. استفاده از سیستم بی سیم چالش های عظیم نصب سیستم های قبلی را ندارد. یکی از دلایل این استقبال عمومی می تواند وجود و عرضه سیستم های بی سیم مختلف برای نیاز های متفاوت باشد. ما این رشد را می بینیم. انواع مختلفی از سیستم های بی سیم وجود دارد و به نظر می رسد سرعت پذیرش این نوع سیستم ها رو به افزایش است. تولید کنندگان کنترل دسترسی OEM واقعا دارند توسط تجمیع کنندگان و کاربران با استقبال روبرو می شوند.
Trey West نایب رئیس شرکت سیستم های امنیتی Knight واقع در دالاس یکی از همین تجمیع کننده ها است. او می گوید: "ما واقعا در باره این تکنولوژی هیجان زده ایم. ما اخیرا یک پروژه نصب داشتیم که شامل 1300 در می شد. این پروژه به سرعت بی نظیری به انجام رسید و همین امر چشم ما را به مزایای سیستم قفل های بی سیم گشود".

انواع سیستم بی سیم

از منظر تجمیع کنندگان، این واقعیت که تفاوت های تکنولوژیک واضحی بین محصولات کنترل دسترسی بی سیم وجود دارد مزیت محسوب می شود.
تفاوت هایی در تکنولوژی های ساخت این محصولات وجود دارد و تمام سیستم های بی سیم عملکرد یکسانی را ندارند. یکی ازمشخص ترین روش ها wi-Fi است که قابلیت کار با ساختار IT را امکان پذیر می کند و برای بسیاری از مردم دلپذیر است.
همین الان هم سیستم های استاندارد وایرلس IP در ساختمان ها استفاده می شود. قفل های وایرلس ما مستقیما به ساختمان وصل می شوند. با وای فای شما می توانید روی در قفل بگذارید و آن را به وایرلسی که درون ساختمان وجود دارد متصل کنید و به این ترتیب آن را به سیستم کنترل دسترسی ارتباط دهید بدون اینکه چیزی درون خانه تغییر کند و به هم بریزد. ضمن اینکه نسبت به باقی روش های وایر لس نیز هزینه کمتری دارد. اکثر کاربردهای قفل های بر اساس وای فای نیاز به کارت دارند. در همین جاست که وای فای ارزش خود را نشان می دهد.
همانطور که سیستم وایرلس مزایایی از قبیل عدم نیاز به ایجاد ساختار پیچیده و شبکه جدا دارد معایبی نیز دارد مثلا اگر کاربر بخواهد در مواقع ضروری به سرعت در را قفل کند یا از سیستم گزارش بخواهد، وای فای توان بیشتری مصرف می کند و باتری به سرعت خالی می شود. سیستم های بر اساس وای فای معمولا نیاز دارند که در طول روز یک یا دو بار به آنها سر زده شود.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

شکل: سیستم بی سیم تنها برای در های معمولی استفاده نمی شود. از این سیستم برای کابینت، اتاق های سرور، آسانسور ها و حتی در های شیشه ای نیز استفاده می شود.

Allegion بر اساس تکنولوژی 900 MHz محصولی تولید کرده است که می تواند تکنولوژی را طوری ارتقا دهد که در عرض 10 ثانیه یا کمتر سیستم قفل فعال شود. بزرگترین و مهم ترین تغییری که در تحقیق از مشتریان متوجه شدند که باید ایجاد کنند همین ویژگی قفل آنی بود. از لحاظ کارکردی، 900 MHz مانند دستگاه های با سیم عمل می کند، از آنجا که می تواند هر 10 ثانیه بدون تلف کردن توان باتری، کار چک کردن را انجام دهد به محصولی تبدیل شده که می تواند همانند سیستم های با سیم کاربردی باشد.
سیستم وایر لس ZigBee گزینه دیگری است که به سرعت محبوبیت آن در بین تجمیع کنندگان و تولید کنندگان در حال افزایش است. این محصول در گستره 2.4 GHz کار می کند. زیبایی آن در این است که طوری طراحی شده که حجم های کوچک داده را منتقل می کند بنابراین مزیت بزرگ آن مصرف بسیار کم توان باتری است. برای این کاربردهای کوچک، می توانیم 100 قفل را با یک پورت USB که به کامپیوتر وصل می شود بدون نیاز به هیچ شبکه دیگری ساپورت کنیم.
بر اساس طراحی شبکه، ZigBee اجازه بزرگتر شدن سیستم را نیز می دهد. می توانید بین خروجی ها/گیت ها هم پوشانی به وجود بیاورید به این صورت که اگر فردی از یکی گذشت، دیگری جلوی او را بگیرد. این یعنی یک شبکه خود ترمیم کننده. این سیستم هر 6 ثانیه برای مونیتور کردن آنی و قفل سیستم در زیر 10 ثانیه فعال می شود.
در صنعت اتوماسیون خانگی، Z-Wave پروتوکولی است که از 2.4 GHz استفاده می کند. اتحادیه کمپانی ها Z-Wave و ZigBee را برای استاندارد سازی پروتوکول ها در میان تولید کنندگان ایجاد کرده اند.
کیت براندون مدیر فروش و بازاریابی شرکت Kwikset می گوید: "ما از Z-Wave و ZigBee برای محصولات متصل به همراه پنل استفاده می کنیم. هر دوی اینها با تکنولوژی محیط مش به خوبی کار می کنند. با اضافه کردن تجهیزات بیشتر و گسترش سیستم، بهتر نیز کار می کنند و می توانید پوشش بهتری داشته باشید".
یکی از مزایای Z-Wave این است که با اضافه کردن اجزا، سیگنال ها قویتر می شوند. سیستم های بیشتر به معنی عملکرد بهتر می باشد.
همانند ZigBee و Z-Wave پروتوکول Asperio هم در گستره 2.4 GHz قرار دارد. استفاده از این پروتوکول ارتباط بیشتر با سیستم کنترل دسترسی را امکان پذیر می کند و به محض خوانش کارت، امکان کنترل دسترسی زنده و آنی را برقرار می سازد. کارکرد آنی و توان مصرفی بسیار پایین به نسبت Wi-Fi از جمله مزایای این سیستم است اما مانند Wi-Fi نصبش ساده و همه جایی نیست.
به نظر می رسد پروتکل Wi-Fi امروزه در همه جا مورد قبول قرار گرفته است. Asperio نیز مانند 900MHz,ZigBee و Z-Wave در حال گسترش است. در حال حاضر نسبت به گذشته از تعداد بسیار زیاد پروتکل قابل اطمینان به تقریبا 5 پروتکل رسیدیم.
جف استرانگیو مدیر فروش گروه Maffeys security می گوید: "این به معنی وجود هزینه های مشخص تر و واضح تر برای تجمیع کننده ها است. من تجربه استفاده از تمام آنها را دارم، در ساختمان های بزرگ استفاده از 900MHz بهتر است چون بهتر می تواند به گوشه ها دسترسی داشته باشد. ZigBee بیشتر برای فواصل و مسافت های طولانی تر کاربرد دارد".
چیزی که باید به خاطر داشته باشیم این است که تمام این پروتکل ها کار می کنند. اما هر کدام جایگاه خود را دارند. این به معنی برتری هیچکدام نسبت به دیگری نیست، بلکه به معنی انتخاب مناسب برای کاربرد مورد نظر شماست.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

شکل: تکنولوژی های بی سیم مختلفی وجود دارد و ویژگی ها و کاربرد های هر کدام نیز فرق می کند.

وایرلس امروز و فردا

برای یک تجمیع کننده، وایرلس امکانی فوق العاده برای به کارگیری در در ها و دیگر کاربرد های جدید به دست می دهد ضمن اینکه نصبش ساده تر و سریعتر نیز می باشد. از منظر تجاری، اگر قادر باشند در کاربرد های بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند، می توانند بهینه تر نیز باشند.
وایرلس به طور حتم موجب صرفه جویی در وقت و هزینه می گردد، مخصوصا در کاربرد های مربوط به نو سازی. در مورد ساختمان های قدیمی به مشکلاتی از قبیل دیوار های بتنی بر می خوریم که قفل های وایرلس تاثیر بسزایی در کاهش این قبیل مشکلات دارد. اینکه واقعا در عرض کمتر از یک ساعت سیستم کنترل دسترسی را نصب می کنیم،‌ فرصتی استثنائیست.
استرانگیو نیز با این نظر هم عقیده است: "من فکر می کنم سازندگان نیز کار آیی وایر لس را درک کرده اند، مخصوصا در ساختمان های قدیمی. فکر می کنم بین 3 تا 5 سال آینده استفاده از آنها به مرز انفجار برسد. آنها یکی از محبوب ترین قفل ها خواهند شد. چند پروژه اول من اندکی مضطرب بودم و در مورد اتصال پذیری نگرانی داشتم. امروز می دانم چه کار کنم. من با اعتماد به نفس به محل پروژه ها می روم و کارم را انجام می دهم. تمام سیستم های وایرلسی کار می کنند اما هر کدام کاربرد خودشان را دارند".
یکی از نکات کلیدی در فروش و نصب امکانات است نه خود تکنولوژی. این امر با حصول اطمینان از اینکه سیستم وایرلس با ساختاری که کاربر به دنبال آن است مرتبط است.
تجمیع کننده بایستی تکالیف خود را از قبل انجام داده باشند، آنها باید ساختار IT را بدانند. آیا هزینه اضافی مرتبط با اضافه نمودن گره وجود دارد؟ برای هر رویکرد وایرلسی مزایا و معایبی وجود دارد. شما چه چیزی نیاز دارید و به دنبال حل چه مشکلی هستید؟ بودجه اولیه شما چقدر است؟ در طول اجرا چه مقدار می توانید هزینه کنید؟ از اینکه محصول مورد نظر مناسب با کاربرد مورد نظر شماست اطمینان حاصل کنید.
چیزی که باید از آن مطمئن شوید این است که سیستم کنترل دسترسی با محصول وایرلس شما کار می کند. آنها نیاز دارند که به خوبی با هم کار کنند. شما نمی توانید هر سیستم وایرلسی را بخرید و امیدوار باشید برایتان به خوبی کار کند. داشتن یک یا چند محصول وایرلس چیزی است که هر فروشنده یا تجمیع کننده باید از آن آگاه باشد. اگر من یک تجمیع کننده بودم مطمئنا پوشه ای از سیستم های وایرلسی که در مورد انها تحقیق کردم تهیه می کردم. آنجایی که هزینه سیستم های سخت افزاری زیاد می شود استفاده از این سیستم های بی سیم به صرفه خواهد بود.
وایرلس امروز خوب است و در حال بهتر شدن هم است. سیستم های وایرلس هنوز مقداری تاخیر دارند اما برای بیشتر نصب های انجام شده امروز، این میزان 100 درصد قابل قبول است. با پیشرفت و گذر زمان استفاده از توان هم بهینه تر و عمر باتری بیشتر و زمان پاسخگویی نیز کمتر خواهد شد.
همانطور که وسایل بیشتری به شکل وایرلس در می آیند، تکنولوژی هم در مورد استفاده از توان پیشرفت می کند. ما احتمالا تنها چند سال با نقطه اوج فاصله داریم، بنابراین امروز زمانی است که تجمیع کننده ها باید اطلاعات لازم را فرا بگیرند.
وست نیز دقیقا با این گفته موافق است: "امروزه استفاده از وایرلس پا به پای سیستم های با سیم است. اگر یک سال قبل از من می پرسیدی می گفتم محصولات وایرلس هنوز آنطور که باید و شاید همگانی نشده اند. اما با پشت سر گذاشتن تمام کاستی ها و موانع- افزایش طول عمر باتری به دو سال، سهولت نصب، چک آنی- استفاده از سیستم های وایر لس دارد از سیستم های با سیم پیشی می گیرد. هر کاری که از سیم کشی اضافی در ساختمان جلوگیری کند مطلوب است. من فکر می کنم کاملا این امکان وجود دارد که سیستم های وایرلس از سیستم های دیگر پیشی بگیرد و تکنولوژی آینده را در اختیار خود بگیرد".

چه چیز در بازدید از محل وجود دارد؟

اگر از سیستم وایرلس که از شبکه موجود در محل استفاده می کند استفاده نکنید، باید شبکه خودتان را از بین ZigBee,Asperio یا 900MHz انتخاب و ایجاد کنید.
هر انتخابی بین پروتکل های موجود انتخابی مهندسی است. انتخاب اینکه از سیستم وای فای موجود در ساختمان استفاده کنید یا شبکه خودتان را بسازید، بیشتر بر عهده تجمیع کننده است. اگر می خواهید شبکه را ایجاد کنید باید بروید و محل را از نزدیک ببینید. در واقع تجهیزات وایرلس گستره بهینه ای دارند که باید مورد اشاره قرار گیرند. بسته به اینکه ساختمان چگونه است ممکن است اختلالی در سیگنال وجود داشته باشد. بازدید محل بسیار مهم و حیاتی است. اول از همه شما باید نوع در را مشخص کنید. آیا در ها دو لنگه هستند یا تکی؟ فلزی اند یا چوبی؟ جاهایی هست که این سیستم کار می کند و یک جاهایی هم کار نمی کند. شما باید نقشه نصب را نیز طراحی کنید. اینها چالش های پیش رو در کار نصب می باشند.
تولید کننده های زیادی هستند که با ارائه محصولاتی در این راستا کمک می کنند و برخی از تجمیع کنندگان نیز خودشان ابزاری را تهیه و درست کرده اند.
مارک شلبرگ از شرکت Kaba می گوید: "ممکن است تداخلات وایرلس وجود داشته باشد، اما ما کانال های ZigBee مختلفی داریم که باید برای جلوگیری از این مشکل انتخاب کنیم. هنگام بازدید از محل ابزار ما می توانند شبکه های وایرلس محل موجود را شناسایی کنند. ما موقعیت هایی داریم که می فهمیم ماژول های ZigBee مانند آنتن های وایرلس وای فای عمل می کنند، بنابراین برای تخمین موقعیت، ما فقط نقاط وایرلس ساختمان را می شماریم. سپس با کمک فرد متخصص IT دو نقطه مرده را برای قرار دادن ماژول های اضافی مشخص می کنیم. در یک پروژه دیگر، یکی از افراد IT ایده جالبی را مطرح کرد. به جای گرفتن کابل اضافی و رفتن به هر دری، یک پک باتری 12 ولتی گرفتیم و به تجهیز Allegion PLC زدیم، اما نمی توانیم این کار را با ZigBee انجام بدهیم. بنابراین ما دریافتیم که این از USB استفاده می کند پس همان کار را با شارژر تلفن همراه انجام دادیم.
بازدید از محل کاری نیست که شما از پشت میز بتوانید انجام دهید. با وایرلس شما باید در محل حضور داشته باشید. ممکن است 15 درب در راهروی حال وجود داشته باشد و برخی اوقات حتی رنگ روی دیوار ممکن است سیگنال را بازتاب دهد. اما اگر با دقت، حوصله، برنامه ریزی و انتخاب صحیح پیش روید،‌نتیجه ای که از به کارگیری قفل های و سیستم کنترل تردد وایرلس می گیرید از هر جهت برای کاربر و شما مقرون به صرفه و کارا و مطلوب خواهد بود.

 

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 99.96% - 301 votes

100%

چرا محبوبیت قفل های بی سیم روز به روز در حال افزایش است؟

Book rating: 100 out of 100 with 301 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا