با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


عماد جورابچی، مدیر عامل شرکت پیشتازان فن‌آور پانا

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

برگزاری این سمینار نمونه خوب یک کار گروهی است.

-ایران آلارم: هدف کلی از برگزاری این همایش چیست و در نهایت برگزاری این همایش چه تاثیری بر شرکت‌کنندگان خود خواهد داشت؟

با توجه به اتفاقاتی که در سال‌های اخیر در حوزه «IT» شاهد آن هستیم و مسایلی که در این زمینه در حال تغییر است کار IT نیز سمت و سویی جدید پیدا کرده و گسترش پیدا می‌کند. در عین حال برندهایی در این زمینه هستند که صاحب تکنولوژی نبوده و نمی توانند به اندازه کیونپ قدرت ساخت و تحلیل این مساله را داشته باشند. خوشبختانه کیونپ یکی از برندهایی است که در این زمینه واقعا خوب عمل کرده‌است. هرچند شرکت‌های دیگری نیز به اندازه کیونپ عملکرد خوب داشته اند اما با وجود آن به عقیده من کیونپ همچنان در این عرصه پیشتاز است. اما درباره اهداف این همایش باید بگویم که اهداف این سمینار جهانی است و تنها منحصر به ایران نخواهد شد . در واقع این شرکت با این دید قدم در این راه گذاشته است که در زمینه فعالیتش پیشرو بوده و بدعت‌گذار تکنولوژی جدید باشد تا بتواند از این طریق رقبای خود را کنار بگذارد. کیونپ تا کنون در ایران موفق ظاهر شده است و به نظر می‌رسد که در درازمدت نیز موفقیت‌های بیشتری کسب کند.

-ایران آلارم: قاعدتا وقتی مجموعه‌ای از شرکت‌ها با یکدیگر دست به یک کار و یا فعالیت اقتصادی می‌زنند هم بصورت کلی و هم به صورت جزیی اهدافی را دنبال می کنند. در صحبت‌های خود به اهداف کلی همایش اشاره کردید، اهداف جزیی همایش که شرکت پیشتازان فن‌آوران پانا آن را دنبال می‌کند چیست؟

شاید بهتر باشد که توضیح مختصری در خصوص شرکت پیشتازان فن‌آوران پانا بدهم. نزدیک به هشت سال است که این مجموعه شروع به فعالیت کرده است. پیش از آن نیز زمینه فعالیت- نه به صورت شرکتی بلکه به صورت غیر شرکتی- داشته است. ما در این مدت روی محصولات برند کار کرده‌ایم. در این مجموعه همواره سعی شده که از کالاهای برند و اوریجینال استفاده شود مانند محصولات کیونپ...
برای ما هدف این است که کار انجام می شده برای ایران بهترین کار ممکن باشد. کیفیت کالاها باید آنگونه باشد که مردم از خرید آن راضی باشند. باید کالاها از چنان کیفیتی برخوردار باشد که اصلا نیازی به گارانتی نداشته باشد، چرا که مردم ما لیاقت استفاده از کالای خوب را دارند. این شرکت در تلاش است که کالایی با کیفیت مطلوب و با تکنولوژی عالی به مردم ارایه کند.
به اعتقاد من اگر قرار است کاری انجام شود این کار باید به صورت گروهی انجام شود. چرا که تنها یک تیم نمی‌تواند در کشور عظیمی با 70 میلیون جمعیت چنین کاری را انجام دهد. حداقل چند تیم قوی باید در کنار یکدیگر کارکنند و یکدیگر را حمایت کنند. این کار کار بسیار بزرگی است و ما در کارهای گروهی قطعا موفق تر عمل خواهیم کرد. همانطور که می‌دانید دوستان چند تیم قوی را کنار هم جمع کرده و به نظرمن خوب عمل کرده‌اند.هر چند کارهایی از این قبیل تاکنون به ندرت انجام گرفته است، چرا که شرکت‌ها می خواهند در انحصار و تک باشند.

-ایران آلارم: اصولا ما در فعالیت های اجتماعی و در کارهای مشارکتی خوب ظاهر نمی‌شویم و این بعضا در فعالیت‌های اقتصادی و کسب و کار ما هم بسط پیدا می کند. درواقع ما در کار برون سیستمیِ مشارکتی خوب ظاهر نمی‌شویم. آِیا جبر زمانه شرکت‌ها را به این سمت و سو کشیده است یا چیزی فراتر از آن است؟

به عقیده من حرف شما کاملا منطقی است و تا کنون این گونه کارها در کشور ما نتیجه خوب نداده است. به عنوان مثال وقتی محصولی در بازار هست و محصول مشابهی وارد بازار می‌شود به هیچ عنوان نمی‌توانیم با وارد کنندگان جدید ارتباط برقرار کنیم و از کم کیف کارشان و هدفشان از ورود به بازار بپرسیم. اما برای ما برنامه ریزی اصولی بر روی کار گروهی در دراز مدت است. اما به نظر من عامل موفقیت این تشریک مساعی دیدگاهی ست که خود کیونپ دارد. عملا مدیریت منطقه کیونپ با خود آقای جهان بین بوده است.در کل پیش از برگزاری این سمینار دید به این گونه بود که کار به صورت گروهی انجام شود. این دیدگاه بسیار مثبتی است و نتایج بسیار خوبی را در پی دارد. کار، بسیار سخت و تخصصی است و مشارکت بالایی را می‌طلبد.چرا که برای معرفی هر محصول زحمت فراوانی کشیده شده تا شرکت‌کنندگان با محصول و کارایی آن آشنا شوند. شاید یکی از بزرگترین مشکلات این است که دوستان ما در دوایر دولتی اصلا نمی‌دانند از محصولات ما کجا و به چه نحوی استفاده می شود. در واقع این کار سنگین کار یک مجموعه و یک تیم نیست و صد البته یک کار گروهی بسیار عمیقی را می‌طلبد.

-ایران آلارم: معمولا رقابت به عنوان نیرو محرکه‌ای است که افراد و شرکت‌ها را به جلو سوق می‌دهد، هرچند که در پاره‌ای از مواقع این رقابت می‌تواند مسیر نا سالمی را در پیش بگیرد. به نظر شما رقابت کار سازتر است یا مشارکت و همکاری؟

متاسفانه این مساله صحت دارد و بسیاری از مواقع رقابت ناسالم را در بسیاری از عرصه‌ها شاهدیم. به نظر من این وظیفه مدیر منطقه کیونپ در ایران است که رقابتی سالم را کلید بزند و با استفاده از تمهیدات لازم این رقابت سالم را در مسیر درست خود نگه دارد. اما تجربه نشان می دهد که افراد علاقمند به رقابت ناسالم ابتدا خودشان آسیب دیده‌اند و از بازار حذف شده‌اند. خوشبختانه ما تاکنون مشکلی در این زمینه نداشتیم و خود تیم کیونپ فضای رقابت سالم را برای ما ایجاد کرده است و اگر به همین منوال پیش برود شاهد نتایج بسیار خوبی در آینده خواهیم بود.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

عماد جورابچی، مدیر عامل شرکت پیشتازان فن‌آور پانا

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا