با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


محمود رضا حِمَصیان؛ موسس، مالک و رییس هیات مدیره گروه مهندسی فاراد

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

همایش اتفاق خوبی در این صنعت بود.

- شما این سمینار را چگونه می بینید؟

این همایش یک اتفاق بزرگ است و از برپایی آن بسیار خوشحالم. خوشبختانه نیاز به فضای تخصصی روز به روز بیشتر حس می‌شود. سمینار در راستای مباحث تخصصی ذخیره سازی است و این موجب مسرت جامعه IT است. اما اتفاق بزرگتر این است که این سمینار در دو حوزه حرکت می‌کند یکی دوربین های مدار بسته تحت شبکه و دوم بحث ذخیره سازی ... ذخیره سازی یک بحث کلی است که همگی در فضای کاری در رده‌های مختلف از منزل تا شغل و حرفه از آن استفاده می‌کنند. همانطور که می‌دانید چندسالی است که تب نظارت تصویری در کشور ما بالا گرفته است به گونه‌ای که تاکنون همه نیاز به خرید تجهیزات نظارت تصویری را حس می کنند، اما در حال حاضر این دغدغه بوجود آمده که چطور از این فضا بهترین بهره برداری را بکنند. متاسفانه در فرهنگ ما اشتباه تفهیم شده که ما به راحتی می‌توانیم ذخیره سازی تخصصی نظارت تصویری را روی سیستم های خود پیاده کنیم، چون وقتی کار آنالیزی می کنیم در فضای تخصصی آن را انجام نمی دهیم.

- این سمینار با هماهنگی چندین شرکت برگزار شده است و گویا تعاملاتی از این دست می تواند در کشور ما منشا اثر شود. در خیلی از موارد تجربه‌های بدی هم داشته‌ایم. اما موفقیت در برگزاری این سمینار نشان می دهد که می‌شود به کار تیمی و کار گروهی هم اعتماد کرد. نظر شما در این خصوص چیست؟

با قطعیت می گویم که نباید خودمان را از فناوری روز دنیا محروم کنیم. باید به این مساله اعتقاد داشته باشیم که در هر جامعه کاری گروه‌هایی هستند که وظیفه شان رساندن اطلاعات به کاربرانشان است. ارتباط ما با شرکت‌های تخصصی و کمپانی های اصلی ما را به سوی هدفی که باید دنبال کنیم هدایت می کند. شرکت کیونپ یکی از پیشروها در این صنعت است و به نظر من جای خوشحالی دارد که فضای تخصصی در حال ارتقا است. در کنار فضای تخصصی فضای بازرگانی – تامین تجهیزات- است. وقتی این دو مقوله کنار هم باشد به علاوه مبحث آموزشی –مانند برگزاری سمینارهایی از این دست- می‌تواند ما را ضمن بهره‌وری بهتر به اهدفمان نزدیک کند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

- بحث های مطرح شده در سمینار با چه رویکردی ارایه شد؟

این سمینار بیشتر جنبه معرفی دارد، اما معرفی در دو حوزه انجام می شود. اکثر سمینارهایی که در ایران برگزار می‌شود بیشتر جنبه بازرگانی دارد، اما در این سمینار بحث تکنیکال قضیه نیز لحاظ شده است. نکته‌ای که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است این است که متاسفانه به فرهنگ استفاده از تجهیزات IT خیلی کم پرداخته می شود. اگر فرهنگ‌سازی استفاده از سیستم‌ها در جای خود بخوبی انجام گیرد و طبیعتا وقتی معرفی و فرهنگ‌سازی به درستی انجام گیرد مصرف‌کننده و توزیع کننده هرکدام در جای اصلی خود قرار خواهند گرفت. چرا در حال حاضر بسیاری از سیستم‌های ما با مشکل روبه‌رو است. به نظر من ابتدا باید فرهنگ‌سازی شود، بعد نیاز را به وجود آورده باشیم، سپس معرفی درستی انجام شود و در نهایت آموزش صحیح انجام شود. در آن زمان است که مصرف کننده می‌تواند به درستی انتخاب کند و به درستی نیاز خود را برآورده سازد. این بدان معنا است که سیستم کار خود را به درستی انجام می‌دهد و همه چیز سر جای خود قرار می گیرد. اگر دقت کنید در برندهای معتبر و در جوامعی با روشهای درست این سیستم است که کار می کند نه شخص...

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

محمود رضا حِمَصیان؛ موسس، مالک و رییس هیات مدیره گروه مهندسی فاراد

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا