با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


پیشرفت دوربین های نظارتی با منبع تغذیه سرخود

26c195007944b894aae7335fae091351 S

اولین دوربین ویدئویی که می تواند بدون استفاده از هیچ گونه منبع تغذیه خارجی کار کند توسط محققان دانشگاه کلمبیا ساخته شد. این دوربین می تواند تصاویر مناسب و با کیفیتی از مناطق داخلی ساختمان ارائه کند. این وسیله با استفاده از تجهیزی که شدت نور را اندازه گیری و سپس به توان الکتریکی تبدیل می کند، کار می کند.
محققان به شباهت های سخت افزاری بین پانل های خورشیدی و دوربین های دیجیتال اشاره می کنند و از آن به عنوان نیروی محرک آنان برای کار بر روی این پروژه یاد می کنند. نمونه اولیه برای ایجاد سنسور 30 در 40 پیکسل ایجاد شد. دوربین به دو شکل با استفاده از پیکسل کار می کند: برای ضبط و خوانش تصویر و همچنین تامین توان لازم. قابلیت تولید توان همچنین به این معنی است که حتی موقعی که دوربین کار نمی کند هم می توان توان برق تولید کرد و از آن برای تامین توان مورد نیاز وسایلی همچون گوشی های هوشمند استفاده کرد.
Shree K. Nayer استاد دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه کلمبیا و رهبر تیم تحقیقاتی می گوید: "انتظار می رود که تصویر برداری دیجیتالی در حوزه های مختلفی همچون تجهیزات پوشیدنی، شبکه های سنسور، محیط های هوشمند، دارو های شخصی شده و... مورد استفاده قرار گیرد. این دوربین ها که می توانند بدون استفاده از هر گونه منبع تغذیه خارجی به کار خود ادامه دهد، در جاهای بسیاری مفید واقع می شوند.

منبع:Buildings.com

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

پیشرفت دوربین های نظارتی با منبع تغذیه سرخود

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا